Donald Tusk przejrzy projekt, każdy przecinek i kropkę

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Gdyby zaznaczyć w kalendarzu na czerwono każdy dzień, w którym Donald Tusk i jego ekipa wykręcili jakiś nowy numer, to w roku bieżącym dominowałaby czerwień. Właśnie wczoraj dowiedzieliśmy się, iż szef Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler otrzyma 570 tys. zł premii za budowę i zarządzanie Stadionem Narodowym. Inwestycja miała kosztować 1,1 mld zł; pochłonęła faktycznie 1,9 mld zł. Obiekt miał być gotowy pół roku temu; został oficjalnie otwarty 29 stycznia br., jednakże ciągle nie nadaje się do użytku.

Minister sportu Joanna Mucha (PO) podziękowała szefowi NCS za "olbrzymią robotę, która została wykonana", i oceniła, że Kapler wykonał pracę "generalnie dobrze". Zbudowanie stadionu było olbrzymim wyzwaniem - stwierdziła Mucha, oświadczając, iż liczy na przyszłą współpracę z Kaplerem "w formie doradztwa czy dzielenia się doświadczeniami". Społeczeństwo zdaje się być w tej sprawie bardziej krytyczne, ale może jednak zapomni o bublu, który ma być (jest?) Stadionem Narodowym. Rządowi PR-owcy na pewno myślą już intensywnie o nowych tematach i wrzutkach.

Nie zazdroszczę premierowi, że od razu w poniedziałek musi zajmować się tak paskudną sprawą, jaką jest podwyższenie wieku emerytalnego. Ale zaczęły się konsultacje, które potrwają 30 dni, bo "tak opisują to przepisy" - mówi Donald Tusk (biedak przy Kaplerze). Spotkał się dzisiaj z marszałek Sejmu Ewą Kopacz i grupą posłanek Platformy, a potem z parlamentarną grupą kobiet.

"Jest projekt - mówi premier - który będzie jeszcze przeze mnie przejrzany, każdy przecinek i kropka. Po złych doświadczeniach, szczególnie z ACTA, chcemy wspólnie z ministrami sprawdzić trzy razy każde zdanie, szczególnie w sprawie tak znaczącej dla obywateli, zanim trafi on do formalnych konsultacji. (...) Będziemy konsultowali, będziemy tłumaczyli. Nie może zabraknąć cierpliwości ani dobrej woli. (...) Projekt musi być oczywiście perfekcyjny" (jak budowa Stadionu Narodowego?).

Dalej zapewnia Tusk, że budżet państwa nie zarabia na reformie emerytalnej. Tu chodzi wyłącznie o bezpieczeństwo ludzi: dzisiejszych i przyszłych emerytów". Posłanki doceniły rozmowę z premierem. "Spotkanie było bardzo konstruktywne - wyznaje wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka. - Premier słuchał nas z dużą uwagą".

Takie argumenty nie przekonują Rafała Ziemkiewicza, który w artykule "Wrzutki, wymówki, wykręty" ("Uważam Rze") zastanawia się nad dotychczasowymi sposobami działania Donalda Tuska. Nazywa je po prostu "zachowaniem - z całą odpowiedzialnością za słowo! - gówniarza, który notorycznie nie odrabia lekcji".

Można wiele wytłumaczyć obfitością przekazu obrazkowego oddziałującego na emocje. "Jednak przywódca, który przez pięć długich lat dosłownie kpi sobie w żywe oczy z wyborców, zbywając ich oczywistymi kłamstwami, wykrętami i wrzutkami, traktuje obywateli jak naiwnych głupców i mimo wielokrotnego przyłapywania na tym wciąż nie traci ich zaufania - to fenomen, który zapewne jest starannie analizowany przez światowych specjalistów od masowej komunikacji" - podsumowuje Rafał Ziemkiewicz.

Brak głosów

Komentarze

To stwierdzenie używa się zamiennie, zamiast " w zasadzie spieprzył robotę". Przecież ten stadion jeszcze nie został uruchomiony, a czego by nie tkąć to bubel. Dach, schody, murawa, zobaczymy co będzie następne. Ten wybitny specjalista zachowuje się jak kapitan statku Concordia przy katastrofie. Po prostu daje nogę, zanim wszystko sie wyda. A ministerialna Mucha goni go z pieniedzmi bedącymi "kontraktową premią". Tam powinien wkroczyć prokurator. Chciałam wczoraj napisać na ten temat, ale opadły mi ręce. Ten bezmiar arogancji wobec społeczeństwa, te "pełne zaangażowania" frazesy Tuska w kolejnej ważnej sprawie (emerytury) wywołujące u mnie odruch wymiotny (bo gdzie on ma pilnować tych przecinków w ustawie - na kortach tenisowych, czy podczas weekendu w domu?). Tusk nigdy nie zmieni swoich publicznych wystąpień - bez żadnej merytorycznej treści - bo nie ma pojęcia jak się rozwiązuje problemy. To się już stało jego wizytówką, jak wypowiedzi Wałęsy - bełkot, żeby przeczekać aż ktoś mądry udzieli odpowiedzi, albo sprawa przyschnie. Ale gdzie on chce znaleźć tego mądrego jak w ministry wpuścił samych dyletantów? Ponieważ coraz wiecej ludzi zauważa, że są robieni w balona, zaczęły sie schody. Tusk ze swoją miną "zatroskanego dobroczyńcy" we mnie budzi najwyższe obrzydzenie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Anka1

 

#225808

No i wszystko pasuje. A niby czego się można było spodziewać po gigancie intelektu, którego jedyną pracą było malowanie kominów i mordobicia z innymi kibolami.

