ACTA OSZUSTWA

Obrazek użytkownika Husky
Kraj

Z taką opozycją PiS nie straci władzy nigdy. Dosłownie dwa dni temu – nie mam świadków, ale proszę mi wierzyć, że tak było – czytałem sobie, w ramach porannej prasówki, czy raczej "sieciówki", wywody komentatorów politycznych, że partii rządzącej kończy się "wyborcze paliwo".
 

                   

Rozdawać pieniędzy więcej już nie można, nie ma nawet pewności, czy można rozdać to, co już PiS obiecał. Na długo też już nie starczy obrony normalności przed roszczeniami lobby LGBT, postawionymi ku korzyści rządzących w centrum debaty publicznej przez Trzaskowskiego i Rabieja, i, ostatnio, przelicytowanymi przez Krzysztofa Śmiszka z "Wiosny", który zapowiedział wsadzanie krytyków tego lobby do więzienia. Słowem, teraz zobaczymy wizerunkową kontrofensywę PO, zresztą już ją widzimy w zapowiadanym strajku nauczycieli, którzy, jak wszystko wskazuje, mają w planach opozycji przeznaczoną tę samą rolę, jaką w 2007 odegrały pielęgniarki (szanownym pedagogom warto polecić, żeby przy jakiejś okazji sprawdzili, co potem, gdy już otworzyły PO drogę do ośmiu lat rządów, w nagrodę za to dostały). 

Tak to sobie czytałem, i pomyślałem na głos: spokojnie, PO zaraz coś odpali, żeby Kaczyńskiemu "tlenu" nie zabrakło.

Mówisz i masz: dosłownie parę chwil potem zabrałem się do przeglądania serwisów, i widzę, że europosłowie PO zagłosowali za ACTA2. Nie wszyscy, ale wystarczająco wielu, żeby odium tego głosowania spadało na całą PO i zbudowaną wokół niej Koalicję Europejską.

Chodzi nawet nie o to, że zagłosowali "za". Sprawa ACTA jest złożona, trudna do ogarnięcia, umowę można oceniać różnie - ja akurat oceniam ją bardzo źle, wbrew własnemu, prywatnemu interesowi twórcy, którego złodzieje z różnych "chomików" okradają co miesiąc, wedle wyliczeń wydawcy, na kilka, czy nawet kilkanaście tysięcy złotych. Tylko, że w przeciwieństwie do różnych mądrzących się szarpidrutów, doczytałem pokrętne zapisy i uważam, że jeśli nie daj Boże wejdą w życie, to okradania autorów na dłuższą metę i tak nie powstrzymają, pozwolą tylko wielkim koncernom upaść się na jeszcze większe, a niejako "przy okazji" internet zostanie w naszej części świata poddany cenzurze równie ścisłej, jak w Chinach. Ale, powiedzmy, nie jest to oczywiste, PO mogłaby swoje stanowisko jakoś merytorycznie uzasadnić, a przy tej gotowości jej porażonego kaczą fobią elektoratu do łykania każdego kłamstwa mogłaby nawet bezczelnie ściemniać i wciskać ciemnotę.

Ale PO od kilku lat zapewniała, bożyła się wręcz, że jest umowie ACTA2 stanowczo przeciwna. Jeszcze naprawdę niedawno głosiły to zamieszczane na jej oficjalnych profilach grafiki. Większość z jej eurodeputowanych zmieniła zdanie w ostatniej chwili - i jest to pierwszy samobój. Kto zresztą pamięta historię poprzedniego ACTA, może go uznać za recydywę. Przypomnę, że wersji poprzedniej, która wywołała liczne gwałtowne i skuteczne protesty, ACTA próbowano przeprowadzić podstępnie, wpisując je, na zasadzie "a nuż nie zauważą", jako jeden z rozdziałów do wspólnotowego traktatu regulującego zasady... rybołówstwa. Za to wpisanie odpowiedzialna była sprawująca wtedy europejską prezydencję Polska, a konkretnie sprawujące wtedy władzę w Polsce PO i PSL.

