Tęczowa koalicja?

Obrazek użytkownika Błąd w systemie
Idee

Jutro ulicami Warszawy przejdzie demonstracja czerwonych. Na przeciw nich staną narodowcy i kibice Legii Warszawa. W organizację kontrmanifestacji zaangażowane jest Stowarzyszenie Zjednoczony Ursynów. To właśnie na Ursynowie powiewa od soboty tęczowa flaga, zgodnie z decyzją tamtejszego burmistrza Piotra Guziała.

Na youtube ocenzurowano film na ten temat. Można go znaleźć tutaj:
http://www.dailymotion.pl/GTVMPL#videoId=xj7ij7

Poszukałem sobie kilku informacji na temat Guziała:

Wychodzą na jaw kolejne kwiatki z przeszłości obecnego burmistrza Piotra Guziała (36 l., Nasz Ursynów). Okazuje się, że były radny, którego przyłapaliśmy już na jeździe bez prawa jazdy, od trzech lat ma 16 tysięcy długu! Na jego konto weszło właśnie dwóch komorników i teraz to z pensji burmistrza, czyli pieniędzy warszawskich podatników, zostaną uregulowane należności ursynowskiego włodarza.
http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/komornicy-scigaja-burmistrza-ursynowa-piotra-guziala_172144.html

Radny pirat Piotr Guział (35 l.) z Naszego Ursynowa musi się jeszcze trochę wstrzymać ze świętowaniem. Samorządowiec, którego przyłapaliśmy na prowadzeniu auta bez prawa jazdy, miał zostać burmistrzem Ursynowa. Ale Rada Warszawy unieważniła wczoraj uchwały, na mocy których wybrano władze rady Ursynowa.
http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/pirat-drogowy-chce-rzadzic-ursynowem_163598.html

Przypomnijmy, Piotr Guział prócz zasiadania w Radzie Dzielnicy jest prezesem kilku spółek. Jedna z nich (Net-Card) zajmuje się wprowadzaniem e-doładowań biletów na kartach elektronicznych. Radny w trakcie kilku sesji lobbował za wprowadzeniem podobnych kart w ursynowskich szkołach – w formie elektronicznej legitymacji. Na projekt dostał dotację z unijnego funduszu – ponad 800 tysięcy złotych. Radni zastanawiają się – czy pomysły Guziała nie są powiązane z jego biznesem? – Jego troska o uczniów to zwyczajna ściema – mówiła Halina Kosicka, radna SLD. – Dodatkowo otrzymałam od radnego Guziała obraźliwy list w tej sprawie. Jeszcze jutro (21.10 – red.) złożę w tej sprawie doniesienie do prokuratury.

Z ostatniej chwili: Radna Halina Kosicka wniosła powiadomienie do prokuratury stwierdzając, że czuje się zastraszana przez radnego P. Guziała.

http://www.pasmo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=806:piotr-guzia-na-cenzurowanym&catid=213:aktualnoci&Itemid=56

Z oficjalnego życiorysu Guziała:
W latach 1997-2005 członek najpierw SdRP, a później SLD; pełnił m.in. zasiadał m.in w zarządzie warszawskim, zarządzie mazowieckim, krajowym komitecie wykonawczym, a także przewodniczył ursynowskiej organizacji SLD. Dwukrotnie kandydował do Sejmu: w roku 2001 w okręgu warszawskim z listy SLD-UP, w roku 2007 w okręgu radomskim z listy Lewicy i Demokratów.

Współtworzył Stowarzyszenie Młodej Lewicy Demokratycznej, a także był pomysłodawcą, jednym z liderów i członkiem założycielem Federacji Młodych Socjaldemokratów - obecnej młodzieżówki SLD. W styczniu 2004 r. wystąpił z SLD nie godząc się na promowanie ludzi miałkich, karierowiczów i pozorowanie zmian. Od 2005 r. sympatyk, a od 2006 r. członek SDPL.

W latach 1998-2010 czterokrotnie wybierany radnym Ursynowa, pomysłodawca i współzałożyciel Inicjatywy Mieszkańców Nasz Ursynów, żonaty (w 1998 roku zawarł pierwszy w Polsce ślub konkordatowy)

Zastanawiające... informacje na temat tego Pana, te niepochlebne, najczęście na stronach SE, Onet, Gazety Wyborczej.

Dlaczego? Bo, jeżeli te gazetki nie kłamią w tej sprawie, tak jak w innych, jego parawan (Nasz Ursynów) jest w koalicji z... ursynowskim PiSem...

Pytanie do Czytelników - ta koalicja istnieje czy też nie?

Ps. Tylko błagam - nie pisać, że jątrzę. Jeżeli to prawda, zrobić coś z tamtejszym PiSem. Jeżeli kłamstwo, pozwać gazety i portale.

Brak głosów

Komentarze

http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/ursynow-pod-batuta-egzotycznej-koalicji

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#163753

Inny nastrój ma Artur Górski (PiS), który w lokalnej "Passie" apelował do Guziała, aby wycofał się z tygodnia wolności. Tytułując go "tęczowym burmistrzem", o fladze napisał, że jej wywieszenie "będzie zakrawało na prowokację wobec wielu mieszkańców, ludzi wierzących i żyjących prawdami wiary" oraz PiS.

Donosi też o odkryciach ursynowian. Oto imprezy organizuje "Queer UW, która stawia sobie za cel promocję różnych dewiacji seksualnych, a na jej czele stoi niejaki Mariusz Drozdowski - aktywny działacz gejowski, określający siebie jako Jej Perfekcyjność".

Kolejne cytaty o planowanych dyskusjach "z udziałem wyłącznie działaczy gejowskich (...), ocierająca się o pornografię wystawa oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży w szkołach ursynowskich prowadzone przez transseksualistę".

Stawia tezę, że w instytucji publicznej "nie powinno być miejsca na tego typu imprezy stanowiące promocję demoralizujących postaw i zachowań. Jest niedopuszczalne, żeby za pieniądze podatników propagować idee godzące w moralny porządek, prawo naturalne, a w konsekwencji także w rodzinę" (...) "Mam nadzieję, że z równą gorliwością zorganizuje Pan na Ursynowie tydzień ochrony życia poczętego" - pisze do Guziała.

- Poseł złamał zasady koalicji - odpowiada burmistrz. - Wkroczył w świat, którego nie rozumie. Zajął postawę skrajnie ideologiczną. Tego na Ursynowie nie tolerujemy.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#163755

parafrazując Witie, syna Pawlaka z filmu Sami swoi, jak zatykał polską flagę na chałupie po przesiedleniu "oj szanowne koleżanki i koledzy, gdzie my żyjemy? A może to już nie Polska ?"

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#163823

Krew mnie zalewa, nie zdzierżyłbym  jakbym codziennie miał oglądać to gejowskie płótno. :/

Ostatnia część wpisu baaaardzo ciekawa, hm.

Vote up!
0
Vote down!
0
#163852