Ubek strzelił jej z pepeszy w plecy…

Obrazek użytkownika Husky
Historia

30.03.1945, po całodobowym przesłuchaniu i torturach na UB, została zastrzelona przed domem rodziców Janina Przysiężniak ps."Jaga". Łączniczka i sanitariuszka AK, żona mjra F. Przysiężniaka.

 

W chwili śmierci była w 7 miesiącu ciąży.

Mordu dokonał funkcjonariusz UB Andrzej Machaj.

 

Ubecy zemścili się na Janinie Przysiężniak, za to, że nie mogli złapać jej męża, por. Franciszka Przysiężniaka ps. Ojciec Jan, który był poszukiwany przez NKWD od 1944 roku, kiedy zdołał uciec z sowieckiego więzienia dzięki fałszywym papierom. Franciszek Przysiężniak był bohaterem partyzanckiej walki z Niemcami na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Po zmianie okupacji, w 1945 roku nie podjął walki z komunistami i Armią Czerwoną. Ukrywał się do chwili śmierci żony, po pogrzebie wrócił do lasu.

UB aresztowali jego żonę Janinę Przysiężniak w Wielki Piątek 30 marca 1945 roku. Wówczas była w siódmym miesiącu ciąży. 31 marca nad ranem ubecy po całonocnym przesłuchaniu i torturach wsadzili Jagę do samochodu i zawieźli do Kuryłówki, niedaleko domu rodzinnego. Jeden z ubeków kazał jej wysiąść i iść do domu, drugi o nazwisku Machaj strzelił z pepeszy w plecy. Kilka miesięcy później morderca został zastrzelony podczas ataku partyzantów na posterunek Milicji Obywatelskiej w Kamieniu.

Janina Przysiężniak z przestrzelonymi płucami żyła jeszcze godzinę, znaleźli ją Józef Zadzierski ps. Wołyniak i Józef Krzysztanowicz ps. Hanys. Zdążyła im opowiedzieć co się stało i kto ją postrzelił.

W Poniedziałek Wielkanocny 2 IV w Tarnawcu odbył się pogrzeb, który przemienił się w wielką manifestację. Przybyli partyzanci z wielu oddziałów, umundurowani, uzbrojeni, przygotowani na walkę z UB i NKWD. Partyzanci nieśli trumnę całą drogę, zrobili szpaler przed wejściem do kościoła, a przy grobie zmarłej oddali salwy honorowe.
Franciszek Przysiężniak zaraz po pogrzebie ponownie stanął na czele partyzanckiego oddziału „SAN” w terenie. Według różnych źródeł, 5, 6 lub 7 maja 1945 oddział Ojca Janastoczył jedną z największych bitew polskich przeciw sowietom i rozbił kolumnę oddziałów NKWD pod Kuryłówką, zabijając 57 enkawudzistów. Jesienią 1945 wyjechał na Pomorze. Mianowany komendantem okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego na powiaty Brodnica i Wąbrzeźno. 15 maja 1946 aresztowany. Skazany na cztery lata więzienia, wyszedł po amnestii w 1947. 3 września 1948 ponownie aresztowany i skazany na 15 lat więzienia. Osadzony w więzieniu we Wronkach. Zwolniony 24 grudnia 1954.

Franciszek Przysiężniak (1909-1975), ps. Ojciec Jan – porucznik artylerii Wojska Polskiego, oficer Narodowej Organizacji Wojskowej i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, żołnierz podziemia niepodległościowego. Wziął udział w kampanii wrześniowej. 28 września 1939 pod Tomaszowem Lubelskim dostał się do niewoli niemieckiej, z której uciekł.

W 1942 został komendantem Komendy Powiatowej Narodowej Organizacji Wojskowej w Krasnymstawie. Stanął na czele oddziału dywersyjnego NOW, a po scaleniu z Armią Krajową NOW-AK. Jego Oddział Partyzancki NOW-AK „Ojca Jana”, operujący w Lasach Janowskich był jedną z najlepiej wyposażonych jednostek tego typu w całym polskim podziemiu. Wziął udział w największej bitwie partyzanckiej z Niemcami na ziemiach polskich na Porytowym Wzgórzu. Odznaczony Orderem Virtuti Militari V klasy.

Źródło: yelita.pl; aordycz.blogspot.com

ps.

I tego komuszym bydlakom nigdy nie zapomnimy. Zastanawiające, że we współczesnej Polsce ich potomstwo bez problemu startuje w demokratycznych wyborach.

Wieczna hańba czerwonej hołocie

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (28 głosów)

Komentarze

I dziś takich Machajów znalazłbyś setki
Wystarczy poczytać co piszą o AK i Żołnierzach Niezłomnych na FF, Twitterze czy znanym tu portalu.
Tacy UB-ecy, ich synowie czy wnuki zrobiliby to bez mrugnięcia okiem.
Emerytowani UB-ecy
@Oskar
@SZS
synowie Ubeków
@Kosiur syn znanego otwockiego UB-eka
@Zawisza  SB-ek syn UB-eka
@Rekas, sowiecki szpion czy piszacy po Polsku rosyjska wsza

@ikulalibal

to są ci o których piszę powyżej

Vote up!
15
Vote down!
0
#1584554

Dokładnie, takich skur..li i teraz jest pełno i co więcej maja się świetnie i piastują często dobre stanowiska.

Ostatnio poznałem taką jedną osobiście. Jest bibliotekarką w jednej ze szkół i strasznie jej przeszkadzają Żołnierze Wyklęci, a jak ktoś nakleił wlepkę z krótkim życiorysem i zdjęciem Danuty Siedzikówny ps. Inka, to ją całą zerwała. Dodam tylko, że jest ona jedną z głównych inicjatorek aktualnych protestów nauczycieli w tej szkole. Więcej chyba nie trzeba dodawać...

Vote up!
21
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1584561

Czekałem tyle lat, by powstał taki rząd, co w końcu rozliczy te sowieckie czerwone świnie chodzące w Polskich mundurach, które mordowały Polaków, co nie chcieli sowieckiej demokracji przywiezionej na kacapskich czołgach.

I co i gówno???

Najpierw PiS uchwalił ustawy o sądach, a potem Duda zawetował, a PiS nie protestował, czyli zgadzał się z Dudą, by zostało jak było.

A potem PiS uchwalił ustawę degradacyjną i taki sam numer z Duda, który zawetował, a PiS nie protestował.

Trzy i pół roku mija gdy PiS rządzi i ani jeden bandyta czerwony nie został nawet zdegradowany, ani nie został skazany na więzienie. 

Widać pamięć wyborców PIS-dusiów jest krótka.  Co obiecywał PiS przed wyborami??? Że będzie rozliczał zbrodnie komunistyczne czerwonej zarazy i będzie rozliczał patologie rządu PO-PSL, za te 8 lat sprawowania władzy przez PO-PSL. 

