Smoleńsk: przeciek Wyborczej

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Poczekajmy z oceną parę dni, aż się wyjaśni i jak zawsze wyjdzie że pisiory mają rację. Wyborcza publikując materiał nie do końca zdaje sobie sprawę z konsekwencji wycieku. Oni dalej funkcjonują w schematach postubeckich, czyli pozbawienia Polaków praw i wolności. Powinni zdać sobie sprawę, że polecą wnioski o odwołanie prokuratorów z powodu naruszenie tajemnicy śledztwa. Ale myślą, że tamci żadnych praw nie mają. Przypominam też, że prokuratura represjonowała rodziny po przeciekach do prasy, więc jest precedens. Chyba że nikt z Wyborczą nie rozmawiał i wszystko sobie wymyśliła.

Problem eksperckości już został przeze mnie omówiony parę razy, ale muszę zrekapitulować tutaj, bo z różnymi trollami (np na forum historycy.org) nie chce mi się powtarzać po 5 razy:

Ponieważ nigdy wcześniej samolot z prezydentem się nie rozbił więc nikt nie ma doświadczenia w badaniu takiej katastrofy. Stąd wniosek, że nie może ona być zbadana. I tak by faktycznie wychodziło z analizy licznie mnożonych przez Pancerną Brzozę zastrzeżeń. Modyfikują oni zasady rządzące rzeczywistością na użytek tej konkretnej sprawy. Z impasu poznawczego wychodzą, przypisując decydujące znaczenie papierkom i nominacjom. Krowa mianowana członkiem komisji magicznie nabywa odpowiedniej kompetencji. O braku wiedzy Komisji Millera w dziedzinie bezpieczeństwa, wybuchu itp. pisałem wiele razy, teraz przejdą do prof Rońdy:

Wyborcza.pl pisze o nim tak: W filmie Anity Gargas "Anatomia upadku" na pytanie, dlaczego eksplozji nie wykryła polska komisja państwowa, odparł: "Nie odważyła się wykonać pewnych badań ze względu na miłość do Putina". I dodaje: Nie pokazał śledczym żadnych obliczeń. Miał obliczać miłość dr Laska do Putina? W jakich jednostkach, niech red Kublik metodologię poda?

Przypominam, że śledztwo prowadzi prokuratura (piszę ogólnie), złożona z zawodowców, ekspertów od śledztwa. Do pomocy mają oni innych zawodowców, czyli biegłych. Z drugiej strony jest niezawodowiec, amator obywatel. Ma on dziwnym trafem prawo do zaskarżania decyzji prokuratury, np. za bezczynność. I często np. sąd  przyznaje mu rację. No i po co skoro amatorzy się nie znają? Ta zasada tu w tym konkretnym przypadku jest przekreślana, że niby wierzymy w ekspertów i tylko w ekspertów ze świstkiem. Ale jest prosta zasada, że eksperta oceniamy surowiej niż nieeksperta. Wyobraźcie sobie, że ekspert prof. medycyny stwierdzi, że człowiek nie oddycha. A Franek spod budki z piwem stwierdzi, że musi. I kogo posłuchacie? Profa ze świstkiem?

Wniosek: jak specjalista popisuje się niewiedzą w podstawowym zakresie to jest niewiarygodny.
A teraz odnieście te rozważania do szczególnego przypadku PKBWL. Np. Że jak trotyl jest to znaczy, że wybuchu nie było.

Dalej mamy prof Biniendę. 3 lata temu rozbił się samolot z Prezydentem i nie mamy oficjalnych danych o grubości dźwigara. A wiemy, ze w tym konkretnym samolocie dźwigar był? Może akurat jednego brakowało? Prof Binieda oszacował grubości, pancerni twierdzą, że to było 0mm, jest kontrowersja którą Szeląg może rozwiązać paroma ruchami suwmiarki. Siedzi tu jakiś szczur: parametry konkretnego skrzydła odbiegają od danych technicznych albo coś. Albo Binienda oszacował trafnie i się wstydzą przyznać.

Jak Binieda miał przekazać symulację to nie wiem? I obliczenia? Przecież nie liczył tego na kartce, tylko farma serwerów liczyła? Prokuratorzy nie wiedzą jak widzę, o co zapytać i kogo. Niech się zwrócą do mnie to im powiem.

Dalej mamy prof Obrębskiego. Wbrew elukubracjom Wyborczej przez 40 minut on badał ów element, ale badał o wiele dłużej - analizował zdjęcia. Oczywiście ten element jest rzekomo pochodzący - prokuratura ma nadzieję, że sąd go nie przyjmie jako dowód. Zależy z jakiego oskarżenia będzie sprawa niech się nie cieszą. Sami mają nit do przebadania co się na niego mecenas Hombura uparł. Mają do przebadania pirotechnicznego próbki pobrane przy sekcjach. Niech nie robią zobaczymy jak na tym wyjdą.

