„Konfederacja stoczyła się”.

Obrazek użytkownika Husky
Kraj

Konfederacja pokazała prawdziwe oblicze 

Znany konserwatysta wycofuje poparcie dla Bosaka

„To, że koło Konfederacji wdało się – i to do spółki z łobuzami z KO – w idiotyczne gierki parlamentarne wokół sprawy formalno-proceduralnej, jaką jest głosowanie zdalne (…) dowodzi, że w ciągu ledwie paru miesięcy Konfederacja stoczyła się do poziomu zwykłego, demoliberalnego partyjniactwa” – napisał na Facebooku znany konserwatysta prof. Jacek Bartyzel. Dodał, że w zaistniałej sytuacji wycofuje swoje poparcie dla kandydatury Krzysztofa Bosaka na prezydenta.

Piątkowe posiedzenie Sejmu – ze względu na epidemię koronawirusa – miało mieć inną niż dotychczas organizację. Zgodnie z propozycjami na sali plenarnej miała być ograniczona liczba posłów – przedstawiciele każdego klubu, a pozostali posłowie mieli mieć możliwość udziału w posiedzeniu Sejmu zdalnie.

W środę Prezydium Sejmu podjęło decyzję o zwołaniu na czwartek posiedzenia Izby w formie stacjonarnej, ponieważ nie udało się osiągnąć konsensusu w sprawie tej propozycji. Przeciwni byli politycy PO i Konfederacji.

Podczas czwartkowego posiedzenia poseł PO Sławomir Nitras miał nawet powiedzieć do rzeczniczki SLD, Anny-Marii Żukowskiej: – Jak będziemy rządzić z Konfederacją, to my się zajmiemy Polską, a oni wami.

Jak odnotował na Twitterze wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasz Kalinowski, po „ostatnich gierkach parlamentarnych z PO”, znany konserwatysta prof. Jacek Bartyzel postanowił wycofać poparcie dla kandydatury Krzysztofa Bosaka na prezydenta.

https://www.tvp.info/47310341/konfederacja-stoczyla-sie-znany-konserwatysta-wycofuje-poparcie-dla-bosaka

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:32)

Komentarze

wscieklem sie na Bosaka. Jednak kiedy zbadalem sprawe, musialem przyznac mu racje. To PiS gra nie fair w stosunku do Konfederacji. Konfederacja, a szczegolnie Bosak, walczy bezskutecznie o interesy Polakow, a nie bankow.  

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-16

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623638

Bosak przedstawia scenariusz który, jego zdaniem, zostanie zrealizowany w niedalekiej przyszłości w Polsce.

Bosak chwali rozwiązania innych państw (choć wcale ich nie zna) i krytykuje to, czego też nie zna w Polsce, kreśląc swój czarny scenariusz.

Mówi płynnie, wypowiedzi są spójne -  to jedyne rzeczywiste zalety jego wystąpień, choć nie wiadomo - na ile prawdą jest to, co mówi. Wkrótce zobaczymy.

Pozdrawiam serdecznie,

Podoba mi się!
23
Nie podoba mi się!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1623640

Niektorzy ludzie widza tylko to co chca zobaczyc. Powody tego sa rozne. Ja staram sie oceniac czyjes intencje sprawiedliwie. Bosak mowi to co mysli. Nie odczuwam zadnego falszu w jego wypowiedziach, a jestem na to bardzo wrazliwy.

Uwazam, ze wie co mowi, znajac lepiej od nas sytuacje w innych krajach, a szczegolnie w Polsce, poniewaz patrzy od srodka na poczynania dwoch partii tego samego rzadu, ktore przypominaja mi awers i rewers tej samej falszywej monety.

Zalaczam serdecznosci.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-13

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623647

- też uśmiechał się do dzieci a potem wstrzykiwał im truciznę i dla "doświadczeń" zszywał ich pleckami i łączył im żyły dla eksperymentu a dzieci płakały aż do zgonu.

Dzieciom dawał cukierki i one też nic nie podejrzewały i nie wyczuwały fałszu.

Ten młody bolszewicki zbój z konfederacji głosuje cały czas ramię ramię z czerwonymi mordercami.

Osobiście uważam że jest to po bolku najgroźniejszy bandyta dla naszej Ojczyzny i Służby Specjane powinny w trybie pilnym coś z tą bolszewicką mendą zrobić.

Miałem kiedyś okazję przypier...ć mu w mordę ale jestem osobą praworządnną i minąłem go tylko zaciskając pięści w kieszeni.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1623908

I my mamy swoich  Chirurgów i Wirusologów

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1623910

cytuję p.katarzyna.tarnawska:

///Mówi płynnie, wypowiedzi są spójne -  to jedyne rzeczywiste zalety jego wystąpień, choć nie wiadomo - na ile prawdą jest to, co mówi. Wkrótce zobaczymy.///

******************************************

Od kilku lat obserwowałem i słuchałem tego młodego człowieka z zinteresowaniem i  przyjemnością. I życzyłem patriotycznym narodowcom powiększania zaplecza społecznego poparcia.

Ten młody polityk posiada jeden niezaprzeczalny atut. Mało spotykany w dzisiejszym Sejmie i w jezyku polityków. Istotnie ładnie mówi, nie stosuje bezmyślnego  jąkania i pustosłowia. Jednak coraz bardziej łapię go na tym, że jego efektowne wypowiedzi mają mało siły sprawczej, rzeczywistego nakreślania celów zmian i twardego określania pozycji politycznej. W tym już jest lepszy Korwin-Mikke. Tylko, że Korwina słucha się z wymuszoną uwagą, ze względu na jego trudności z wysławianiem się.  Korwin mówi bardzo niewyraźnie. Choć składnie jak Bosak. Bosak sprawia na mnie wrażenie intelektualisty , który tak jak i Mikke zachwyca się własnym "tokowaniem" w  wypowiedzi.

