Zagrożenie dla demokracji

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Uważam, że PO to twór sztuczny i pełen hipokryzji. Oni nie mają właściwie żadnego programu. Nie wyrażają w żadnej trudnej sprawie zdania.
Nie występują pod własnym szyldem, bo to ich zwalnia z potrzeby zajmowania stanowiska w trudnych sprawach. To jest oczywiście gra na bardzo krótką metę.
Udają, że nie są partią, a nią są. Udają, że wprowadzają nową jakość, że są tam nowi ludzie. (...) O PiS nie chcę mówić. Tam są moi przyjaciele. (...) Samego PiS nie chcę oceniać, jest tam dużo wspaniałych ludzi.

Stefan Niesiołowski - w wywiadzie "Naśladujmy Litwę", Życie 01.08.2001

Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (...) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną
recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.

Stefan Niesiołowski - "Świecące pudełko", Gazeta Wyborcza 19.09.2001

Co się stało z tym człowiekiem? - pytam.
Czy warto było i jest stoczyć się na dno dla takiej bezideowej, chamskiej masy jak PO?
Za jaka cenę warto było zrobić z siebie bydlaka?
Pytam, bo dla mnie zachowanie twarzy, godność i honor to wartości bezcenne.

PO stała się partią rządzącą i reprezentuje na podobieństwo PZPR już tylko swoje interesy i bisnesy swoich kolesi.
Powiązana układami z pseudobisnesem wytworzyła klimat na szerzenie się korupcji.
Spółka DSS upada, nie realizuje budowy autostrady, zostawia niezapłacone rachunki przedsiębiorcy, którego ściga Urząd Skaerowy, a jej doradca Kazimierz Marcinkiewicz, klakier władzy bierze za doradztwo 64 tys.złotych.

A2 nie ma, ale kierujący jej budową otrzymują wysokie nagrody za "rzetelną" pracę.
Podobnie z nadzorcą budowy Stdionu Narodowego, budowa opóżniona, mnóstwo usterek i setki tysięcy nagrody.
Premier nagradza swoich urzędników, a nam każe pracować do śmierci, bo budżet pusty.
Osobę odpowiedzialną za bałagan w służbie zdrowia, za braki leków do chemioterapii i za 27 miejsce polskiej służby zdrowia w UE /na 30 / miejsc Tusk czyni drugą osobą w państwie mianując ją marszałkiem sejmu.
Człowiek, który nie zdołał ochronuić głowy państwa zostaje awansowany przez prezydenta do stopnia generała, a teraz premier czyni go odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w czasie mistrzostw Euro 2012.

Prezydent Opola z Platformy Obywatelskiej został skazany na półtora roku w zawieszeniu na cztery lata. Ryszard Zembaczyński musi też zapłacić grzywnę. Samorządowiec był zamieszany w sprawę grupy przestępczej, która wyłudzała towary i pieniądze.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/390665,ryszard-zembaczynski-prezydent-opola-z-po-skazany-w-procesie-grupy-przestepczej.html

Naczelna POwska lodziara skazana na 3 lata, a sekretarz generalny PO Olszewski: Działania wobec Sawickiej - polityczne.

- Wyrok sądu wobec byłej posłanki PO Beaty Sawickiej był do przewidzenia - uważa sekretarz klubu PO Paweł Olszewski.-

- Nie zmienia to w żaden sposób postaci rzeczy, że działania służby specjalnej - jaką było Centralne Biuro Antykorupcyjne, pod wodzą Mariusza Kamińskiego, z udziałem obecnego posła PiS agenta Tomka - było działaniem stricte politycznym. Starano się wygenerować, sprowokować sytuację, aby słaba osoba, jaką się okazała Beata Sawicka, przyjęła korzyść majątkową - ocenił Olszewski.

