O wyborczym znaczeniu „taśm Neumana”

Obrazek użytkownika Husky
Kraj

To nie jest komedia, to rzeczywistość. Neuman przebił wszystkie postacie z komedii jaką była 3RP w wykonaniu Platformy Oszustów. Przebił słynne "ch.. d... i kamieni kupa" Sienkiewicza.

Neumann o KOD, mówił prawdę .
-o Adamowiczu ,mówił prawdę .
-o przekrętach w Tczewie na które rzyga ,mówił prawdę .To o co nam do jasnej cholery chodzi ,z tym Sławkiem?.Toż to  "polityk" ...kryształ. Ale tak już na serio.

 Neuman mówi szczerze rzeczy straszne. PO to organizacja przestępcza, mająca wpływ na sądy,dająca członkom partii glejt bezkarności.  A że to prawda .... przykładem świeci Sawicka.PO to cosa nostra, Neuman to wprost powiedział i poświadczył, że Adamowicz to przestępca, na którego są mega dowody. Może prokurator powinien zapytać Neumanna dlaczego wiedząc o przestępstwach nie zawiadomił organów ścigania.Po ujawnieniu taśmy taki "polityk" jak Neumanna, (czyli jej główny bohater) powinien raz na zawsze zniknąć z polityki. Nieważne jak bardzo wpływowa jest to figura w szeregach Platformy, i nie jest tu ważne jakie ma "zdolności polityczne" i osiągnięcia na tym koncie.

W tym temacie polecam też tekst Piotra Wielguckiego :

O wyborczym znaczeniu „taśm Neumana” – uczciwie i bez zbędnych emocji

To jest polityka! Taki frazes od razu przychodzi do głowy, gdy się słyszy o nowej aferze w POKO, co oznacza, że pewne rzeczy są stałe, a niektóre wręcz oczywiste i od tego zacznę. Ktokolwiek się łudzi, że wyborcy POKO, lewicy, PSL, czy reszty opozycji nagle otworzą oczy i zaczną głosować na PiS, niech się polityką nie zajmuje, bo sobie i innym krzywdę zrobi. Z tej strony komunikat będzie jasny: „Pisowskie media szczują”, „przykrywają aferę hejterską Ziobry”, „esbeckie metody” i tak dalej i tym podobnie. Efekt? Będzie mobilizacja w betonowym elektoracie POKO, jeszcze większa niż była.

Czy to oznacza, że taśmy nie mają znaczenia? Nie, tak daleko iść nie wolno, chociaż chciałbym zachować pewną konsekwencję. Pisałem przy kolejnych „aferach” PiS, że wyborcy się zaimpregnowali na regularnie wywoływane awantury medialne i co więcej, większość z nich w żaden sposób nie dotyczyła bezpośrednio „szarego Polaka”. O ile „loty Kuchcińskiego” to taki temat, który zawsze drażni wyborcę, to poza rytualnym oburzeniem nie ma żadnego przełożenia na los obywatela. Następna w kolejce „Zniewolona Emi” była całkowicie abstrakcyjną awanturą w środowisku sędziowskim i niczego na tym POKO nie ugrała, pomimo tysiąca zabiegów. Jak w takim razie zostanie odebrana typowa złodziejska rozmowa Neumana z lokalnym działaczem PO?

Pierwsza grupę opisałem, drugą są wyborcy PiS, w tym przypadku nie będę się wymądrzał i esejów pisał, sprawa jest prosta jak drut. Wyborcy PiS po serii bzdurnych ataków i szukania dziury w całym, potrzebowali jak tlenu takiej odskoczni i przede wszystkim nowego potwierdzenia, czym jest PO. I na tydzień przez ciszą wyborczą dostali upragniony prezent. W tej złodziejskiej rozmowie nie ma niczego nowego, Neuman mówi tam wprost, że dopóki jesteś w Platformie to możesz kraść ile wlezie, a sądy nic ci nie zrobią. Co to przypomina? Wypisz, wymaluj rozmowy wyborców PiS o PO, za co wyborcy PiS byli nazywani oszołomami i kazano im poczekać do prawomocnych wyroków. Największa siła tych taśm, to radosny okrzyk elektoratu PiS: „Mieliśmy rację, nawet Neuman przyznaje, że PO to złodzieje, a skorumpowana kasta ich broni!”.

