Dr Z. Hałat: Wszelkiego rodzaju lockdowny nie mają sensu.

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Cytuję:

Wszelkiego rodzaju lockdowny nie mają sensu. Stanowczo domagam się argumentacji opartej na podstawach naukowych wprowadzania wszelkiego rodzaju przedsięwzięć przeciwepidemicznych, zwłaszcza takich, które szkodzą życiu, zdrowiu i majątkowi polskich rodzin. Otwarcie hoteli, restauracji czy kolejek do wyciągów może się przyczynić do wzrostu zakażeń pod warunkiem, że ludzie będą zarażać się umyślnie. Ryzyko jest nikłe. Nie ma porównania z ryzykiem, które wiązało się z listopadowymi manifestacjami pani Lempart – podkreślał dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, w rozmowie z TV Trwam.

(...)

– Miałem zaszczyt współpracować z Donaldem Hendersonem, najbardziej wybitnym epidemiologiem XX wieku, który zwalczył czarną ospę. Jego materiał – do dzisiaj ważny – pokazuje, że wszelkiego rodzaju lockdowny nie mają sensu. Mówimy o podstawie naukowej wszelkich działań politycznych i gospodarczych.

(...)

Stanowczo domagam się argumentacji opartej na podstawach naukowych wprowadzania wszelkiego rodzaju przedsięwzięć przeciwepidemicznych, zwłaszcza takich, które szkodzą życiu, zdrowiu i majątkowi polskich rodzin. (…) Możemy policzyć nadmiarowe zgony, idące w tysiące, będące wynikiem lockdownów, wynikiem zamknięcia ludzi w klatkach – akcentował epidemiolog.

(...)

Otwarcie hoteli, restauracji, kolejek do wyciągów, herbaty z prądem na górnej czy dolnej stacji wyciągu może się przyczynić do wzrostu zakażeń pod warunkiem, że ludzie będą zarażać się umyślnie. (…) Ryzyko jest nikłe. Nie ma porównania z ryzykiem, które wiązało się z listopadowymi manifestacjami pani Lempart i podobnych, wrzeszczących i plujących na ludzi bezpośrednio w twarz – ocenił dr Zbigniew Hałat.

– COVID-19 jest ciężką chorobą o nieznanych następstwach, zwłaszcza odległych, ale jest to choroba jak każda inna, której można uniknąć, jeżeli zastosuje się miary, jakie znane są epidemiologom nie z funkcji, ale z posiadanej wiedzy i doświadczenia – podsumował rozmówca TV Trwam.

Ocena polecanki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.2 (głosów:5)

Komentarze

To powinna być ostateczność.

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-dr-m-szolucha-zamykania-firm-nalezy-unikac-to-powinna-byc-ostatecznosc-polskiemu-biznesowi-powinno-sie-pozwolic-dzialac-przy-zachowaniu-srodkow-ostroznosci/

Cytuję:

Zamykania firm należy po prostu unikać. To powinna być ostateczność. Polskiemu biznesowi powinno się pozwolić działać przy zachowaniu środków ostrożności, takich jak: dezynfekcja, dystans, maseczki, mierzenie temperatury, wietrzenie pomieszczeń po to, by firmy nie upadły, by nie straciły płynności, by nie pojawiły się zatory płatnicze w naszej gospodarce na masową skalę, by nie rosło bezrobocie i by nie rosło zadłużenie publiczne. (…) Firmy muszą zarabiać przynajmniej na swoje stałe koszty, koszty utrzymania, by przejść najgorszy okres – mówił dr Marian Szołucha, ekonomista z Instytutu Prawa Gospodarczego, w piątkowym programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

(...)

– Nie ma innej możliwości niesienia realnej pomocy przedsiębiorcom jak pozwolenie im na działanie. Może na zwolnionych obrotach, może przy konkretnych ograniczeniach związanych z trwającą pandemią, ale tak, by firmy mogły zarobić przynajmniej na swoje stałe koszty, na koszty utrzymania. Chcę pochwalić rząd w kontekście tego, co działo się w 2020 roku zwłaszcza w miesiącach wiosennych, bo o jesieni można powiedzieć co innego. W drugim kwartale 2020 roku (w najgorszym kwartale) polskie PKB w kontekście porównawczym z innymi krajami  spadało tylko o nieco ponad 8 procent, podczas kiedy brytyjskie kurczyło się o 17 proc., niemieckie o 12 proc, a hiszpańskie o ponad 20 procent. Inflację utrzymujemy w ryzach wyznaczonych widełkami Narodowego Banku Polskiego i jest to na wysokości ok. 3 procent. Wynagrodzenia, mimo że nie rosną tak szybko, jak przed pandemią, to jednak rosną, nie maleją czy nie stoją w miejscu. Bezrobocie sięga w porywach w ostatnich miesiącach 6 procent. Dla przykładu, wśród kobiet – wraz z Czechami – jesteśmy na najniższym poziomie pod względem stopy bezrobocia. W ostatnich miesiącach często zaskakiwały nas odczyty związane z produkcją przemysłową. To są bardzo dobre dane makroekonomiczne w ujęciu porównawczym. Polska gospodarka pokazała swoją siłę i nie byłoby to możliwe, gdyby nie szybka, dobrze zorganizowana, świadczona w sposób natychmiastowy pomoc ze strony rządu. Tylko musimy mieć w pamięci, że za tę pomoc będziemy musieli zapłacić. Jej skutki, jej koszty rozłożone będą na długie lata, a dzięki niskim stopom procentowym będziemy zwracali sam kapitał. Podatki, które będziemy płacili w kolejnych latach, które będą płaciły nasze dzieci, zamiast iść na rozwój polskiej gospodarki, na przestrzeń publiczną, na edukacje, zdrowie, urzędy itp., to będą szły na spłatę długu, który zaciągamy na pomoc polskiej gospodarce – wyjaśnił ekonomista z Instytutu Prawa Gospodarczego.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1658662

Znowu jakiś kompromis? Próba łączenia wody z ogniem?
RM próbuje lawirować między prawdą a PiS?
Należy zakazać wszelkich blokad gospodarczych i epidemiologicznych, bezwzględnie.
Są niezgodne z konstytucją. Podobnie jak tzw. "szczepionki".

Mowa powinna być tak-tak, nie - nie, reszta od Złego pochodzi.

Konstytucja jest notorycznie łamana. To jest tzw. prawo i sprawiedliwość.
Trzeba się wyrażać konkretnie i jednoznacznie, jak prof. Piotrowski. Rząd pod sąd. Prezydent ,który powinien stać na straży konstytucji...też.

https://piotrowski.org.pl/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1658693

nie ma żadnych zamknięć (nie lubię słowa "lokdawny", mamy polskie i nie musimy małpować), szczepień i restrykcji. Restauracje, siłownie i wszystko "inne" otwarte, tak jak i u naszych wschodnich i północnych sąsiadów.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1658689

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1658694

Zamykanie całych branż niszczy je i wystawia na ryzyko plajty i sprzedaży polskiego majątku średnich przedsiębiorców obym korporacjom...gdzie tu polski interes...?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1658754