Cuchnące jadło podgrzewane koronawirusen

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Koronawirus, to wielka tragedia. Może w Polsce nie odczuwamy aż tak rozległych jej spustoszeń jak w Hiszpanii, Włoszech, USA. Ale też nie możemy jej mierzyć tylko ilościami zachorowań czy nawet zgonów. Koronawirus odkrywa po prostu człowieka i ukazuje go takim, jakim on faktycznie jest. Pokazuje ludzi godnych miana człowieka w 100 procentach, ale pokazuje też tych „tańczących na Titanicu”, którzy nigdy ani nie zmądrzeją, ani nie zrobią rachunku sumienia, aż przykryje ich woda, czy tak, jak to dziś się dzieje, zaraza. Dla ilustracji pewien wpis na Twitterze hiszpańskiej telewizji publicznej:

„Nadchodzi realistyczny i intymny sitcom ukazujący zabawną stronę życia w czasach pandemii. Na czas Wielkiego Tygodnia, nadawca zapowiedział serial komediowy własnej produkcji p. t. "Dzienniki kwarantanny". Internauci są zniesmaczeni. „W telewizji publicznej, opłacanej z naszych podatków, mamy śmiech zapewniony, choć tysiące rodzin jest w żałobie” - wskazują oburzeni na inicjatywę TVE”.

O czym to świadczy? Można szukać różnych odpowiedzi, ale jedna jest absolutnie sprawdzalna: ludzie, decydujący się na takie wybryki nie potrafią już myśleć kategoriami wspólnego losu. Wyobcowali się. Wszakże przejaw taki nie jest wyłącznie domeną pewnej kategorii Hiszpanów.

Oto co czytamy w „Gazecie Wyborczej”:

Tysiące polskich przedsiębiorców znalazło się w kryzysie po wybuchu epidemii koronawirusa. Próbuje się im pomóc, wprowadzając tzw. tarczę antykryzysową. Niektórzy wciąż walczą o przetrwanie, ale "Gazeta Wyborcza" w internetowym krakowskim wydaniu postanowiła skupić się na usługach seksualnych.

- Podobnie jak inni, którzy pracują w szarej strefie i na tzw. umowach śmieciowych, są one w tej sytuacji zdane na siebie. Dodatkowo kryminalizacja, stygmatyzacja pracy seksualnej i brak uznania jej za pracę sprawiają, że osoby świadczące usługi seksualne nie mają możliwości zawarcia umowy o pracę i nie mogą liczyć na wsparcie państwa. Nie mają też chorobowego, ZUS-u ani ubezpieczenia zdrowotnego, nie mogą pójść na płatny urlop. Jak w przypadku każdego kryzysu, osoby najbardziej marginalizowane i wykluczane społecznie są w największym stopniu wystawione na zagrożenie i pozostawione bez wsparcia.

Oto wypowiedź działaczki Sex Work Polska, czyli - jak pisze Wyborcza - jedynej grupy, działającej na rzecz osób "pracujących seksualnie" w Polsce.

Działaczki tej grupy założyły nawet internetową zbiórkę i zebrały już ponad 8 tysięcy złotych na "fundusz kryzysowy". W krakowskim wydaniu "Wyborczej" przeczytamy też o "hejcie”, jaki pojawił się w Internecie" po tym, jak powstała ta zrzutka.

Do czego to doszło, kiedy odruch jakiejś niezbyt nawet wygórowanej przyzwoitości nazywa się „hejtem”. A swoją drogą ten obrzydliwy neologizm w języku polskim znalazł się równolegle z promowaniem przemysłu usług seksualnych, propagowaniem LGBT i gender. GW wiedzie oczywiście prym w propagowaniu tych zdobyczy XXI wieku. (taki argument słyszy się nawet z ust skądinąd poważnych matron, którym przypadkiem wnuczka odbiła się do takiej gałęzi przemysłu).

W końcu ktoś o takich preferencjach moralnych głosi swe zasady i ciężkim grzechem przeciwko tolerancji byłoby mu prawa do tego odmówić. Ale w końcu wiadomo: who i who? (w końcu hejt to słowo zdewastowane, a tu czysta angielszczyzna). Czyli z kim mamy do czynienia, biorąc do ręki pewne periodyki i nastawiając pewne stacje telewizyjne.

W moim przekonaniu o wiele gorsze niż propagowanie burdeli jest opluwanie własnego kraju, w dodatku posługując się kłamstwem. Na Onet,wp.pl, TVN24 i w GW padło pytanie: Czy Polska radzi sobie z pandemią? Oczywiście – nie radzi sobie, bo przecież wiadomo: PiS.