Mówiło się długo, że po prawej stronie brakuje mobilizacji, sam się z tą tezą kompletnie nie zgadzam i uważam za prostacką socjotechnikę, którą właśnie demobilizacji ma służyć, ale wielu dało się na to nabrać. Taka afera w obozie wroga mobilizuje bardziej niż najgłośniejsze apele samego Jarosława Kaczyńskiego, przy całym szacunku dla wysiłków Prezesa. Krótko mówiąc dla elektoratu PiS jest to „gejm czendżer”, po ludzku mówiąc impuls, który rewolucji nie wywoła, ale był potrzebny taki „świeży” powiem emocji. Tak to już jest, że wyborca, niczym kibic, często gęsto bardziej cieszy się z porażki przeciwnika, niż z własnego zwycięstwa. Pozostaje grupa ostatnia, jakże by inaczej – elektorat środka. Cóż ci wyborcy usłyszeli? Takie rzeczy:

Sąd to może wypierd**ić w kosmos, może to prowadzić trzy lata – bez znaczenia to jest. (…) Akty oskarżenia będzie miało, moim zdaniem, 60-70 proc. prezydentów miast. Na nikim to nie będzie robiło wrażenia.

Reszta to są goście, którzy mogą trafić do sądu z aktem oskarżenia, a sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią ku*a nic. Będą prowadzić sprawy – i chj.

Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach

Jak ktoś jest członkiem Platformy Obywatelskiej, to będę się o niego bił, k***a, do końca życia. Jak jest poza, mam go w dupie. Jak jest do wykorzystania, to wykorzystamy.

 

Piękne!

Największy polityczny syf, jaki można sobie wyobrazić, z wyjątkiem wrzucania niewygodnych przeciwników w „betonowych butach” do Wisły, w tej części, gdzie Trzaskowski wylewał gówno. Mamy tu komplet, sławetną pychę kroczącą przed upadkiem, bezkarność polityków złodziei, chronionych przez „sądy” i przyznanie wprost, że Adamowicz „twardo” kradł, za co powinien wyjść w kajdankach. Przypomnę, że Adamowicz to ten „święty” i beatyfikowany po tragicznej śmierci.

Wreszcie mamy jasno postawioną sprawę, jesteś z PO to cię będziemy bronić do końca, nie jesteś to cię „mam w dupie” i zgnoimy. Jaka po czymś takim może być przewidywalna reakcja „elektoratu środka”? Polityka to syf, wszyscy złodzieje, ale POKO to złodzieje najwięksi i totalna patologia, która może mnie zniszczyć. Taśmy Neumana z całą pewnością bardzo pomogą PiS i wyborcom PiS, wywołają wściekłość i determinację betonu POKO, ale najcenniejsze jest przechylenie elektoratu środka na prawą stronę. Tak to widzę i nie sądzę, żebym się gdziekolwiek pomylił, bo to dość oczywiste wnioski.

 

  https://www.kontrowersje.net/o_wyborczym_znaczeniu_ta_m_neumana_uczciwie_i

 

A tymczasem w tvn24 enkawudzista Sobieniowski zrobił "materiał", a w nim, że "rzygam Tczewem", to wewnętrzna rozgrywka w PO, a reszta to propaganda .....PIS.
Cała prawda,całą dobe

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:14)

Komentarze

Nie może być to prawda.Zajrzałem na Leonka a tam Twój tekst na pudle, a jeszcze pod nim drugi, ten o sowieckich onucach.