Raz uśmiechnałem się  ze zrozumieniem . Ostra dziennikarka w rozmowie z Bosakiem zaczęła stosować damskie chwyty siedząc obok rozmówcy. I Bosak zaczął się pocić, wiercić, uśmiechać i dostawać tzw. małpiego rozumu.

Bo dziennikarka zaczęłą nachylać sie dekoltem i biustem w stronę p. Bosaka. Zmieniać położenie nóg tak by przez chwilę widać było wewnętrzne górne partie ud.( kroku).  I ten opanowany rozmówca stracił rozpęd polityka a zaczął się zmieniać w sterowalnego samca.

Rozumiem go. W jego wieku także chyba miałbym trudności z koncentracją.

Powinien on popracować nad instynktem. Bo rozum ma na swoim miejscu.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Mozets

#1623739

Tak dla potwierdzenia szeroko gloszonej tezy, ze ci chloptysie, klamliwi agenci Putina i Merkel, oraz zdrajcy, sa szczegolnie szkodliwi dla Polski, proponuje zapoznanie sie z ponizszym linkiem i napisanie komentarza na ten temat.

https://www.youtube.com/watch?v=cBY-Rmv-XQM

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623820

Oczywiście - żaden Mozes nawet do niego nie zajrzy; ale dla tych paru 'sprawiedliwych', którzy się jeszcze na 'niepopkach' uchowali - zrobiłam streszczenie. Otóż pan Krzysztof Bosak i Jakub Kulesza przedstawiają ośmiopunktową propozycję pomocy dla przedsiębiorców. 1. dobrowolny ZUS, 2. odroczenie na rok terminu składek ZUS i podatku od wynagrodzeń, umorzenie ZUS branżom w najtrudniejszej sytuacji (premier Orban tak zrobił) 3. wsparcie finansowe dla osób które utraciły wynagrodzenia z tytułu umów cywilno-prawnych, 4. natychmiastowe zwroty Vat i uwolnienie środków zamrożonych na rachunkach split payment , 5. rekompensaty wynagrodzeń wypłacanych przez przedsiębiorstwa, których działalność została wstrzymana zakazami rządu, 6. odroczenie terminów na składanie deklaracji podatkowych i wszelkie inne obowiązki administracyjne; zawieszenie kontroli podatkowych, 7. ustawowe zawieszenie spłat kredytów i leasingów dla przedsiębiorstw, 8. nieoprocentowane kredyty obrotowe z BGK dla przedsiębiorstw.

Jakub Kulesza skomentował kilkustronicowy formularz dla właścicieli firm ubiegających się o zwolnienie z karnych odsetek za niezapłacone terminowo składki. Wynosi to 50 PLN miesięcznie. Jakub Kulesza podarł ten formularz przed kamerami.

Propozycje rządu zostały podsumowane jako betonowo koło rzucone przedsiębiorcom. (Ratunkowym bym go nie nazwała)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1624727

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1624729

Iskra dla Całego świata wyjdzie z Polski

Gdyby w Polsce była u władzy PO-KO i Konfederacja to prawdopodobnie by w naszym kraju było już gorzej niż we Włoszech i Hiszpanii razem wziętych. Prawdopodobnie wielu, wielu z nas by już nie pisało, tylko było na tym lepszym świecie.
Widocznie Pan Bóg ma inne plany dla Polski

Podoba mi się!
26
Nie podoba mi się!
-4

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1623654

Nie wiem co ma takiego w sobie ma Janusz Korwin-Mikke, że wywiera taki wpływ na ludzi. Ten człowiek chwali depopulację moich rodaków. Gnida.

A niesympatyczny Sławomir Metzen martwi się tylko o gospodarkę - tak, ten ekonomista i doradca podatkowy martwi sie tylko o kasę, tzn. o "gospodarkę". Czyli całkiem dobrze żyje z systemu, który krytykuje.

Podoba mi się!
25
Nie podoba mi się!
-3

Romuald Kałwa

#1623656

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czy może z systemu żyją cwani tępogłowi klakierzy?

A może pan Mentzen jest "niesympatyczny", bo sobie radzi mimo systemu? Bezinteresowna zawiść ponadczasowa jest.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-16

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623658

Nie jest sympatyczny, nawet prywatnie, mówią jego znajomi.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1
#1623708

...i to żeby jeszcze poparty przykładem, ale nie, "ludzie gadają" i to wystarczy; o Krajewskim gadają to samo - i co z tego?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-10

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623710

Może mam podać jeszcze imie i nazwisko i stopień zażyłości osoby, która o tym mówila?  To miasto nie jest tak duże, żeby nie mieć wspólnych znajomych.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1
#1623719

to daruj sobie opinie z magla

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623721

:-)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624083

na sklep z bronią, tzn. sklep myśliwski. 

Da liberałów Polacy to tylko woły robocze - np. krytykując pomysł ministra Ardanowskiego, Sławomir Mentzen szydził z pochodzenia wielu Polaków, w tym samego ministra:

Cudowne dziecko robotnika i chłopa, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że zamierza wprowadzić przepisy nakazujące sklepom zakup co najmniej 50% towaru polskiego. 

W porządku, można się nie zgadzać z czyimś pomysłem, ale widać po tym, ze tzw. liberałowie naprawdę mają gdzieś interes narodowy i wyzyskiwanych przez wieki Polaków, którzy, ustami Korwina mówią - niech zdychają.

Albo inny genialny pomysł - sprzedaż telewizji publicznej... Działanie liberałów doprowadziłoby do tego, że już nic nie byłoby polskiego - sprzedaż ziemi, mediów, sieci komórkowe, łączność radiowa nad Polską. A teraz najlepsze:

- kpienie Michalkiewicza i Korwinowców z dramatu katastrofy smoleńskiej... - tego im nie zapomnę - zabawne, bo w 2009 prowadziłem spotkanie z Michalkiewiczem w Opolu i piliśmy razem z kilkoma innymi osobami wódkę w pewnej opolskiej restauracji po bardzo ciekawym spotkaniu - szkoda, że niektórzy na starość tak bardzo się zmieniają...