Dopiero, kiedy zrobiła się draka, ówczesny premier Donald Tusk zapewnił, że on i jego partia są ACTA przeciwne, sprawa spadła z agendy, do której ją nasza "prezydencja" podstępem włączyła, i nikt nigdy nie uznał za stosowne wyjaśnić, kto właściwie z Tuskowej ekipy i pod wpływem jakich bodźców ten numer z wetknięciem regulacji internetu w traktat o rybołówstwie próbował wykonać.

Krótko mówiąc, jeśli ktoś szuka argumentów za rozwijaniem skrótu "PO" jako "partia oszustów", to ACTA, zarówno to pierwsze, jak i to drugie, bardzo się mu nada.

Drugi samobój, to że zmiany stanowiska europosłów PO trudno nie skojarzyć z ujawnionym przez niemiecką prasę "dilem", na mocy którego przeforsowanie ACTA obiecał szczególnie zainteresowanej cenzurowaniem sieci Francji rząd Niemiec, w zamian za to, że Francja wzajemnie uwali europejskie starania o powstrzymanie budowy rurociągu Nordstream 2, na którym z kolei szczególnie zależy Niemcom.

Zwracam uwagę, że podając tę informację niemieckie media uznały za rzecz oczywistą, iż wbrew całemu gadaniu o ponadnarodowym charakterze Parlamentu Europejskiego, z jego ogólnoeuropejskimi frakcjami, tak naprawdę deputowani niemieccy głosują nie według frakcji, tylko według interesów narodowych, tak, jak je definiuje niemieckie państwo. Skądinąd, od polskich eurodeputowanych dawno już słyszałem, że podobnie jest i z posłami innych krajów "starej Europy" - jak i to, że, z drugiej strony, każdy eurodeputowany, bez względu, czy reprezentuje opozycję, czy partię rządzącą, może liczyć na merytoryczne i eksperckie wsparcie stosownych ministerstw swojego rządu, ilekroć tego zażąda.

O wypadku takim, jak PO-PSL, czyli eurodeputowanych, którzy mszczą się na swoim kraju za przegranie wyborów, działając na jego szkodę, wedle zasady "im gorzej, tym lepiej", w ogóle nie wspominam, bo to jest w "starej Unii" zwyczajnie niewyobrażalne.

Dodajmy do tego, że choć generalnie, jak to mówi politolog Norbert Maliszewski, wyborca ma pamięć równie długą, co złota rybka, to jednak niektórzy pamiętają jeszcze, iż w pewnym okresie histeria antypisowska rozniecana była przez PO straszeniem, że "PiS zabierze internet". Liderzy nie kryli wtedy zresztą - kto nie wierzy, niech zajrzy do wywiadów w archiwalnych numerach antypisowskich gazet - że sięgają po to hasło, żeby przyciągnąć na manifestacje KOD młodzież, bo młodzież, jak pokazały protesty przeciwko ACTA, bardzo się boi cenzury internetu, więc, wiecie, trzeba mówić, że to PiS chce cenzurować. Młodzież co prawda aż tak głupia się nie okazała i nie przyszła, ale pamiętam staruszki z KOD i krzepkich, mundurowych emerytów, skandujących "lepiej zęby myć w klozecie, niż mieć Ziobrę w internecie". W tym kontekście tegotygodniowe głosowanie w PE nabiera dodatkowego blasku.

Eurodeputowani PO, podsumujmy, zagłosowali w sprawie ACTA2 nie tylko wbrew stanowisku Polski, co jest u nich normą, i nie tylko wbrew zapowiedziom własnej partii, co też nie jest pierwszyzną, ale też swoimi siedmioma głosami (a do zablokowania ACTA2 zabrakło pięciu) umożliwili dopięcie niemiecko-francuskiej umowy co do budowy w oczywisty sposób godzącego w nasze strategiczne interesy gazociągu.

Być może europosłowie PO nie wiedzieli o francusko-niemieckiej umowie, nie są w końcu na tyle ważni, by ich o wszystkim informować. Ale podejrzenie, że jakoś ich do takiego głosowania namówiono, jest oczywiste. Jeśli ktoś szuka argumentów, że PO tworzą ludzie, dla których najważniejsze jest załatwić sobie wzorem p. Grasia cieciówkę przy jakimś niemieckim biznesie - to znowu, głosujący za ACTA dali mu do ręki argument naprawdę nieodparty.

