Blogerzy, którzy odeszli.... - rok 2015

Obrazek użytkownika elig
Blog

  W ciągu roku, jaki upłynął od zamieszczenia mojej notki "Blogerzy, którzy odeszli.... - rok 2014" {TUTAJ} dowiedziałam się o śmierci [w tym czasie] trzech blogerów.  Pierwszy z nich to Azrael Kubacki, czyli Jacek Gotlib - lewicowy bloger.  Zmarł 10.04.2015.  Po jego zgonie okazało się, iż był bardzo znany.  Wiadomość o jego śmierci zamieściły wszystkie portale informacyjne.  Fronda.pl napisała {TUTAJ}:

 "Jacek Gotlib znany jako Azrael cierpiał na nowotwór mózgu. Zmarł dziś w Warszawie. Był jednym z najbardziej znanych lewicowych blogerów w Polsce. Miał 56 lat. (...) Gotlib cierpiał na nowotwór z grupy glejaków. O swojej chorobie informował na twitterze. Dwa lata temu przeszedł poważną operację. W ostatnim czasie lekarze nie dawali już większej nadziei na poprawę. Kondolencje rodzinie złożyło wiele osób, które znały Gotliba z bloga i twitterowych wpisów, w tym ambasador USA w Polsce Stephen Mull, wielu polityków i dziennikarzy. Do kondolencji przyłączył się m.in. kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Andrzej Duda.".

 Również w kwietniu 2015, blogerka Carcinka poinformowała o śmierci blogera Stanley'a:

 "Stanisław Szurowski STANLEY, prawy patriota, członek Lasu Smoleńskiego nie żyje. 15 kwietnia przegrał walkę z rakiem. Rakiem, którego już raz pokonał paręnaście lat temu lecz ten najwyraźniej uaktywnił się na nowo w zeszłym roku i ostatecznie wygrał. (...) Staszek pochodził z patriotycznej rodziny, bardzo sobie cenił Jozefa Piłsudskiego. Nadzieję na normalność w kraju wiązał z partią PiS, którą aktywnie wspierał, ale przede wszystkim kochał swoją rodzinę, Boga i Polskę.

Oprócz aktywności w Lesie Smoleńskim wspierał też Solidarnych 2010." {TUTAJ}.

 Wreszcie w lipcu 2015 przyszła wiadomość o śmierci blogerki modowej Maddinki, czyli Martyny Ciechanowskiej.  Miała tylko 27 lat.  Jej zgon zanspirował Konrada do napisania wzruszającej notki "Kiedy bloger umiera" {TUTAJ}.

 Wspomnę teraz blogerów, którzy zmarli przed 2015 rokiem, o czym dowiedziałam się dopiero później.  Beret w akcji uzupełniła moją zeszłoroczną notkę komentarzem [w Salonie24]:

 "@Elig - uzupełnię

11. czerwca 2014r. zmarł Bloger Shortcut (Bohdan Stankiewicz)

http://shortcut.salon24.pl/

Wspomnienia:

http://intuicja.salon24.pl/590013,shortcut-nie-zyje

http://nicproczglosu.salon24.pl/590097,shortcut-pozegnanie

Część Jego pamięci!

BERET W AKCJI 2.11.2014 00:03". {TUTAJ}.

  W dnui 30.08.2015 bloger Starosta Melsztyński opublikował w Salonie24 wpis "Jakub Szańkowski - Quasi" {TUTAJ}.  Napisal w nim:

 "Zupełnie przypadkiem dowiedziałem się właśnie, że nasz dawny kolega z S24, bloger Quasi zmarł śmiercią samobójczą latem 2012 roku. Nazywał się Jakub Szańkowski, był studentem Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych Uniwersytetu Warszawskiego. (...) Był jedną z największych osobowości S24, człowiekiem wielkiej erudycji, wiedzy biologicznej i filozoficznej, niestrudzonym dyskutantem. Dostać się w tryby jego machiny polemicznej to był swojego rodzaju zaszczyt, ale i zwiastun katastrofy. Niewielu potrafiło stawić mu czoła, choć wielu próbowało.".