Na portalu wPolityce czytamy zatem:

Świeczka i „ciemna liczba”. Onet, wp.pl, TVN24 czy „GW” twierdzą, że Polska źle sobie radzi z pandemią. Czyżby? Sprawdzam

Mam nadzieję, że profesor Andrzej Nowak wybaczy mi, że przywołam tu obszerny cytat z jego jakże wyczerpującego artykułu na cytowanym wyżej portalu. Oto co on tam pisze:

W mediach takich jak onet, wp.pl, TVN24 czy „Gazeta Wyborcza” - docierających do milionów odbiorców w Polsce - od początku rozwoju choroby pojawiają się dramatyczne porównania i apele: w Polsce jest najgorzej, gdzie indziej są wzory do naśladowania, dlaczego u nas nie jest jak na „Zachodzie”, w „Europie”, w „cywilizowanych” państwach? Każdy dziś wie, że Włochy, Hiszpania, Stany Zjednoczone, także Wielka Brytania – to przykłady krajów, którym można współczuć i trudno niestety stawiać je za wzór zapobiegliwości w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa. O nich nie będziemy więc tutaj mówić. Za wzór natomiast stawiano i nawet nadal stawia się Polsce takie kraje jak Szwecja, może też inne centrum nowoczesności i postępu – kraje Beneluksu, wreszcie – Niemcy. Sprawdzam. Jest niedziela 5 kwietnia, 19.30. Na stronie internetowej ]]>www.worldometers.infor.coronavirus]]> są stale aktualizowane dane o rozwoju pandemii.

W Belgii: 20 tysięcy chorych, ponad 3750 zmarłych na koronawirus, co w przeliczeniu na milion mieszkańców daje odpowiednio: 1700 chorych i 125 zmarłych. W Holandii – 18 tysięcy chorych (1360 na milion mieszkańców) i 1800 zmarłych (103 na milion). W Luksemburgu – ponad 2800 chorych (aż 4500 na milion!, a więc w najbogatszym kraju świata już blisko pół procenta ludzi nie udało się ustrzec przed pandemią), zmarło 28 osób (to jest 60 na milion, bo Luksemburczyków jest około pół miliona). A jak jest w Szwecji? 7 tysięcy chorych, 400 zmarłych (odpowiednio: 700 i 40 na milion). W Niemczech, kraju o niewątpliwie wielkiej dyscyplinie społecznej i od dziesięcioleci wielokrotnie bogatszej od polskiej służbie zdrowia, zachorowało blisko 100 tysięcy ludzi (1200 na milion mieszkańców), zmarło ponad 1500 (18 na milion). W tym dniu, czyli kiedy piszę te słowa, po kilku już tygodniach rozwoju pandemii w naszym kraju i u naszych bliższych oraz dalszych sąsiadów z Unii Europejskiej, porównajmy: a jak jest w Polsce? Chorych jest 4100 osób (czyli 108 na milion), zmarło 94 (2,2 osoby na milion).

Fakty mają to do siebie, że nie można z nimi dyskutować. I taki charakter ma przytoczony artykuł, dodajmy, w bardzo małym wyimku, bo jest to tekst obszerny i wyczerpujący z wykazem tabelarycznym zasięgu pandemii na całym świecie. Ku czemu zatem zmierzają doniesienia Onetu, TVN24 i „Gazety Wyborczej” i sporej ilości mediów działających w Polsce i polskimi rękami, ale nie polskich. Dla polskiego odbiorcy mogą tego nie rozpowszechniać, bo kłamstwo demaskuje się tu samo. A więc dla zagranicy, dla tych, którym wszystko co polskie, to sól w oku.

Widzimy więc, że tragedia dotykająca naród, nawet całą kulę ziemską, dla niektórych jest niczym innym, jak tylko okazją, by pichcić swoje cuchnące jadło. Co więcej chętnie karmiliby nim naród.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (24 głosy)

Komentarze

Dziękuję za wszystkie mądre słowa które od Ciebie usłyszałem. Kiedykolwiek. Już starozytni szanowali ludzi starszych, doświadczonych, mądrych, jako tych od których mogliby się wiele dobra nauczyć. Mając swoje lata zrozumiałem to już chyba właściwie.

Dziekuję!

Honic

Vote up!
15
Vote down!
0
#1625428

Postbolszewicka mafia nienawidząca Polaków i polskiego patriotyzmu atakuje rząd PiS, bo mafiozi z PO i PSL jednak mają swój podstawowy program.