Osobiście zresztą uważam, że żadnego przekupstwa dopatrywać się tu nie należy. W polskich elitach politycznych, w obu dominujących plemionach, mamy do czynienia z bardzo silnym, postkolonialnym instynktem nadskakiwania sojuszniczym mocarstwom - w wydaniu PO tym "bwana kubwa", który za pokorną służbę ma się odwdzięczyć zaprowadzeniem u nas cywilizacji, są właśnie Niemcy. Głosując tak jak oni, deputowani PO mogli zapewniać sobie poczucie, że wznoszą się na wyższy poziom człowieczeństwa, awansują na prawdziwych Europejczyków. Agitprop "opozycji totalnej" dorobił przecież nawet do tego kolonialnego instynktu ładnie brzmiący frazes: "być w głównym nurcie europejskiej polityki". Nie wiem, czy trzeba wyjaśniać idiotyzm takiego gadania? Równie dobrze można by twierdzić, że od czasów Bieruta do Jaruzelskiego byliśmy "w głównym nurcie polityki światowej". Władze PRL przecież "mówiły jednym głosem" z jednym z dwóch supermocarstw, kontrolującym pół świata - to dopiero były czasy polskiej potęgi!

Przegłosowanie ACTA w europarlamencie bardzo przybliża perspektywę schińszczenia europejskiego internetu, ale na szczęście jeszcze niczego nie przesądza. Natomiast w połączeniu ze skolonizowaniem PO przez skrajną lewicę wyznaczyło ono, przyznajmy, dość nieoczekiwanie, kolejny temat w wyborczej trój-kampanii. Nie wiem, czy Państwo zauważyli, że ostatnio zamiast sondaży ogólnopolskich antypisowskie media zaczęły zamawiać sondaże tylko w okolicach uznawanych za tradycyjne wyborcze bastiony PO. Widocznie już teraz, dwa miesiące przed pierwszym z głosowań, trudno podtrzymać fikcję sukcesu "zjednoczenia"  ugrupowań, które w ostatnich wyborach miały, wspólnie licząc, grubo ponad połowę politycznego rynku, a teraz, razem wzięte, ledwie potrafią PiS dogonić.]]>https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-acta-oszustwa,nId,2909293]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (21 głosów)

Komentarze

Jeszcze wczoraj walili po głowach PiS, że ten chce cenzurować internet, dziś Ryży chwali Acta2. Ci ludzie z takim samym wdziękiem dzień po wyborach powiedzą, ze nie tylko kasują 500+, bo to program Putina, ale jeszcze każą ludziom zwrócić to co dostali.
To jest wprost niepojęte.

Vote up!
18
Vote down!
-1
#1584510

Przekonywanie, że PO to niemiecka agentura jest konieczne, bo pamięć narodu bywa krótka...

Vote up!
15
Vote down!
0

Yagon 12

#1584511

Wyobrażacie sobie co działoby się na okolicach wielkich miast, gdyby to PiS był za ACTA a PO przeciwko?

Byśmy mieli niekończące się łańcuchy swiatła w obroni wolności słowa.

A że politbiuro PO i radiokomitet TVN-GW zdecydowało tak, to lemingi grzecznie położyły uszy po sobie

Vote up!
13
Vote down!
0
#1584519

chyba trochę pasuje do Twojego komentarza :-)

Vote up!
10
Vote down!
0

M-)

#1584521

Macieju

Gratuluje , Twoje grafiki to najwyzsza klasa i trafne opisy

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
0
#1584523

PiS ma problem nie z tym, ze wywiazuje sie z zobowiazan, ale z tym ze... zwolennicy PO nie chca o tym sluchac i roztrzasac trudnych spraw. Oni po prostu chca odsunac PiS od wladzy - bo (najczesciej) stracili i dalej traca finansowo na rzadach PiS-u.