 Na zakończenie przypomnę blogerów, o których pisałam w mojej zeszłorocznej, cytowanej wyżej, notce:

 W roku 2009 odszedł bloger Wiki3 /Wiesław Mojzych/, a w 2011, blogerka Krystyna Pisarska, znana jako Sama Słodycz, bloger Ambiwalentna Anomalia, czyli Jerzy Suchenek oraz Stanisław Heller, prowadzący w Salonie24 blog o fizyce i filozofii. W roku 2013, a właściwie w pierwszym jego półroczu, zmarli trzej wybitni blogerzy: Paweł Paliwoda, Wojciech Stefan Jaroń, czyli Kejow i Tomasz Mierzwiński, znany jako Seawolf. Minął rok i do tej żałobnej listy doszło kilka następnych nicków i nazwisk.  Najwybitniejszym blogerem, zmarłym we wrześniu 2014, byl Michał Stanisław de Zieleśkiewicz, znawca historii i uroczy człowiek, filar portalu Blogmedia24.pl.   Dwie straty poniósł portal Niepoprawni.pl.  W lipcu 2014 zmarł Kuki, jeden z twórców portalu.  Ceniony bloger Andrzej Tatkowski odszedł od nas w sierpniu 2014.

  Trzeba na koniec wspomnieć o barwnej postaci Salonu24 - komentatorze, blogerze i poecie Asmodeusie, uzywającym też nicków Władca Kiru, Astaroth i Pancerna Konwalia.

 Cześć pamięci wszystkich zmarłych blogerów!!!

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:16)

Komentarze

I jeśli będę w Warszawie to Ci go wręczę osobiście, a jeśli Ponbócek nie da to i tak go dostaniesz ode mnie - ktoś Ci go wręczy w mym imieniu właśnie za te... Blogerskie Zaduszki. 

 

STANLEY'a pamiętam. I  Quasi pamiętam - walczył o Prawdę Smoleńską, odwiedzał mój blog na którym jeździłam po hienach smoleńskich. Pamiętam Ambiwalentną Anomalię, pamiętam Pancerną Konwalię.  Pamiętam również  Kejow i Jego wpisy o energetyce, był ekspertem i warto odnaleźć Jego wpisy by dowiedzieć się ile szkód w polityce energetycznej Polski narobiły ekipy Tuska. 

 

Twoje "in memoriam" z minionych lat  pozwolę sobie uzupełnić  - Akwedukt (Andrzej Kusior), zm.9.11.2012, inż. (Politechnika  Rzeszowska, wydz.budowy samolotów - proszę mnie poprawi?), na Nowym Ekranie odnosił się do tematu tragedii smoleńskiej i choć nie pisał wprost, że tam doszło do zamachu, to - z Jego tekstów i zawodowej znajomości materii tak wynikało. Nazywałam Go Rycerzem Smoleńskim...  

Obawiam się, że nie żyje również nasz niepoprawny "polak2013" ze Szkocji. Krótko po swym ostatnim  wpisie na blogu w kwietniu 2014  powiadomił mnie, że "idzie na trochę  do szpitala".  I to był ostatni znak życia. Niestety z powodu prywatności nie mam prawa na nic więcej. Mogę tylko tyle - śp.gen.Błasik byłby z Niego dumny! 

 

Dla Ciebie Elig: 

 

Dla tych Blogerów, których możemy już  tylko wspominać - modlitwa i światełko pamięci.

Pamięci gorszej, lepszej... Pali się bo nie my - ci wciąż jeszcze "ziemscy", sądzić będziemy umarłych...

 

 

*******

 

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1497522

Dzień pierwszego listopada.

To dzień pamięci o tych, którzy odeszli zostawiając po sobie tylko wspomnienia.

To nie tylko ci którzy odeszli do innego wymiaru, to także ci, z którymi rozstaliśmy się na planie materialnym i są oni nadal uczestnikami tej rzeczywistości.

cytat: http://www.jasnowidzroland.com/odejscie-to-tez-rozstanie/

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1497536