Tym jedynym programem mafii PO-PSL jest dojście do władzy oraz ponowne możliwości ograbiania Polski, niszczenie państwa polskiego oraz dążenia do maksymalnego zubożenia społeczeństwa. Mafiozi z PO-PSL realizowali lub przyzwalali grabież Polski w czasie swoich mafijnych rządów doprowadzając do rabunku około 300 - 500 miliardów złotych, w tym m.in. tzw. luki VAT, czy sprowadzania paliw bez żadnej kontroli i podatków.

Mafiozi z PO-PSL ścisle także współpracują z lewackimi degeneratami w celu zniszczenia wszelkich niezależnych od nich struktur społecznych.

Dlatego obecnie jedynym programem postbolszewickiej mafii z PO jest likwidacja walczącego z przestępczością CBA i IPN oraz wołanie o to “żeby było, jak było”. Czyli żeby mafiozi i przestępcy znów mogli bezkarnie rabować i Polskę i Polaków.

Niestety, że do tej złowrogiej antypolskiej mafii dołączyła rusofilska agentura w "konfederacji", której szefowie od paru lat pokazują bezrozumość, a często także wręcz polityczną głupotę.

 

 

Vote up!
19
Vote down!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1625434

   Witam! Panu prof. Z. Zielińskiemu, dziękuję za trafną analizę, a Tobie za pochylenie się opiniotwórczo nad za starą- nową agenturą Sowiecką wpisującą się w obecne stan postrzegania Rosji. "Rosja, to mafia udająca państwo". Konfederacja, to stwór udający narodowców. ale, to już od siebie. Pozdrawiam, wszystkiego najlepszego na Święta!

Vote up!
13
Vote down!
-3

ronin

#1625483

Potwór udający narodowców.

Vote up!
11
Vote down!
-4

michael

#1625512

W przeszłości latałem na spotkania z Grzegorzem Braunem. Dzisiaj otwieram oczy ze zdumienia, czyż można bardziej szkodzić Polsce jak tych jedenastu posłów? Czy można bardziej sączyć jad i nienawiść? Na pohybel im wszystkim.

Vote up!
12
Vote down!
-5
#1625525

- pory nikt nawet "pary z gęby nie puścił"

Co firmy od ubezpieczeń komunikacyjnych AC i OC robią z ogromnymi nadwyżkami finansowymi przy praktycznie zerowej szkodowości przy tak małym ruchu na drogach ?

Przypominam że te cwane hieny podwyżkę wprowadziły po przekazaniu przez Polski Rząd 500+ na dzieci i w ten sposób na rynku pojawił się "nadmiar" pieniędzy który ubezpieczyciele postanowili zagospodarować dla siebie.

Do publicznej wiadomości ci łgarze podali wtedy że od wielu lat dopłacali po kilka miliardów rocznie z własnej kieszeni ! - widzieliście jakie to dobrodzieje ? - dopłacali z własnej kieszeni !!!

Nie ważne czy masz nie jeżdżący samochód czy tylko koło od samochodu ale OC musisz płacić i już. Ile jeszcze Rząd PiS będzie tolerował tą patalogię którą w poprzedniej kadencji zajął się poseł z Kukiz 15 nijaki Liroy (pseudonim artystyczny) ale w dziwny sposób jeszcze szybciej zrezygnował z przeprowadzenia kontroli w firmach ubezpieczeniowych które dalej "golą" polskich obywateli z gotówki w majestacie koślawego prawa.

Są kraje że OC wykupuje się czasowo i w dowolnym momencie co powoduje dużą konkurencję między tymi firmami.

UOKiK powinien jak najszybciej się zająć firmami od ubezpieczeń w Polsce.

Vote up!
9
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1625518

Właśnie musiałem odnowić ubezpieczenie mojego auta i uzyskałem bez trudu cenę niższą od poprzedniej o 240 zł, gdy normalnie co roku wzrastała ona o min 100 zł.

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1625519

- byli już za to wielokrotnie karani - czyli w oczach prawa są przestępcami.

To brak kontroli i prawdziwej konkurencji powoduje takie patologie.

Czyli najpierw podnieśli OC o 150% czyli z 350 zł za małe auto do 1000 zł aby teraz z tego co ukradli zwrócić poszkodowanym ochłap.

Proszę przeanalizować pozostałe moje uwagi czy mam rację bo nie piszę szczegółowo aby komuś chciało się przeczytać w miarę krótki tekst ale wszystko o czym wspomniałem można krok po kroku potwierdzić.