Kwadrans polityczny” TVP1: Korwin stwierdził, że Konfederacja jest w stanie utworzyć rząd z Platformą Obywatelską, aby odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy. Źródło: 

Korwin - Mikke jest w stanie zrobić sojusz z największymi zdrajcami i szkodnikami Polski...O jaką Polskę zabiegasz Prezesie?

Wstyd. Nie twierdzę, że Dobra zmiana rządzi idealnie - Gdyby nie Gowinowcy i ludzie z Solidarnej Polski, PiS rządziłby o wiele lepiej - wszak mnie w Opolu niszczyli ludzie z partii Ziobry - czego im nie zapomnę, a którzy zachowują się gorzej niż platfusy. Jestem pamiętliwy, jak Stalin - naprawdę. - Tu moi wrogowie mogą ze mnie kpić i się śmiać - mam nadzieję, że to czytacie - spokojnie, nie bez powodu to ujawniam - życzycie mi źle, ale za was też się zabiorę. Pamiętajcie o tym. Wstydzę się, że głosowałem na Patryka Jakiego, który zrobił ze swoimi kolegami tyle zła. Te obrzydliwe synekury, ten etatyzm... Wycinanie zasłużonych ludzi... No i Patryk Jaki wstydzi się własnego romskiego pochodzenia. To nie w porządku.

Korwin-Mikke: "Polska powinna wyjść z NATO i zawrzeć sojusz z Rosją" - tak, a najlepiej zróbmy jedno państwo z Rosją i Niemcami, naszymi odwiecznymi "przyjaciółmi". Tej "przyjaźni" też nie zapomnę, dlatego piszę o naszych sąsiadach, tak, jak piszę.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-3

Romuald Kałwa

#1623759

Zgadzam się z autorem. Rosja zarówno za carów jak i za komunistów - zawsze miała na względzie dobro Polski. Niemcy również. Jeśli ktoś myśli inaczej to jest zaczadzony niewiedzą historyczną i złymi intencjami.
Czas porzucić te szkodliwe uprzedzenia i całkowicie zaufać obecnym władzom Federacji Rosyjskiej. A nawet kanclerzowi . Proponuję nawet, by lepiej rozumieć i odbierać intencje naszych przyjaciół - zrezygnować z archaicznego języka polskiego (zaśmieconego angielskim narzeczem). Wyrzucić na śmietnik historii szkodliwe mity tzw. polskiej historii. Wprowadzić język urzędowy rosyjski- który przecież jest doskonale znany i lubiany przez wszystkich Polaków. Pomimo, że Rosjanie nie są Słowianami a jedynie w historii tamte plemiona Waregów przyjęły w dużej mierze naszą mowę (byli mniej liczni, niezorganizowani na odpowiednim dla nas poziomie i chcieli z nami handlować). Panslawiści są z tego powodu niepocieszeni.
Nie należy marnować pieniędzy na niepotrzebne wybory polskiego prezydenta. Desygnować tylko do Dumy Rosyjskiej naszych przedstawicieli Tuska i Komorowskiego. Oni najlepiej zadbają o interesy naszej lojalnej polskiej mniejszości w nowopowstałym potężnym imperium. Wprowadzić na całym terenie Polski ogólnokrajową telewizję Rassija. I znikną te niemądre kłótnie pomiędzy obecnymi niszowymi stacjami TV i R. Zniknie TVP I PR ość w gardle oświeconej opozycji. Przejść na prawosławie i 1 ruchem ojciec Rydzyk zamieni się w popa w cerkwi. Jakie to proste. Zlikwidować partie polityczne, które tylko mieszają poczciwym ludziom w głowach. Materiały IPN spalić w miejscowych elektrowniach i kotłowniach - jako paliwo ekologiczne. Dalsze rozwiązania i ich pomysły - proszę kierować do opozycji.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Mozets

#1624722

Posługujesz się retoryką poniżania Polaków rodem z lat 90-tych i początków 2000-ych, promowaną przez Gazetę Wyborczą i inne media, gdzie pracują resortowe dzieci.

 - Powiedz to tym, którzy po 2004 roku po wejściu do UE pracowali za granicą, bo polscy liberałowie, jakby mogli, to by zatrudniali Polaków za mniej niż niższa krajowa - dlatego tak lubią wysokie bezrobocie. Tylko, że najpierw wszystko sprzedali - Ci z KLD okradli nas.

- powiedz to tym ludziom, że są do niczego, którzy w ofercie Korwina - zlikwidowania najniższej krajowej widza plan zubożenia Polaków - dlatego wyjście z UE jest dla Polaków nieatrakcyjne. 

- Korwin jest konserwatystą i mówi o przestrzeganiu umów... Zwolennicy Korwina są albo ślepi, albo ograniczeni - Korwin mówi, że jako konserwatysta, jets zwolennikiem radykalnego przestrzeganiu umów - pacta sunt servanda - tymczasem jest rozwodnikiem, zdradzał żonę (dzieci na boku, itd...). Nie przeszkadzało mu to twierdzić, że morderca dzieci Trynkiewicz powinien być wypuszczony na wolność.

Im szybciej Korwin odejdzie z polityki, tym lepiej. Mówi, że nie jest zwolennikiem państwa w gospodarce. Tymczasem ogromne koncerny Renault i Volkswagen radzą sobie świetnie, choć mają udział państwa. Tak! Prawda jest taka, że Korwin - Mikke zawsze jest promowany wtedy, gdy trzeba osłabić autentyczną prawicę - przed wyborami. A te plugastwa, które mówił o Lechu Kaczyńskim... Te wszystkie obrzydliwe rzeczy, które o nim mówił... Właśnie wtedy zrozumiałem, że Korwin-Mikke jest szarlatanem politycznym.