Sa to przede wszystkim urzednicy roznych szczebli (za zwlaszcza urzedow centralnych), biznesmeni podwieszeni pod kontrakty samorzadowe i rzadowe, roznej masci przemytnicy i wyludzacze VAT-u. Dla nich nie liczy sie zadne 500+ . Oni stracili 5000+, a niektorzy 50000+.

Jak to dosadnie okreslil jeden z publicystow: "Warszawianie bardziej nienawidza PiS, niz kochaja wlasne dzieci..." 

Vote up!
10
Vote down!
0

mikolaj

#1584539

Nie na próżno wielu mafiozów z PO zrobiło sobie w styczniu 2018 r.specjalne szkolenie, o jakim warto przypomnieć...

To nie żart. W Platformie zrobili sobie szkolenie na wypadek... wizyty CBA. „Widać było duże zapotrzebowanie”

O nietypowym szkoleniu dla posłów Platformy Obywatelskiej poinformował "Newsweek". Kierownictwo partii zorganizowało wykład o immunitecie poselskim w ramach którego dowiedzieli się, co zrobić, gdy do ich drzwi zapukają agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

- Najwyraźniej przewidują tego typu sytuacje - tak skomentował te doniesienia były wiceszef CBA, poseł PiS Maciej Wąsik w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Jak podaje newsweek.pl szkolenie poprowadził były prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Arkadiusz Matusiak, który specjalizuje się w ściganiu korupcji.

Powołując się na źródło wśród polityków PO "Newsweek" podaje, że parlamentarzyści otrzymali mnóstwo praktycznych porad na temat tego, jak zachować się, gdy do ich drzwi zapukają służby.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy byłego wiceszefa CBA Macieja Wąsika.

- Najwyraźniej przewidują tego typu sytuacje - stwierdził polityk.

- Widać było duże zapotrzebowanie wśród posłów Platformy do tego, żeby przygotować się na taką sytuację,ale to jest ich ocena sytuacji, nie moja.  No najwyraźniej wyciągnęli takie wnioski na podstawie jakichś danych, które posiadają

- powiedział nam Maciej Wąsik. 

Polityk uważa, że jeżeli szkolenie faktycznie się odbyło, to byłoby to z jednej strony śmieszne, z drugiej kuriozalne.

- Może wiele osób zgłaszało taką potrzebę, skoro kierownictwo zorganizowało takie szkolenie - dodał poseł PiS.

Źródło: newsweek.pl.

Za: niezalezna.pl

Vote up!
9
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1584598

prawda. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Poparcie PIS w sondażach oscyluje w granicach 35-38 %, i jest raczej stała z odchyłem 2-3 punkty w górę lub w dół. Natomiast ostatnio rzuciło mi się w oczy badanie poparcia dla piątki Kaczyńskiego,       i tam wynik przekraczał 80 %. To gdzie te około 40 % ?. Znaczy to, że jak PIS to be ale kasa ajka.

Znam gościa który w rozmowie ze mną przyznał, iż 500 + uratowało mu d... Na krótko rozsypało mu  się życie, zdrowotnie i biznesowo. Ale kiedy już sprawy się poukładały to 'jedzie' na Kaczora aż iskry idą. Ale kaska leci i kaczką nie zalatuje.

Hipokryzja tego środowiska jest porażająca. 

Nie oznacza to, iż za kasę mamy PISowi wchodzić bez mydła. Polityka sądownicza, aborcyjna, medialna, historyczna pozostawia wiele do życzenia, to jednak obietnice wyborcze w znacznej mierze nie są tylko pustosłowiem ale są realizowane. I jak na razie, na najdalszym horyzoncie politycznym nie widać żadnej innej siły mogącej przeciwstawić się totalsom.

Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, iż jeśli PIS przerżnie wybory i ta banda "wandali" wróci to władzy, to zaorają Polskę.

To będzie zemsta za cztery lata niepokory wobec  łunijnych lewackich standardów. Nie we wszystkim jest mi po drodze z PIS, ale chwilowo, moim subiektywnym zdaniem, nie ma innej alternatywy. Oraz jak nigdy dotąd wybory do PE nie były tak ważne. Bynajmniej dla mnie. 

