Lożę Prezydencką tanio sprzedam, oraz o Pani Elizie

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Ech, gdzie te czasy, gdy różni tacy sprzedawali przyjezdnym włościanom kolumnę Zygmunta w Warszawie, albo, w wersji międzynarodowej, wodospad Niagara milionerom z Arizony? Ano, wbrew temu , co się myśli, takie transakcje nadal mają miejsce. Nawet zdradzę Wam tajemnicę, kto sie tym trudni. Nazwisko będzie zapewne pewnym zaskoczeniem, mnie samemu było trudno uwierzyć, ale co tam. Powiem. Nazywa się Bronisław Komorowski i zajmuje się zawodowo pilnowaniem żyrandoli w Pałacu Prezydenckim.

Ostatnia transakcja tego typu miała miejsce publicznie (koniecznie publicznie, tego typu numery robi się w świetle reflektórów, to cześć inscenizacji). Mianowicie, Pan Prezydent sprzedał na aukcji dla Orkiestry Owsiaka totalną abstrakcję, coś , co nie istnieje i nigdy nie istniało, jak stanowczo twierdzi Pani Joanna Trzaska-Wieczorek. Jest to szefowa prezydenckiego biura prasowego, więc podejrzewać, że oszczędnie gospodaruje prawdą było nikczemnym bluźnierstwem i raczej sobie rękę odgryzę, niż do czegoś takiego dopuszczę na swym blogu. „Nie było i nie ma czegoś takiego, jak loża prezydencka na Stadionie Narodowym” - oświadczyła. "Fantazjowanie na temat nieistniejącej loży prezydenckiej i co więcej oburzanie się na fakt, że prezydent w niej nie zasiądzie, to czysta abstrakcja. Nie mówmy o miejscach i o rzeczach, które nie istnieją, zajmijmy się tym, co realne”
- zaapelowała. Nie mówmy, zgoda, ale, może też i nie sprzedawajmy tych nieistniejących rzeczy, a już zwłaszcza nie sprzedawajmy ich na aukcjach dobroczynnych, jak Pani myśli, pani rzecznik?

Bo oto, co widzieliśmy w 2011 roku na stronie Pana Prezydenta, nieustraszonego pogromcy sarenek, oby żył wiecznie: „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski z Małżonką Anną przekazał na aukcję XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaproszenie do Loży Prezydenckiej na wspólne kibicowanie podczas meczu otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie.Loża Prezydencka jest specjalnym miejscem, do którego dostęp mają tylko najznamienitsi goście na specjalne zaproszenie Prezydenta RP.”

A fuj, Pani Prezydencie i Szanowna Małżonko! Nikt mnie nie prześcignie w czci i uwielbieniu dla licznych zalet, urody , inteligencji itd. Pierwszej Pary, ale jednak, takich przekrętów się nie robi. Są inne żródła dochodu, można wystąpić o zwiększenie budżetu na nastepny rok, bo ja wiem, sprzedawać zdjęcia z podpisem, wystawić poroża ze ścian na Allegro, wydać nowy słownik ortograficzny z najnowszymi zmianami według zreformowanej pisowni Pana Prezydenta, nie wiem, cokolwiek. Ale Owsiaka nacinać , no, cóż, lekkie przegięcie.

Skąd w ogóle taka sprawa w mediach, oczywiście, z powodu opozycji, która nie ustaje w jątrzeniu i dzieleniu. W ostatnich dniach politycy PiS - m.in. Jarosław Kaczyński - skandalem określili fakt, że Bronisław Komorowski nie zasiądzie w loży prezydenckiej na Stadionie Narodowym. Krytykowali fakt, że lożę tę wynajął na czas piłkarskich mistrzostw Europy rosyjski biznesmen Roman Abramowicz. A ten z kolei zaprosił Prezydenta Putina. Istnieje obawa, że nie zaprosił Prezydenta Polski do tej istniejącej/nieistniejącej ( pojawiasz się i znikasz, i znikasz, i znikasz, Urszula to śpiewała swego czasu, jak pamiętam) Loży Prezydenckiej, bo ten, jak zapewnia Pani Rzecznik bedzie w miejscu jak najbardziej prestizowym, w sąsiedztwie szefa UEFA. Ciekawe, czy bliskim sąsiedztwie, czy dalekim.

Kiedyś była taka ulubiona zabawa wszystkich szanujących się kremlinologów i sowietologów. Z kolejności, w jakiej sowieccy przywódcy wchodzili na trubunę i z tego, gdzie stali wnioskowali o najnowszych przetasowaniach w Politbiurze i wróżyli, jak z fusów najbliższe posunięcia Związku Sowieckiego . I proszę, przydało się, trening czyni mistrza, od razu wiadomo, kto w Polsce najważniejszy. Abramowicz z Putinem, szef UEFA i Prezydent Polski w sąsiedztwie szefa UEFA.

Aha, jeszcze jedna sprawa, jak słyszę, Premier Tusk wystąpił z obroną bohaterskiego damskiego boksera, Ośmiodziurowego Stefana , zasłaniając się listem salonowej Pani Elizy, starszej pani oszalałej z dwóch powodów, raz, z nienawiści i PiS i dwa, z równie gorącej, godnej gimnazjalistki, niewinnej miłości do Premiera. Cóż za tchórzostwo, wykorzystywać chorobę Niesiołowskiego i zauroczenie starszej kobiety do swoich politycznych celów... To trochę tak, jak by Stalin ogłaszał, że chciałby rozwiązać te gułagi i w ogóle, ale traktorzystka Frosia z kołchozu imienia Zjazdu KPCC stanowczo mu zbroniła i zaapelowała o zaostrzenia kar wobec wrogów partii i ludu pracującego. Tak, że sami widzicie , towarzysze, nie możemy.

P. S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie” i Freepl.info

http://freepl.info/seawolf
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://niezalezna.pl/bloger/69/wpisy
http://seawolf.salon24.pl/

Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Athina

Chociaz masz wilku nietrudne zadanie , bo polska rzeczywistość przerasta kazdy kabaret, nie masz w świecie drugiego jako ten nasz premierowsko-prezydencki sejmowego płazu nie licząc

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#258416

Ciekawe, czy Eliza wreszcie ukojona wzajemną atencją bożyszcza tłumów chwilowo odpuści, czy wręcz przeciwnie, zatonie w oceanie szaleństwa ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#258422

jak zwykle 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dobosz

#258426

I co z nim zrobią? Też posadzą razem z Gajowymi wśród oficjeli UEFA?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#258431

Wierzę, że jeszcze za mojego życia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Muldi

#258501

Wierzę, że jeszcze za mojego życia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Muldi

#258502

ZAMIENIĘ TCHÓRZKA NA KANARKA, MOŻE NIE ŚPIEWAĆ BYLE NATYCHMIAST.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#258480

http://elizadumoulin.blogspot.de/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

veri

#258485

I wielki wstyd! Jak można mieć tak krótką pamięć?!

Pomysł z wystawieniem poroża na Allegro wyśmienity. Bronisław powinien już dziś zacząć obfotografowywać okazy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#258498

Pojawiasz się i znikasz śpiewała ta pieśniarka z Bajmu a druga rzecz.Czy w wydziale propagandy PIS nie ma nikogo kto by o tym mógł mówić głośno publicznie?Przecież to wspaniała sprawa do wykorzystania

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#258764