Nie rozliczyli ani komunistów, ani dzikiej i złodziejskiej prywatyzacji Polski przez eskimoskie partie UW, UD, KLD, ani 8 lat przewał i afer PO-PSL.

Taki jest ten wasz miłosierny PiS, "My nie karzemy waszych, a wasi naszych"

Vote up!
15
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1584562

w sądach widać z TEGO: 

https://www.youtube.com/watch?v=s635IHkkgHg

linku.

Mafia "sądzi", więc jest jak jest!

Bata na nich nie ma, no bo judasz "rządzi".

myckowata, paskudna wesz!

Vote up!
10
Vote down!
0
#1584663

Zlo sie aranzuje, rozmienilo sie na drobne i nawet za dobro podaje... Jako, ze zlo jest narzedziem diabla, wiec tak sie sposobi, tak sie przepotwarza, w takie scenariusze wchodzi, ze ludzie nie calkiem je rozpoznaja. A przeciez mamy sprawdzona formulke: Po czynach ich poznacie...

pzdr.

Vote up!
6
Vote down!
-5

chris

#1584753

i odebrać im przywileje i nazbyt wysokie wynagrodzenia, ale komu odebrała - komuszym szaraczkom i to dlatego, żeby mieć z czego rozdawać i za co przekupować, przy okazji nowych wyborów!

A czołowi zdrajcy i zbrodniarze zaczynając od Jaruzela, Koszoczaka i wielu, wielu innych, w tym długiej listy zbrodniarzy żydowsko-stalinowskich - nikt  z nich nie poniósł kary!

Gęby pisówców pełne były i są frazesów, a zbrodniarze komunistyczni cieszyli i nadal się cieszą, o ile żyją jeszcze, bardzo wysokimi wynagrodzeniami (w tym wypłacanymi także mieszkającym w Izraelu i w innych miejscach, ukrywanymi przez sprytnego Mateuszka) i niestety szacunkiem - bo ich otoczenie nie wie, że to nikczemnicy!!!

Ale w Polsce przecież dokładnie wiadomo kto jest kim i kogo należałoby rozliczyć, nawet pośmiertnie, ale PIS tego nie robi, bo ma w tym interes, tak jak nie ujawnia aneksu - bo są tam także jego ludzi, nie ujawnia prawdy o "katastrofie smoleńskiej" - bo zawarł jakiś korzystny polityczny układ i nie robi wielu innych niezbędnych rzeczy, myśląc, że zamydli oczy "tanim rozdawnictwem"!

Ale my nie damy się zmanipulować i poddać kolejnemu po niemczurach i ruskich, zaborcy, tym razem żydowskiemu i dlatego nie zgadzamy się na roszczenia, bez względu na groźby wygłaszane pod adresem tych, co występują przeciwko nikczemnym, żydo-amerykańskim roszczeniom - polonijnym organizacjom, które zorganizowały protesty w ten weekend, a także narodowcom w Polsce, którzy zbieraja podpisy pod protestem i nagłaśniają brak działań ze strony obecnego rządu!!!

Vote up!
9
Vote down!
-3

Serce słowianki nie zna łez ...

#1584686

PiS pochował z honorami Inkę i Zagończyka , a PO Kiszczaka i Jaruzelskiego.
Widzisz różnicę ?

ps.
Pamiętacie co mówił śp. Bogdan Smoleń ?
Sędziowie są niezawiśli , bo jeszcze żaden z nich nie zawisł.
8-))))

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1584707

wyobraź sobie, że też na nich głosowałam, ale już nie powtórzę tego błędu, bo obiecywali złote góry, a co z tego zostało???

I nie chodzi o pieniądze, czy jakieś inne korzyści materialne, bo srebrników rozdali z naszej kasy aż nadto, tylko właśnie o rozliczenie przeszłości tu chodzi, o sprawiedliwośc dziejową i niestety poza paru pozytywnymi wydarzeniami, o których Ty także wspomniałeś - więc jednak rozumiesz, ale poza tym niewiele się nie zmieniło!

Nie chce mi się wymieniać listy zaniedbań i manipulacji - oczywiście ktoś np. Ty, może powiedzieć, że zbyt dużo oczekiwaliśmy jako społeczeństwo, ale taką właśnie retorykę miało PIS przed wyborami, a po wyborach???

Dopóki rządziła Beta Szydło było akceptowalnie i wydawało się, że to wszystko jakoś pozytywnie się ułoży, ale od momentu nastania Mateuszka-kłamczuszka żydostwo, przy udziale amerykaństwa, zaczęło nas najeżdżać i zawłaszczać - a nie tak miało być, bo być może nie wiesz, ale nie jesteśmy żadnym dwunarodowym państwem, żydzi są jedynie gośćmi w Polsce!

Zatem te kłamstwa i jawne manipulacje powtarzane przez niektórych polskich polityków, to żałosne czołganie się przed żydami i tolerowanie ich chamstwa, pazerności i obelg jawnie świadczą o lekceważeniu polskiej racji stanu, o antypolskiej narracji - ale Polacy tego nie chcą!!!

Rozumiesz różnicę?!

Vote up!
8
Vote down!
-4

Serce słowianki nie zna łez ...

#1584714

Jednym słowem
gdyby nie było żydów to musielibyśmy ich sobie wymyslic by wszystko się zgadzało
Sorry, ale to już raczej nieświeża "teoria", i taka sztampowa
Może obwińmy tradycyjnie jeszcze cyklistów i dziennikarzy, to bardziej nowoczesne
pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-5
#1584721

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Margerita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

to czysta manipulacja.

Jeśli nie widzisz, że Polska jest konsekwentnie zawłaszczana przez żydostwo, za przyzwoleniem obecnych władz, to albo jesteś niewidomy albo zwyczajnie konfabulujesz!

To smutne, że usiłujesz bagatelizować wielkie zagrożenie i zaprzeczać faktom, ale to się zdarza, tutaj niezbyt często, ale jak widać też, natomiast na innych portalach nagminnie!

