500+

Obrazek użytkownika Karykaturzysta Warszawski
Kraj
kto jest wrogiem dzietności w Polsce

500+ to najważniejszy i najszlachetniejszych przejaw propolskiej i prawdziwie europejskiej solidarności .Test na polską patriotyczną świadomość społeczną.

. . . Nie ma już czasu na doświadczenia liberalne , może część społeczeństwa zrozumie i zacznie mieć dzieci , a może nie . . . , więc liberalizm nie da gwarancji , że Polacy i inni podatnicy w Polsce dołożą na naszych polskich Najmniejszych , a czasu na zbyt rozległe eksperymentowanie nie ma!. . .

Odnoszę wrażenie , iż próba wsparcia rodziców w wychowaniu dzieci , czyli pronatalistyczna reorientacja celów - indywidualnych i społecznych, to przejaw szlachetnej woli mocy Polaków. Szlachetna i jak najbardziej zgodna z normami dobra społecznego wola , to próba powrotu Polski do demograficznej harmonii – do zdrowia państwa , w wielu , wielu aspektach ludzkiej egzystencji zanurzonej w nieubłaganych prawach ontos . Źródłem tej normy jest ludzka miłość do najmniejszych , słabych , kruchych , bezbronnych , ale jak dotąd tylko Ci Najmniejsi są gwarantem continuum ludzkiego trwania w rozwoju - do tego Ci Najmniejsi dostarczają nam niekłamanych i najprawdziwszych radości w czasie kiedy my starzejemy się w sposób nieubłagany podlegając prawom nieodwołalnym . ( Sądzę , iż rosnące zapotrzebowanie na eutanazję ludzi starych , jest w ścisłej korelacji z brakiem poczucia continuum osiąganego radością płynącą z więzi międzypokoleniowych ) .
Damy radę! Dlaczego my Polacy damy radę ? Bo wyrażając potrzebę wspierania rodziców , wyzwalamy w sobie zbiorową energię o wymiarze woli mocy , aktywizujemy w sobie społeczną witalność i wolę trwania jako spadkobiercy naszego dziedzictwa – naszej kultury i genów . Jak zauważa prof. Witold Modzelewski , coś takiego już miało miejsce w 19 wieku , kiedy heroizm wielodzietności , często bardzo biednych rodzin , matek ojców i solidarnego rodzeństwa zbudował znaczącą demografię w duchu Wielkiej Polski ( bez tego nie odzyskali byśmy niepodległości) - to wspaniały historyczny przykład dany nam przez przodków. Zdrowa demografia jest kluczowa w rozwoju społeczeństw , to ona pozwala zachować , poprzez optymalne proporcje grup wiekowych , społeczną witalność . Dziś młodzi ludzie nie koniecznie uświadamiają sobie rolę prokreacji , oraz fakt , iż w życiu każdego organizmu istnieje dynamika procesów życiowych :
- rosnąca - od poczęcia , narodzin , wzrastania . . . - malejąca - dojrzałość , starzenie i wreszcie śmierć.
Ta dynamika jest nieco inna w życiu organizmów społecznych – mają one znacznie dłuższą perspektywę trwania . Warunek – zdrowe proporcje demograficzne , jeśli załamie się potencjał dzietności następuje wymiana populacji (np. na imigrantów z Bliskiego Wschodu . . )
Można pokusić się o stworzenie współczynnika witalności dla danego społeczeństwa , określając proporcje wiekowe w opisanych powyżej kategoriach wieku . W czym przejawia się pokojowa społeczna witalność ? W rozwoju – populacji jej poziomu życia , w postępie woli pomnażania dóbr , w woli twórczości .
Twórczość , bez której rozwój nie ma efektywnej progresji , to w zasadzie domena ludzi młodych , od nich zależy potencjał wzrostu , jednak sam potencjał twórczy bez jego ukierunkowania , nie jest gwarantem rozwoju .Państwo jest silne kiedy zachowuje i chroni optymalną strukturę demograficzną - dojrzali i starzy także są niezbędni , zwłaszcza ci rozumiejący ducha czasów – oni mają to czego nie mają młodzi – życiowe doświadczenie - umiejętność ewaluacji tych najbardziej przydatnych z żywiołowo rozrastających się zasobów wiedzy . Jak zwykle liczy się całokształt.
Damy radę , jeśli niezależnie od poglądów, solidarnie przyjmiemy gotowość podjęcia trudów związanych z wyzwaniami jakie niesie wola posiadania dzieci , narody nie mają przyszłości bez Dzieci !
Ci którzy podważają w jakikolwiek sposób solidarność w ponoszeniu kosztów polityki pronatalistycznej , działają (świadomie lub nie) wbrew interesowi Polski i Polskiego Narodu , może działają na rzecz innego ośrodka. . . Radziłbym ważyć słowa . . . - zadziwił mnie Pan Paweł Kukiz akcentujący w opisywanym tutaj kontekście polityki pronatalistycznej , swe liberalizmy . . . , najwyraźniej nie zauważa faktu , iż akcja 500+ to początek próby odbudowy szans demograficznych , odpowiedzialność za propagowanie deprecjacji tego przedsięwzięcia jest niemała, epatowanie w takim historycznym momencie liberalizmem . . jest co najmniej błędem (?) . - (dotyczy również Mariana Kowalskiego) , widzialnie niewidzialna ręka rynku , miała już swoją szansę i co . . .? nie mieliśmy polityki jednego dziecka , a demografia jest gorsza niż w Chinach !
Obecny rząd bierze na siebie odpowiedzialność za pewnego rodzaju - to prawda – wymuszenie - pokierowanie strumieniem podatkowych pieniędzy na nasze polskie dzieci , by się rodziły i wzrastały . Ale przy okazji to „wymuszenie” ukierunkowuje polską prodemograficzną świadomość ! A de facto jest najważniejszym egzaminem naszej polskiej dojrzałości . Nie ma już czasu na doświadczenia liberalne , może część społeczeństwa zrozumie i zacznie mieć dzieci , a może nie . . . , więc liberalizm nie da gwarancji , że Polacy i inni podatnicy w Polsce dołożą na naszych polskich Najmniejszych , a czasu na zbyt rozległe eksperymentowanie nie ma!
Dziś nawet Janosik ryzykuje , by dawać na dzieci!
Niech Rząd Rządzi , wybory mamy póki co za sobą , teraz do Dzieła!

