Polak mądry po szkodzie?

Obrazek użytkownika bambi441
Blog

Polak mądry po szkodzie?

Czy i ta prawda znowu nas zbodzie by po kolejnych wyborach do PE nie brzmiała jak u Mikołaja Reja, że nową przypowieść Polak sobie kupi, że tak przed szkodą jak i po szkodzie głupi?

Mając takich zdrajców w Parlamencie UE dopuszczających się jawnie zdrady stanu, czy nie należało jednak posłuchać głosu ugrupowania Ziobry i nie zgadzać się na ewentualne sankcje? Czy mamy gwarancję, że w kolejnych wyborach do PE Polacy też za nimi nie zagłosują?

To nie jest gra ale twarda i bezpardonowa walka o to by być suwerennym krajem dla Polski i Polaków. Dopuściliśmy do stanu w którym nie można się już cofnąć ani o krok bo nas zepchną z drogi do dobrobytu na trakt dla wasali na którym daje się tylko ochłapy z łaski "pańskiego" stołu.

Jeśli Parlament Europejski wraz z totalną opozycją nie uznają Naszego Trybunału Konstytucyjnego to znaczy, że podważają naszą Konstytucję – najwyższy obowiązujący wszystkich Polaków prawny akt będący podstawą Naszej Państwowości, jeśli nie uznają mianowanych przez Prezydenta sędziów i domagają się dopuszczenia do orzekania sędziów wybranych "na zapas" przez poprzedni sejm przed obowiązującym terminem wyborów co było nielegalne i sprzeczne z tą Konstytucją i których Prezydent nie mógł zgodnie z prawem powołać (a nie zatwierdzić jak twierdzą totalni bo takiego trybu konstytucja nie przewiduje) to jest to zamach stanu i tak trzeba wreszcie to traktować. Wszystkich nawet tych z tytułami profesorów prawa a zwłaszcza ich należy pociągnąć do odpowiedzialności zgodnie z prawem w trybie natychmiastowym.

 Raz na zawsze wszystkim tępakom szczególnie z tytułami profesorów prawa oznajmiam: Konstytucja której napis macie na koszulkach to nie jest tylko napis ale zapis prawny, który wyłączne prawo powoływania (nie mianowania) sędziów daje Prezydentowi i nikt inny nie ma prawa jego wyboru lub odmowy mianowania podważać ani kwestionować, bo tym samym łamie zapis Konstytucji.

Czas najwyższy zacząć egzekwować prawo nie dopuszczając do bezsensownych pyskówek na ten temat na publicznym forum – szczególnie w państwowym radiu i telewizji.

 W żadnym punkcie traktatu o przystąpieniu Polski do UE nie ma zapisu o możliwości zmian przez Parlament UE Polskiej Konstytucji, czy orzekania o zgodności aktów prawnych z tą konstytucją i jeśli wbrew prawu ten Parlament UE uzurpuje sobie do tego prawo a nawet z poparciem i na wniosek polskiej opozycji posuwa się do nie uznawania orzeczenia Polskiego Trybunału Konstytucyjnego to jest już tylko o krok od całkowitej anarchii prawnej, natomiast wszyscy obywatele Polski którzy reprezentują w UE nasz kraj Polskę – moim zdaniem i zgodnie z obowiązującym prawem popełniają zdradę stanu nie do wybaczenia.

Na krajowym podwórku w związku z powrotem wodza PO dla przypomnienia by nie było jak było: ]]>https://www.youtube.com/watch?v=kWhQIfp9iwM]]>

Tym co mają inne zdanie dedykuję moją ulubioną piosenkę Jana Pietrzaka z którą się całkowicie identyfikuję: ]]>https://www.youtube.com/watch?v=Z3DhrlR9bYw]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Przede wszystkim trzeba zacząć mówić o tym, że UE łamie sama jawnie i bezczelnie Traktat o Unii Europejskiej:

Art. 4.2. 2. Unia szanuje równość Państw Członkowskich wobec Traktatów, jak również ich tożsamość narodową, nierozerwalnie związaną z ich podstawowymi strukturami politycznymi i konstytucyjnymi, w tym w odniesieniu do samorządu regionalnego i lokalnego. Szanuje podstawowe funkcje państwa, zwłaszcza funkcje mające na celu zapewnienie jego integralności terytorialnej, utrzymanie porządku publicznego oraz ochronę bezpieczeństwa narodowego. W szczególności bezpieczeństwo narodowe pozostaje w zakresie wyłącznej odpowiedzialności każdego Państwa Członkowskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1633970

 Dodam tylko, że UE czyni to na zlecenie Tuska z jego elitą totalnej opozycji już nie tylko dla obalenia rządu PiS (z prawicową koalicją) ale dla zniewolenia całego Narodu Polskiego (oraz Węgier) które chcą zastąpić super-komuną z totalną władzą niewybieranych demokratycznie przywódców i unijnych sędziów.

 Co do wyłącznych uprawnień konstytucyjnych Prezydenta (szczególnie przy mianowaniu sędziów) to właśnie wybieranie Prezydenta w wyborach bezpośrednich daje mu najwyższe prawo do decydowania w powierzonych mu sprawach wymagających jego i tylko jego decyzji.

 UE w obecnej postaci bez gruntownej zmiany w jej odniesieniu do interpretacji prawa jest na prostej drodze do rozpadu, bo Polska nie potrzebuje tak bardzo jej funduszy jak Unia potrzebuje polskiej zgody w ramach obowiązującej jednomyślności i jej przywódcy są chyba idiotami jeśli sądzą, że przy takiej postawie bezprawnego wstrzymywania należnych Polsce pieniędzy (funduszy) na odbudowę gospodarki po covid będą mogli jeszcze cokolwiek zdziałać w najbliższej przyszłości bez weta ze strony Polski. Blokując fundusze dla Polski "grzebią żywcem" szanse tak użytecznych dla nich idiotów z totalnej opozycji, bo nawet ich wyborcy nigdy im nie wybaczą tego, że ich portfele przez ich działanie staną się chudsze a może nawet zbankrutują.  

Vote up!
0
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1633977

niezależny Poznań napisał(a) :

"UE w obecnej postaci bez gruntownej zmiany w jej odniesieniu do interpretacji prawa jest na prostej drodze do rozpadu ... ." I to jest prawda. M.in. z podanych przez niezależny Poznań powodów. Sam Traktat Lizboński, który ma być jakąś Ersatzkonstytucją będzie generowal konflikty. A nie ustalono, kto ma dokonywac wykładni tj. interpretacji jego zapisów. I każdy taki jak z nami konflikt do tego rozpadu Unię przybliża. Pytanie czy o to nam chodzi. Gwarancji, że nastąpi to przed przejściem w stam "płatnika netto" nie mamy, a za żyrowane pożyczki możemy bankom komercyjnym płacić jeszcze długo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634017

- wszyscy czujecie ten niewidoczny ołów który ciągnie polską łódź pod wodę mimo że Polski Rząd ma cele i deklaracje jasne i propolskie.

Trudno zwalić wszystko na zdrajców z "ulicą i zagranicą" i brak lustracji i dekomunizacji ale to też ogrom innych zaniedbań i zaniechań nie pozwala nam iść do przodu.

Zacznę może od pozorowanej naprawy sądownictwa i dalej celowe utrzymywanie skrajnie patologicznych przepisów prawa takich jak np. "zasiedzenie nieruchomości" - dzięki to którym cały czas trwa największy rabunek ziem w historii Polski przez układy mafijno korupcyjne wespół z sędziami z układów w sądach.
Kraków i Warszawa to tylko "wierzchołek góry lodowej". Gdzie regulacje prawne o przejęciu nieruchomości przez Skarb Państwa aby zatrzymać to złodziejstwo ?