Na niepoprawnych jest mnóstwo tekstów mówiących na temat tego zagrożenia żydowskiego, a Ty wyskakujesz z takim komentarzem, paradne i po prostu szkoda słów :)))

 

Vote up!
7
Vote down!
-9

Tantum nudam veritatem

#1584726

Ja swoje zdanie na temat żydów mam jasne i klarowne.
Nawet wielokrotnie zwyzywano mnie od antysemity.To więcej niż zaraza

Natomiast inną sprawa jest wrzucanie do każdej sytuacji politycznej czy społecznej tematyki żydowskiej które uważam za więcej niż sztampowe.Klakierskie wręcz.
Faktem jest że bez tej "tematyki" wiele portali by już dawno upadło.
Pozostało by im pisać o ....płaskiej ziemi, czy Bolku w kosmosie
Ale i tak za to obwiniano by ....żydów
Ludzie bez przesady

Pozdrawiam Panią

Vote up!
8
Vote down!
-5
#1584733

I mnie nieraz szlag trafia jak pod każdym tematem natychmiast wrzuca się wątek żydowski.
Nawet gdy notka jest o pigmejach czy życiu seksualnym mrówek.
To obłęd

Vote up!
10
Vote down!
-6
#1584739

Joziu?

Wklej obrazek jak szyda trafia szlag :-))

Wiesz Joziu... my Polki i Polacy mamy wam wiele dla przypomnienia waszych niegodziwości wielkich na przestrzeni dziejów a w II WŚ i za komuny kiedy wjechaliście do nas na ruskich tankach - w szczególności!

My, Polacy, na Niepopkach dobrze wiemy skąd u ciebie etc. taka miłość do onucy i Putina.

Nas nie zwiedzie demagogia i branie pod włos bo dobrze wiemy co potrafi gadzina :-))

A co do seksu mrówek to podglądaj ruskie i puść w tym temacie jakiś obrazek?

PS

"Co to jest okrągłe i nie lubi żydów ??

- Cały świat."

~ Rechot nr: 1704 

 

 

Vote up!
9
Vote down!
-2

casium

#1584744

Czy wszyscy( i na serio) muszą zajmować się żydami? Niedługo niektóre portalowe pajace zrobią wpis, jak to żyd wszedł w gówno, kiedy wracał z kiosku. 
No bez przesady. 
Trochę powagi.

Vote up!
8
Vote down!
-5
#1584770

Niech Światowy Kongres Żydów  wyda oświadczenie, że nie rości żadnych pretensji odszkodowawczych od Polski, a wszyscy odetchną z ulgą i przestaną podejrzewać żydów o wykorzystywanie Holokaustu dla własnych korzyści. 

Nie będą żydzi wdeptywać w gówna małe i wielkie - nie będzie tematu :-)) 

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/11/02/dlaczego-niemcy-bali-sie-zydow/

PS

 Kochani żydzi – to właśnie WASZE kłamstwa o polskim współsprawstwie są przyczyną wzrostu niechęci do was, nad czym boleję z całego serca!

Animela.

Vote up!
7
Vote down!
-1

casium

#1584867

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Bardzo mnie się podoba ten postulat, a jeszcze bardziej mnie się spodoba jak pan Lauder się z nim zapozna po uprzednim otrzymaniu go osobiście od pan Premier Mateusz, i się łaskawie do niego zastosuje.

PS.
Radzę linkowanej tu strony nie traktować jako rzetelne źródło - brzydko pachnie "polską szkołą shoah" czy jak jej tam.

Vote up!
5
Vote down!
-6
#1584871

- powiem Wam szczerze, że tylko jeden prawicowy Poseł wspomniał o tej umowie do której link podaję niżej.
Śledzę wywiady i wydarzenia polityczne w mediach i dziwi mnie to milczenie pozostałych polityków.
Albo nie wiedzą albo dyplomatycznie milczą.

Jeśli Żydzi chcieli swoje kamienice (ulice i tak były nasze a i te kamienice były często budowane z nispłaconych kredytów w polskich bankach - w 80 % były zadłużone) - to powinni przyjść z taczkami i zabrać ten gruz przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie gdzie właśnie został on zwieziony po wojnie z całej zburzonej Warszawy.

Link do wspomnianej umowy:
https://www.youtube.com/watch?v=fHywVWknElg

Vote up!
8
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1584885

On pisze o zyciu seksualnym mrowek, ale dupa w mrowisku to jeszcze nie siedzial...

Skarzy sie po drodze i to prawie w kazdym komentarzu na zydokomune, ale jakos nie dociera do  niego, ze dzisiejszy obraz Polski, to wlasnie przepotwarzona nadal zydo-komuna. Wiec jak nie pisac o szydach, jezeli kreca kazdym tematem. A, ze szabasgoje sa na ich uslugach jak rzeczona sedzina w powyzszym filmie "poety", to przeciez oczywista oczywistosc. Jednak Husky , Jozka i paru innych denerwuja te ciagle asocjacje do szydostwa, bo w prostej linii zahaczaja rowniez o ich gloryfikowany PiS i jego obecne rzady. Nie rozumieja, ze szydow niczym kalke nie trzeba wszedzie szukac i o nich pisac, bo wlasnie owi szydzi wszedzie sa umocowani i kreca tym naszym polskim burdelem. Widac wiec jak na dloni, ze sowieckiej masci szydzi Jozkowi i jego ferajnie bardzo przeszkadzaja, ale ci "zachodni" szydzi, to juz mniej... Latwiej bowiem "babrac sie" w historii i pisac elaboraty, ale trudniej ustosunkoac sie do chwili obecnej i np. do 300 mld. dolarow, ktore chca od Polakow szydzi amerykanscy, a nie sowieccy. Trudniej jest pisac o obecnym rzadzie, ktory nie reaguje w odpowiedni sposob na szydowskie zarzuty i na szydowska polityke wobec naszego kraju. Przeciez niejaki Daniels nie przybyl z Rosji... i to nie jest pupilek Putina..., a jednak porusza sie w kuluarach rzadowych jak u siebie w domu...Wiec jak to jest ? Czy PiS to jakies dwie lub wiecej percepcji postrzegania rzeczywistosci ?

Na to wyglada...wiec powtarzam juz ktorys raz z rzedu, albo sa to ludzie nierozsadni, albo zwykle parchowe towarzystwo . Innej opcji nie ma.

pzdr.

Vote up!
6
Vote down!
-7

chris

#1584850

Józka i innych to ty żydowsko stara onuco możesz w dupę pocałować jeśli już.
I zmien pieluche, bo ci dupa zgnije

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1584852

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Onuce, to ty zapewne masz miedzy nogami, gdy ci sie zsunie. O calowanie, to musisz twojego zaczadzonego kumpla  poprosic. Ostatnio cos tam- cos tam komentowal w tym temacie i nawet odgrazal sie ze z jezyczkiem. Poszukaj to znajdziesz, chyba nawet do ciebie kierowal owy komentarz.Wiec to wasze pedalskie klimaty. Wiadomo, szydostwo lubi takie rozrywki.

Co do pieluchy, to sam sobie zmien lub niech ci zmienia, bo ci resztki rozumu w formie uplawy zgodnie z zasadami fizyki w dol sie spuszczaja :-))) leci ci Joszua, leci ci...

