Towarzyszka POżyteczna....

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

idiotka, czyli "mądrości" Kidawy-Błońskiej.

Komentując przyczyny słabego dla Platformy sondażu, Kidawa-Błońska stwierdziła, że złożyło się na niego wiele rzeczy, również to, że długo nie było wiosny i Polacy mieli z tego powodu gorsze humory.

- nie powinniśmy patrzeć władzy na ręce, nowych urzędników trzeba było zatrudniać, bo koalicja uchwalała przez 5 lat głupie i złe prawo, a podwyżka podatków to nie podwyżka podatków, czyli ekonomia i polityka a'la Kidawa.

Towarzyszka POżyteczna Kidawa-Błońska ma rację!
Podwyzka składki rentowej sprawi wzrost zatrudnienia i ożywi gospodarkę.

Kidawa-Błońska empatycznie: „są ludzie, którzy w taki sposób przyjęli styl swojego życia, że chodzą i grzebią po śmietnikach”.

W radiu Zet broniąc ustawy śmieciowej, na pytanie co stanie się z grupą ludzi, którzy grzebią w śmietnikach, czy w obliczu nowego prawa (według którego śmieci przechodzą na własność gminy), staną się złodziejami, odpowiada:

- Nie, to jest problem, który będzie niestety, no dobrze by było żeby te osoby wspierać je w taki sposób żeby nie musiały tego robić, ale wiem, że też jest taka, są ludzie, którzy w taki sposób przyjęli styl swojego życia, że chodzą i grzebią po śmietnikach, nie, nie będą złodziejami, będą segregować śmiecie, sprawdzali czy są dobrze segregowane.-

Sondaż, według którego 62 proc. Polaków uważa, że edukację szkolną dzieci powinny rozpoczynać w wieku 7 lat, posłanka tłumaczy tak:

- Po tak mocnej kampanii przeciwko temu, po zasianiu wielu wątpliwości, ja się nie dziwię, że ludzie słuchając, jak straszne rzeczy mogą wydarzyć się w szkole podejmują takie decyzje, biorąc pod uwagę, że przecież w tych procentach są osoby starsze, które w ogóle nie mają dzieci, nie mają już kontaktu ze szkołą. Ja nie dziwię się, że jest taka reakcja, bo przez wiele miesięcy mówiono, że nic gorszego dziecka nie może spotkać niż pójście do szkoły.-

Monika Olejnik: Tak, ale państwo też mieli głos i mogli mówić, że to nie jest nic...

Małgorzata Kidawa-Błońska: Ale zawsze złe, czy straszne rzeczy bardziej do nas docierają.

Wbrew twardym danym pokontrolnym Najwyższej Izby Kontroli, posłanka PO twierdzi, że MEN doskonale zorganizował warunki dla sześciolatków w szkołach:

- One są przygotowane, one są przygotowane. Może, zawsze możemy znaleźć miejsce, gdzie to nie spełnia w stu procentach naszych oczekiwań.-

Na koniec raz jeszcze arcyciekawy wątek śmieciowy. Okazało się bowiem, że pani poseł z premedytacją łamie ustawę, za którą sama głosowała:

Monika Olejnik: Pani segreguje śmieci?

Małgorzata Kidawa-Błońska: Tak.

Monika Olejnik: Tak i odrywa pani etykietki z butelek.

Małgorzata Kidawa-Błońska: Nie, nie.

Monika Olejnik: To źle, trzeba odrywać etykietki z butelek, trzeba myć.

Małgorzata Kidawa-Błońska: Właśnie, to jest ten problem, bo w Niemczech nauczono, że wszystkie szklane przedmioty muszą być myte i nagle okazało się, że poziom zużycia wody jest stosunkowo za duży, że ta woda, która powinna być ceniona i chroniona jest w taki sposób marnowana, tutaj trzeba też zachować moim zdaniem złoty środek, nie bardzo brudne, ale już bez przesady.

Monika Olejnik: No tak, ale jak segregujemy to jesteśmy zobowiązani do tego.

Małgorzata Kidawa-Błońska: Ale to zdaje się nie jest tak, że mamy, wszystkie etykiety mają być zmyte, to już nie popadajmy w skrajności.