PS. Nikt nie mówi , że będzie łatwo , oto przew. Donald Tusk w imieniu. . . no właśnie czyim ?! Pojechał ( 2016 02 02 ) do Pana David’a Cameron’a , aby ten nieopacznie nie cofnął zasiłków rodzinnych dla Polaków w Anglii , o dobry Donald , nie żaden matoł ! Jak on się troszczy ! Niechcący działanie Pana Camerona mogłoby zwiększyć ryzyko wielu powrotów do Polski . A to nie leży w interesie tych , którym zależy na depopulacji Polski . . . przyglądajmy się , komu . .

Inne prace autora :

Rafał Ziemkiewicz w karykaturze Macieja Szprocha http://artpropo.com/Karykatury,caricatures/Ziemkiewicz/Ziemkiewicz%20karykatura%20autor%20Karykaturzysta%20Warszawski%20Maciej%20Szproch%20Polska.htm
Stanisław Michalkiewicz karykatura - ilustracja autor Maciej Szproch http://artpropo.com/Karykatury,caricatures/Michalkiewicz.htm
Schładzanie gospodarki http://artpropo.com/Karykatury,caricatures/Leszek%20Balcerowicz,karykatura,akwarela,autor%20Maciej%20Szproch.htm

Pozdrawiam

Maciej Szporch

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (11 głosów)

Komentarze

Program +500 jest na pewno obciażajacy mocno nas wszystkich . Nie mamy pewnosci czy sie uda , czy nie . Ale daje szanse na odbudowę narodu Polskiego . Te pieniadze pójda na nasze dzieci , a nie na kolesiow z Platformy

A moze jest lepszy program, dajacy wieksze gwarancje , ze b edzie w Polsce więcej dzieci? Oczywiscie , ze jest : sprowadzic do Polski tysiace , a może i miliony "uchodźców" - synów wielbłąda. Dzieci na pewno bedzie wiecej , tylko , ze nie bedą to juz Polskie dzieci.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1506276