Blogerzy, którzy odeszli.... - rok 2019

Obrazek użytkownika elig
Blog

  

  Rok temu wymieniłam tylko dwóch blogerów, którzy zmarli w roku 2018 {TUTAJ}, Waldemara Rajcę i Piotra Steblina-Kamińskiego.  Komentatorzy zwrócili mi jednak uwagę, że pominęłam czterech innych.  Cieniutki napisał: "w tym roku odszedł również Waldemar Mordkowicz, mieszkał na Ukrainie a pisał jako : waldemar.m".  Od siebie dodam, że był on propagatorem niekonwencjonalnego podejścia do fizyki.  Pisał w Salonie 24.  W październiku 2018 zmarł także Piotr Piętak piszący w tym samym portalu.  Napisał o nim Marcin Gugulski {TUTAJ}.  Wspomnieć należy też Juranda z Niepoprawnych.pl {TUTAJ} i Włóczęgę z naszegoSalonu 24 {TUTAJ}.

 

  Przejdę teraz do roku 2019.  Blogosfera poniosła poważna stratę, gdyż zmarła blogerka Eska, czyli Ewa Kubica {TUTAJ}.  Była ona wykładowczynią na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i autorką książek o architekturze.  Przedstawiała się na blogu jako Kassandra.  Odszedł także Adam Kadmon, czyli Adam Bidulka, przedsiębiorca z Grzmiącej i poeta.  Byl autorem kilku tomoków poetyckich.  Wspomnienie o nim napisał Jan Herman {TUTAJ}.  W październiku 2019 zmarł znany wadowicki bloger Edward Wyroba {TUTAJ}.

 

  Przypomnę teraz o tych, co odeszli we wcześniejszych latach:  

   "15 lipca [2017 r.] w wieku 74 lat zmarł w Toronto Emanuel Czyżo – informatyk i matematyk, znany współpracownik prasy polonijnej, społecznik, bloger.".

W marcu 2017 odszedł Stanisław Onion publikujący w Naszeblogi.pl {TUTAJ}. Rebeliantka przypomniała w Salonie24 o Czarnym Borysie, czyli Kubie Odtruwaczu: (...) Nazywał się Sławomir Oleś. Był poznańskim opozycjonistą z lat 80-tych.  Zmarł 16 grudnia 2015.".

   "W ciągu roku jaki uplynął od napisania poprzedniej notki z tego cyklu [w 2016] żałobna lista znów się wydłużyła. W dniu 4 listopada 2016 dotarła do nas wiadomość o śmierci dwóch blogerów: Owanuty, czyli Włodzimierza Woronieckiego oraz 3Zet. Największą jednak stratą dla blogosfery była jednak śmierć Piotra Dwojackiego znanego w Salonie24 jako Panna Wodzianna. W ostatnich latach może nieco mniej się udzielał, ale kilka lat temu był jedną z najważniejszych postaci tego portalu. Przyznawał swoje nagrody Wodzianna Trophy, inteligentnie komentując dokonania innych blogerów.

  Portal Blogmedia24 utracił dwoje blogerów: Annę o nicku Guantanamera i Basketa, czyli Stanisława Ostoja-Domaradzkiego.

Przypomnę teraz tych, co umarli wcześniej i o których pisałam w 2016: 

W listopadzie 2015 odszedł Bajbars - Andrzej Karnkowski, ojciec dr Krzysztofa Karnkowskiego, czyli Budynia78. W kwietniu 2016 dowiedzieliśmy się, że Autorytetopożeracz nie żyje. Nie znam nawet jego nazwiska. Wszyscy pisali o nim jako o Tomku z Będzina. Najcięższą stratę blogosfera poniosła we wrześniu 2016. Zmarl bowiem genialny rysownik Niewolnik [właściwie Niewolnik swoich genów] Adam Wycichowski był architektem, mieszkał w Szwecji. Najbardziej znanym jego dziełem, jako architekta, był stadion w Sztokholmie. 

W kwietniu 2015 zmarli :Jacek Gottlib, czyli bloger Azrael oraz Stanisław Szurowski - Stanley. W lipcu 2015 odeszła blogerka modowa Maddinka, czyli Martyna Ciechanowska. Miała tylko 27 lat. 

