Roztargniony czy złodziej?

Obrazek użytkownika bambi441
Kraj

Bulwersujący wyrok Sądu Najwyższego w sprawie sędziego Mirosława Topyły.

Uzasadnienie wyroku SN uniewinniającego skazanego wcześniej przez Sąd Okręgowy Mirosława Topyły:

 "Choć wyrok może budzić wątpliwości, Sąd Najwyższy, powołując się na opinie biegłych, stwierdził, że sędzia nie działał celowo a jego motywem nie była kradzież – Z dopuszczonej opinii biegłego wynika, że obwiniony jest osobą odpowiedzialną, introwertyczną, natomiast charakteryzująca się dużym stopniem roztargnienia – tłumaczyła sędzia SN Agnieszka Piotrowska, sprawozdawca sprawy. Wyjaśniła, że opinia ta została skonfrontowana z pozostałymi dowodami, w tym zeznaniami świadków, i została przez nich potwierdzona.

Sędzia zwróciła też uwagę na to, że Mirosław Topyła cieszył się dotąd dobrą opinią a jego praca była nienaganna. Jeden z obrońców przyznał, że „system sądowy zadziałał dobrze”. Odmówił jednak odpowiedzi na pytanie, czy jego klient wróci do pracy. Stwierdził jedynie, że „czas pokaże”.

Mam wrażenie, że mój zmysł wzroku mnie zawodzi, bo na dostępnym ogólnie filmie:

]]>https://www.youtube.com/watch?v=P33SBGB0oOA]]>

wyraźnie widać, że sędzia wyjmuje lewą ręką ze swojego portfela monetę i kładzie ją na ladzie a cofając rękę półkolistym ruchem (którego nie powstydziłby się wprawny kieszonkowiec) zabiera banknot leżący na ladzie, który położyła stojąca obok niego po jego lewej stronie klientka i chowa go do kieszeni (nie do portfela!) po czym obraca się w prawo trzymając nadal lewą rękę w kieszeni i po upewnieniu się, że stojąca za nim z tyłu po prawej stronie inna klientka nie zauważyła jego 'wyczynu" spokojnie wyciąga banknot z kieszeni i chowa go do portfela!

Jeśli to jest roztargnienie, to ja mam przeświadczenie, że Polska zasługuje na lepszy wymiar sprawiedliwości a zmiany w sądownictwie są palącym problemem i to na najwyższych szczeblach, bo ryba psuje się od głowy i aż do ogona śmierdzi…

 Na tym przykładzie jestem skłonny przyznać unijnym krzykaczom rację, że w Polsce łamana jest praworządność i to na najwyższym szczeblu. Niestety sąd ma zawsze rację, chyba że prokuratura skorzysta z nowego prawa i PAD to wyprostuje a nam pozostaje sprawiedliwość z Samych Swoich przeciwko układom tych "samych swoich" spod znaku palestry.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

A jakiż inny mógł wydać wyrok miłosierny sąd w kastowej obsadzie w sprawie innego członka kasy, skoro złapany na gorącym uczynku sędzia złodziej rozpłakał się w trakcie rozprawy, podobnie zresztą jak jego obrońca (patrz precedens Sawickiej)?! 

Pozdrawiam   

Vote up!
7
Vote down!
0

jan patmo

#1558396

Rzeczywiście poziom, czy wręcz profesjonalizm, tego co widzimy na filmie jest imponujące.

Trzeba mieć wrodzony talent albo ćwiczyć.

A może się ten pan poczuł wnuczkiem?

Sąd Najwyższy i jego biegli orzekli, bo obrońcy płakali, czy jakoś tak.

Była taka pani płacząca, bo na wręczaniu łapówki ją przyłapali. Zdaje się, uwiedziona przez agenta.

Kto ma sądy w ręce, ten ma realną władzę, i to jest właśnie jej pokaz.

I co im zrobicie?

Tymczasem - po tym filmie - w sądach trzeba mieć się na baczności i mieć - wiadomo - przy sobie, bo każde zagapienie może być bolesne. 

 

Vote up!
7
Vote down!
0

Jacek Trzaska

#1558402

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika kupidynek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

W koronie królów wyglądam pięknie.

#1558404

...nie pytając o profesję, bo wydaje się być pewna:

" uderz w stół a nożyce się odezwą"

Vote up!
4
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1558428