Sad Najwyższy wraca w Polskie ręce!

Obrazek użytkownika Husky
Kraj

 

 

 

Jeśli kogokolwiek to jeszcze interesuje, Gersdorf się poddała...Konstytucja mówi jasno że 30 kwietnia koniec kadencji tej "pan" !!!

Gersdorf wywiesza białą flagę, odchodzi i zostawia wybór Prezesa SN Andrzejowi Dudzie.Kilkaset osób w sejmie może się zebrać ,kilkaset osób w senacie może się zebrać. 30 sędziów już nie może.....No i wirus z całą swoją mocą pomaga PIS-owi usunąć nieusuwalną kastę sędziów, tego pewnie nikt się nie spodziewał i tak kończy się era postkomunistycznych sędziów, jednak Bóg jest nie rychliwy ale sprawiedliwy.A teraz na kolana pucybuty i...buty polerować panu Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie!

 

 

 

Przez klawiaturę nie przejdzie mi jedno zdanie, które wskazywałoby na jakiekolwiek pozytywy panującej paranoi, nawet jeśli tym pozytywem jest koniec kadencji radcy prawnej TVN Małgorzaty Gersdorf w roli Prezesa SN. Na szczęście nie muszę naciągać rzeczywistości pod tę zasadę, bo chociaż wybór nowego Prezesa Sądu Najwyższego z całą pewnością został powiązany z „pandemią”, to przy determinacji Gersdorf i całego jej otoczenia można było zrobić bardzo wiele, aby napsuć krwi Prezydentowi RP i sabotować wybór prezesa dokąd się da. Tymczasem stało się zupełnie inaczej, SN na mocy decyzji obecnej prezes oddaje Andrzejowi Dudzie pełną inicjatywę.

Skąd to przekonanie i czy nie ma tu jakichś luk, które mogą wywrócić nakreślony scenariusz? Wystarczy spojrzeć na kalendarz, ustawę o SN i ostatnie decyzje Gersdorf, a wszystko staje się jasne. W związku z „pandemią” kolejny raz zostało odwołane wyznaczone na 21 kwietnia zgromadzenie ogólne sędziów SN, tutaj warto przypomnieć, że kadencja Gersdorf kończy się 30 kwietnia. Termin 21 kwietnia i tak był ostatnim dzwonkiem, co oznacza, że o wyborze kandydatów na Prezesa SN przed końcem kadencji Gersdorf można zapomnieć. Dlaczego? Ponieważ tylko zgromadzenie ma kompetencje do wyboru pięciu kandydatów na stanowisko Prezesa Sądu Najwyższego, których przedstawia się Prezydentowi RP. W tej chwili w SN jest 97 sędziów, z czego 36 „nowych”, w tym 10 z Izby Dyscyplinarnej. Do wyboru kandydata na prezesa wystarczy 20 sędziów i nawet jeśli Gersdorf poszłaby na całość i wykluczyła 10 sędziów Izby Dyscyplinarnej, to pozostanie 26 z nowego rozdania i oni zdecydują, kto zostanie ich nowym szefem.

Stara kadra według doniesień medialnych miała naciskać na Gersdorf w dwóch kierunkach. Pierwszy to przeprowadzenie wyborów za wszelką cenę, również w modelu „pisowskim”, czyli głosowanie korespondencyjne. Drugie żądanie odnosiło się do wykluczenia sędziów Izby Dyscyplinarnej, do czego podstawy sama Gersdorf nie była w stanie znaleźć i wielokrotnie oświadczała, że statusu sędziów podważyć się nie da, natomiast w jej pokrętnym przekonaniu można im odmówić prawa do orzekania. Obojętnie jaką przyjmiemy interpretację, cała zabawa i tak nie ma najmniejszego sensu, bo wykluczeniem sędziów ID nie da się zablokować wskazania kandydata na prezesa przez „nowych sędziów”, których pozostaje 26. Prosta i krótka matematyka pokazuje, że jeśli 96 ma po jednym głosie i może wskazać wyłącznie jednego kandydata, to wystarczy mniej niż 20 sędziów, do wskazania tego kandydata, którego wybierze Prezydent.