Domysły, że jest to reakcja na tzw. Raport Klicha wydają się słuszne. Zobaczymy jak sprawa się rozwinie. Dowiemy się, czy "pełnomocnik rodzin" jest tak naprawdę "byłym pełnomocnikiem" albo w trakcie wycofywania pełnomocnictw? Pancernym na pewno te rewelacje chwilowo poprawią samopoczucie.

Źródło:

http://wyborcza.pl/1,75478,14617664,Jak_eksperci_Macierewicza_skompromitowali_sie_w_prokuraturze.html#ixzz2f8wrOc7L
 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"Ponieważ nigdy wcześniej samolot z prezydentem się nie rozbił więc nikt nie ma doświadczenia w badaniu takiej katastrofy."

 

To bardzo ciekawa teza czyżby prezydent nie był człowiekiem????

 

 

Kazek

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Kazek

#380886

Samolot nie był samolotem. Trotyl nie był trotylem, dźwigar dźwigarem i tak dalej.
A tak wogóle to zdarzenia lotniczego o kryptonimie "Tragedia smoleńska" nigdy nie było! Kaczka, nomen omen, dziennikarska?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#380900

"Przypominam, że śledztwo prowadzi prokuratura (piszę ogólnie), złożona z zawodowców, ekspertów od śledztwa. Do pomocy mają oni innych zawodowców, czyli biegłych."

To jest ewenement i pierwszy przypadek w historii świata żeby przyjęta w Europie miara długości 1 cm (= 10 mm) w rękach tych "ekspertów, biegłych, zawodowców" raz miała 9 mm, drugi raz 12 mm i trzeci raz 13.5 mm....
To tak a propos wszystkich ich podejść do mierzenia pancernej brzozy.

Czy tacy eksperci, biegli, zawodowcy nie potrafiący wykonać elementarnej czynności są wiarygodni ? Czy mają prawo pretendować o uznawanie ich za w/w ???

Ja tylko przypominam pewien fakcik różnym "sterowcom" na "K" i nie tylko....

contessa
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#380909

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Cły tn Wsz prtl t jdn wlk śmcwsk. Klk.Szmb. wypsywn t bzdty ldzkm mysłw rągją. Sę zstnwm km lb tż czm m t cł wsz bgnk słżyć ? B Plsc t n pwn n. Pdbn jk nzlzn.pl

Dłm sę jkś czs tm n t wsz zgrbn człw nbrć. l wychdzę. Nstępn w wdy czyszczjąc wstąpę cby z gwn wszg sę bmyć

R&ct;bt s c chct l bz mję ! Cz&ct;łczk !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#380923

Jak już Tofaszysz wyjdzie z tym nasuniętym na oczy wnioskiem, to proszę patrzeć pod nogi - podobno tofaszyszka Kublik gdzieś leży upita do nieprzytomności, bo coś jej w robocie nie wyszło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

ixi band

#380928

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

węcj Żdn n wpśc. Cły tn prtl t jdn wlk nprzmn. Bgnczk. Mjąc nc z plskścą wsp&ct;lng. Mc wsz zdn tk węc j rlzjt,wy fnkcjnrsz. Mżc sb pgdć tzw. dp Mryn l n Plsc. dź węc człk px -  dx w s clld ps d !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#380939

Towarzyszu ExPO - się toczy piana z ust? Może bardziej merytorycznie?
Takich jak towarzysz będzie teraz coraz więcej, to normalne. Przygotowywana jest bowiem (przez Zespół Parlamentarny A. Macierewicza) II Konferencja Smoleńska, która odbędzie się 21 i 22 października w Warszawie. Tym razem sesja techniczna zostanie rozszerzona o sesje medyczną i prawną, czyli o tematy którymi nie zajmowała się prawie komisja Millera. Rządowi eksperci nie zgłosili na konferencję żadnego referatu bo boją się bezpośredniej konfrontacji z naukowymi faktami, które zostaną przedstawione przez naukowców specjalistów poszczególnych dziedzin z uczelni polskich [Politechnika Warszawska oraz Krakowska, UW, AGH, Instytutu Fizyki PAN oraz całego świata [Kanady, USA, Australii]. Na tegoroczną Konferencje wpłynęło znacznie więcej referatów niż rok temu. Dlatego zaczynają się prowokacje i przecieki w rodzaju kubła Kublik.
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#380951

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tak czy owak nie zmienisz łgarstwa w kłamstwo. Skontaktuj się głąbie z moderatem

Paś się i tyj...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#380959

Powtórzę: może bardziej merytorycznie?
Za trudno? :))
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#380979

Nie rozumiem dlaczego Komisja Macierewicza i rodziny ofiar zwlekają ze skargą do Strasburga na opieszałość organów III RP czyli Prokuratury Wojskowej która przez 3,5 roku nie wyjaśniła przyczyn katastrofy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

jer

#380935

Nie rozumiem dlaczego Komisja Macierewicza i rodziny ofiar zwlekają ze skargą do Strasburga na opieszałość organów III RP czyli Prokuratury Wojskowej która przez 3,5 roku nie wyjaśniła przyczyn katastrofy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

jer

#380936