Towarzyszka POżyteczna o referendum:

Małgorzata Kidawa-Błońska: Referendum jest, powinno być, rzeczywiście rozstrzygać w wyjątkowych sprawach dla naszego kraju decyzje i być takim ciałem opiniotwórczym. Ale wydaje mi się, że w sytuacji, kiedy ta reforma ruszyła, kiedy ona działa, nie można się cofać. No nie można się cofać, no bo co powiemy tym dzieciom, z tych mniejszych miasteczek, bo mówimy z perspektywy Warszawy, mówimy z perspektywy dużych miast. Ale popatrzmy na te mniejsze ośrodki, gdzie dla tych dzieci wejście do szkoły wcześniejsze, to jest szansa naprawdę lepszego rozwoju. Ja nie wiem dlaczego straszymy dzieci szkołą, dlaczego straszymy, że szkoła ma być jakimś strasznym, nieprzyjaznym miejscem?

Monika Olejnik: Pani poseł, ale jeżeli robi się referendum w sprawie pomnika w Warszawie, pomnika, który miał uczcić...

Małgorzata Kidawa-Błońska: Na razie nie ma tego referendum.

Monika Olejnik: Było referendum, przecież...

Małgorzata Kidawa-Błońska: To nie było referendum.

Monika Olejnik: To był sondaż.

Małgorzata Kidawa-Błońska: Sondaż to jest coś innego.

Monika Olejnik: Tak, ale na podstawie sondażu pani Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła, że warszawiacy nie chcą pomnika, który by uczcił tych, którzy zginęli w katastrofie.

Małgorzata Kidawa-Błońska: Nie, to nie jest tak, nie chcą tego pomnika na Krakowskim Przedmieściu, to też odpowiedzmy precyzyjnie, ludzie nie chcieli pomnika na Krakowskim Przedmieściu.

Monika Olejnik: No tak, a ludzie teraz nie chcą żeby siedmiolatki szły do szkoły.

http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Blog/Malgorzata-Kidawa-Blonska

Poseł PO Małgorzata Kidawa-Błońska pozytywnie zaskoczona wynikami w Elblągu.
Wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska zwraca uwagę, że przedterminowe wybory w Elblągu były konsekwencją referendum, w którym odwołano sprawujących władzę polityków Platformy. Posłanka dodaje, że w takiej sytuacji bardzo trudno odbudowuję się zaufanie wyborców. Jej zdaniem Elżbieta Gelert przekonała mieszkańców Elbląga, że PO może mieć inną twarz, "inaczej działać i pracować w samorządzie”.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/872818,Wybory-w-Elblagu-KidawaBlonska-pozytywnie-o-wyniku-PO

Kidawa-Błońska: Chcemy wziąć odpowiedzialność... przez gazeta_tv

Referendum w Warszawie nie rozwiązuje żadnego problemu – mówi Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej.
Posłanka Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła w radiowej Trójce, że koszty organizacji plebiscytu to równowartość budowy kilku przedszkoli w Warszawie. Według Kidawy-Błońskiej branie udziału w referendum, to narażanie stolicy na koszta i wprowadzanie chaosu.

Pytana o polityczną przyszłość Hanny Gronkiewicz-Waltz, polityk stwierdziła, że miasta w których rządzą długoletni prezydenci, rozwijają się bardzo dobrze. Kidawa-Błońska nie chciała odpowiedzieć, czy gdyby jej partyjna koleżanka straciła stanowisko, to ona będzie walczyć o prezydenturę Warszawy z ramienia PO.

Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła również o innym referendum – na temat anulowania reformy edukacyjnej. Posłanka zapewniła, że PO będzie przeciw plebiscytowi, za którym opowiedziało się blisko milion osób. Dodała, że nie można cofać reformy, a 6-latki czują się w szkole bardzo dobrze. Nie można dzieci straszyć szkołą, bo szkoła jest dla nich przyjazna – podkreśliła.

http://tvp.info/informacje/polska/kidawablonska-o-referendum-ws-prezydent-stolicy/11461093

Pożyteczna idiotka o "bajkach" i głupich jankesach.

