Papież Franciszek w Iraku deprecjonuje Jana Pawła II

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Masoneria zarządzająca Watykanem dla niepoznaki zwana modernistami (lewactwo od dawna nazywa się progresistami sugerując że niesie jakikolwiek postęp) robi wszystko aby zdeprecjonować naszego Papieża Jana Pawła II.

Pierwsze podejście wykonano niedawno z okazji afery pedofilskiej przypisując naszemu Rodakowi niejasno precyzowane winy.

Mają oni świadomość że nie da się skreślić "Santo Subito" i w takim trybie zdegradować Świętego Jana Pawła II.

Ale mianowany kardynałem przez Papieża Jana Pawła II Franciszek co umożliwiło mu jego własne papiestwo nie omieszka korzystać z każdej okazji aby ująć chwały swojemu poprzednikowi i dobroczyńcy.

W ogłoszonym w listopadzie przez Stolicę Apostolsk  400-stronicowym raporcie o czynach, których dopuścił się były amerykański kardynał Theodore McCarrick. możemy przeczytać insynuacje o zaniedbaniach, których dopuścili się między innymi kard. Stanisław Dziwisz oraz papież Jan Paweł II.

Teraz podczas wizyty w Iraku czyli zaledwie trzy miesiące później następuje kolejny zawoalowany atak na Świetęgo Jana Pawła II.

Pastor Franciszek powiedział:że  " iraccy chrześcijanie nie mogą być „zawiedzeni po raz drugi” po tym, jak papież Jan Paweł II odwołał plany podróży w 1999 r., kiedy załamały się rozmowy z rządem ówczesnego prezydenta Saddama Husajna.

Ani się zająknął że to nie Jan Paweł II dla własnego grymasu odwołał wyjazd ale że  to dyktator Iraku nie dopuścił do tego aby pielgrzymka doszła do skutku.wtedy została ona odwołana ze względów „bezpieczeństwa” i to mimo, że Stolica Apostolska do końca sprzeciwiała się siłowemu rozwiązaniu problemu irackiego.

Franciszek usiłuje sprawić wrażenie ile heroizmu wymaga jego wycieczka do Iraku gadzie praktycznie nikt się z nim nie spotyka a pilnować go będzie 10 tys, wojska a podróże odbędzie samolotami lub w wozie pancernym.

Jan Paweł II, miał świadomość grożącej mieszkańcom regionu katastrofy humanitarnej więc wykorzystując w pełni swój charyzmat osobisty, do ostatniej chwili nie ustawał w wysiłkach dyplomatycznych na rzecz zażegnania niebezpieczeństwa wybuchu wojny. Jak się później okazało, powodowany jakimś profetycznym przeczuciem, papież słusznie określił ten konflikt mianem „koszmarnego i nieodwracalnego w skutkach przedsięwzięcia”. " Kiedy z czasem okazało się, że wojna jest nieunikniona, Jan Paweł II ogłosił dzień 5 marca 2003 dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Iraku i Ziemi Świętej (https://pl.aleteia.org).

Jak więc Franciszek może mówić że Święty Jan Paweł II zawiódł irackich chrześcijan.

Czy iraccy chrześcijanie powinni być wdzięczni Franciszkowi za to że jest ich teraz  nie 1,4 miliona jak za pontyfikatu Jana Pawła II a zaledwie 250 tys. Ilu chrześcijan zawdzięcza swój los "braciom muzułmanom" których nogi umywał Franciszek i ilu chrześcian z tego regionu dostąpiło tego samego wyróżnienia?

Franciszek swój wyjazd  w Iraku reklamuje nie jako wizytę następcy Piotra, głowy kościoła Katolickiego ale nazywa się patnikiem, niemalże turystą aby nie obrażać islamistów i pewniw dlatego nikt z liczących sie przywódców Iraku nie zamierza z nim rozmawiać.

Franciszka na lotnisku przywitał niezbyt wylewnie marionetkowy prezydent Barham Salih a powitanie z tańcami przypomina raczej powitanie "pachamamy" niż Ojca Świętego.

Największym dostojnikiem z którym spotka się pastor Franciszek jest  Grand Ayatollah Ali al-Sistani. 90-latek jest głównym duchowym dla kilku milionów szyitów w Iraku. Szyici stanowią 10-20 % wyznawców w świecie Islamu. Większość to sunici.Reszta czasu spędzonego w Iraku to zwiedzanie historycznych obiektów związanych z wydarzeniami biblijnymi.

Inny charakter będzie miała wizyta w Mosulu "wyczyszczonym" z chrześcijan już za pontyfikatu Franciszka. Z Mosulu na północy Iraku uciekły  wszystkie rodziny chrześcijańskie. Tylko w czerwcu 2014 r, w Iraku zabito około 1500 chrześcijan tylko za to, że przyznali się do swojej wiary.