W zasadzie wszystkie sektory w których powinny następować reformy stanęły z nieznanych powodów w miejscu - szkolnictwo i edukacja, policja, sektor złodziei bankowych, zmowa ubezpieczycieli, cały sektor obrotu towarami w Polsce w obcych rękach, media papierowe, układy w PZPN i innych przechowalniach SB-ków, patologie w Spółdzielniach Mieszkaniowych gdzie prezesi zarabiają po 100 tys. zł. na miesiąc, kliki w samorządach, kontrola majątków komunistów którzy nielegalnie przejęli zakłady pracy - czyli rozliczyć złodzieja Balcerowicza i Lewandowskiego, sprawa uregulowania narodowości posłów i najwyższych stanowisk w Polsce, żadna afera i głośna zbrodnia których było wiele niewyjaśniona do końca !

Można by tak długo jeszcze wymieniać ale to wszystko tworzy ten "ołów" który ciągnie Polskę w dół.
W oddali tli się cały czas największa w historii Polski afera SKOK Wołomin która zawiązała patologiczny kołtun prawicy, esbeków, Tw-u i innego złodziejskiego ścierwa które to obecna władza ani myśli wyjaśnić.
Ten złodziejski dill jeśli nie zostanie wyjaśniony to przez dziesięciolecia będzie "niewidocznymi nićmi" oddziaływał na polityków w Polsce i to jest nasza tragedia Narodowa i już wkrótce się o tym przekonacie.
Mimo sukcesów gospodarczych czarno to widzę.

Vote up!
0
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1634007

"W zasadzie wszystkie sektory w których powinny następować reformy stanęły z nieznanych powodów w miejscu - szkolnictwo i edukacja, policja, sektor złodziei bankowych, zmowa ubezpieczycieli, cały sektor obrotu towarami w Polsce w obcych rękach, media papierowe, układy w PZPN i innych przechowalniach SB-ków, patologie w Spółdzielniach Mieszkaniowych gdzie prezesi zarabiają po 100 tys. zł. na miesiąc, kliki w samorządach, kontrola majątków komunistów którzy nielegalnie przejęli zakłady pracy - czyli rozliczyć złodzieja Balcerowicza i Lewandowskiego, sprawa uregulowania narodowości posłów i najwyższych stanowisk w Polsce, żadna afera i głośna zbrodnia których było wiele niewyjaśniona do końca !"

A przedawnienie leci. Jak to szło?

"Są w Ojczyźnie rachunki krzywd

Czyja dłoń nam je dzis przekresli?"

No może nie całkiem tak, ale jakoś podobnie. Przynajmniej poczatek.

Ja bym się tak bardzo nie martwił naszym sporem z Brukselą. Tu jest i gra interesów (możemy rozmaite wazne sprawy opóźniać, zaangażowanie kapitału zachodniego w Polsce jest spore, struktura tego zaangazowania nie sprzyja ostrym konfliktom i wiele podobnych faktów do rewolucji nie zachęca) i - wbrew temu co sie często słyszy - bardzo  dla nas korzystna jest postawa Merkel. Mnie martwi bardziej nasze zaangazowanie w (wspólne?) żyrowanie ogromnej pożyczki w bankach komercyjnych. W moim odczuciu - gdyby istniała taka mozliwość - opłacaloby sie nie otrzymać przypadajacej na nas części tej pożyczki (Chińczycy maja mnóstwo "luźnej" forsy i pewnie chetnie nam pozyczą. Portugali juz pozyczyli) i nie żyrować np. Grekom, Włochom czy Hiszpanom. A reformę sądownictwa spartoliliśmy tak, że naprawić się tego już nie da. To trza zacząć od nowa. I nie kombinować jak zrobić to "we własnym gronie", ale włączyć w nią zwyczajnych ludzi - obywateli RP. Bez tego każda reforma będzie do kitu. I w tym sensie może sie okazać, że ta cała awantura wyjdzie nam jeszcze na korzyść. A suwerenem jest - przynajmniej na razie - naród. I takiej suwerenności - gdyby ją ktos atakowal - warto bronić. Ale atak na taką reformę byłby przy każdej interpretacji zarówno naszej Konstytucji jak i każdego z podpisanych traktatów bardzo trudny, jesli w ogóle możliwy. Bardzo trudno byłoby wykazać sprzecznośc z aksjologią (demokracja, Monteskjusz, etc.), a tzw. twarde prawo jest własciwie zawsze sprzeczne (z tego właśnie żyja "dobrzy" prawnicy) i mozna by taki spór - gdyby, co jest mało prawdopodobne, powstał - sensownie przeciągac w nieskończoność. W tym sensie Autor cytowanego fragmentu ma absolutną rację.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634016