Vote up!
13
Vote down!
0
#1584544

To co wyprawiają sondażownie IBRiS czy  Kantar oraz zaprzyjaźnione media FAKT 24 i tvn24 przed obecnymi wyborami to masakra. Pomiary w regionach PO-wskich i sprzedawanie ich w Polsce i wysyłanie ich do Europy jako "ogólnopolskie" tego jeszcze nie było. 
I tak to się kręci, a lewactwo wyje ze szczęścia bo "KE wygrywa z PIS

Vote up!
10
Vote down!
0
#1584546

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

cóż tkg sę zmn Twm zdnm, gdy PS "przrżn wybry" ?. Mższ mn śwdmć ?. P krdł F, PS t przyklpł zchwjąc sę jk psr. Dsknl pmętm, kdy t "Zbwc " Jrsłw krzyczł z brznm, jk t krtn przstępstw. c ?. nc... Dzś P bcj trzymć 500+, rzszrzyć t n kżd dzck, nwt dłży nczyclm p "tysk". Czy tk trdn t wszystk sb pkłdć ?. Czy wszystkch ws, pszących t pchwln tksty n tmt PS, pnwł jkś zbrw pt, czy pszc t w jkmś knkrtnym cl ?.
Vote up!
2
Vote down!
-8
#1584568

a w jaki celu kolega pisze tego typu komentarze

coś więcej, jakieś inne propozycję i alternatywy wobec PIS

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1584572

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Alternatywą jest zdanie, które swego czasu wygłosił Cejrowski.Tyle w temacie...

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1584573

No tak

Wszyscy won a pozniej TKM

Vote up!
5
Vote down!
0
#1584578

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

No tak, rozpaczaj i krzycz... Kto nas sieroty przygarnie ? !!!.
Poważnie?. Jest z Tobą aż tak źle ?.
Nie widzisz alternatywy poza rządami tego zawszonego, pejsatego, bezwzględnego towarzystwa ?.
Myślisz, że nas Polaków nie stać na własny rząd i własne państwo ?.
To po jaką cholerę tu jesteś ?.
Zadałem pytanie.. Co się stanie Twoim zdaniem, gdy PIS "przerżnie" wybory ?.
No śmiało.
Może Cię to zdziwi, ale ja znam tę odpowiedź i wątpię, czy pokrywa się ona z Twoją odpowiedzią .
Niestety...

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1584585

//Nie widzisz alternatywy poza rządami tego zawszonego, pejsatego, bezwzględnego towarzystwa ?.//

Niestety, wzrok mam idealny i nie widzę.I długo ich nie znajdę.

No może za 3-4 kadencję

W odwodzie są same pejsate zawszone kreatury i stąd wolę "swoich".... sprawdzonych
Na dziś nie ma wojny Polsko-polskiej
Jest za to walka III pokolenia Żołnierzy Niezłomnych z III pokoleniem sowieckiej zarazy przywiezionych na ruskich tankach
To tyle 

Vote up!
12
Vote down!
0
#1584589

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

No tak, gratuluję rozeznania . "sowiecka zaraza" i ruskie tanki"...
Czy Ty na prawdę nie widzisz prawdziwego zagrożenia dla Polski, czy zwyczajnie "rżniesz głupa" ?.

Vote up!
1
Vote down!
-6
#1584660

Wiesz,

sądzę że jednak lepiej jest jak nic nie mówisz
8-))))
Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0
#1584678

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Co do Twojej wiedzy na temat, zagrożeń dla Polski , zadedykuję piosenkę...

https://www.youtube.com/watch?v=hAUzocyl3TY Miłego słuchania ...

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1584687

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Jest za to walka III pokolenia Żołnierzy Niezłomnych z III pokoleniem sowieckiej zarazy przywiezionych na ruskich tankach"...

Poprawnie i zgodnie z prawdą, zdanie to powinno wyglądać tak: "Jest za to walka III pokolenia Żołnierzy Niezłomnych z III pokoleniem OBRZEZANEJ zarazy przywiezionych na ruskich tankach...".