 

Vote up!
5
Vote down!
-7

chris

#1584858

Szanowny kolego
Nie znam dokładnie twojej blogerskiej twórczości a chciałbym coś nowego poczytać
Natomiast czytam niemal codziennie Twoje komentarze
Widzę w nich jedno.
Niesamowita nienawiść do innych, mających odmienne zdanie czy prezentujących swoje preferencje polityczne których ty nie popierasz.
Skąd kolego w Tobie tyle nienawiści i wulgaryzmu
Skąd

I bardzo bym prosił byś nie obrażał gości mojego bloga

pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1584856

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zawsze odnosze sie do tresci. Gdy jest obluda, a do tego tendencyjna, gdy ma sluzyc manipulacji od razu atakuje autora. Nie sposob w dzisiejszej sytuacji bawic sie w konwelanse. Blog jest o tyle Twoj, ze na nim piszesz. Kogo ja obrazam i za co, to juz " moje piwo" .

Pytasz skad u mnie tyle wulgaryzmu? Ano, gdy po wielu, a nawet bardzo wielu latach widze co dzieje sie z moim krajem, to Husky nie mam juz ochoty na piekne slowka i na dywagacje o " dupie Maryni"...

Irytuje mnie poza tym, ze Twoj piekny artykul nie moze byc przelozony na terazniejszosc i ze nie mozemy skazac winnych, z ktorych wielu jeszcze zyje. Nasza historia Husky nie ma byc jakims skansenem i to bezpiecznym dla ludzi, ktorzy w najleprzym razie maja zaciecie patryjotyczne, tylko ma byc zywym drogowskazem dla przyszlych pokolen. Powtarzam, zywym drogowskazem, a nie martwym skansenem pokazywanym wszem i wobec...

 Ci ludzie, w tym ta piekna postac, ta piekna kobieta - bohaterka Twojego artykulu nie powinna umierac na darmo. A chwila obecna naszego kraju wlasnie na to wskazuje. I wlasnie dlatego Husky krew mnie zalewa, gdy widze gierki obecnego rzadu, Prezydenta, no i naczelnika i to "spychanie " na poprzednie ekipy, na Ruskich, na.... wielu innych. No ale wiadomo Narod w letargu to i nam panujacy moga czynic co im sie podoba...

I tutaj Husky nie ma miejsca na zadne " preferencje polityczne"... o ktorych tak ladnie piszesz. Tu jest miejsce jedynie na obrone resztki z RP i to krotko przed kolejnym zaborem. Wiec zrozum Szanowny Kolego, ze kolo dupy mi lataja konwelanse i inne takie ... Gdy doczytuje falsz czy tez manipulacje, to nie jestem mily... i nigdy nie bede...

rowniez pozdrawiam

ps. co do mojej tworczosci, to chwilowo nie mam weny, a w koncu tylu pisze to i owo... za wiele informacji... pismakow u nas dosc... moze , gdy mi sie zachce... teraz jednak co innego mam do roboty... na Niepopkow wchodze jedynie , by sobie odpoczac... i wlasnie posluchac o czym tez  tez Narod rozprawia, czy tez ta jego tutejsza czesc... W koncu sa tacy, co to pisza i pisza i sa tacy , ktorzy to czytaja i sie do tego odnosza... Bowiem kazde gowno nie powinno isc w przekaz medialny i lasowac ludziom w glowie...stad i czasami te wulgaryzmy... Gowno zawsze nim pozostaje, nawet wowczas, gdy zostalo przetworzone na papke agitacyjna.

Vote up!
5
Vote down!
-8

chris

#1584860

// Kogo ja obrazam i za co, to juz " moje piwo" .//

Czy oby na pewno?

Więc mam nadziej że napiszesz sobie własną notkę i tam sobie będziesz obrażał ile tylko chcesz

I powiem ci jedno, 

O tendencyjności twoich komentarzy można by niezła notkę napisać

Liczę że nie będziesz więcej na moim blogu komentował ,co uważam dla nas obu będzie najlepsze rozwiązanie
Jest tyle wpisów (blogow) że akurat mój blog nie musisz zaszczycać swoją obecnością

Ok?

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1584863

"...albo sa to ludzie nierozsadni, albo zwykle 

parchowe towarzystwo . Innej opcji nie ma." 

 

Jak powiada pani dr Ewa Kurek,są to dwużydziany 

Polaków. To jest, dno dna.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1626167

Bowiem, nawet za ich własny prymitywizm i głupotę  czy lenistwo intelektualne - najłatwiej winę zrzucić na Żydów.

Vote up!
7
Vote down!
-6

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1584758

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Rozumiemy, ze jako szyd podobnych skojarzen nie lubisz :-))))

Natomiast twoj prymitywizm artykulujesz calkiem sprawnie :-))))

wiec nie martw sie o ich, a spojrz najpierw na wlasny...

O lenistwie intelektualnym lepiej nie pisac, bo i tak to trudny temat dla ciebie :-)))))

mazel tov   - Kleine :-))))))

 

ps.pytanie - czy jako narybek, to dla Midrasza rowniez po...pisujesz ?

Vote up!
5
Vote down!
-7

chris

#1584851

Pętaczyno, mnie może obrazić tylko człowiek inteligentny i potrafiący logiczne myśleć. Lecz nie osobnik opętany nienawiścią do jakiejś narodowości. Bo to już robili komuniści i naziści - którzy z nienawiści masowo mordowali m.in. Polaków.

Dlatego, nie jest w stanie mnie obrazić menel wychowany na wręcz bolszewickiej nienawiści do uczciwych ludzi, nawet i tych, którzy nie zrobili mu nic złego.

* * * * * * *

„Stoimy w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżywała ludzkość (…) Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem i anty-Kościołem, Prawdą i anty-Prawdą, Ewangelią a jej zaprzeczeniem (…) jest to czas próby(…) w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską, z wszystkimi jej konsekwencjami; ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów” -  kardynał Karol Wojtyła.

Metody zwodzenia i zawłaszczania umysłów zmieniają się. Realizatorzy również – jest to taktyka wpajania nienawiści do ludzi określonych narodowości. W całości jest to strategia diabelska.

Vote up!
8
Vote down!
-5

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1584896

mnie też nie jest w stanie obrazić ta stara żydo-bolszewicka kreatura
ale menela tak MAJO

Vote up!
5
Vote down!
-5
#1584927

parole, parole i parole.

Nie masz Pan argumentów, wiec najlepiej stwierdzić, że nie na temat!

A ja Panu przytoczę takie stare powiedzenie, może niezbyt uprzejme, ale bardzo na miejscu: "chcesz, żeby ktoś uwierzył w Twoje gadanie, znajdź głupszego od siebie"!