Buziaczki dla wyborców Korwina!

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-2

Romuald Kałwa

#1623762

To jest perfidne kłamstwo, jakoby Korwin chwalił depopulacje rodaków. Tu to wyjaśniam: https://niepoprawni.pl/blog/gps65/czy-koronawirus-to-bron-biologiczna

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1623815

Cieszę się, że na tym portalu staczającym się w bagno można wyłowić perłę

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623817

- to bardzo zła strategia na wojnie z czerwonymi mordercami i ich potomkami.

Takiego wykolejeńca jak Korwin trzeba im wciśkać na siłę z powrotem do parti aby ją osłabiał aż dojdzie tam do awantury wewnątrz i wrzystko się rozpadnie.

To samo dotyczy Kidawy. Ona dostała już spięcia mózgowego bo kłamała jak "bura s*ka" i to dlatego tyle tych przejęzyczeń i poplątań bo zaczęła się w tym wszystkim gubić.

Teraz PiS powinien tą zdechłą szkapę zachwalać jaki to dobry "koń wyścigowy" albo w rankingu podawać rudą szmatę jako kandydata (to taki zabieg techniczny). Ja wiem że ruda świnia nie startuje ale tak PiS powinien postępować i jego wskazywać jako kandydata na prezydenta bo to komuchów doprowadzi do szału.

PiS nie ma wogóle strategi do walki z czerwonymi mordercami dlatego płacimy tak wysoką cenę za wolność Ojczyzny (Tupolew w Smoleńsku czy ostatnia przegrana do Senatu).

Pytanie do przypadkowych przechodniów winno być: czy w nadchądzących wyborach prezydenckich zagłosował byś na - (A) Pezydenta Andrzeja Dudę - czy na tfuuuu (B) donalda tuska ?

Jeśli PiS wpadnie na ten pomysł to zobaczycie jak tym przeklętym świniom z platformy zaczną lecieć notowania w dół !!!! - to tak na 100 % !!!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1623913

W niedzielę nad ranem zmarł wybitny kompozytor Krzysztof Penderecki – poinformowało Radio Kraków, powołując się na rodzinę zmarłego. Miał 86 lat.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1623659

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1623684

Penderecki - talent w dziedzinie muzyki. Publiczne wypowiedzi sławnych artystów czasem nie dodają im splendoru równego jak populaność i klasa muzyczna. Bo zmysłu politycznego jak Paderewski -  to zmarły Penderecki nie miał. No cóż, często wysoki poziom materialny życia powoduje, że niektórzy zaczynają się uważać za pewną kastę. Przynależność do klubu eleganckich domów, samochodów, markowych toalet za niewyobrażalne pieniądze. Mało jest ludzi, którzypo osiągnięciu wysokiego materialnego poziomu życia nie ulegają złudzeniom , że mogą pić ambrozję z samym Zeusem.

Zmarł wielki kompozytor. Jego dzieła pozostały i to stanowi jego wielkość. Polityka została nad murawą. Pod murawą zaś godne szacunku i  pamięci szczątki. RIP.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Mozets

#1623746

wpis podwójny  usunięto

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Mozets

#1623757

Oprocz opini na temat pogladow Pendereckiego, zamiescil Pan liste kontaktow operacyjnych MO, dotyczacych tego kompozytora. Znalazlem rozszerzona wersje tej listy w tygodniku w Sieci :

"W jakiej roli SB widziała Krzysztofa Pendereckiego? Co znany kompozytor mógł zaoferować bezpiece? Tygodnik „w Sieci” przyjrzał się dokumentom zebranym w teczce Pendereckiego w archiwum IPN.

Najstarszy dokument w teczce datowany jest na 19 maja 1961 roku i ten moment można uznać za początek rozpracowywania Krzysztofa Pendereckiego. Krakowska milicja przyglądała się muzykowi, zastanawiając się, jak można wykorzystać go do własnych celów. 22 sierpnia – jak pisze tygodnik „w Sieci” – oficer SB porucznik Stanisław Żak opracował „Raport o zezwolenie na przeprowadzenie rozmowy z Pendereckim”.

„Celem zorientowania się w jego kontaktach oraz ich charakteru zamierzam przeprowadzić z wymienionym rozmowę, której tematem będzie jego obecny wyjazd oraz jego spostrzeżenia z pobytów w NRF i innych krajach, w których przebywał” – napisał porucznik Żak.

Po rozmowie z kompozytorem oficer SB uznał, że jest on „pozytywnie ustosunkowany do obecnej rzeczywistości” i wyraża „chęci w udzielaniu nam pewnej pomocy w miarę możliwości”, oficer zalecał podtrzymanie kontaktu z Pendereckim i przekazywanie mu zadań do wykonania w ramach jego zagranicznych wyjazdów.

Okazało się jednak, że Penderecki nie spełnił pokładanych w nim nadziei esbeków. Jak zanotował w raporcie oficer, muzyk w czasie pobytu w Szwecji nie nawiązał kontaktów w środowisku muzycznym, „gdyż nie miał na to czasu”. Podobnie nie wykazał się w czasie wyjazdów do Niemiec, Francji i Włoch.

Ostatnią rozmowę, jak podkreśla „w Sieci”, przeprowadzono z Pendereckim20 listopada 1962 roku i chociaż SB miała nadzieję na podtrzymanie kontaktu, 27 marca 1972 roku jego teczkę odesłano do archiwum.