Takie są fakty, ale dlaczego fakty te nie interesują wielu z tego portalu, to już tylko moje osobiste podejrzenia...

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1584688

Mam prośbę
Szanuj i siebie i innych
Pisz poprawnie mój nick
pozdr.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1584706

Przepraszam, jakoś tak poszło. Już się nie powtórzy. Nie robiłem tego umyślnie.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1584720

ok.

8-)))))))

Vote up!
4
Vote down!
0
#1584722

Zastanawiające jest to, z jaką premedytacją "szanowni" właściciele portalu wypowiadają się przeciwko ACTA2, żeby zaraz bez żenady stosować na portalu perfidna, obrzydliwą cenzurę i zamordyzm. Jak inaczej nazwać to, że nadal, mimo ponad 2 lat obecności na portalu nie mam prawa oceniać tekstów innych uczestników portalu, ani nie mam możliwości komunikowania się z nimi na priv ?. Dlaczego "właściciele" portalu pozwalają na bezczelne, hurtowe pałowanie tekstów tylko dlatego, że autorem jest osoba o nicku "a nie mówiłem" ?. Dlaczego "właściciele portalu" nie reagują na wulgarne teksty, wyzwiska i ataki zdegenerowanych osobników "jozio i zaczadzony", na mnie, jak i na kilkoro innych "Niepoprawnych" ?.

Dlaczego "właściciele" pozwalają na to , by dwóch idiotów drastycznie obniżało poziom tego portalu ?.
Może "gawrion" w końcu ruszy tyłek i choć raz udzieli odpowiedzi na wielokrotnie zadawane przeze mnie pytanie ?.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1585119

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"//Nie widzisz alternatywy poza rządami tego zawszonego, pejsatego, bezwzględnego towarzystwa ?.//Niestety, wzrok mam idealny i nie widzę."...

I tu przynajmniej jesteś szczery...

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1584691

No właśnie co się zmieni ? Jak do tej pory tam gdzie się miało zmienić to się nie zmieniło, lub zmieniło się nieznacznie.

Można więc hipotetycznie założyć, jeśli PIS wybory wygra to dalej się nic nie zmieni. 

Wybory europejskie za dwa miesiące, krajowe na jesieni, prezydenckie za rok, więc jest czas na weryfikacje swoich politycznych sympatii.

PO okradło więc oni nie. PIS krzyczał że ... ale tylko krzyczał, więc też nie. To jaka alternatywa ?

Co lub kogo konkretnie, personalnie proponujesz ?

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1584617

Z dokładnością do jednego głosu. Dla PO głosowanie ZA było wizerunkowo niezręczne, więc oddelegowali na odstrzał tych gnojków, którzy nie kandydują w majowychwyborach. Tych kilku zwiefków wystarczyło, by ustawa przeszła.

Vote up!
10
Vote down!
0

Leopold

#1584551

Matactwa bydlaków z Platformy już nikogo nie dziwią. Te polityczne prostytutki nie znają zasad fair play w walce o władzę. Mnie tylko do bólu smuci ich elektorat. Co, im może imponować w tych politycznych osobliwościach z pogranicza farsy i tragedii?
ps.
No właśnie, jest to socjologiczny gwóźdź!
Chyba...Tylko na zasadzie wspólnoty interesów, powiązań, nepotyzmu, lęku przed odpowiedzialnoscią...