Miłego wieczoru

 

Vote up!
9
Vote down!
-8

Tantum nudam veritatem

#1584743

Ulżyj nam i weź se polataj z Bolkiem w kosmosie. Albo w kółko płaskiej ziemi za własnym ogonem - do wyboru do koloru.

Vote up!
7
Vote down!
-7
#1584766

Na ile jeszcze banksterom pozwolimy?!

Mateuszek - kłamczuszek banksterek dalej łże i pozwala Naszą Polskę rozrywać jak ten postaw czerwonego sukna z Sienkiewiczowskiego "Potopu"!!!  Mamy dziś potop i żydowski i niemiecki>

https://otopress.pl/2019/03/29/niemcy-przejmuja-totolotek-sprzedany/

https://www.youtube.com/watch?v=T59AtatK7GY

obcy złodzieje rozkradają Ojcowiznę Naszą, i mają się dobrze! Coraz lepiej!!!

A Polacy?!

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1584724

Mysle, ze niestety bedzie jak po 89`. Polacy znowu zachlystna sie jakas  podslyszana nowosia i nawet w nia uwierza. I przeminie znowu lat dziesci i beda narzekac, ze zostali oszukani... Jako niepoprawny optymista z duzo doza realizmu niestety tak to widze. Nawet tutaj na Niepoprawnym mamy wielu, ktorzy nie rozumieja obecnej sytuacji lub nie chca jej rozumiec, gdyz jest za trudna lub za bolesna. Nasi wrogowie i przeciwnicy pracuja szybko i sprawnie nie nadazamy w ich tepie... wiec ... czarno to widze.

pzdr.

Vote up!
7
Vote down!
-7

chris

#1584751

xxx

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1584750

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

obiecywali złote góry, a co z tego zostało???

Zostały góry bo złoto wypłukali.

I ciul ze złotem - problem jednak w tym, że nie poszli w pisdu za złotem a czają się, by jeszcze zniewolić nasze wnuki.

Vote up!
6
Vote down!
-7
#1584761

Dziadek jasno potwierdza, że już jest zniewolony przez własną nienawiść oraz czysto bolszewickie myślenie!

O ile można to jeszcze nazwać "myśleniem". Bo raczej jest to zwykła bezmyślność...

Vote up!
7
Vote down!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1584763

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nnwść, nnwść, nnwścą pgn

Kt przżyj pn wlk żrłcznśc prtn?

Vote up!
5
Vote down!
-8
#1584781

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

No wlasnie i gory tez nam zapierdzielili...i nazywaja to Polin... w Krakowie wiecej szydow niz Polakow..., a i w calej Malopolsce taka sytuacja... Zniewolili Narod na kolejne stulecia i kilku lokalnych kretynow jeszcze im za to klaszcze... No qrwa choroba psychiczna... i jakis palant z Londynu, jakis rebe, jakis Husky , Andy- kwadrat , zaczadzony i kilku innych kretynow i kretynki ciagle tlumacza, ze PiSdzielce to jedyna opcja...No tylko kij do reki i napierdalac szabasgojow... po prostu napierdlac po tych pustych psedo-yntelektualnych lbach... 

pzdr.

Vote up!
5
Vote down!
-7

chris

#1584853

Raz jeszcze cię proszę przestań obrażać.

Wiem że wcześnie się urodziłeś ale nie będą i ja miał litości w ostrej polemice z Tobą

Ok?

Nie z takimi gierojami miałem na pewnym portalu do czynienia i dałem sobie radę

Raz jeszcze cię proszę albo odejdź stąd albo przestań obrażać innych

Mam nadzieję że się zrozumieliśmy

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1584859

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ccassiumm7 został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

casium

#1584869

//Tak się łasiłeś ja TU przybyłeś i już w pióra obrosłeś?//

Może coś więcej na tego typu "uzasadnienie" tych też
Na czym polegało/a moje łaszenie się i obrastanie w piórka
Czy moje uwagi do szanownego kolegi amatora w/s wulgaryzmów i obrażania innych to obrastanie w piórka
Jeśli tak to gratuluję dobrego samopoczucia
Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1584879

Widzisz psiaku
Temu frajerowi z Tel-Avivu pisze się w jego języku i na dodatek po hebrajsku by nie musiał korzystać z translatora.
A tak naraziłeś się elicie i na dodatek zostałeś ciekawostką kynologiczną.
Rasowy pies w piórkach
Co ta natura wydziwia.

 

powtarzam

olej tego obszymurka

olej

Vote up!
6
Vote down!
-7
#1584925

Kuchcinski Marszalek polskiego Sejmu zablokowal publiczna debate.Moze bys cos uczynil w tym temacie jako taki zagorzaly zwolennik PiS-u. Zrob kretynie w koncu cos pozytecznego... zamiast jedynie obrazac mnostwo ludzi i nadal agitowac  za martwym PiS-em, martwym na polski interes, ale zywym dla zydostwa.

Vote up!
6
Vote down!
-7

chris

#1584937

Te Twoje zale, to najpierw do Jozka, ktory pisze do mnie ponizej i powyzej.  Analfabeto z koziej dupy! najpierw pouczaj swoich kolegow " po fachu" , a pozniej mozesz przede mna stanac i jakac  niczym Michnik te Twoje prawdy objawione. Wiek tu nie ma nic do rzeczy. Ty po prostu tuman jestes i to tego sorta co Twoi kolesie. Glupcze skonczony pouczac to Ty mozesz jakiegos Joszue z Tarnowa lub rebe z dyni, zrozumiales ? I to Kretynie byly dopiero obrazy, a nie uprzednio pisana przeze mnie prawda na temat " zarzadcow " PiS-u i ich tutajszych klakierow.  Blog kretynie do Ciebie nie nalezy, jest SPOLECZNIOWCOWA platforma i ty nie bedziesz tu decydowal kto na nim komentuje. Mozesz jedynie odnosic sie do tresci i  czekac, gdy ktos Ci odpowie... Ja nie mam nadzieji czy sie zrozumielismy, bo to kolo dupy mi lata Panie Hasky, mnie na zadnym zrozumieniu nie zalezy, gdyz jak Pana czytam, to widze, ze zrozumienie po prostu nie jest mozliwe. A to z uwagi na to, ze albo jestes Pan tak samo zaczadzony jak jazgdyni, Jozio z Londynu, zawiedziony i reszta tego PiS-owskiego elektoratu, albo calkie zwyczajnie duren i to do ntej potegi.

Poza tym koltunie skonczony, gdy napadasz na kobiete ponizej i to w tak niewyszukanej formie, co juz samo w sobie okresla Cie jako "domownika", to mna geby sobie nie wycieraj.  Zapewne w tym Twoim ograniczeniu znajdziesz jednak kilka innych argumentow.

