"Teorie spiskowe" - przyczyna ich powstawania

Obrazek użytkownika bambi441
Kraj

Duża ilość zajadłych PO-stów na różnych portalach zmusza mnie kolejny raz do zabrania w tej sprawie głosu.
Jak sądzicie, czy PO-myleńcy są w stanie cokolwiek zrozumieć z wielkiej PO-lityki swoich guru?
Albo tylko półinteligenci zaciekli stronnicy PO umiejący obsługiwać komputery zabierają w tej sprawie głos na forum albo co gorsze są oni naprawdę przedstawicielami tej partii.
Czy ich wiedza o obecnej władzy w Rosji ogranicza się i to "po łebkach" wyłącznie do ostatnich 6 miesięcy?
Kilka przykładów z najnowszej historii.
Jak mogli oni tak szybko zapomnieć, że w czasie gdy u nas przejście z systemu władzy z "socjalistycznej" do kapitalistycznej odbyło się w sposób prawie "bezkrwawy," bezpieka rosyjska wysłała swoje wojsko na Litwę do Wilna, które przy próbie przejęcia stacji radiowo-telewizyjnej zamordowało bezpardonowo ponad 70 bezbronnych cywilnych osób-Litwinów? Jak sądzicie co oni zrobili Rosji i kim wtedy był Putin i co mógł na tym zyskać?
Kto podczas zbrojnego konfliktu rosyjsko-czeczeńskiego wywołanego przez Rosję dla stłumienia ruchu wyzwoleńczego Czeczenów, kazał bezpardonowo zrównać rosyjskiemu wojsku miasto Grozny z ziemią, gdzie zniszczenia domów i "straty" w ludziach-mieszkańcach tego miasta mogłyby być porównywalne jedynie z Warszawą po powstaniu warszawskim?
A kto w tych czasach w Moskwie kazał z czołgów strzelać do legalnego rosyjskiego parlamentu mordując broniących dostępu do niego żołnierzy ochrony i parlamentarzystów? Jaki miał w tym cel?
Kto wydał rozkaz do odbicia zakładników w Moskwie w Centrum Teatralnym na Dubrowce w październiku 2002 roku i użycia w tym celu bojowego gazu o niewiadomym składzie chemicznym, co uniemożliwiło służbom medycznym ratowanie zatrutych tym gazem, użytym przeciwko 41 uzbrojonym czeczeńskim terrorystom (lub jeśli kto woli bojownikom) którzy ich przetrzymywali przez kilka dni jako zakładników, powodując tym według danych oficjalnych śmierć 170 swoich bezbronnych rodaków, których lekarze mogliby uratować gdyby znali skład chemiczny gazu i antidotum? Jaki miał w tym cel?
Kto kazał na dalekim wschodzie zestrzelić rosyjskiemu myśliwcowi pasażerski samolot z ponad 300 niewinnymi cywilnymi ofiarami tylko dlatego, że pilot tego samolotu naruszył przestrzeń powietrzną Rosji i nie reagował na polecenia pilotów rosyjskich migów? Jaką miał z tego korzyść?
Kto odpowiada za zestrzelenie rosyjskiego cywilnego pasażerskiego samolotu oddalonego o 200 kilometrów od strefy poligonowej w której odbywały się ćwiczenia "przypadkowo" wystrzeloną rakietą z myśliwca (lub wyrzutni rakiet przeciwlotniczych) w czasie tych manewrów? Jaki miał w tym cel?
Czy był powód dla którego wobec poruszonych tutaj zdarzeń obecne władze rosyjskie delikatnie mówiąc życzyłyby sobie, żeby została usunięta przeszkoda pomiędzy premierami Rosji i Polski zdecydowanie działającymi wspólnie a polityką jaką wobec władz Rosji (WNP) prowadził prezydent Lech Kaczyński, szczególnie po jego zaangażowaniu się w militarny konflikt rosyjsko - gruziński po stronie Gruzji?
Z racji potrzeby zachowania obiektywizmu, nie wypowiadam się tutaj, która ze stron miała w tym konflikcie rację.
Jeśli ktokolwiek z tych zajadłych zwolenników teorii "ląduj dziadu" i pieniaczy o przychylności władz rosyjskich podobno rzetelnie wyjaśniających przyczyny katastrofy z "partnerską współpracą" z rządem PO, potrafi mi odpowiedzieć na te pytania bez wulgaryzmów i rzeczowo, to może wtedy znajdzie również odpowiedź na pytanie dlaczego z być może "kulawej" ale demokratycznej władzy obecna stała się nagle jednopartyjną dyktaturą, współpracującą uległe z rosyjskimi władzami, co doskonale widać po farsie z "wyjaśnianiem" przyczyn tragedii smoleńskiej, czy "zamiataniem pod dywan" po kolei wszystkich afer za pomocą komisji sejmowych w których PO z koalicjantami ma większość i w sposób otwarty przy biernym z konieczności udziale opinii publicznej, wbrew oczywistym faktom, kpiąc z argumentów i ustaleń prawdziwej opozycji, moim zdaniem dopuszcza do bezkarności sprawców tych wszystkich czynów (komisje ds. nacisków, afery hazardowej czy w sprawie śmierci B. Blidy)