Na podstawie dostępnych źródeł można stwierdzić, że wybitny kompozytor nigdy nie złożył żadnego pisemnego donosu ani też nie podpisał zobowiązania do współpracy – podkreśla tygodnik.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623760

Smutny niedzielny poranek

R.I.P

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1623685

Konfederacja ( przedziwna mieszanina ruskich onuc z ordynarnym darwinizmem ) nie ma już gdzie się stoczyć, albowiem tkwi od dawna w takim miejscu-punkcie z którego nie bardzo już jest, nie ma gdzie-dokąd się stoczyć. Pomysły na funkcjonowanie gospodarki ich smarkatego doradcy, toruńskiego liberała Mentzena, to mieszanina bredni Balcerowicza z wygłupami Korwina.

pzdr

Podoba mi się!
21
Nie podoba mi się!
-6

antysalon

#1623662

W pełni się pod tymi słowami podpisuję.
Pozdr.

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-6
#1623664

POyebana opozycję strasznie ciśnie nocne głosowanie..... 
Niech przypomną sobie nocną zmianę, kłamcy i złodzieje

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
-2
#1623674

W ogóle wypominanie komuś wieku - jak również czepianie się nazwiska - nie przystoi.

Kwestia wieku: propagatorzy wirusowej paniki nachalnie podkreślają 'skazanie' ludzi starszych na ofiary epidemii. Kto w to wierzy - niech puknie się w czoło. nawet, jeśli coronavirus jest 'szyty na miarę' aby odciążyć systemy emerytalne - to organizm starszego człowieka, wychowanego na dobrym jedzeniu i powietrzu z pewnością lepiej się obroni niż organizm 30-letniego konsumenta coli i chipsów. Przerażające jest to, co może spotykać pensjonariuszy domów "złotej jesieni" - na kształt ścieżki liverpoolskiej.

Dziennik „Daily Mail” ujawnił, że Lekarze Publicznej Służby Zdrowia (NHS) w Wielkiej Brytanii doprowadzają do przedwczesnych zgonów tysięcy starszych pacjentów w szpitalach.

Dlaczego? Bo należy zwolnić szpitalne łóżka. Patrick Pullicino, konsultant neurolog East Kent Hospitals i profesor kliniki Uniwersytetu Kent, w czasie wykładu w Królewskim Stworzyszeniu Medycznym w Londynie powiedział, że kontrowersyjna „ścieżkę śmierci” stała się odpowiednikiem eutanazji starszych pacjentów.

Wyjaśnił, że często brak podstaw, by stosować tzw. Liverpool Care Pathway (Liverpoolska Metoda Opieki) w opiece nad pacjentami terminalnie chorymi i używaną w szpitalach całego kraju. Metodę tę należy stosować, kiedy według lekarzy pacjent nie rokuje nadziei na powrót do zdrowia i jego śmierć wydaje im się nieunikniona. Zastosowanie tej metody łączy się z pozbawieniem pacjenta leczenia, wody i sztucznego karmienia.

Według Pullicino w Wielkiej Brytanii umiera rocznie 450 tysięcy pacjentów znajdujących się w szpitalach lub znajdujących się pod „opieką” NHS, z czego wobec 130 tysięcy zastosowano Liverpool Care Pathway. Profesor wyjaśnił  powołując się na przykłady, że zbyt często starsi pacjenci, którzy mogą żyć dłużej zostają skierowani na LCP. LCP stała się raczej „ścieżką śmierci” niż sposobem opieki nad chorymi.

Krytyczne glosy na temat LCP rozlegały się już wcześniej. Wielu poważnych przedstawicieli środowisk medycznych jest zdania, że jest sposób zakamuflowanej eutanazji.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623675

Korwin mimo swych 77 lat, pozostał nie tylko w krótkich spodenkach, poobijanych-odrapanych kolanach-nadal smarkaty.
pzdr

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-1

antysalon

#1623678

Ci dwaj - nie odpowiadają za ekstrawagancje Korwina. Przypomnę, ze Krzysztof Bosak wygrał intensywne pra-wybory i godnie reprezentuje swoją partię. Jego młodość prawdopodobnie jest solą w oku niektórych zasiedziałych aparatczyków-klakierów.

(dopisek) Dziś, w poniedziałek, obejrzałam wiadomości przedpołudniowe w TV Ojca Doktora Dyrektora. (Ileż się namanifestowałam, gdy TV TRWAM walczyła o miejsce na multiplexie!) Niestety, przyłożyłam się do sukcesu mediów, które stały się klakierem czworokątnego układu władzy. Znajdziesz tam wszystko oprócz nazwiska 'Bosak' i słowa 'Konfederacja'. To nieprawdopodobne!

Ideał sięgnął bruku! To nie Konfederacja się stoczyła.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-13

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623679

To się dzieje naprawdę, a obecnie na fali rzekomej pandemii może stać się ogólnoświatową praktyką. Jej zasadą jest nieludzkie skierowanie starszych ludzi na ścieżkę 'LCP' polegajacą na: (cytuję)

Pozbawieniu pacjenta wody, leczenia i sztucznego karmienia

Zbrodnia wołająca o pomstę do nieba. Pamiętajcie, każdy będzie stary.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623683

Wielu się teraz nudzi siedząc w domu

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1623687

  Witam! Również, się pod tym podpisuję. Frakcja Putina, pod fałszywą flagą, nie mająca nic wspólnego z Polskim Ruchem Narodowym. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1623686

 (cytuję) „Z sali plenarnej: Kiedy Lewica nie zagłosowała zgodnie ze spodziewaniem PO, pan poseł Sławomir Nitras powiedział: »Kiedy będziemy rządzili z Konfederacją, to my będziemy rządzili, a Konfederacja zajmie się Wami«” – napisała na Twitterze rzeczniczka Lewicy Anna-Maria Żukowska. Nitras zaprzeczył i zapowiedział wniosek ws. posłanki do komisji etyki poselskiej.

„To jest obrzydliwe kłamstwo. Poniżej godności posłanki. To pani powiedziała o wspólnych rządach PO i Konfederacji. Ja temu zaprzeczyłem. Podam panią do komisji etyki poselskiej” – odpisał Żukowskiej polityk PO.

