Kilka słów o Doktorze Rafale Brzeskim.

Obrazek użytkownika Karykaturzysta Warszawski
Kultura
dr Rafał Brzeski w karykaturze Macieja Szprocha 2022 07

Zainteresowanym sprawami światowej polityki , tajnikami działania służb specjalnych właściwie z całego świata , chciałbym przedstawić i polecić Dr Rafała Brzeskiego min. „Niepoprawnego” zasłużonego na naszym blogu https://niepoprawni.pl/blogi/rafal-brzeski , śledzę jego analizy i dzięki nim nie muszę patroszyć rozległych opisów rzeczywistości , bo jego analizy są znacznie treściwsze naznaczone dużym znawstwem poruszanych zagadnień i pozwalają skuteczniej prognozować rozwój wypadków , a jak wiadomo znacznie szybciej dziś ten rozwój następuje i bardzo często wiele prognoz się nie sprawdza . O doktorze dowiedziałem się po raz pierwszy kilkanaście lat temu dzięki dydaktycznej aktywności śp. doc. Józefa Kosseckiego prowadzącego seminaria dla zainteresowanych Cybernetyką Społeczną – nauką o sterowaniu ludzkich zbiorowości , który jako jeden z pierwszych odkrył wówczas mało doceniane kompetencje dr. Brzeskiego .

Dr Rafał Brzeski mówi o sobie , iż jest dzieckiem dwóch przeciwstawnych żywiołów : poznańskiego i kresowego ; poznańskiego porządku , kresowego bałaganu , dwóch przeciwieństw które dało się rodzicom pogodzić . Pomogło w tym Powstanie Warszawskie w czasie którego rodzice się pobrali .

Nawiązując do wątków poznańskich genezy Pana Rafała to ciekawostką jest , iż  dziadek stryjeczny naszego bohatera był założycielem najstarszej na ziemiach polskich firmy samochodowej Brzeski Auto stworzonej w 1894 , mało tego okazało się bowiem , iż  pierwsze auta które wyjechały na drogi zarówno Poznania jak i Warszawy  pochodziły wprost z firmy Brzeski Auto , ale to nie koniec ciekawostek bo firma istnieje do dziś dnia !                                                                                                                       Jedno z pierwszych mieszkań w Poznaniu do którego w 1939 weszli Niemcy to było mieszkanie ojca , przeżył on wojnę bo formalnie zginął , . . . w sumie w okresie wojny ginął tak trzy razy .                                                                                                                                             O patriotycznych korzeniach rodziny dr. Brzeskiego świadczy m.in. postawa jego babci pochodzącej z berlińskiej bardzo przyzwoitej mieszczańskiej rodziny Röslerów , babcia zasłynęła z nieprzejednanej polskości ; kiedy 30 października 1939 roku do jej poznańskiego mieszkania zawitała delegacja przysłana przez Gauleitera w celu uroczystego ( „na złotej tacy” ) przekazania jej papierów Reichsdeutscha , babcia używając ostrego kolokwialnego i nieskazitelnie berlińskiego dialektu „spuściła delegację ze schodów” dobitnie oznajmiając , iż jest Polką i nie wolno jej takich bezeceństw proponować !

Rafał od wczesnego dzieciństwa mieszka w Warszawie , jego pierwsze wykształcenie zootechnika , które otrzymał w warszawskiej SGGW , nie dawało satysfakcjonujących perspektyw dla młodego absolwenta – propozycja obowiązkowej pracy w PGR w Bartoszycach zmotywowała Rafała do podjęcia studium podyplomowego i z dwóch dostępnych kierunków filozoficznego i dziennikarskiego wybrał to drugie . Od tego czasu  na drugim roku studium nawiązał współpracę z Polskim Radiem jako komentator spraw zagranicznych . Pracował w radiu do 13 grudnia 1981 roku , kiedy to jak wiadomo rozpętał się sławny „Stan Wojenny” i od tego momentu stał się współpracownikiem Baltimore Sun jako Pomocnik Korespondenta w Polsce , co oznaczało , iż faktycznie był korespondentem , naturalnie w podziemiu współpracował też wraz z żoną z NBC News , a w 1987 roku został wydalony z Polski , zamieszkał w Anglii co zaowocowało rozpoczęciem procesu doktoryzowania obronionego w Polsce już po upadku komunizmu . W tym okresie pracował w BBC , oraz nieco później z polskimi nadawcami . Wszystkie te doświadczenia uposażyły dr. Brzeskiego w kompetencje pozwalające mu na wykonywanie analiz na polu wojny informacyjnej najwyższej próby. Jego kompetencje możemy śmiało uznać za wielki walor i wkład do kultury polskiej w dziedzinie nauk geostrategicznych .