Jeśli dodamy do tej bardzo niepełnej listy "wyczynów demokratycznych" władz Rosji, nieprawdopodobnie bezkarne zaniedbania służb podległych premierowi, członków rządu PO odpowiedzialnych za całość przygotowań wizyty Prezydenta w Katyniu, celowe działania premiera i jego rządu w obniżeniu rangi tej wizyty z katastrofalnym obniżeniem warunków bezpieczeństwa lotu włącznie, działań wymierzonych w sposób perfidny jawnie i skrycie przeciwko Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu, to nie dziwmy się, że każdy nawet najbardziej odporny psychicznie patriota, który posiadł wiedzę chociażby przypomnianą przeze mnie w tym artykule, nie może się w swoich poglądach, czy chociażby w podświadomości wyzwolić od podejrzeń o celowe doprowadzenie do katastrofy niezależnie, czy doszło do niej poprzez bezpośrednie działanie sprawców (wrogów a tych nie brakowało i nadal nie brakuje, co widać wyraźnie po bezpośrednich wypowiedziach czołowych polityków PO, tekstach postów w internecie, artykułach w gadzinówkach-jak za okupacyjnym slangiem określam prawomyślne gazety i POpularnych programach telewizyjnych) czy też poprzez dodatkowy czynnik w postaci wyjątkowo gęstej mgły nad miejscem lądowania w pobliżu lotniska Siewiernyj, która dziwnym trafem zamiast po poranku opadać skutkiem naturalnych praw fizyki, na życzenie wrogów naszej delegacji zaczęła nagle się podnosić, gęstnieć i rozprzestrzeniać.
Od autora:
Gdyby ktokolwiek chciał zanegować moje ostatnie stwierdzenie, które dedykuję wszystkim "pseudospecjalistom" od pogody wyjaśniającym to zjawisko na lotnisku Siewiernyj, to wyjaśniam najprostsze prawo fizyki oraz jak je sprawdzić na własnych okularach czy szklance w domu!
Jeśli włożycie na chwilę do lodówki szklankę lub szklane okulary, to po wyjęciu ich natychmiast pojawi się na nich para wodna, taka sama jaka pojawia się we mgle i w takich okularach tak jak pilot samolotu nie będziecie nic przez nie widzieli. W powietrzu zawsze jest obecna para wodna w różnym stężeniu określana procentowo stopniem wilgotności powietrza. Jest to niepodważalne prawo fizyki, że woda (a w tym przypadku wilgoć lub opary mgły) zawsze skrapla się na przedmiotach w tym również na ziemi, gdy ich temperatura jest niższa od temperatury powietrza w którym zawarta jest para wodna. Jest to wiedza z zakresu szkoły podstawowej, której jak widać nie przyswoili jeszcze sobie wyjaśniający ten problem członkowie komisji.
Przy wschodzącym słońcu powietrze z mgłą, nawet na bagnach rozgrzewa się od promieni słonecznych znacznie szybciej od zimnej ziemi nasyconej w znacznie większym stopniu wodą niż powietrze (nawet gdy są chmury, które nie zatrzymują przecież promieniowania UV)
Wynika z tego niezbicie, że mgła z upływem czasu pod wpływem ogrzewania powietrza przez promienie słoneczne musi opadać do zimniejszej ziemi a nie się podnosić!
Nagłe pojawienie się tak gęstej mgły w sposób naturalny o tej porze dnia, mgły której przedtem nie było, nawet przy bagnistym podłożu mogłoby jedynie nastąpić przy gwałtownym spadku temperatury powietrza co najmniej o kilkanaście stopni w stosunku do temperatury bagnistej ziemi i wymagałoby znacznie dłuższego czasu niż kilkanaście minut!
Takie zjawisko w przyrodzie o tej porze dnia, można zaobserwować wyłącznie późną jesienią i zimą, gdy słońce wschodzi znacznie później niż w kwietniu, pod innym kątem do powierzchni ziemi (co wynika z obrotu mimośrodowego osi ziemi w odniesieniu do ustawienia się jej powierzchni z Europą do położenia słońca) i gdy nasycenie powietrza wilgocią jest bardzo duże.
Ziemia np po pochmurnej nocy nie jest wyziębiona a o poranku mroźny (zimny) wiatr zaczyna gwałtownie ochładzać powietrze. Wówczas mgła potrafi się podnieść powyżej ziemi i utrzymywać nad nią kilka lub nawet kilkanaście godzin w przepiękny sposób zdobiąc drzewa i krzewy, nie łamiąc tym w sposób oczywisty praw fizyki!
Nie pytajcie mnie skąd nad terenem przyległym do lotniska Siewiernyj 10 kwietnia 2010 roku, o tej porze dnia, powstała nagle tak gęsta mgła. Ja nie znam rosyjskich praw fizyki, których tak chętnie uczą się nasi rządowi eksperci.
Ja się uczyłem u nas w kraju i chociaż w moim dzieciństwie i młodości w naszych szkołach wyraźnie i w czytelny sposób na lekcji historii realizowano ich (wtedy radzieckie) metody nauczania, to fizyka w swoich niezmiennych prawach pozostała dla mnie przez nich nieskażona.
Widać czasy i program nauczania pod wpływem programu tego rządu uległ (niekontrolowanej?) zmianie.