Jest jednak jakieś 'szemrane' nagranie. Cała histeria poniżej poziomu 'sowy i przyjaciół'! Czym się ekscytujecie? Niezdrową grą wyobraźni pana Nitrasa? Od kiedy jest wiarygodny???

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-13

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623665

W rozmowie z dziennikarką Joanną Lichocką (dziś posłanka Prawa i Sprawiedliwości) stwierdził, że wiedział, że informacje o Lubińskiej są nieprawdziwe, ale w ten sposób pomógł swojemu kandydatowi wygrać wybory.

„Był tydzień do wyborów i wiedzieliśmy, że mamy jeden słaby punkt. Kontrowersję wokół mieszkania komunalnego, które zostało Krzystkowi przyznane. Spodziewałem się, że wyciągnie to Jacek Piechota z SLD i jakąś odpowiedź na to mieliśmy przygotowaną. Ale wyciągnął to PiS. Musieliśmy natychmiast zareagować. Kandydatem PiS na prezydenta była Teresa Lubińska. Było tylko kilka godzin, żeby im »oddać«. Posadziłem kilka osób przed komputerami i kazałem szukać. No i znaleźliśmy: sprawę umorzenia przez ministerstwo finansów długów pewnego działacza Samoobrony. Gdy oskarżałem o to Lubińską, wiedziałem co prawda, że to nie ona podejmowała decyzję i że potem pewnie będę musiał przepraszać. Ale efekt został osiągnięty – nazajutrz był taki chaos w gazetach, że cios został zneutralizowany” – stwierdził Nitras w szczerej rozmowie z Lichocką, której fragmenty ukazały się w artykule w „Rzeczpospolitej”.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-9

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623667

Nitras zaprzeczył ????

To od kiedy jest wiarygodny???

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-2
#1623668

Niedobrze !!!

Maciej Stuhr:

- Ja już nie walczę, poddałem się. Walczyłem przez 4-5 lat. Chodziłem, protestowałem przeciwko tej władzy i to nic nie dało. Dlatego daję sobie spokój.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1
#1623691

  Nitro, to nie poseł, ale łobuz, który wreszcie trafi na swojego i dostanie z liścia. Jak taka żulia dostała się do sejmu? 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1623821

Przypuszczam, że odpowiedź sięga początków XX - go wieku. Jest taka nowelka Żeromskiego "Na probostwie w Wyszkowie" - czytałam ją w czasach stanu wojennego jako 'samizdat'. Opowiada o tym, jak w 1920-tym roku na plebanię w Wyszkowie wdarło się trzech bolszewików, którzy czekali tylko, kiedy armia czerwona zajmie Warszawę. Byli to kandydaci do objęcia władzy. Oto finał tej historii: (cyt.)
>> Na odgłos strzałów, rozlegających się za Bugiem dr. Juljan Marchlewski, jego kolega Feliks Dzierżyński pomazany od stóp do głów krwią ludzką, i szanowny weteran socyalizmu Feliks Kohn — dali drapaka z Wyszkowa. Pozostał po nich tylko wielki swąd spalonej benzyny, trocha cukru, oraz wspomnienie dyskursów, prowadzonych przy stole i pod jabłoniami cienistego sadu.<<

Niestety, dosięgła nas - czerwona zaraza

cały tekst Żeromskiego https://pl.wikisource.org/wiki/Na_probostwie_w_Wyszkowie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623826

- swoją prawdziwą bolszewicką morde bo jest to partia założona przez ruską agenturę (to jest reaktywowany KPN z TW-u Moczulskim ubecką świnią która obalała z bolkiem Polski Rząd J.Olszewskiego).

Podczas ostatnich wyborów "ogolili" PiS z radykałów i tak osłabiając PiS sami dostali się do Sejmu.

Mamy tam swoich ludzi i wiemy że około 1/3 na ich zlotach mówi dobrze w języku rosyjskim a za to zaciągają po polsku z ruskim akcentem.

Te pieprzone bolszewickie pajace łażą dla reklamy i propagandy np. pod pomnik Dmowskiego (mam zdjęcia do dyspozycji całej tej agentury,-wstawi ktoś tu na forum ?) - i robią taki a'la patriotyczny cyrk a na który Polacy łapią się i łykają go jak młody indor ziarno.

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
-5

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1623669

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Terror bez ogłoszenia stanu wyjątkowego: z domu nie wychodzić, do Kościoła po 5 osób na Mszę, ale 10-go maja do wyborów czwórkami marsz. W dodatku - mimo zamrożenia każdego aspektu życia - nie ogłoszenie "stanu wyjątkowego". Wszystko pod leniwego, spolegliwego pupila - Dudusia. Cel uświęca środki? Skąd to znamy? Głosowanie przez internet tylko dla niektórych - dlaczego? Gdzie równość wobec prawa???

Kto zrobił cyrk z parlamentu? Kto widział, jak w debacie marszałek Terlecki wyłączył Brauna, niech sobie uświadomi, że niedługo - po wyłączeniu gotówki - każdego z nas będzie można tak 'wyłączyć'. Tylko Konfederacja zachowuje trzeźwość umysłu, odwagę i niezależność. Coraz to nowi pół-konserwatyści ulegają wygodnickiemu 'świętemu spokojowi'.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-18

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623671

Ja liczę na to że jednak dojdzie do ogłoszenia stanu wyjątkowego.Wówczas jednym dekretem będzie można wysłać do Tworek sporą grupę konfederacyjnych pryszczy.Co szanowna na to powie.Pomysł przedni?