Trzeba mieć dużo , nazwijmy odwagi" aby mówić że to nasz Papież zawiódł Irakijczyków.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:9)

Komentarze

Znowu szkalowanie papieża, papiestwa i żałosne historyjki z dvpy? Z próbą wprowadzania zamętu, podważania, kreowania sprzeczności. Tylko dlaczego udajesz katolika? Dlaczego stale zniesławiasz papieża? Dlaczego obrażasz uczucia religijne Polaków?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1663856

Stalinowski pomiocie znowu stajesz w obronie marksisty. Może złożysz na mnie doniesienie do Brukseli tak jak to robią twoi mocodawcy.

Mam nadzieję że normalni ludzie wreszcie poznają twoje zaprzaństwo.

Przestań obsrywać ostatni portal na którym gospodarz pozwala ci obrażać wszystkich. Zewsząd już cię wypędzono na zbity kacapski łeb.

Spróbuj napisać choć jeden tekst na co jesteś za głupi. bazgrzesz jedynie komentarze bo tego gówna niestety na tym portalu wyrzucić do szamba się nie da. Ty WSI-owy prowokatorze.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#1663859

A czy w czasie tzw. zimnej wojny byłeś celem dla amerykańskiej atomówy? 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1663879

To nie ja wypisuję jak ostatni świr i agent ruskiego interesu, że Watykan jest opanowany przez masonerię, że papież to "pastor" a następnie uzywam samego imienia bez żadnego szacunku, to nie ja tworzę gówno-konflikt z rzekomych różnic między papieżami, nie ja wypisuję konfliktogenne brednie, że jeden papiez deprecjonuje drugiego itp. A to wszystko znów podpierając się zmanipulowaną informacją z netu, jak nie bezczelnie zerżniętym artykulikiem, bo najczęsciej na tym polegały twoje wpisy- na zrzynaniu z portali i przepuszczeniu przez google tłumacza plus z grubsza oszlifowaniu.

I nie ja wyzywam od komunistów tylko dlatego, że to powszechnie ciebie widzą jako starego komucha, udającego nawrócenie a w praktyce świra na miarę forum komunisty maruchy, czyli komunistycznych antysemitów pozujących na lefebrystów. to ja wiele razy zwracałem uwagę o twoich bliskich związkach z komunizmem i kremlowską propagandą, więc sam się zdekomunizuj zamiast odwracać kota ogonem.

Co do moich tekstów, to odnieś się rzeczowo, tyle że nie potrafisz i jesteś zwyczajnie za głupi, o wiedzy i kultury nie wspominając. Masz wiele okazji, czekam, napisz coś rzeczowo na temat, zobaczymy czy znasz się na czymkowleik, czy tylko zrzynasz z netu stary plagiatorze i wyzywasz. ale brak cenzury przeszkadza, co? a kto ledwo tu przylazł ponownie to zaczął od szkalowania polskich żołnierzy? musi straszniue przeszkadzać, że ktoś widzi, jak stale szkalujesz papieża i jeszcze udajesz katolika. nie wierzysz, to zamiast szkalować wiarę innycyh, pisz o własnej czy czymkolwiek, proste. to, co wyprawaisz to antypolska działalność i żebyś się nie dziwił, bo jest to nielegalne i karalne, niektóre rzeczy z urzędu. nie jestem jedynym, który to widzi, módl się, by nikt nie zgłosił. to taką chlubę tu przynosisz, tylko narażasz portal.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1663880

Były już gotowe konkretne plany wizyty Jana Pawła II, który w świętym roku 2000 odwiedził Egipt, Izrael, Jordanię i Palestynę, a w roku 2001 Maltę, Grecję i Syrię. We wszystkich tych krajach są miejsca blisko związane z biblijnymi opowieściami, także w Iraku. Zaplanowana na rok 2000 wizyta papieża w Iraku nie doszła do skutku, ponieważ stanowczo sprzeciwił się jej ówczesny iracki dyktator Saddam Husajn.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1663857

śmiesz mnie zaczepiać w parze jednookim przygłupkiem?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#1663883

Znów wyzywasz? I dla ukrycia własnej działalności odwracasz kota ogonem?

Sam jesteś znanym neonistą o wiadomych, prokremlowskich poglądach. Nawet dziś nie jesteś w stanie udawać, jak to bohatersko walczyłeś z antypolską komuną czy putinizmem, zwyczajnie obrażałeś się jak stara ciota, gdy łapano na plagiacie, masie manipulacji czy nie promowano. Kupa ludzi pamięta.

Za dobrze tu się masz? Przylazłeś szkalować papieża i wyzywać innych?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1663886

Przy nogawce poszczekuje
Myślisz: czy na głowę upadł?
Skądże znowu, on tak zawsze
H-D i kamieni kupa...

Wyluzuj i śmiej się z tego 
Są jak wódka: chcą zaszkodzić,
Wyprowadzić z równowagi,
Poniżyć - o to im chodzi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1663956

znowu zaczepiasz a później będziesz płakać? poprzestawiaj sobie jeszcze parę literek, póki nie wszczepili chipa

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1663986