W roku 2009 odszedł bloger Wiki3 [Wiesław Mojzych], a w 2011, blogerka Krystyna Pisarska, znana jako Sama Słodycz, bloger Ambiwalentna Anomalia, czyli Jerzy Suchenek oraz Stanisław Heller, prowadzący w Salonie24 blog o fizyce i filozofii. Bloger Quasi zmarł śmiercią samobójczą latem 2012 roku. Nazywał się Jakub Szańkowski. W roku 2013, a właściwie w pierwszym jego półroczu, zmarli trzej wybitni blogerzy: Paweł Paliwoda, Wojciech Stefan Jaroń, czyli Kejow i Tomasz Mierzwiński, znany jako Seawolf. Minął rok i do tej żałobnej listy doszło kilka następnych nicków i nazwisk. Najwybitniejszym blogerem, zmarłym we wrześniu 2014, byl Michał Stanisław de Zieleśkiewicz, znawca historii i uroczy człowiek, filar portalu Blogmedia24.pl. Dwie straty poniósł portal Niepoprawni.pl. W lipcu 2014 zmarł Kuki, jeden z twórców portalu. Ceniony bloger Andrzej Tatkowski odszedł od nas w sierpniu 2014. 11. czerwca 2014r. zmarł bloger Shortcut (Bohdan Stankiewicz) 

Trzeba na koniec wspomnieć o barwnej postaci Salonu24 - komentatorze, blogerze i poecie Asmodeusie, używającym też nicków Władca Kiru, Astaroth i Pancerna Konwalia. Napisze jeszcze o jednej rzeczy. W 2014 roku zmarła najstarsza blogerka w Polsce, pani Irena Szaszkiewiczowa o nicku Kika. 

  Bloger Adevo przypomniał jeszcze o dwóch postaciach: 

  "Marian Stefaniak (vel Marian Stefan), który leżąc przykuty do łóżka i bardzo cierpiąc pisał przejmującą, bardzo ludzką kronikę swego umierania z Domu Pogodnej Starości w Zielonej Górze. Zmarł 17 września 2016. Napisał 52 posty i 9 komentarzy. 

  Jacek Rossakiewicz, który przestał u nas pisać w marcu 2013, a ostatni komentarz zamieścił 13 września 2013, ale pozostawał jeszcze długo w sporadycznej łączności, aż do swej niespodziewanej a przedwczesnej śmierci kilka tygodni temu. Zamieścił u nas 73 posty i 707 komentarzy.". 

Ja natomiast zapomniałam o Włodzimierzu Kulińskim, założycielu, redaktorze i autorze portalu Wirtualna Polonia zmarłym 17 maja 2016.".

Cześć pamięci wszystkich zmarłych blogerów!!!

  W portalu Blogmedia24 Maryla napisała o nowennie za ich dusze {TUTAJ}.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Dziękuję za przypomnienie o naszych przyjaciołach z portali, którzy odeszli do Pana,a szczególnie o "Jurandzie", który

pisał na naszych "Niepoprawnych". Zapewne cieszy się, że jego "Niepoprawni" w dalszym ciągu tętnią życiem.

Niech dobry Bóg przygarnie Go do Królestwa Niebieskiego.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#1608166

Nie mam informacji czy zrezygnował z zamieszczania swych "Polecanek" ozdobionych wszystkowidzącym okiem oraz załączanych informacji w Wiadomościach, lecz ostatnie notki zamieścił Jacek Mruk w czerwcu bieżącego roku, po czym z dnia na dzień ... cisza.

Jeśli Jacek Mruk odszedł do tego innego świata - wspomnijcie go Szanowni Blogerzy - gdyż jest wart Waszego wspomnienia pisząc u nas na Niepoprawnych od wielu, wielu lat. 

Dziękuję w Jego imieniu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1608168

Jak mnie pamięć nie myli to było jakieś nieporozumienie między Jackiem i Gavrionem.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#1608175

Nie wiele brakuje, by aktywność tego, czy innego komentatora wygasła. Sam, w pewnym momencie miałem wątpliwości, czy warto poświęcać wolny czas na okładanie się inwektywami na portalu. Tyle jest tematów życiowych do realizacji, nie spełnionych marzeń, inwestycji na które wciąż brakuje albo to czasu, albo środków finansowych.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

...

#1608183

Masz rację, że czasami niewiele brakuje, ale są też tacy co odchodzą i wracają. Odejscia są z różnych powodów.

Zawsze warto podzielić się z innymi swoimi radościami, czy też smutkiem czasem, a już napewno warto dyskutować o Polsce, o tym jak nasza ojczyzna powinna wyglądać jak powinna być rządzona. Owszem czasem cholera może człowieka wziąć gdy jakiś troll nam rozbija dyskusję, ale nie powinno nas to zniechęcać.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#1608187

Dziękuję, w imieniu wielu.

Honic

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1608180