 Andy- iego do kwadratu zapytalem, zapytam i Ciebie, czy popisujesz rowniez na Midraszu ? Bo, ze ktos skrobnie zgrabnie patriotyczny  artykul czy wygodnie historycznie komentarz, to jeszcze zaden wielki Polak z niego...

Zydostwo podpiera sie naszym patriotyzmem bardzo czesto, ze o masonerii juz nie wspomne...

Wiec "gowniarzu w krotkich spodenkach" wiem teraz, ze Ty urodziles sie znacznie pozniej i powtarzam kolo dupy mi lata ile masz lat. Jedynie stan Twojego umyslu jest istotnym w tej dyskusji czy tez jakby tej wymiany zdan nie nazwac...

I w tym kontekscie nie Ty bedziesz mi usta kneblowal i nie ty Husky bedziesz mnie nastawial co mi wolno, a co nie. Ta Twoja elokwencje w dupe mozesz sobie wsadzic.  I mozesz, to zarazem przekazac Twojemu koledze Andy aandy, ktory mi rowniez nawrzucal w niewyszukany sposob. Powtarzam blog jest tak samo Twoj, jak ynteres, ktory nosisz miedzy nogami... tzn. do nas nie nalezy nawet nasze cialo..., a coz dopiero jakis blog i jezeli tego nie rozumiesz, to znaczy, ze Twoj kretynizm osiagnal juz apogeum duractwa.

Vote up!
6
Vote down!
-7

chris

#1584935

Wlasnie doczytalem, ze Ty rowniez jestes bekartem NEOnu jak i Twoi kolesie po fachu...

Rozumiem, ze te wasze animozje przenosicie na portal Niepoprawnych.

Nic tu nas nie interesuja wasze neonowe spory. Czyncie te wasze gowniane zaczepki do ludzi z ktorymi tam macie problemy, tutaj nie jest neon.

 

Vote up!
7
Vote down!
-6

chris

#1584940

Sorry
Ale  genów u ciebie nie da się  zmienić.

Przykre

Tak właśnie wygląda dzisiejsza opozycja
Nie ma argumentów są wyzwiska
Skąd my to znamy

Jeśli się już wyrzygałeś to smacznego

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1584946

Ty zaczales, ja koncze, proste !

Kazdemu podaje reke, bo i kazdy moze zbladzic, jednak nie tym, ktorzy nadal niszcza moj kraj...i to nawet jezeli ze zwyklej ludzkiej glupoty...

Rzygaja wokol Ciebie, ale jedynie mnie sie czepasz..., jakze to znamienne, jakze pasuje do wiadomego ynteresu...

Powtarzam Husky ja w latach piecdziesiatych z komuna dawalem sobie rade, to i teraz nie Ty bedziesz mi usta kneblowal... i wez to prosze jako zachete do przemyslen, gdy zechcesz  ze mna prowadzic jakiekolwiek rozmowy...

Cale zycie walcze o zmiane systemu tego kraju i mam wrecz alergie na partie i demoSeacje. PiS to ostatnia faza wprowadzania Polin i jego nadal obecny w przestrzeni medialnej elektorat prowadzi u mnie do torsji i to tak samo jak POpluczyny, komunisci czy tez dewiaci seksualni... Niczym sie bowiem od siebie nie roznia, niczym !

Sa zwyklym przedluzeniem zydowskiego kija na Polakow.

Vote up!
6
Vote down!
-7

chris

#1584952

Raz ci jeszcze powtarzam 
Zostaw tego aj waja w spokoju
Chcesz się jakiejś sowieckiej zarazy nabawić ?!!!!!
Olej tego żydowskiego clowna

To tylko taki portalowy Biedroń,jeśli już chcesz dokładnie wiedzieć (Ona)
olej to coś

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1584953

No zobacz nawet mu Bierut medal w latach pięćdziesiątych dał

Za utrwalanie władzy ludowej

BOCHATER

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1584954

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pisalem ci juz powyzej i na gadaczce. Zacznij pisac petycje do swojego Kaczynskiego lub Kuchcinskiego, a nie stukaj bezmyslnie w te klawisze. Wystarczy zes uciekl z Polski i to juz z tej tzw. III RP, a wiec z pobudek ekonomicznych, a nie politycznych, wiec coz to za insynuacje. Kretynie poza tym coz ty wiesz o czasach Bieruta? chyba nawet z jajka do jajka jeszcze wowczas nie przeskakiwales... wiec co tu sie skradasz tak nieudolnie... Przypuszczam zes z klubu Gazety Polskiej w UK, a na pewno wspolorganizowales agitacje PiS-u na wyspach przed wyborami , no i wybory Dudy zapewne tez wspierales. Mozna to wnioskowac z twojego zatrzetrzewienia. Naprawiaj wobec tego teraz te bledy, ktore nadal wspierasz... Moja skromna osoba nie musi byc ci az tak wazna...zrob cos sensownego, a nie jedynie wyzywanie ludzi od neonowcow, tj. od tych, z ktorych sam sie wywodzisz...

 

Vote up!
3
Vote down!
-7

chris

#1584965

 

 

Pocałuj mnie w dolną cześć ciała

Ale z przodu !!!!!

 

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1584966

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

W archiwum tego portalu mozna znalezc  twoj komentarz, w ktorym  zes  sie zarzekal, ze jestes chazarskim zydem.  Wiec rozumiem, ze chcesz mnie obdarowac swoim pochodzeniem , nie dziekuje. Pozostane przy moim. Juz napisalem w innym komentarzu, ze o pedalskie calowania i inne tego typu milosci musisz prosic zawiedzonego, bo to on popisuje podobne komentarze do tych twoich... wiec i ten sam poziom i widocznie ten sam ynteres do zrobienia. I o ile pamietam, to adwersarz " a nie mowilem" zwracal ci na to uwage...

Wasze pedalskie teksty nas nie interesuja. Dziwie sie Husky, ze toleruje te twoje patriotyczne komentarze na podobno jego blogu, przy tej jego wrazliwosci na chamstwo...

