Twierdza Auschwitz

Obrazek użytkownika Husky
Kraj

 

 

 

Gdzie znajduje sie najbardziej strzeżona twierdza w Polsce?

2 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać nowy regulamin zwiedzania oraz rezerwacji w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie imiennych Kart Wstępu.

I mamy odpowiedź na pytanie

Dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński podenerwowany rosnącą skalą nielegalnego obrotu biletami wstępu (koniki?) postanowił bardziej skutecznie walczyć z tym procederem i jak poinformował na internetowej stronie muzeum tu cyt:

// Wiemy też, że wytworzyła się swoistą szara strefa obrotu hurtowo wykupowanych kart że szkodą dla odwiedzających indywidualnych // i dodaje dalej że 
//Od przyszłego roku każda rezerwacja indywidualna i grupowa, będzie wymagała podania danych uczestników.//

http://auschwitz.org/muzeum/aktualnosci/rekordowa-frekwencja-i-zmiana-regulaminu-od-2-stycznia-imienne-karty-wstepu-dla-wszystkich-odwiedzajacych,2098.html

Stosowanie niezgodnych z zasadami praktyk będzie zdecydowanie utrudnione - dodaje.Cywiński

Czyli to dyr Cywiński będzie decydował kto ma prawo zwiedzać Muzeum a kto nie.

Gra jest jednk warta świeczki.Rocznie teren twierdzy odwiedza ponad 2 mln ludzi, więc tu mamy do czynienie z dużymi dochodami (ale być może i stratami) stąd te nowe pomysły dyrekcji muzeum..No tak, ale ktoś powie że mamy ochronę danych osobowych RODO. Odpowiem na to teraz by uniknąć takiej ewentualnej sytuacji. RODO obowiązuje tylko na terenie Rzeczpospolitej Polskiej więc takie pytanie byłoby bezzasadne.

W tym pomyśle Cywinskiego widzę jeden problem.Co zrobić jak chętny do zakupu kart wstępu akurat w tym czasie w (trakcie podróży) zagubi lub zostanie mu skradziony dokument potwierdzający jego dane osobowe.Tego nam dyrektor nie wyjaśnia stąd też mój pomysł na to by wrócić do starej sprawdzonej w Auschwitz metody czyli tatuażu. Można by numery tych kart tatuować na ręce, aby mieć pewność czy te osoby mogą się tam znajdować ?

A i zarobić na tym się wtedy da. Stworzyć tam  Autoryzowane Centrum Tatuażu, pobierać za usługę choćby 1 dolara co przy 2 mln zwiedzających daje już spora kwotę i przyniesie dodatkowy dochód przedsiębiorstwu.Innym moim autorskim pomysłem może być np. wprowadzenie tam wiz.

Taka jednorazowa wiza mogłaby kosztować np.20 dolców co daje ok.40 mln.Księgowy twierdzy zacierałby ręce na widok tej niezłej już sumki.Ktoś powie hola,hola to już antysemityzm wprowadzając tak drakońskie opłaty?,Odpowiadam że nie.

Twierdza Auschwitz to zamorskie terytorium Izraela i dla obywateli tego kraju wizy byłyby niepotrzebne.Czyli argument by padł.

 

A teraz już tak na serio:
Krzyżowi -nie
Fladze narodowej - nie
Dla hymnu Polski - nie
Msza św. - nie

Pytanie za 100 punktów.Co musiałby jeszcze zrobić dyrektor muzeum KL Auschwitz Piotr Cywinski aby polskie władze wreszcie zareagowały?

.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:6)

Komentarze

... obywatelom polskim. Może dostałby pokojowego Nobla (prawie milion baksów!), warto spróbować, poza tym jakoś nie widzę możliwości legitymowania wycieczkowiczów z tyciuńkiego, afro-azjatyckiego kraju.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1610962