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1634020

(przepraszam nie wiem jak poprawnie pisać Jutuba, Youtuba czy jeszcze inazczej, prosze o wyrozumialość). Jesli Pan może proszę o krótkie scharakteryzowanie tych tez. Z góry dziękuję. No i pytanie. Czy mamy wszystko kupować "w (oryginalnych) pakietach"? "Całego Tuska" i "Całego Kaczyńskiego"? Niby dlaczego? Mnie kiedyś zepsuł się mechanizm wycieraczki. Pękła tulejka za ca 5 - 20 GROSZY. Oryginalu kupić osobno nie było można. Serwis fabryczny zaproponował mi wymianę na nowey mechanizm za 380 ZŁOTYCH. Odmówiłem, a kumpel zrobił mi i zamontowal tulejke z zakrętki od butelki wody mineralnej za ok 1 PLN (z tą ceną wody mogłem nakłamać, to było bardzo dawno). I ta tulejka "działała" ("pracowała") przez kilka lat. Dlaczego nie mogę czegoś podobnego zrobić z Tuskiem lub Kaczyńskim?

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634037

Proszę kliknąć na link i zapoznać się.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1634045

Nie widzę/słyszę w tym nic nowego. Na co miałbym zwrócić szczególna uwagę?

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634079

zwraca uwagę na co chce :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1634095

Na naszych oczach dorasta nowe pokolenie ktore wiekszosc czasu spedza na facebookach.Tam sa serwowane pomiedzy obrazami widzialnymi obrazy  dzialajace na podswiadomosc ktorych swiadomosc nie odbiera bo przekraczaja czestotliwosc jej odbioru. W ten sposob mozna tym sposobem wychowywac rzesze liberalow pozbawionych patriotyzmu i milosci do ojczyzny. Te techniki nie sa nowe. Je dopasowano do obecnych srodkow masowego przekazu nazywanych dla niepoznaki spolecznosciowymi. One maja taki zwiazek ze srodkami spolecznosciowymi jaki ma zwykle  krzeslo z krzeslem elektrycznym. To bombardowanie podswiadomosci powoduje coraz bardziej widocznie podzialy spoleczenstw wszystkich krajow. Polska jest szczegolnie na celowniku, bo indoktrynacja nie posunela sie tak daleko jak w krajach zachodnich. Wchodzilismy do tej przestrzeni opoznieni o 40 lat. Najlepszym dowodem na to jak dalece doszla indoktrynacja liberalna w krajach zachodu jest ilosc zamknietych tam kosciolow. Czas to zaczac dostrzegac i znalezc srodki zaradcze by powstrzymac te wojne ideologiczna. Ona nawet nie jest hybrydowa. To jest prosta ateizacja z wykorzystaniem wspolczesnych narzedzi propagandy. Unia Europejska jest juz rodzina ateistycznych krajow i w niej Polska nie czuje sie komfortowo. Czas niestety pracuje na nasza niekorzysc. Natomiast afery w srodowisku politykow nie sa bynajmniej polska specjalnoscia. Do polityki idzie sie po pieniadze Wszystkie chwyty sa dozwolone. Ktos chcial zakladac antypartie z wznioslymi ideami w haslach. Pytanie tylko jaka jest gwarancja, ze te deklaracje nie sa pojazdem do uzyskania wladzy?Jak swiat swiatem pieniadz zawsze rzadzil swiatem. Dawniej pieniadz rzadzil oficjalnie, teraz chowa sie za zaslona demokracji. Sedziowie sa przekupni na calym swiecie. Przypominam wszystkim proces o morderswo O.J. Simpsona w najbardziej "demokratycznym" panstwie swiata.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

JanStefanski

#1634111