Vote up!
4
Vote down!
-6

chris

#1584971

Znów ten zawodowy palant zrobił w pory ?
Wiesz chyba potrzebna będzie dezynfekcja na portalu
I to muszą zrobić "zawodowcy"

 

Vote up!
5
Vote down!
-5

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1584996

Tacy "zawodowcy"  jak ty ?

od calowania z jezyczkiem?

twoj wlasny komentarz...

pedalskie rozmowy pomiedzy bekartami z NEO-nu :-)))))

Po co te irytacje i rzyganie na Niepoprawnych?

na kolana i przepraszac wlasciciela NEO-nu, moze wybaczy wam wasz brak lojalnosci i przyjmie znowu na probe... byscie w koncu znalezli ten wasz spokoj wewnetrzny :-))))

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-3

chris

#1585028

Niech mi nikt nie mówi, (nawet najwięksi profesorowie psychiatrii) że zawodowiec, który drugiemu facetowi wkłada członka w odbyt, w środowisko fekalne jest kurwa normalny. Nie, nie jest normalny! I tacy brudni zboczeńcy chcą zakazać Tobie i mnie pisac o

Polsce,Polakach i PIS-ie

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1585058

Przestan z portalu Niepoprawnych czynic sciek i kloake twojej chorej wyobrazni. Zboczencu ludzie czytaja twoje komentarze. Ostatnio co jeden to gorszy... Sam siebie czynisz coraz bardziej obskornym i wrecz odrazajacym.  Moze to byl powod, ze wyrzucono was z tego NEO-nu !  Bowiem, kto chce takiego zboczenca na swoim portalu ?

Nawet Putin zabronil w swoim kraju sodomitow i pedalow moze dlatego tak obecnej Rosji nienawidzicie? I stad ta fobia do NEO-nu waszego uprzedniego " bytowania "...

Chory czlowieku idz do lekarza, choc nie wiem czy to mozna jeszcze w jakims stopniu wyleczyc.

 

Vote up!
3
Vote down!
-2

chris

#1585064

30 marca 1943 roku - 4 dni po Akcji pod Arsenałem - zmarli Janek Bytnar "Rudy" i Maciej Dawidowski "Alek".

Bohaterowie, dla których przyjaźń była silniejsza niż śmierć.

Vote up!
15
Vote down!
0
#1584584

Dzieci i wnuki UB-owców nadal walczą z Polakami...to widać każdego dnia...

Vote up!
14
Vote down!
0

Yagon 12

#1584606

Zajrzyj Yagonie na Neon czy naTemat

Tego Ub-eckiego ścierwa jest tam ci dostatek

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1584608

- ten co dziś trzyma z czerwonymi ludobójcami nie jest rodziną tego ubeckiego  mordercy.

Wygląda jak by zamienili litery z Machaj na Chmaj - nazwislo jak zwykle prawdopodobnie nie polskie. Ci ludobójcy co diabłu z odbytu wypadli dobrze wiedzieli co robić bo o skali terroru w Polsce niewielu wiedziało.

Ja jestem za tym aby Polakom udostepnić broń palną. Możliwe że było by trochę rozliczenia i samosądów na czerwonych mordercach ale żadne zdradzieckie, komunistyczne  ściwerwo by już tu w Polsce nam nie podskoczyło.

Sama debata nad udostępnieniem broni palnej Polakom zatkała by te agenturane i zdradzieckie mordy czerwonych bandytów. To nie jest wasza Ojczyzna wy przeklęci mordercy !  WON !!!

Vote up!
14
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1584611

Piękna jest Ta "Jaga".

Jej Dusza, w Jej cudnych oczach.

Dobrem emanuje, dobre serce się czuje.

Miejsce Swoje Znalazła w Niebiosach.........

Muszę tu i teraz coś powiedzieć. Otóź, gdy przyjechałem do Warszawy 11 Listopada 2018, by uczestnikiem zostać TEGO Jubileuszowego Marszu Niepodległości, gdy wyszedłem z Dworca Centralnego i wędrowałem Tam, gdzie Marsz miał mieć swój początek, zaczepiło mnie kilka osób. Budził pewnie zainteresowanie stary siwy dziad w moro, z maciejówką na głowie, opaską Biało Czerwoną na rękawie, i flagą Naszą Polską na ramieniu. Chcieli ludzie zrobić sobie pamiątkową fotkę starego dziadka Polaka. Nie odmówiłem nikomu....... Jedną z osób, które mnie o to poprosiły, była piękna młoda dziewczyna. Z jasnymi, błękitnymi oczyma. Dokładnie takimi, jak ma na tym zdjęciu "Jaga" Sanitariuszka. Natychmiast do mnie wróciło dzisiaj wspomnienie Tamtego Dnia. TEGO Jubileuszowego Marszu Niepodległości w Warszawie. Tych emocji, które mnie nie opuszczały. Te wspomnienia już na zawsze ze mną pozostały...... Dziękuję Ci Piękna Nieznajoma, Jasnooka Polska Patriotko. Dziękuję Ci za to cudne spojrzenie, które mogłem podziwiać, dziękuję Ci za tę chwilę rozmowy, którą mi wtedy Podarowałaś. Nie zapomnę nigdy Twych oczu, Twego spojrzenia. Może jest COŚ, co Cię łączy z "Jagą" Łączniczką AK, Sanitariuszką ........

NIECH ŻYJE POLSKA!

...........Użytkownicy wyszukując film będą naprowadzali się cyt.. ,,o to ten film, z tym dziadkiem w moro" .

Ludzie marszu niepodległości 2018   https://www.youtube.com/watch?v=3judaCciKw8 

Vote up!
12
Vote down!
0
#1584666

Dzięki za ten komentarz i link do filmu, którego inaczej bym pewnie nigdy nie ujrzał.
Łzy wyciska widok tych poczciwych polskich dusz.
 

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1584841

Czesc ;-)

Nie byles tam jedyny siwizna otarty :-)))  Zapewnie stalismy niedaleko od siebie :-))))))

Fakt, gdy spojrzalem na to zdjecie powyzej, to rowniez pomyslalem o Aniele. Coz  za piekna twarz ? Dusze widac calkiem wyraznie w twarzy.

pozdrawiam

 

Vote up!
8
Vote down!
-5

chris

#1584855

„Sto milionów ofiar komunizmu, które policzyli autorzy Czarnej księgi komunizmu, nie oddaje skali spustoszenia, jakiego dokonali wyznawcy Karola Marksa i Fryderyka Engelsa w XX wieku. Systemy oparte na ideach socjalistycznych mordowały bowiem nie tylko w aktach ludobójstwa, wojnach, czystkach i obozach pracy, ale też poprzez niewydolny ustrój gospodarczy i społeczne eksperymenty - liczby tych ofiar nie poznamy nigdy”.

Właśnie mija sto lat odkąd Włodzimierz Lenin i garstka jego bolszewików dokonali w 1917 r. zamachu stanu i przejęli władzę nad potężnym imperium. To będzie cecha charakterystyczna dla późniejszej wojny cywilizacyjnej – podzielonym, skłóconym i niezdecydowanym obrońcom starego porządku mniejszość będzie narzucać swoją wolę.

