Facebook zablokował treści w Australii

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Nazwa serwisu: 
[NASZDZIENNIK.PL]
Cytat: 

Facebook uniemożliwił dzisiaj swym australijskim użytkownikom dostęp i dzielenie się informacjami newsowymi na swojej platformie.

Jako powód podał procedowany obecnie w parlamencie Australii projekt ustawy przewidujący wprowadzenie opłat dla gigantów technologicznych za rozpowszechnianie tych treści.

Australijscy dostarczyciele treści newsowych mogą nadal publikować na Facebooku, ale do ich linków i postów nie mają dostępu australijscy odbiorcy. Ponadto nie mają oni dostępu do informacji ze świata, a użytkownicy z zagranicy nie mają dostępu do newsów z Australii.

Decyzja wywołała oburzenie zarówno australijskich użytkowników Facebooka, jak i czynników oficjalnych.

Początkowo zablokowane były również strony z informacjami zdrowotnymi, meteorologicznymi i o dostępie do służb ratunkowych, co później cyfrowy gigant uznał za pomyłkę. Wskazywano, że Facebook dokonał tego w okresie pandemii i w szczycie sezonu pożarów lasów i buszu w Australii.

Rząd Australii w wydanym komunikacie podkreślił, że decyzja Facebooka „naraża na szwank jego wiarygodność”. Decyzję skrytykowało również wielu deputowanych do parlamentu. Opozycyjna posłanka Madeleine King określiła ją jako „niewiarygodną, nie do przyjęcia i arogancką”.

W środę projekt ustawy wprowadzający opłaty za rozpowszechnianie treści newsowych został uchwalony przez Izbę Reprezentantów (izbę niższą) parlamentu Australii.

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Zrób coś ze stworzeniem polskich platform społecznościowych. Zrób, bo będzie kiepsko podczas wyborów, w wtenczas ani płacz ani zgrzytanie zębów nic nie pomogą. Smutna godzina.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1661898

- ZABLOKOWANE !!!!

To Polski Rząd pozwala na te hulanki i swawole żydo-bolszewi, nikt inny.

Już powinna się odbyć testowa próba blokady tych portali - sprawdzić czy państwo zadziała prawidłowo.

Uganda potrafiła to zrobić tylko nasi chodzą w kółko jak te dzieci we mgle i nie wiedzą co robić.

Tak jak oni piszą że: "zablokowli bo nie jest to zgodne z ich standardami" i to nie oni tylko "argorytm to zrobił" tak i u nas powinny być blokady na serwerach i to nie Polska tylko "algorytm" ich zablokuje - na zasadzie wzajemności.

To zawsze działa !!!!!

To Polski Rząd oddał walkowerem przestrzeń dla wrogów Polski - nikt inny.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1661900

Myślę, że wątpię, aby ten nasz rząd wykonał takie gwałtowne ruchy jak proponujesz. Do tego potrzeba mieć cojonec, więc nie ma o czym mówić. Jestem pewien, że lewactwo zastosuje wariant "Trampa" i przed wyborami będą mieli możność porozumiewać się tylko czerwoni i różowi. Ale Twoje spostrzeżenia są OK.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1661907

- i żydo-bolszewickiej agentury (Hołownia, Budka i ta reszta pajaców) - to układanka do przyszłych wyborów do Sejmu i Senatu a przy okazji skupianie na sobie uwagi mediów co TVP posłusznie wykonuje i robi im darmową reklamę.

PiS dał się wciągnąć zawodowcom na pole mninowe (SKOK-iem Wołomin - z 3,5 miliarda było się chyba czym podzielić) - i tylko patrzeć jak się wywalą na mordę poświęcając Polskę jak już to było w historii.

Wiecie jak w powiecie wołomińskim mówią na PiS i PO ? - to jedna banda złodziei.
Jeśli tej sprawy nie ruszą, ja na wybory nie idę - żeby było jasne.

Tu link do notowań PiS-u. Mimo niekwestionowanego wysiłku i dobrych wyników Polski - zobaczcie jakie są wyniki sondaży:

32% popiera Rząd a 42% jest przeciw.

Czy ktoś w rządzie wyciagnie wnioski do wyborów ? sprawy nie załatwione wrócą do PiS-u "lawiną":

https://tvrepublika.pl/CBOS-32-proc-Polakow-popiera-rzad-43-proc-jest-mu-przeciwna,112649.html

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1661914

Skoro jesteś tak dobrze poinformowany, że w każdym swoim wpisie stawiasz sprawę udziału PISu o aferze, to musisz mieć dowody, że istotnie PIS gra tam główną rolę. Więc kto . Powiedz nam, szaraczkom, kto jest tym mitycznym złodziejem obrabiającym bank. Kto robi skok na SKOK?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1662033

- o czym mówią sami poszkodowani.