Pozdr.

Resort

Vote up!
0
Vote down!
0

Resort

#225814

Stadion otwarty,a zamknięty,mecz miał być,a nie było,konsultował wiek emerytalny kobiet,z posłankami z PO,a te chcą pracować do 67 roku życia,i takie są konsultacje geniusza z kaszub,emerytom i ludziom mało zarabiającym każe zaciskać pasa,a swoich kolesi nagradza wielkimi premiami,560 000 tyś,tyle ma dostać ten partacz za stadion narodowy,a nie wspomnę,że ci partaczę od autostrad też,nie pamiętam który to satyryk wymyślił o Tusku,ale trafił w 10

POpierajcie ZUSY czynem umierajcie przed terminem,zanim pobierzecie pierwszą emeryturę,tak wspomożecie rząd

Vote up!
0
Vote down!
0
#225823

nie miał takiej propagandy i ochrony medialnej. Nieco wyżej pisałem, że nie potrafię ukryć swej irytacji i niecierpliwości, gdy patrzę na Tuska. Może tym razem będzie to już początek jego końca.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#225886

dłoni wartość ekipy Tuska. Poszkodowanymi są tym razem wszyscy niezależnie od sympatii politycznych. Dla mnie - podobnie jak dla Pani - niezrozumiałe były i są zachwyty nad Tuskiem. Zaczynam coraz częściej pytać, dlaczego Polacy tak pogłupieli. Napisałem kiedyś krytyczną notkę o naszych obywatelach, ale nie odważyłem się wydrukować.
Prawdą jest, że Tusk zniszczył Polskę w stopniu większym niż wielu jego poprzedników razem wziętych. Czekam na jego koniec i często nie potrafię ukryć niecierpliwości.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#225882

Zbudowanie stadionu było olbrzymim wyzwaniem - stwierdziła Mucha

Mało tego, słuchałem jej wypowiedzi w TV w której obwieściła, że Kapler w trakcie tej pracy dwukrotnie odniósł sukces. Nawet wymieniła te sukcesy, ale niestety to mi umknęło, jak to bywa w wypadku szoku.

I tak się cieszę, że z wrażenia nie wpadłem w stupor.

Pozdr.

Resort

Vote up!
0
Vote down!
0

Resort

#225818

Na ogół propaganda jest nie mniejsza niż za komuny, kiedy latami nie splamiłem się spojrzeniem na telewizor. Relacje znam ze streszczeń w różnych portalach. Są to na ogół dobre streszczenia.
Proszę kiedyś podzielić się ze mną, jak Pan się czuje w NP i porówna to z S24. Tu w NP są moje teksty bardzo często na SG. W Salonie jest mi ostatnio gorzej, co wynika z około trzech przyczyn.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#225888

A co się nagle stało ?  I co to za przyczyny ???

Pozdr.

Resort

Vote up!
0
Vote down!
0

Resort

#225954

A o swoich spostrzeżeniach nie chce nic powiedzieć.
Będzie jeszcze okazja porozmawiać o wielu sprawach.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#225959

A o swoich spostrzeżeniach nie chce nic powiedzieć.

Bo właściwie nie ma o czym. Trochę się Tu nieswojo czuję (to nie znaczy, że źle), bo przywykłem do permanentnej wojny, a tu jest taki, nieznany mi całkowicie, spokój.

Sprzyja to wprawdzie lekturze, co cenne, ale jak to mawiają - przyzwyczajenie jest drugą naturą, czyli trochę potrwa zanim się przyzwyczaję.

Pozdr.

Resort

Vote up!
0
Vote down!
0

Resort

#226005

Ponad połowa moich tekstów jest na SG, podczas gdy w Salonie olewają mnie już całkowicie (od momentu drukowania w NE). Opuścili mnie starzy znajomi i kością w gardle mi jest sprawa z trollami i tzw. trollami.
Pozostała miła JS24 i - myślę - Repsol, którego bardzo polubiłem. Tyle ode mnie (tylko do Pańskiej wiadomości).

Pozdrawiam Pana. Proszę się częściej odezwać.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#226073

Opuścili mnie starzy znajomi

Z tymi znajomymi, to sprawa jest dość prosta.

Większość tych, których znam ma po blokowane konta dożywotnio, ledwie znikoma część wróciła w innych wcieleniach i bardzo się pilnuje. M.in. unikając miejsc w których bywali, żeby ich nikt znowu nie zakapował.

Pozdr.