Serdeczne gratulacje i podziękowania za ten wielki dorobek , oraz ciągłą aktywność

przesyła Panu dr. Rafałowi Brzeskiemu

z pozdrowieniami Maciej Szproch

]]>Karykaturzysta Warszawski]]> 2022 07 06

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Należy też pamiętać, że to on udostępnił polskiemu czytelnikowi Archiwum Mitrochina.

Vote up!
6
Vote down!
0

Leopold

#1645516

który od lat wkłada życiową energię w szerzenie wiedzy o totalnej wojnie toczonej przeciwko Polsce przez kolonializm światowego imperium zła. Rafał Brzeski działa jako nieomal samotny wojownik przeciwko tej Wojnie Informacyjnej [link]. 

Niestety przeciwko Polsce, przeciwko misji Rafała Brzeskiego stoi całkiem nielicha armada strzelająca potężnymi pieniędzmi. Zacytuję, jako przykład: - "[link] Większość tych pieniędzy wspiera sztandarowy program Fundacji Batorego, czyli „Aktywni Obywatele” - to aż 56 072 573 złotych. Beneficjentami tej ogromnej kwoty były w ubiegłym roku m.in. choćby takie towarzyszenia i fundacje jak „Strajk Kobiet”, „Iustitia” oraz organizacje wspierające ideologię i ruchy LGBT. KOD, Strajk Kobiet, „kasta” i organizacje LGBT. Kto dostał duże pieniądze z „Fundacji Batorego” [link]".

To jest tylko jeden z przykładów grubego strumienia pieniędzy finansujących antypolskie kłamstwa totalnej wojny informacyjnej...

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1645517

... i ma się dobrze, czego Panu Doktorowi życzę oczywiście.

Ps. Panie Rafale, czy kapelusz zjedzony?

Vote up!
3
Vote down!
0

Apoloniusz

#1645518

Jakoś poszedł posmarowany majonezem i z dodatkiem papryczek jalapeno. 

Vote up!
5
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1645524

 - zawsze z wielką satysfakcją śledziłam jego analizy światowej polityki. Ceniłam je za niezwykłą trafność opinii i kwintesencję prezentowanych faktów.

Z jednym jedynie poglądem Karykaturzysty nie mogę się zgodzić - nie było nic takiego jak "poznański porządek i kresowy bałagan".

W mojej rodzinie jeden z Wujów to Poznaniak, Mąż "kresowej Ciotki". 

"Kresowa" była fantazja, uczuciowość, ruchliwość, zmysł artystyczny, "poznańska" - organizacja, logistyka i ład. A równocześnie - "porządek domowy" utrzymywała Ciotka "kresowa", a fantazję, polot i kreatywność na zewnątrz reprezentował Jej Mąż. Uzupełniali się idealnie. Te cechy przeszły na następne pokolenia.

Sądzę, że Dr Rafał Brzeski również odziedziczył "kresową" lotność umysłu i poznańską umiejętność porządkowania faktów.

Mój Wuj, jako Poznaniak, nie był w stanie zrozumieć skostniałych form bycia Krakusów. Nie mniej - umiał porozumieć się praktycznie z każdym człowiekiem.

Warto było Go słuchać gdy mówił, gdy np. przedstawiał jakiś problem. Muszę dodać, że mając wykształcenie średnie - był w stanie podejmować rzeczową dyskusję z ludźmi o formalnie wyższym wykształceniu niż jego. Do końca życia zdobywał wiedzę, interesował się postępem w nauce, technice...

Te polskie "mieszanki kulturowe" dały nam ludzi pokroju Dr Rafała Brzeskiego.

Mamy ich teraz, powinniśmy ich cenić i doceniać!

 

Vote up!
3
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1645520

Mawiała moja Mama, kiedy sytuacja nie podpowiadała prostego rozwiązania. W ponad 50  letniej karierze trzykrotnie otrzymałem profesjonalną pochwałę. Po raz pierwszy od sekretarza redakcji popołudniówki Kurier Polski, który obsztorcował mnie, że objętościowo przewaliłem materiał o 50 procent, oni spędzili 3 godziny usiłując go skrócić, az wreszcie puścili do druku w całości "bo nie dało się nic wyjąć bez zmiany sensu". Drugą pochwałę dostałem w Polskim Radio od cenzora, który oddając mi materiał na antenę wyznał z westchnieniem: "od kilku miesięcy każdy pański komentarz powinno się zdjąć, ale brak odpowiedniego zapisu". Cenzorzy mieli w kasie pancernej grubą księgę pełną nazwisk, terminów, nazw, faktów, wydarzeń, itp. które były zakazane. Na przykład o ks. Wyszyńskim wolno było pisać kardynał, ale nie prymas. Powyższy wpis plus komentarze Państwa to trzeci przypadek. Dziękuję.  

Vote up!
5
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1645523

Szanowny Panie Rafale , korekty już wprowadzone.

Serdeczności i jeszcze raz dziękuję za rozmowę .

Maciej Szproch

Vote up!
3
Vote down!
0
#1645525