Vote up!
5
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1625521

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

powiedzenia, amimo to popieraja kolejne nierzady ktore ich doja i jeszcze wmawiaja ze tak ma byc
najpierw okradana a pozniej daja np.500+.Ale to maly pikus PIS jak i PO wspieraja miedzynarodowych zlodieji takich jak banki czy firmy ubezpieczeniowe, aby doili niewolnikow jak im sie to podoba.Nie istnieje cos jak ochrona konsumentow a zwiazki zawodowe pod przewodnictwe cipola Dudy nawet palcem nie kiwna w zadnej obronie ciezko pracujacych Polakow..OC to bandyctwo ze zlodziejstwem poblogoslawionym przez partue rzadzace czy z lewa czy z prawa.PIS obiecal i co w trabe polactwo zladowal wielu sprawach gdyz okazalo sie bangsterstwo blizsze cialu jak koszula no ale co wymagac skoro Morawiecki to bangster pierwszego rzedu nie wspomne o nastepnym ministrze zydzie z Angli co ma wycyckac Polakow z tego z czego sie nie udalo jego ziomalowi Ickowi Rostowskiemu.Polacy nawet nie zdaja se sprawy ze pieniadz, ktorym placa zwanym zlotowka nie jest pieniadzem polskim.
Ja place za 3 samochody 78$CD miesiecznie czyli jakies 25$ za auto, w kazdej sekundzie bo przez interenet moge zawiesic ubezpieczenie, na okres jaki chce i juz mi od tego momentu nie pobieraja z konta.W momencie sprzedazy auta odrazu likwiduje ubezpieczenie, a ewentualna nadplate dostaje spowrotem,a tez i auto, ktore sprzedaje w danej chwili nie musi byc ubezpieczone.Rejestracja na rok kosztuje okolo 250$ i tez w momencie, kiedy nie uzywam auta moge ja zawiesic i mam zwrot pieniedzy, to samo dotyczy motocykli.

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1625648

Cuchnący chuch - "sędziowskich" fuch  (uSług "łowców Skór") - nie odstępuje od stogów siana grabarzy Polski - korumpujących nosicieli tóg - od 1997 roku - gdy "konstytucyjny" artykuł 44, stał się < napędem 4 x 4 > dla zbrodni "łowców Skór" - kutych na cztery kopyta "Konia Trojańskiego" Konstytucji RP ...

Od 1997 roku - zapowiadając -> DOPUSZCZANIE do nie ścigania -  "z przyczyn politycznych" - przestępstw (i zbrodni "łowców Skór") - "popełnianych przez funkcjonariuszy publicznych, lub na ich zlecenie"...

Ponieważ te "prokuratorskie" FAKTY - są sprzeczne z teorEtyczną preambułą Konstytucyjnych powinności  (prawnych) Obywateli Polski, to tym gorzej dla faktów-> prokuratorsko- policyjnych dowodów zbrodni "łowców Skór" - od 1997 roku doskonale znanych "sądownictwu" fuch ...

- 23  lata fermentujących mentalnością "prawNietschych" POmocniczości w "sądowym" - "uprawomocnianiu" - nie ścigania i umarzania śledztw prokuratorskich- wobec faktów zbrodn "łowców Skór" -

faktów- dowodów coraz gorszych dla propagandy- zupelnie nadzwyczajnej kasty "ludzi" - fuch nieludzkich  inspiratorów "uprawomocniania" operacyjnych POdmuchów "sądownictwa" cuchnideł w cuglach  "konstytucyjnego"  <Konia Trojańskiego> art.44 - doskonale służącego koronnym świadkom - "inteligencji wymiarów sprawiedliwości" - od 1997 roku oddanych antypolskości <łowców Skór>...

Pozdrawiam. J. K.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1625778

to, że GW TVNienawiść i inne media wrogie Polsce i Polakom rozpowszechniają kłamsta jest znane od lat. Smuci tylko, że tak wielu obywateli naszej Ojczyzny nie jest w stanie przez swoje trudne do zrozumienia zacietrzewienie, wręcz nienawiść do PiS, zdobyć się na obiektywizm. Przykład takiej hipokryzji mielismy niedawno w Sejmie, gdy dwaj przywódcy opozycji wymienili pozytwywne uwagi o rządowym projekcie tarczy osłonowej dla przedsiebiorstw. Ale to było ich prywaten zdanie, bo oficjalnie nie zostawili przysłowiowej suchej nitki na projekcie. I P.Kosiniak- Kamysz uważa, że jest właściwą osobą na urząd Prezydenta. Jak można mu wierzyć, jesli dziś jedynym jego celem jest anarchizacja Kraju i atawistyczna nienawiść (nieuzasadniona) do PiS, p. Kaczyńskiego (osobliwe) połączona z nieokiełznanym pędem "tygrysa" do koryta?

   Nie ma złudzeń, niestyt durniów opętanych nienawiścią jest w Polsce jeszcze dużo.

Vote up!
2
Vote down!
0

Skorpion48

#1625997