Vote up!
8
Vote down!
0
#1584553

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

A gdzie Ty tu widzisz walkę o władzę ?. Przecież trzeba być na prawdę ślepym, żeby nie zauważyć, że ta władza ciągle jest w tych samych łapach. To ma wyglądać na walkę o władzę, a w rzeczywistości jest kontynuacją starej zasady "dziel i rządź"... Od okrągłego stołu, kto by nie rządził, wszystko zmierza w jednym kierunku. Kolejne (nie)rządy skłócają Polaków. Gra z narodem w "złego i dobrego policjanta" toczy się w najlepsze. Gdy tylko konflikt między Polakami choć odrobinę wygasa, natychmiast pojawia się nowa wrzutka, a to jakieś taśmy, a to jakaś nowa "afera" , a to "niezwykle bulwersujące" informacje na temat kogoś z politycznego świecznika, a w ostateczności, "nowe" ustalenia komisji Macierewicza. "Wrzutki" bez żadnych konsekwencji z czasem wygasają, ale konflikt między Polakami znów został podsycony i żremy się między sobą jak wściekłe psy, podczas gdy w ciszy jesteśmy okradani z majątku, a w konsekwencji z ojczyzny... Jednym słowem, te wasze teksty o zagrożeniu ze strony PO i ratunku przychodzącym od PIS, nie są już nawet śmieszne, ale przerażająco głupie. Jeszcze chwila rządów tych zdrajców, zarówno z jednej, jak i drugiej strony (tej samej) sceny politycznej, a klapki z oczu wam opadną. To będzie już niestety koniec, a głupcy piszący tu elaboraty i peany na temat zbawiennej polityki PIS dla Polski, nie będą już mieli możliwości w ogóle pisać na żadnym forum ani żadnym portalu. Ocknijcie się w końcu...

PS. Ten portal, to niestety Polska w pigułce. Nie zauważyliście, że gdy tylko kilkoro"Niepoprawnych" zaczyna się ze sobą zgadzać w jakimś temacie, natychmiast pojawiają się jacyś (muszę tego w tym przypadku użyć) skurwysyny o "wymyślnych" nickach, a to "jozio", a to "zaczadzony", by swym plugawym językiem wprowadzić zamęt ?.

Vote up!
2
Vote down!
-7
#1584566

Załóżmy ,że podzielam twój punkt widzenia, powiedzmy, że masz rację, masz ostrzejsze pole widzenia, masz bardziej analityczny umysł, więc ponawiam pytanie zadane wyżej. KTO ? 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1584620

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1584624

No to stawiam "dobre" pytanie. "po co i komu potrzebna Polska?"

Vote up!
6
Vote down!
0
#1584633

Kolejny seans nienawiści na konwencji PO. Schetynie już brakuje epitetów. Cała jego uwaga skupiona na PiS. To już obsesja. A to objaw psychopatologiczny. Polecam spokój. Mniej irytacji, emocji i złych myśli. Polska jest piękna! Rozejrzyj się Schetyna wokół! To ukoi twoje skołatane nerwy

Vote up!
7
Vote down!
0
#1584648

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1584651

A ja na to "dobre" pytanie, udzielę równie dobrej odpowiedzi...

Bo życie w pięknym kraju nad Wisłą, o ogromnych zasobach naturalnych i leśnych, oraz bezkresnych obszarach urodzajnych gleb, jest o wiele łatwiejsze, bezpieczniejsze, niż na pustyni Negew i Wzgórzach Golan...

Paniał, czy jeszcze łopatą mam do głowy wkładać ?.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1584689

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Krytyka wszystkiego i wszystkich. Dlaczego nie ? Bo nie.

Jakie to proste.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1584729

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ty i kilkoro innych na tym portalu, to nie "wszyscy i wszystko", i wcale nie macie tu monopolu na rację.

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1584765

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A tak dla porządku, to ja odpowiadam na Twoje pytania, Ty masz z tym jak widzę problemy. Lepiej "nie, bo nie"? :)
.

Vote up!
0
Vote down!
-2
#1584783

Dopiero co napisałem krótki tekst na ten temat i co widzę? Husky mnie wyprzedził i pobił treścią! Gratulacje. Stawiam 5!

Vote up!
7
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1584565

Witam Krzysztofie
Akurat to nie jest mój wpis lecz R.Ziemkiewicza który jest znakomitym publicystą
To dla Niego te plusy
8-))))))

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0
#1584569

Pora wreszcie uświadomić sobie, że te wszystkie dyrektywy w tym ACTA 2 nie są podejmowane przez PO przeciwko PiS tylko przeciwko wszystkim Polakom!

Vote up!
4
Vote down!
0
#1584713

Skomentuję muzycznie to co widzę :

"Saska Kępa zielenieje

tańczą ku**y i złodzieje,

milionerzy i gangsterzy,

prostytutki i rozwódki"

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1584715