Dwa lata temu toczyły sie dwie kampanie wyborcze i każda ze stron mogła zaatakować drugą tym potężnym orężem (aferą SKOK Wołomin) - ale ............. nic -

- totalna cisza jak w "rodzinnym grobowcu" do dziś (chyba grają na przeczekanie bo miliony rozdzielone).

Jeśli tak jest naprawdę a wszystko na to wskazuje to zapomnijcie o uczciwych procesach sądowych w Polsce na zawsze.

W tym bagnie będziemy się topić przez dziesięciolecia bo strony będą się szantażować posiadaną wiedzą i nie widomo na którego złodzieja z czyjej bandy traficie w przyszłości. To pewne na 100%.

Prezes powiedział: "najpierw pilnujmy swoich" - czekam na realizację tych słów.

O udział wołomińskiego PiS-u w tej aferze oskarżył publicznie jeden z poszkodowanych - nijaki Krzysztof Dąbkowski a było to około 1,5 roku temu w TV Trwam w programie "Rozmowy niedkończone" i ten właśnie jeden odcinek został usunięty z oferty TV Trwam - ale ja go nagrałem podczas emisji w TV na dysk twardy i jak utworzę nowe konto na You Tube i sterylny, nowy profil to go wstawię.

Za niedługo na dowód że był taki odcinek wstawię tu miniaturkę i zdjęcie z tego odcinka programu.

Czy słyszał ktoś aby któryś z działaczy PiS-u wytoczył mu sprawę w Sądzie o niesłuszne publiczne oskarżenie o złodziejstwo ?

To jest jedyna afera o której jest zakaz publicznych rozmów i w PiS i w PO - czy to nie dziwne ???

PS - tak posiadam i inną wiedzę ale poczekamy na efekty - w końcu Rząd dysponuje całym arsenałem urzędników aby sprawę rozwikłać - w tym powołanie specjalnej Sejmowej Komisji Śledczej ;)

Ostatnio zablokowali "aferę guntową" w Starostwie w Wołominie która podejrzewam skalą przerośnie wszystkie razem wzięte dotychczas bo tu się od lat o tym mówi - przepraszam, ale kto teraz sprawuje Rządy ? - do kogo trzeba mieć pretensje - przecież nie do PeO ?

Wołomiński PiS to nie cała Polska ale oni wywalą nam Ojczyznę "do góry kołami" bo dali się wciągnąć na "kruchy lód" - zobaczycie.

Czas ucieka nieubłaganie a przegramy wszyscy jako Polacy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1662044

... to jedna banda złodziei" więc kto z PISu jest tym złodziejem? Dawaj po nazwiskach, skoro wiesz, zapoznaj nas tu piszących. Powracasz do tego stwierdzenia w każdym swoim wpisie" PIS i PO to jedna banda złodziei". Ja Ci wierzę, ale podaj fakty! Jest to Twoim refrenem na Niepoprawnych, mantrą - lecz co dalej. Czekamy, a przynajmniej ja poczekam i będę Ci się naprzykrzać z dopytywaniem, gdyż akurat dla mnie jest to ważne, a być może dla innych Niepoprawnych także.

Nie wiem gdzie mieszkasz, to akurat nie ma znaczenia, ale to, że w owym Wołominie jest taki sobie SKOK, to moim zdaniem nie przypadek. Miałem do czynienia z tamtejszym sądem, który (sąd, nie Wołomin) nie pytając mnie o zdanie, przekazał złodziejowi (który wcześniej mnie okradł) wszystkie moje dane osobowe, których nie było w aktach sprawy, a które wydobył wołomiński sąd "z urzędu". Ponadto rozłożył złodziejowi na raty zasądzone odszkodowanie, a po spłacie 30% w zasadzie odpuścił rygor nadzoru nad dalszą spłata i Pan Złodziej co oczywiste w tym momencie przestał płacić.

Obaj więc mamy doświadczenia z "Wołominem". Ty zasłyszane (opowiedział dzięcioł sowie), ja  z autopsji, Ty masz pretensje do całego świata (mimo, iż brak Ci podstaw i formalnych i prawnych), bo tak Ci wygodnie, jest powód aby za to, że sąd w Wołominie jest typowym współczesnym sądem pod patronatem nadzwyczajnej kasty opluwać sobie z przyjemnością PIS, ja żyję sobie w Polsce i nic co polskie nie jest mi obce i czekam na schyłek nadzwyczajnej kasty.