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-4
#1623673

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

husky przestań szczekać

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-17

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623680

   Witaj! Przy okazji Stanu wyjątkowego, będzie można rozwiązać sądy i powołać nowe. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1623689

słabo, niepopki

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-12

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623694

Wielu odetchnęło, po wyłączeniu Brauna...pier...ł nie na temat, oczywiście wg "przykazań" konfederacji.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-4
#1623724

Wielu odetchnęło, po wyłączeniu Brauna...pier...ł nie na temat, oczywiście wg "przykazań" konfederacji.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1623725

Przepraszam, ale łącza są takie jakie są, stąd podwójne teksty.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1623728

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2
#1623807

A pamietasz kto darł ryja przez całe lata żeby Państwo przestało się wtrącać do biznesu? Czy to nie Korwin-Mikke i Sośnierz darli pyszczycha że cała służba zdrowia powinna być prywatna?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1623808

Warto posłuchać

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1623688

- Będę głosować na Komorowskiego - mówią Krzysztof Penderecki, Iwona Guzowska czy gen. Zbigniew Ścibor-Rylski, a wtórują im zwykli Polacy: tokarze, strażacy, mechanicy. Ich poparciem urzędujący prezydent chwali się w najnowszych spotach wyborczych. Najnowsze spoty wyborcze sztab Bronisława Komorowskiego wypuścił w poniedziałek. W żadnym spośród czterech filmów nie zobaczymy urzędującego prezydenta. Występują w nich za to ci, którzy - jak zapewniają - 10 maja oddadzą na niego swój głos.

 

 

https://wyborcza.pl/1,75398,17824661,Bronislawa_Komorowskiego_popieraja_muzycy__sportowcy_.html?disableRedirects=true

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Hoyt

#1623690

tutaj nie a propos

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623692

Już nie zyje. Daj mu spokój.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Skorpion48

#1623750

Ale można mówić dobrze. A  więc mówię - Krzysztof Penderecki polskim kompozytorem, a także wybitnym koniunkturalistą był. Jego kariera weszła na ścieżkę szybkiego sukcesu po tym, jak zmienił tytuł pewnej swojej awangardowej kompozycji na "Tren ofiarom Hiroszimy".

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Leopold

#1623752

W domu wisielca także raczej nie mówi się o sznurze. O zmarłych także nie mówi się źle.   Nie oczernia się ich, nie kłamie, nie podaje domysłów i  niepewnych informacji. Pozostaje pytanie:

Czy wolno mówić prawdę o zmarłych???

Co to jest prawda spytał Piłat z Pontu ?

Prawda was wyzwoli (J.Ch.)

I żywych i zmarłych.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Mozets

#1623771

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Stln kchł dzc.

Verita

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1623775

Często cię przytulał,często głaskał po główce?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1623778

To fakt. Takie brednie, że o zmarłym nie mówi się źle wymyślii politycy, którzy wiedzieli, że źle robią.

Takim głupim sposobem, to byśmy nic nie mogli powiedzieć złego ani o hitlerze ani o stalinie itp.

PRAWDA WAS WYZWOLI

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1623839

49,8 proc. ankietowanych deklaruje głosowanie w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę; kandydatkę PO Małgorzatę Kidawę-Błońską popiera 17,1 proc., a lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza 15,4 proc. - wynika z sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl.

 

https://wpolityce.pl/polityka/493407-sondaz-rosnie-poparcie-dla-prezydenta-dudy

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3
#1623693

do szczekaczy/pałkarzy - gamonie - jak padną firmy przyjdzie Polakom wbić zęby w ścianę

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623734

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1623737

  Statek POlszewi tonie, a tu nawet sprzedali tratwy. Na próby siania emocji, nawet koń się nie nabierze.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1623823

Podalas swietny material. Durnie nie beda nawet sluchac, bo nie umieja. Na szczescie ta strone odwiedzaja rowniez ludzie rozumni. Zachecam do zapoznania sie z wypowiedzia Slawomira Mentzena.

Przyszlosc nalezy do mlodych!

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623747

ABY WYGLĄDAŁO JAK PRAWDA, ALBO CHOCIAŻ BYŁO DO NIEJ PODOBNE. DOBRE KŁAMSTWO MUSI BYĆ WIARYGODNE. TAKA JEST NAJSTARSZA DEWIZA WSZYSTKICH OSZUSTÓW.

A IM LEPSZY OSZUST, TYM GROŹNIEJSZE SĄ JEGO OPOWIEŚCI I TYM WIĘKSZE JEST ZŁO.

A GDY SŁYSZĘ, ŻE POSEŁ BOSAK BRZMI WIARYGODNIE, TO TYM BARDZIEJ ZŁO CZYNIONE PRZEZ NIEGO JEST NIEBEZPIECZNE.

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-6

michael

#1623743

ale czy moglbys wymienic chociaz jedno "zlo", czyli jak rozumiem, szkodliwa dla Polski czy Polakow, wypowiedz Bosaka?

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623749

TAK WŁAŚNIE JEST.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-4

michael

#1623777

CO, tak wlasnie jest?

Pytalem o jedna szkodliwa, czy antypolska wypowiedz.

Myslisz, ze Twoje wyobrazenia, czy tez brak znajomosci tematu, mozna zaliczyc do wyczerpujacych odpowiedzi? 

Bardzo Cie prosze - zapoznaj sie o co walczy Konfederacja (nie Korwin), posluchaj co proponuje Bosak, a materialu w internecie jest duzo, i przemysl to wszystko.

Przeciez nie mozna na oslep, bez wlasnego rozeznania i oceny, powtarzac za innymi oklepane slogany.

Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624086

Od czasu rozwalenia LPR przez Giertycha, Wierzejskiego i kamaryli, przy okazji nieciekawe zawirowania wokół tygodnika "Mysl Polska" (ta banda usiłowała sprzedać go do Norwegii), doprowadzenie do klęski pana Hatki z jego bankiem nie wirzę wychowankom MW. A Bosak jest jednym z kolejnych następców Giertycha. Był Wierzejski, Twaróg; ten teraz mocno wdziargany związał sie z lewicą Przezydenta m. Krakowa Majchrowskiego. Był też szefem MW Bosak, mizdrzący się do Polsatu i TVN, celebryta od Tańca z gwiazdami etc. Robił wszystko, ale trudno bylo dowiedzieć się co studiował i gdzie pracował oprócz pracy asystenta Winnickiego. Był analitykiem politycznym (sic!). Generalnie jego jedynym zajęciem jest wyszukiwanie łatek w obozie rzązącym. Nie wiem czy jakieś przekleństwo ciąży nad MW, bo od czasów Giertycha - łącznie z nim, każdy nastepny szef MF to bez mała "krasnal polityczny" bądź jak Giertych....

