Merkel, Maas i Macron, czyli ucieczka do przodu

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

Już w lipcu 2018 szef dyplomacji Niemiec, Heiko Maas oświadczył, że: "nie możemy już w pełni polegać na Białym Domu".  Uznał iż: "aby utrzymać partnerstwo z USA, trzeba je uregulować na nowo i że jest to możliwe tylko pod warunkiem, iż Europa będzie "pewna siebie i suwerenna"." {TUTAJ}.  W sierpniu minister Maas napisał artykuł, w którym opisał swoją wizję zjednoczonej Europy.  Ochrzczono ją szybko "Unią Europejską Narodu Niemieckiego".  Jak stwierdził Jan Fiedorczuk w Dorzeczy.pl {TUTAJ}:

  "Przyszła „Europa Zjednoczona” w zamyśle Maasa oznacza, taki stan, w którym Unia „podejmuje suwerenne decyzje w tych obszarach, w których jest bardziej wydajna niż samotne państwa narodowe”. Cóż to oznacza? Wszystko. Proszę wskazać obszar, w którym jakiekolwiek państwo wspólnoty byłoby w stanie wykrzesać więcej zasobów i energii niż wszystkie inne kraje członkowskie razem wzięte. Unia ma zatem po prostu przejąć podstawowe funkcje państw narodowych i arbitralnie i odgórnie decydować, które prerogatywy przekazywać lokalnym politykom wybieranym przez tubylców z danego post-państwa. (...)
  Dodatkowo aby nie pozwolić USA „działać ponad naszymi głowami” szef niemieckiej dyplomacji stwierdza, że niezbędnym jest wzmocnienie europejskiej autonomii poprzez ustanowienie kanałów płatniczych niezależnych od USA, powołanie europejskiego funduszu walutowego i niezależnego systemu płatności SWIFT. Czyli powołanie kolejnych ponadnarodowych ciał, kolejnych niezależnych od społeczeństw europejskich organów. (...)
  Ze słów Maasa można odczytać wizję Europy, która będzie jeszcze bardziej ingerowała w prywatne sprawy państw narodowych; Europy kontroli. Unia Europejska po cichu likwidująca (nazywajmy fakty po imieniu) państwa narodowe i jednocześnie idąca na ostre zwarcie z USA jest najczarniejszym scenariuszem dla Polski.".

  Koncepcje Maasa zyskały pełne poparcie nie tylko kanclerz Merkel, ale i prezydenta Francji Macrona.  Czy powinniśmy się tym martwić?  Niekoniecznie.  Należy zwrócić uwagę na to jak szybko słabnie pozycja Angeli Merkel w Niemczech i Macrona we Francji.  Wczoraj [7.09.2018] Deutsche Welle napisała:

  "Nie tylko polityka migracyjna sprawia, że ponad dwie trzecie respondentów jest niezadowolonych z pracy rządu Angeli Merkel. 78 proc. uważa, że rząd reaguje niezdecydowanie i nie podejmuje jednoznacznych decyzji. Opinię tę podzielają zarówno zwolennicy partii opozycyjnych, jak i partii rządzących.
Zapytano także o preferencje wyborcze. Na partie chadeckie CDU/CSU głosowałoby obecnie 29 proc. wyborców (o 4 proc. mniej niż w wyborach 2017), na SPD 18 proc. (spadek o 2,5 proc.), AfD zdobyłaby 16 proc. głosów (wzrost o 3,5 proc.), Zieloni 14 proc. (wzrost o 5 proc.), liberałowie (FDP) - 8 proc. (spadek o prawie 3 proc.), a partia Lewicy - 10 proc. (niewielki wzrost). (...)  Tylko 47 proc. Niemców uważa, że można wierzyć temu, o czym informują gazety, radio i telewizja. 52 proc. ma pewne wątpliwości." {TUTAJ}.

  Stanisław Janecki napisał na Twitterze {TUTAJ}:

  "Po protestach w Chemnitz AfD przeskoczyła (w sondażu INSA) SPD - 17% do 16%. CDU/CSU ma poparcie 28,5%.".

  Również w Deutsche Welle  ukazał się {TUTAJ} artykuł "Gwiazda Macrona blednie. Czy francuski prezydent się przeliczył?".  Zaczyna się on od słów:

  "Po prezydencie Francji widać pierwsze ślady zużycia. Jego reformy są znienawidzone, jego ochroniarz bije ludzi, a minister środowiska porzucił rząd: Macron jest pod presją. Dla jego projektu „Europa” to nic dobrego."

  a kończy zdaniami:

  "Wielu sojuszników prezydent Francji dzisiaj nie ma. Za pewnego sprzymierzeńca uważana jest Angela Merkel, z którą Macron spotyka się w najbliższy czwartek (6.09.2018) w Paryżu. Wspólnie chcą popchnąć pomysły zreformowania UE, choćby ideę wspólnej polityki obronnej.
Cautrès jest jednak przekonany, że o sukcesie partii politycznych w Europie zadecyduje kwestia imigracji. I UE nie powinna być zdziwiona, kiedy w wyborach europejskich, inaczej niż we francuskich wyborach prezydenckich, nie będzie triumfowała La République En Marche!, tylko Front Narodowy, świeżo przemianowany na Zgromadzenie Narodowe.".

  Dzisiaj [8.09.2018] w portalu Niezalezna.pl opublikowano tekst "„Macron pieścił Merkel w Marsylii” - echa spotkania przywódców Niemiec i Francji" {TUTAJ}.  Dowiadujemy się z niego, że:

  "Berdah określa w "Le Figaro" niedawne wizyty prezydenta Francji w Skandynawii i w Luksemburgu, jako "zalecanie się" do partnerów z UE, w nadziei na uzyskanie poparcia europejskiego. W Marsylii zaś "jego celem było wykorzystanie słabości kanclerz i zdobycie przywództwa obozu postępu, który pragnie zbudować. Macron chce być postrzegany (jak sam to określił), jako pierwszy przeciwnik węgierskich, polskich i włoskich nacjonalistów" - twierdzi dziennikarz "Le Figaro".
Gosset z BFM TV wieszczy Macronowi "trudną pracę", gdyż, jak powiedział, na razie w tej ofensywie może liczyć jedynie na poparcie krajów Beneluksu, Hiszpanii i Portugalii.".

  Mam więc wrażenie, iż owe szumne plany zjednoczonej i podporządkowanej Niemcom i Francji Europy są rodzajem "ucieczki do przodu" w krainę ułudy.  Pozwalają one trzem wymienionym w tytule mojej notki politykom zapomnieć przez chwilę o tym, iż nie są w stanie poradzić sobie z sytuacją w ich własnych krajach.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:10)

Komentarze

niektórych żałosnych przywódców, dający nadzieję, że pozytywna zmiana i odrodzenie Europy jest nieuniknione i coraz więcej obywateli europejskich, w tym także niemieckich i francuskich, budzi się z lewacko-liberalnego letargu!

Polska była i póki co jest pozytywnym wzorem w Europie i oby obecnie realizowane przez władze podporządkowanie Polski żydo-banksterskim pazernym nikczemnikom nie zniszczyło polskiej narodowej, patriotycznej i katolickiej tradycji!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1571945