Brak głosów

Komentarze

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

biało czarny podział: zła PO (pełna zgoda) i cacy PiS (brak zgody).

Przypominając zaangażowanie śp. Prezydenta we wschodnią politykę sugerujesz, że była to pro-polska i patriotyczna postawa.
Wybacz ale nie zgadzam się z Toba.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#94573

 W tekscie nie ma mowy o postawach PIS-u, Skad wiec ta negatywna ocena? Co do zaangazowania sie Prezydenta we wschodnia polityke to wielu ma tez inne zdanie niz Panskie, ale mowa o teoriach spiskowych na podstawie znanych faktow cechujacych postepowanie wlydz albo sluzb specjalnych Rosji!  A teorie o powstawaniu i ustepowaniu mgly na terenach smolenskich, byly juz czesto omawiane, ale bez analizy gruntu z terenu lotniska, nic sie z cala pewnoscia nie da stwierdzic! A nikt nie probuje nawet o takiej analizie mowic!

Vote up!
0
Vote down!
0
#94600

[quote]Kto wydał rozkaz do "odbicia" zakładników w Moskwie i użycia w tym celu bojowego gazu o niewiadomym składzie chemicznym, co uniemożliwiło służbom medycznym ratowanie zatrutych tym gazem, użytym przeciwko kilkunastu czeczeńskim terrorystom (lub jeśli kto woli bojownikom) którzy ich przetrzymywali jako zakładników, powodując tym śmierć ponad tysiąca swoich bezbronnych rodaków?[/quote]

O jakim wydarzeniu Szacowny Autor pisze w powyższym fragmencie?

[quote]Gdyby ktokolwiek chciał zanegować moje ostatnie stwierdzenie, które dedykuję wszystkim "pseudospecjalistom" od pogody wyjaśniającym to zjawisko na lotnisku Siewiernyj[/quote]Są takie osoby. Cytuję za http://almanzor.salon24.pl/173798,falsyfikacja-hipotezy-sztucznej-mgly - autor po prostu sięgnął do raportów pogodowych: [quote=Almanzor]Zamglenie takie, jakie było w chwili katastrofy (ok.godziny 10 letniego czasu moskiewskiego - MSD) jest w rejonie Smoleńska zjawiskiem typowym dla tej pory roku. [...] Hipotezę o występowaniu szucznej mgły w chwili katastrofy należy odrzucić.[/quote]

Vote up!
0
Vote down!
0
#94590

I dziesiątki innych pomysłów :
http://www.pluszaczek.com/2010/05/29/smolenska-mgla/
http://www.wykop.pl/ramka/404184/sztuczna-mgla-w-smolensku-tak-to-prawdopodobne-il-76-ma-mozliwosc/
http://www.youtube.com/watch?v=lYMwJW7DbQ8&feature=related
http://www.thomann.de/pl/urzadzenia_do_dymu1.html
Ale Pan się nie rozdrabnia.
Ważne jest czerwone nakrycie głowy i niechęć do Kaczyńskich :
http://www.youtube.com/watch?v=y0JYhRnDaKg

Vote up!
0
Vote down!
0
#94722

http://niepoprawni.pl/blog/1903/smolenska-pulapka-wedlug-edmunda-klicha ...

FundaMent KATAstrofy - naDzieje spOstrzeżeń - ojczystegoiowego

Pozdrawiam
J.K.

Vote up!
0
Vote down!
0
#94595

dobry artykuł i zgadza się to o fizyce i mgle w/g mnie.

Sugerowałbym jedno uściślenie: zamiast że ziemia się obraca mimośrodowo (co oznacza coś nieco innego) może powiedzieć jej oś odbrotu jest nachylona do plaszczyzny ekliptyki...

Vote up!
0
Vote down!
0
#94619