  Widać, że postępowali jak łobuzy i z łobuzami im po drodze. Zgadzam się z prof. Bartyzelem.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4

Skorpion48

#1623748

kto obserwuje scenę polityczną RP po 1989 r. Kolejny projekt, obliczony na odebranie wyborców PiS. Po prostu w Sejmie miało być, jak jest w Senacie. A Bosak dawno by poszedł za Giertychem, ale w "w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem". ;)

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-5
#1623751

Inicjatywa Pracownicza

23 marca. Stan epidemii w Amazon. Koniec dziennej zmiany. W przejściu do szatni mijają się setki osób. Za kwadrans od końca zmiany odjeżdża autobus pracowniczy. Wszystkie inne zabezpieczenia w takiej sytuacji tracą sens. Czy Zarząd weźmie za to odpowiedzialność?

Dziennik Łódzki pisze:

U pracownika magazynu Amazona w Pawlikowicach pod Pabianicami stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdziła to rzeczniczka prasowa koncernu Magdalena Węglewska.- Wspieramy naszego pracownika, który został poddany kwarantannie - informuje.

Pracownicy magazynów Amazon w całej Polsce z obawy przed koronawirusem chcą zamknięcia wszystkich magazynów. Od tygodnia wraz z Międzyzakładową Organizacją Związkową Amazon Polska apelują do władz spółki, by na czas pandemii koronawirusa zamknąć magazyny i wstrzymać prace, a ludziom wypłacać wynagrodzenie, jak w okresie urlopowym.

 - Amazon zamiast zachować się odpowiedzialnie, postanowił zarobić więcej na epidemii. Rekrutuje nowych pracowników i ogłasza nadgodziny - informują pracownicy firmy w mediach społecznościowych.

Tak wygląda działanie rządu manekinów w państwie z dykty. Gdzie minister Szumowski? Podobno zmęczony...Polskie firmy niech sobie bankrutują, cóż to może obchodzić pana Morawieckiego...taki sympatyczny...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-10

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623797

Kretynek nie sieją.Same się kocą

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3
#1623799

twitter.com/pracownicza/status/1242198232614219780

Gdzie są służby??? W mediach tego nie zobaczysz.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623800

Kobito.

Jeszcze chwilą i sama się udławisz swoją nienawiścią.Widzę że konkurujesz tu z kilkoma innymi na Hienę roku

No to życzę sukcesu.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5
#1623801

.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-10

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623803

Ja tylko trzymam kciuki i wierze w Twoj sukces

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1623806

:)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4
#1623809

Nie sadzisz, ze sie zwyczajnie swinisz, tak prymitywnymi pomowieniami?

Co chcesz przez to uzyskac?

Pochwale meneli?

Czy osiagniecie poziomu szumowin?

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624095

Markowa - Pani wypowiedzi są ŻENUJĄCE...jeżeli w Pani jest tyle nienawiści, to jest okazja (wczorajsza Ewangelia), aby przed Wielkanocą NAPRAWIĆ błędy.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1623912

i Judaszowymi radami sypie...opluskwiaczu  zacznij od siebie a o mnie niech Judasza głowa nie boli

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623918

Tych opluskwiaczy jest więcej.

Tu też wyleźli z nor:
https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/te-ruskie-onuce-chca-wszystko-sprywatyzowac

Kłamią w tzw. "żywe oczy". Że też nawet pandemia ich nie powstrzymuje przed tak cynicznym łamaniem dekalogu.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1623919

jeszcze "serdecznie pozdrawiają" albo "ślą ukłony"; faktycznie w obliczu nieprzewidywalnych zdarzeń do tych robaczywych umysłów nic nie dociera. Chyba trzeba-by jakąś ekspiację?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623942

Gdybyście Państwo kiedykolwiek poszukiwali substancji idealnie gładkiej, to bardzo proszę wziąć pod uwagę, płat czołowy tego obłąkanego Markowego indywiduum o spętaniu umysłowym

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3
#1623945

czy Twoim zdaniem rywalizacja polityczna naprawdę usprawiedliwia tak niegodne zachowania, jakie wykazujesz wobec markowej?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1623948

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1624010

Babuszki.od Brauna

Dajcie se na wstrzymanie

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1624014

Zastanawiajace jest, ze oceny za wypowiedz sa odwrotnie proporcjonalne do logiki tej wypowiedzi. A napady personalne a'la Ryan - pozbawione najmniejszego sensu, sa wysoko cenione. Zjawisko rzadko spotykane na normalnym swiecie.

Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624088

Obserwuję scenę polityczną od wielu lat, ale zdanie co do Konfederacji mailem

wyrobione w zasadzie wkrótce po jej uformowaniu. Wystarczyło znać skład głównego ciała tej platformy politycznej, znać przeszłość jej prominentnych członków i śledzić ich wypowiedzi bieżące. Bartyzel trzymał się tej deski ratunkowej tak długo aż nie pojął że tonie wraz z nią. Jak widać na jego przykładzie nie należy polegać wyłącznie na tzw autorytetach, ale należy mieć własny osąd sytuacji i sprawdzać trendy jakie panują wśród krytyków danej persony czy pojawiającej się „znikąd” kolejnej partii. Czyli czyjegoś projektu na zamówienie.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2
#1623832

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1623946

Uwazaj, bo ci co czytaja "Sputnika" zaraz zrobia z Ciebie ruskiego agenta.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624091