Autor rzeczowo przedstawia tło Rewolucji Październikowej z 1917 r. i szczegółowy obraz czerwonego terroru. Szczególną uwagę poświęcił roli, jaką spełniła ideologia w zniszczeniu moralności i fundamentalnych praw człowieka, tworząc społeczeństwo pozbawione wyższych aspiracji i sensu życia. „Rewolucjonista to człowiek stracony. Nie ma własnych interesów, spraw, uczuć przywiązania, własności, nawet nazwiska”. Komuniści zmieniali nazwiska, żeby lepiej brzmiały w partyjnej propagandzie, wyzbywali się przyjaźni, wyrzekali rodzin i własności.

Marksizm nie umarł wraz z rozpadem Związku Sowieckiego w 1991 roku, a intelektualiści nie porzucili go mimo stu milionów ofiar, jakie światu przyniosła ideologia komunistyczna.

Vote up!
7
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1584759

170 mln osób wynosi liczba ofiar zamordowanych przez totalitarnych, komunistycznych despotów

Jeszcze w 1982 roku, Józef Mackiewicz cytował za Phillipem Vander Elst liczbę mordów komunistycznych w XX wieku jako 143 miliony osób.[i] W 2009 roku Philip Vander Elst w materiale "The link between statism and supranationalism”[ii] podał liczbę ofiar zamordowanych przez despotyczne rządy na 170 mln. Dodając, iż ponadto miliony osób zostały życiowo zrujnowane przez socjalistyczne planowanie oraz urzędników państwowych.

Jednak, zrujnowane zostało życie nie "milionów osób" — lecz setek milionów. Przede wszystkim tych osób, którym komunistyczni bandyci wymordowali najbliższych. Ponadto, wręcz obłędnie wydatki na zbrojenia, mające służyć wojnom z demokratycznym Zachodem i podbiciu całego świata przez genseków z Kremla oraz niewydajne, rujnujące gospadarkę komunistyczne centralne zarządzanie — zrujnowały życie kolejnych setek milionów ludzi, zmuszając ich do życia w nędzy. Do tego jeszcze trzeba dodać, że zawsze walczące z prawdą partie komunistyczne wymuszają i na tych osobach, których nie zamordują i całych społeczeństwach — konieczność życia w ciągłym, komunistycznym zakłamaniu…[iii]

Z artykułu Phillipa Vander Elsta wynika, że dane o około 100 mln komunistycznych ofiar podane w "Czarnej księdze komunizmu" — wydanej najpierw we Francji w 1997 roku — trzeba uznać za bardzo mocno zaniżone. Zresztą książka ta, w zbyt dużym stopniu koncentrowała się przede wszystkim na komunistycznych zbrodniach popełnionych przez komunistów — przeciwko innym komunistom.

(...)

Komunizm, czyli socjalizm międzynarodowy a hitlerowski socjalizm narodowy

Marek Jan Chodakiewicz w notce zatytułowanej “Czarna prawda o szlachetnych komunistach[vi] napisał, że: "To właśnie porównanie komunizmu (socjalizmu międzynarodowego) do narodowego socjalizmu spowodowało wielki skandal wokół ‘Czarnej księgi komunizmu’.

Najbardziej szokującym aspektem tego porównania była teza postawiona przez jednego z autorów, Stephane Courtois, że nienawiść do całych grup społecznych wyrażona marksistowską formułą ‘walki klas’ jest równie rasistowska, jak narodowo-socjalistyczna teoria ‘walki ras.’ (…)"

"Jednak wielu konserwatywnych obserwatorów zdziwił zgiełk na lewicy" — kontynuował Chodakiewicz — "Przecież w zasadzie ‘Czarna księga komunizmu’ nie ujawnia nic nowego. Na prawicy od dawna funkcjonowało przekonanie o ideologicznym pokrewieństwie między komunizmem, a narodowym socjalizmem. Na przykład, jeszcze w latach trzydziestych Erwin Freiherr von Aretin, katolicki konserwatywny publicysta i polityk z Bawarii, nazywał narodowych socjalistów, ‘brązowymi bolszewikami,’ a po wojnie podobnie pisał o nich wpływowy monarchista Erik von Kuehnelt-Leddihn. Wiedzieliśmy również od dawna o wielomilionowych ofiarach komunizmu, którymi nie byli przede wszystkim ‘dobrzy komuniści’ (trockiści, gomułkowcy i inni) — a po prostu zwykli ludzie (głównie chłopi) oraz tradycyjne elity."

Cała moja notka: tutaj

 

Vote up!
7
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1584760

komunizm nie umarl  i sie nie tylko przepotwarzyl, ale rowniez zachowal dawne frakcje. Wiec dzis mamy w Polsce komunistow "starej daty" tj, dzieci i wnuki turystwo z NKWD, mamy socjalistow koscielnych czyli chadekow, mamy socjalistow liberalnych tj. np. PO, no i mamy ostatnia forme i to ta najbardziej zakamuflazowana tj. PiS jako socjalisci II RP i wsrod nich szydzi, ktorzy nie mieszcza sie w formacjach uprzednio wymienionych. Problemem jest to, ze wszystkie te formacje spotykaja sie we wspolnym mianowniku i jest nim szydostwo jako takie... Dlatego tak latwo syjonizm izraelski moze spacerowac po polskim Sejmie, po korytarzach roznych ministerstw czy tez swobodnie poruszac sie w palacu Namiestnika, moze w koncu byc w kazdej dziedzinie polskiego zycia spolecznego. Dlatego na kurture szydowska lozy sie ogromne sumy, a na polska ochlapy " z panskiego stolu"... Walka pomiedzy szydowskimi frakcjami jest jedynie pozorowana, by Polacy byli calkowiecie zdezorientowani.

Vote up!
6
Vote down!
-7

chris

#1584843

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

jednak jest pewna nowość. Ci chadecy swoje cha wywodzą chyba od chabadu.
Kościół ekumenizmu praktycznego - panu Bogu świeczkę na choince i chabadowi ogarek w knessejmie. Bo przecież dzisiejszy komunizm pozwala na różne inne zabobony, tylko czysty katolik = antysemitnik i faszysta

Vote up!
5
Vote down!
-6
#1584847

Bolek tez nosil Matke Boska w klapie marynarki. Ostatnio cos marudzil o UFO i obcych cywilizacjch... To sa wszyscy przebierancy...szydostwo podbiera nam nawet patriotyzm i tworzy z tego tania Cepelie... PiSdzielce i PrezyDent wioda w tym swoj prym... wiodacy patrioci... Pamietamy sp.Lecha Kaczynskiego znamienna mowe w Knesecie, wielokrotne przemowienia Dudy na temat  tysiacletniej wspolpracy i wspolzyciu z szydami na terenie Polski i na wszelakie "ruchy " Naczelnika i jego dworu...

Vote up!
6
Vote down!
-7

chris

#1584857

Vote up!
10
Vote down!
0
#1584845