Tym niemniej, czekam na odpowiedzi na zadane powyżej pytania i będę Cię dręczył o odpowiedź.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1662057

Sam ma nadejść ten "schyłek"? To niemożliwe. Nic na to nie wskazuje. To myślenie w stylu prof. Strzembosza.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662059

.. doczekam, że rebelianci i Rebeliantki rzucą się pospołu na kastę i ją wezną zagryzą. Bo innej rady ni mom. Masz lepszą radę, czy czekasz aż apoloniusze się skrzykną?  Czekajmy więc razem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1662091

rzucałam się od lat 20-tu. Nie zauważyłeś? Teraz już jestem zmęczona.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662109

... hejnał zagra i ostrogami zadzwoni. Tyś do walki jak kawaleryjski koń, a tu mi oczy mydlisz, chyba przez kokieterię wrodzoną tak się wdzięcznie krygujesz. No, a poza tym samo pseudo organizacyjne : "Rebeliantka" zobowiązuje.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1662125

- wołomiński "Sąd":)

- w Wołominie polskie prawo nie funkcjonuje tak jak i w Trójmieście na Pomorzu - a na słowo "reforma sądownictwa" ludzie parskają śmiechem.

Oglądałeś film S.Latkowskiego "Układ trójmiejski nie umiera nigdy" ? - jakieś wnioski ? przemyślenia ?

Nie mniej do mnie pretensji że ludzie stają się złodziejami - tylko zrób analizę dlaczego tak się stało a jak chcesz kogoś "podręczyć" -

- to najlepiej ministra Z.Ziobre - dlaczego kryje tą aferę i czy po 8 latach śledztwa są jakieś wyniki dochodzenia :)

To szambo wybije zawsze bo pewna garstka ludzi dała się skorumpować za ogromne pieniądze. To jest jeden z elementów rozkładu Państwa Polskiego i już to przerabialiśmy w historii - zawsze się znajdą zachłanni ludzie którzy dadzą się kupić - to tylko kwestia ceny.

PS - program w TV Trwam miał nazwę "Polski punkt widzenia" (wcześniej podałem błędną nazwę) - emisja była 17 marca 2019 roku o godz. 18:00. - zobacz moją miniaturkę - na zdjęciu Krzysztof Dąbkowski jeden z poszkodowanych który jako jedyny brał udział w tym programie. Podczas programu zadzwonił podobno jeden z senatorów Grzegorz Bierecki (PiS) i wydał jakieś polecenia czy nawet pogroził palcem - o tym mówili dziennikarze TV Trwam i jest o tym na You Tube.

Nie trzymaj ze złodziejami tylko dochodź prawdy -

- dlaczego jest taka cisza o tej aferze ?

- co zostało wykonane i ustalone do dziś ?

Po nazwiska to najlepiej do syndyka Kochańskiego - jak zakończy sprawę to pewnie go odwiedzi "seryjny samobójca" :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1662069

... grosiki, a mógł. Ludzki bandzior, słowo daję. Kiedyś był w lokalnej bandzie i z giwerą w ręku zbierał "wykupki" (okup za skradzione samochody), później gdy banda zaczęła mordować, to się władze wzięły i wyłapały towarzystwo. "Mój" złodziej wyszedł za dobre sprawowanie i ukradł mi samochód "aby zapewnić dzieciom utrzymanie" tak stoi w protokole, więc sąd się ulitował (bo sam złodziej zaproponował, że spłaci krzywdy i straty i sam zaproponował kwotę) i dał mu w zawiasach (chociaż nie powinien). No, a resztę już znacie. Jak w filmach u Bareji. Ale ja jestem bardzo zadowolony i nic nie zaskarżam, no bo wiecie, giwera i takie tam przesądy.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1662094

- dla obywateli tylko właśnie ten "sąd".

Zresztą nie wiem czy to nie ci sami gangsterzy tylko przebrani w togi prokuratorskie i sędziowskie.

Teraz tu "wały kręcą" (tak jak w całej Polsce) - na nielegalnych zasiedzeniach nieruchomości - to tysiąc razy lepszy dochód niż na narkotykach i ryzyko przy kupionym "sądzie" zerowe bo nadają temu pozory legalności.

Ta warszawska afera reprywatyzacyna to pikuś przy tym co dzieje się w powiecie wołomińskim.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1662096

Cenzura prowadzona przez medialnych gigantów nie dziwi, wiadomo, że kto ma media kreuje rzeczywistość..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1662348