Resort

Ps. Strasznie wolno -Niepoprawni- "chodzą", nie mogę się do tego żółwiego tempa przyzwyczaić.

Vote up!
0
Vote down!
0

Resort

#226401

- pisze Pan. - Trochę mnie Pan uspokoił.
Tak to w życiu jest, iż poszczególne kształty portali mają zawsze jakieś plusy i minusy. Drukuję na trzech stronach, więc to się u mnie jakoś uśrednia.
Około godz. 13:00 wydrukuję tekst pt. "Nie lubią nas i nie chcą na Zachodzie". Polecam.

Z pozdrowieniem.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#226587

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#225846

Jutro, być może zobaczymy premiera Tuska, odwiedzającego kierowców komunikacji miejskiej, w trakcie pracy, sprawdzi czy wśród pasażerów, nie ma tych, jadących na gapę??? Mniejsza o to, ale czy ktoś rozumny uwierzy w reformę emerytalną, polegającą na zwiększeniu wieku emerytalnego??? Przecież to jest szczyt paranoi??? Najpierw zabiera się, z OFE, które miało uniezaleźnić przyszłych emerytów od niżu demograficznego, wracając ponownie do systemu, o którym już dawno wiadomo, że jest niewydolny??? Z tego powodu przecież wprowadzono reformę, wtedy to była reforma, wyprowadzając część składki do OFE, brakujące pieniądze w ZUS-e miała uzupełniać prywatyzacja???Wszystko co robi ta ekipa, od początku rządów w 2007r, to skok na kasę, i przy okazji, likwidacja bytu narodowego na korzyść Niemiec i Rosji??? Stadion Narodowy, co kradzież w biały dzień??? Keplera i całej tej tragedii, nikt nie pyta, w jaki sposób, udało im się wyprowadzić z tej inwestycji miliard złotych??? Wszyscy, koncentrują się na wypłacie dla Keplera. Ale, nie lada umiejętności bezczelności(tzw.menadżerskie), trzeba mieć, by ukraść miliard dla kolegów i jeszcze uciec, w świetle reflektorów z szyderczym uśmiechem i pełną walizką pieniędzy??? Taka sama ironia, na twarzy głównych hersztów: ironia i pełne zatroskanie dla lemingów??? Do tego zamach Smoleński, mimo ewidentnych już dowodów, jakby na dalekim, niewidzialnym planie, pełna beztroska??? Wiek emerytalny do 67 lat, a pod publiczkę, budowanie napięcia o trzy lata za każde dziecko??? Pawlak chciałby wszystkich przechytrzyć, jak przekupka na targu, najpierw winduje cenę, by potem, wspaniałomyślnie, Tusk ustąpi, by dać po cenie promocyjnej??? Kochani, jak najszybciej Trybunał Obywatelski i bez skrupułów???

Vote up!
0
Vote down!
0
#226423

Podobnie patrzę na naszą smutną rzeczywistość i podobnie widzę zagrożenia. To niewiarygodne, że musimy postawić sobie teraz pytania, które parę lat temu nie przychodziły do głowy: Czy stać nas na niepodległość? Czy będziemy suwerennym państwem? Wielu z nas widzi te zagrożenia, ale większość Polaków nie chce tego dostrzec.
Podejrzewam, iż próby Tuska i jego rządu, by podnieść wiek emerytalny, wynikają z nacisków UE. Tak więc nasza suwerenność stoi już pod znakiem zapytania. Sam pomysł jest zresztą w warunkach polskich absurdalny.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#226598

Ja jednak myślę, że to tematy zastępce na przetrwanie, by w tym czasie, gdzieś na zapleczu, okradać nas do cna??? Miliardy na autostrady, a autostrad nie ma??? Lotos, KGHM, to jedne z wielu rodowych sreber do sprzedania za tzw. złotówkę Lewandowskiego, słynnego w Europie za sprzedawanie Polski na początku lat dziewięćdziesiątych, teraz w nagrodę w Brukseli, jako ekspert od spraw polskich, co i jak jeszcze można ukraść??? Pamiętajmy, że to są ludzie, którzy mieli dostęp do polskiej strategii, do tajemnic państwowych, a teraz, dzielą się tym z cwaniakami w Europie(Belka i sprzedaż PZU???). Więc, j/w Trybunał Obywatelski jak najszybciej, konfiskata mienia do trzeciego pokolenia i pociotek, latarnie i dużo sznura, bez skrupułów??? Rewolucja, już jedyne wyjście, nie dla zmiany ustroju, ale dla przywrócenia zwykłego, zdrowego rozsądku??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226901

jest bez przerwy okłamywane i okradane. To trwało przez ponad 20 lat z krótkimi przerwami. Żyjemy dzisiaj w kraju bez istotnej własności (banki, media,...), w którym następuje systematyczna degradacja naszego życia. Likwidują szkoły, poczty, bankrutują PKS-y,...
Czy rewolucja jest jedynym wyjściem. Logika wskazuje, że tak. Osobiście jednak nie nawołuję; wiele zależy tu zresztą, co będzie działo się w Europie.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#226949