Na załączonym obrazku widać dlaczego Gersdorf odpuszcza, po prostu nie ma żadnego pola manewru nowelizacja przepisów nazywana „ustawą restrykcyjną” wywołała tak olbrzymi sprzeciw „kasty” nie tylko ze względu na postępowania dyscyplinarne, ale właśnie o wybór Prezesa SN chodziło. Nie udało się zablokować zmian i w świetle obowiązującego prawa Gersdorf musiałaby na odchodne całkowicie pogwałcić przepisy, na przykład wykluczyć wszystkich nowych sędziów powołanych przez nową KRS na mocy równie głupiej uchwały, jak ta, która odmówiła prawa do orzekania sędziom sądów powszechnych i sędziom ID. Zrezygnowała z walki, wywiesiła białą flagę i tym samym mamy jasność co do wyboru Prezesa SN. Nowelizacja przepisów przewiduje, że w takim przypadku Prezydent RP wyznacza spośród sędziów SN p.o. Prezesa i to p.o. Prezesa przeprowadza wybory. Co ważne, w tym rozwiązaniu starzy sędziowie nie są w stanie zbojkotować wyborów, bo wystarczy 32 sędziów do kworum.

Oczywiście Prezydent RP wyznaczy p.o. Prezesa spośród nowych sędziów, co gwarantuje, że sędziowie ID nie zostaną wykluczeni i wymóg kworum zostanie zachowany. Zatem po rejteradzie Gersdorf wszystkie kluczowe decyzje pozostają w rękach Andrzeja Dudy, wyznaczonego przez niego p.o. Prezesa SN i nowych sędziów, którzy w zupełności wystarczą, aby skutecznie wskazać kandydata na Prezesa SN. W zaistniałych okolicznościach trudno się dziwić odchodzącej Gersdorf, że nie ma najmniejszej ochoty żegnać się ze stanowiskiem w atmosferze pełnej i kompromitującej porażki. Odejdzie sobie w chwale zasług za dzielną walkę z „reżimem”, a cały bałagan pozostawi bezradnym kolegom. Skutek? W maju, jeszcze przed wyborami prezydenckimi, jeśli spręży się Andrzej Duda i wskazany przez niego tymczasowy następca Gersdorf, bez problemu można wybrać nowego „pisowskiego” Prezesa Sądu Najwyższego.

 

https://www.kontrowersje.net/gersdorf_wywiesza_bia_flag_odchodzi_i_zostawia_wyb_r_prezesa_sn_andrzejowi_dudzie

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:11)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jest też pewien pracownik KFC, znakomity spec od kurzych skrzydełek, jak asystent Glińskiego, który podobnież zgłosił swoją kandydaturę. Nikt z kastą trolli nie chce współpracować, muszą stosować nietypowe rozwiązania. Ostatnio wiceministrem finansów został człowiek, który ma duże doświadczenie w zarządzaniu budżetem skarbonki świnki +.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7
#1626219

 filorosyjskiej ścierwoneonówki sterowanej przez sowiecka agenturę ze zbrodniczych organizacji WSI i SB.

Załgany "zwisza"-jący admin sowiecko-ruskiej ścierwoneonówki musi wykazywać swoją bolszewicko-ruską nienawiść do Polaków i polskich patriotów!

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu
 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1626225

Natlenienie praw sprawiedliwości... - Na tle - NIE, NIE - dla ścigania przestępstw POpełnianych przez funkcjonariuszy pubLicznych  samorządów

(grabarzy Polski- grabieniem kapitaŁów Polaków) - funkcjoNaruszaczy POwołanych do naruszania elementarnych praw Obywateli Polski -> "z przyczyn politycznych" w 1997 roku został wprowadzony do Konstytucji RP  - art.44 -"Koń Trojański" (złośliwy wirus - dla koronnych świadków - UNIków prawników)... Prawnicze UNIkanie ścigania najobrzydliwszych przestępstw "diagnostycznych" - metodycznie - sabotażowo,  samorządowo prowadzących "elity autorytetów" do tota(e)litarnych zbrodni przeciwko zdrowiu i życiu Ludności Polski -> doprowadziło do prze(i)Stoczenia organów sądowniczych w instrumenty antypolskich "łowców Skór".   Na tle światowego testu "wymiarów sprawiedliwości" - pandemią <korona wirusa > - Pani demia  (doRadca ) rada - z nie ścigania politycznych przyczyn chłodzenia gospodarek europejskich, od 1997 roku przeszła w chłodzenie pacjentów do temperatury otoczenia zwłok sądowych...   Planujących przeistoczyć się w organy "świadków koronnych" - wiruSług "sądownicTwa"- art.44 - "konstytucyjnie" niweczącego  polskie życiowe kapitały ludzkich gospodarek.

Pozdrawiam. J. K.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1626281

złota dycha za zdjęcie :)

pozdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

gość z drogi

#1626282

Organu zajętego "usprawiedliwianiem" zdjęcia z zajęć sądowych - osądzania i osadzania -> inspiratorów- sprawców - nie ścigania ​"z przyczyn politycznych"  przestępstw przeistaczających się w zbrodnie - przeciwko życiu, zdrowiu Polaków i sprawiedliwości praworządności - faktycznego państwa prawa.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1626286