Kidawa-Błońska o wystrzałach BOR: Bajki przez plinfo_tv

POżyteczna bredzi u czerwonej Paradowskiej, nieoficjalnej rzeczniczki Tuska.

Nieszczęścia chodza parami.

- Stefan Niesiołowski bardzo ostro stawia pewne sprawy, bo ma taki temperament, ale z to człowiek największej dobroci, nikogo by nie skrzywdził, a jakby było trzeba, to swojego przeciwnika wręcz ratowałby, pomagałby mu i zrobiłby dla niego wszystko.

- Profesor Bartoszewski, odkąd słucham jego wystąpień, mówi bardzo barwnym językiem, używa zaskakujących, oryginalnych porównań…

Macie „przyjaciół w TVN i w drugiej stacji prywatnej”?

Mam wrażenie, że nigdzie tam nie mamy przyjaciół.

Andrzej Wajda uważa inaczej.

Ale pan Andrzej Wajda nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

Tylko komitetu Bronisława Komorowskiego. A Paweł Śpiewak, będąc posłem PO, mówił: „Mamy TVN i Polsat”.

Bardzo bym chciała, żebyśmy mieli media, które nas wspierają, ale tak nie jest.

Pani to mówi serio?

Jak najbardziej.

Adam Michnik nie ma na nic wpływu, prawda?

Ma swoją gazetę.

I kiedy ogłasza, że będzie głosował na Komorowskiego…

…To wypowiada po prostu swoje zdanie. Przecież to nie znaczy, że „Gazeta Wyborcza” wspiera Platformę Obywatelską.

Nie?

Dla pana mówienie, że będę na kogoś głosować, to wsparcie?

A jak to nazwać? Tak samo jak wsparcie daje wam „Polityka” ze swoim „Tusku, musisz”, czy „Bronku, do broni”.

Mamy w Polsce niezależne, wolne media i mogą one mieć swoje linie programowe, poglądy, wspierać dowolnych kandydatów.

Całkowita zgoda. „Polityka” czy „Wyborcza” to prywatne gazety, mogą sobie popierać, kogo chcą.

Jak każde inne. I chyba o to chodzi w demokracji.

Nie dziwią mnie więc medialne organy Platformy, tylko to, że pani się do nich nie przyznaje.

Proszę pana, czasem za coś nas media skrytykują, czasem za coś pochwalą, to normalne.

http://www.rp.pl/artykul/483410.html?p=1

Oto Pani Małgorzata Kidawa - Błońska z serii "Znam się na wszystkim, czyli na niczym" czyli POżyteczna idiotka w toku....

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

kidawa-bładząca,tylko dlatego bładzi poniewż nie potrafi zapanować nad sensem wypowiedzi.Nie bardzo rozumię czym to może być spowodowane ale patrząc na jej oblicze myśle ze tu się kłania demencja starcza i tona pudru ani innych mazideł zwanych kosmetykami nie pomoże.Z kazdym tygodniem towarzyszka kidawa-błądząca zbliżac się będzie do nasypu kolejowego porośniętego szczawiem i mirabelkami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#367390

Gdy patrzy się na te niedorobione kobieciny z bandy-rudego donalda-to momentalnie chce się wymiotować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#367395

 ale gorzej z treścią przez owe formy głoszoną! Aż dziw bierze skąd w PO taka mnogość oświeconych, złotoustych niewiast, które " ilekroć gębę otworzą, zawsze coś głupiego powiedzą ". Wydaje się, iż przykład idzie z góry od samego przewodniczącego, który daje modelowy przykład wspomnianych przeze mnie zachowań. Jedyne co różni Tuska od partyjnych koleżanek to płeć, choć i z tym bym dyskutowała, bo przecież pan premier to " nie mężczyzna, ale obłok w spodniach".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#367516

gość z drogi

czy une tego nie widzą i nie słyszą...?toż to  lustereczko z pewnej bajki o kimś tam...

"lustereczko powiedz przecie ,kto jest najpiekniejszy na świecie a lustereczko skrzypi ..ty i tusku i platforma,przecież...

pozdrowienia z 10 :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#367518