Brak jakiejkolwiek refleksji.
Nic, tylko buta i arogancja.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/390701,beata-sawicka-skazana-dzialania-cba-wobec-beaty-sawickiej-polityczne-twierdzi-sekretarz-klubu-po-pawel-olszewski.html

Dzisiaj rano agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali naczelnika Wydziału Projektowania Systemów Informatycznych w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji oraz dwóch prezesów jednej z firm informatycznych.
Od rana agenci CBA prowadzą działania w miejscach zamieszkania zatrzymanych osób w Warszawie, Wrocławiu i Międzyzdrojach. Funkcjonariusze CBA przeszukują również pomieszczenia w Komendzie Głównej Policji oraz w siedzibie firmy informatycznej. Sprawa dotyczy zamówień na sprzęt i usługi teleinformatyczne.

http://www.tvn24.pl/-1,1744695,0,1,cba-w-kg-policji-zatrzymania,wiadomosc.html

W Prokuraturze Rejonowej we Wrocławiu panowała korupcja. "Rzeczpospolita" ustaliła, że CBA zdobyło dowody, które mogą świadczyć o tym, że wrocławska szefowa prokuratury przyjmowała łapówki.
To właśnie kilka lat temu z badania podejrzewanej korupcji w środowisku wrocławskich prawników, wyłoniła się afera hazardowa. CBA podsłuchując adwokatów z kancelarii "Pretor" - Ryszarda Bedryja i Agnieszkę Godlewską - dowiedziało się o związkach Ryszarda Sobiesiaka i Zbigniewa Chlebowskiego. Ryszard Bedryj – jak podaje "Rzeczpospolita" - był pełnomocnikiem Ryszarda Sobiesiaka podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/cba_wykrylo_korupcje_we_wroclawskiej_prokuraturze_232638.html

Zarzut przyjęcia największej łapówki w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości postawiono byłemu dyrektorowi Centrum Projektów Informatycznych MSWiA - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna". Jak stwierdza gazeta, prokuratura ma dowody, że Andrzej M, za ustawianie przetargów wziął od firm z branży ok. 5 mln złotych.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dyrektor-z-mswia-przyjal-az-5-mln-zl-lapowki,nId,426099

Sąd zdecydował o aresztowaniu dwóch byłych dyrektorów sprzedaży z międzynarodowych korporacji informatycznych w sprawie korupcji w Centrum Projektów Informatycznych MSWiA. Obaj usłyszeli zarzuty wręczania łapówek.

http://www.wprost.pl/ar/287928/Korupcja-w-MSWiA-kolejne-osoby-aresztowane/

Premier nie romawia z obywatelami i nakazuje im prace bez pracy do 67 roku życia, a jego pomagier, pałkarz Bolek nawołuje do pałowania związkowców i przewodniczącego Dudy.

Grupiński i inni odmawiają nazywania dziennikarzami dziennikarzy z mediów, które ich nie popierają, a patrzą na ręce.
- Ewa Stankiewicz nie jest już dziennikarzem, tylko politykiem smoleńskim. Współpracuje z "Gazetą Polską", w której publikuje się głównie kalumnie na polskiego prezydenta, rząd, premiera i parlamentarzystów - jeśli nie są z PiS. To jest gazeta obca, nie gazeta polska.

http://wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Rafal-Grupinski-Stankiewicz-nie-jest-juz-dziennikarzem-tylko-politykiem-smolenskim

To tylko parę przykładów degrengolady IIIRP pod okiem obecnie trzymających władzę.

PO i Tuska należy jak najszybciej odsunąć od władzy.
Jej politycy oraz sam premier złamali standardy demokracji.
Jest to partia skrajna i zagrażająca demokracji.
Reprezentuje już tylko swoje i mafijne interesy, Dlatego staje się coraz grożniejsza.
Trzeba ją szybko odsunąć od władzy.
I żeby nie było za póżno.
Tak jak kiedyś PZPR, tak dzisiaj PO niszczy Polskę.

Brak głosów

Komentarze

Nasza władza to ludzie nieuczciwi chroniący się nawzajem . Nie ma żadnego trybu skargowego . Przestępstw czynionych przez sądy , prokuratury , biegłych , notariuszy nie można zgłosić . Nikt się niczym nie interesuje . Czy to RPO , czy ministerstwa. To są tylko ciepłe posadki na nasz koszt . Degrengolada zupełna.

Vote up!
0
Vote down!
0

smutek

#255512

to ok 600 000 dusz wraz z rodzinami to 2,5 mln szabel przy wyborach . Trudno aie dziwic ze bronia swoich interesow i posad. Ludzie ci zdaja sobie sprawe ze jakakolwiek zmiana wladzy jest dla nich zagrozeniem . Mowienie ze polacy przez glupote wrodzona wybieraja popaprancow jest nie na miejscu, to tylko obrona wlasnych miejsc pracy. Patrzac na wyniki sadazy nalezy zawsze do wynikow szajki rudego szachraja dodawac wynik stada Palikota. Jednym slowem czarno to widze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#255673