W pierwszej chwili pomysłem że to Astra musi mieć dyżur bo masz u niej chody,ale sprawdzam grafik adminów a tam stoi jak byk że dziś waaadze ma rycerz niebieski.No szok, a Ty zawsze twierdzisz że to lemingowy frajer,dupek i idiota.
Przeproś !!!

Brawo panie Zawiślak !!!!!
I jeszcze obok fajny tekst @krzysztofjaw o aferach dziczy z PO. No zaoraliście już dokumentnie ten portalik jako rzecze sam Spirytus Liberalny. Pozdrów tego idiotę.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1604976

Też jestem w szoku że taki tekst o jego parti zamieścił na pudle.Pewnie zdaje sobie sprawę że zostali już tylko z środkowym palcem w ...ie
No ale przed nim jeszcze ciężki powyborczy wieczór.Mam wielkie obawy czy to "przeżyje" No i zważ na jeden jeszcze fakt.
To jego milczenie.
Gdzie te jego notki fake newsy, te kolejne przez niego odkryte  afery? Gdzie prognozy wyborcze?Zawsze tuż przed wyborami walił teksty jeden po drugim, a dziś....Zero
Na ale skoro jego pryncypały i  pracodawcy mają takie miny, to jak jego facjata teraz musi wyglądać?
Przykre to


8-))))))
Dzięki za komentarz i miłego weekendu życzę.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1604978

- do oszukiwania Polaków pod tytułem:

"Tak jest" - towarzyszu jaruzelski ! - zabijemy kolejnego Popiełuszkę !

Kiedy Państwo Polskie weźmie się za tych morderców polskiej demokracji ?

Czerwone zbronicze scierwo z tefałenu znowu atakuje Polskę i Naród Polski.

Atakujcie te ich programy i antypolską propagande na wszystkich możliwych frontach !!!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1604985

czas na odkłamywania tefałenowskiego jezyka

wyprali już tak POlskie umysły,ze ci ludzie nie potrafią ani samodzielnie myśleć ani mówić,rozmowa z nimi,to tak jakbyś włączył obrzydliwy "przekażnik "

w czasach mojego dzieciństwa w niektórych domach wisiały dziwne skrzynki,z których leciała na okrągło propaganda stalinowska a tymczasem w moim domu słuchało się na okrągło zakazanego Radia,jak był efekt w szkole,? wiadomo

 i kiedy obserwuję dzisiejszy świat ,to mam wrażenie POwtórki z czasów dawno minionych

My mówimy po polsku oni po tefałenowsku

a Naszemu Bojownikowi marzyło sie pojednanie

Drogi Nieobecny już Kornelu,ciężko będzie,oj ciężko się z tą chorobą uporać ,ale musimy dać radę

Szczęść Boze Polsko ,Szczęść Boze

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1604987

żegnamy Cię nasz Hetmanie,

Hetmanie Pospolitego Ruszenia z lat osiemdziesiątych

tak pięknie się uśmiechasz tym swoim dobrym uśmiechem z portretu,w warszawskim kosciele a w tle słowa Hymnu i Kapłanów.

Przed trumną spełnia się Twoje marzenie

jeszcze tylko częściowo,nieśmiało ,ale,...

bo oto obok PISowca stanął PeOwiec

Piękną miałeś historię,

piękną miał Twój Ojciec  Michał, a  teraz Twój Syn niech niesie dalej TĄ Żagiew,Polskę 

 "Zeby Polska była Polską"  niegdyś śpiewaliśmy i oby TAK się stało

Zegnaj nasz Przyjacielu,Nauczycielu,Profesorze

nie zapomnimy Cię ,

nie zapomnimy Twego Testamentu

stara Solidarność,z tamtych,niezapomnianych lat,lat ,których byłeś IKONĄ

Wiara Nadzieja Miłość

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1604999

Spiegel o strategii Kaczyńskiego: nie tylko nacjonalizm i socjal

https://t.co/Fl2skmDtx7?amp=1

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1605033

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1605059

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1605018

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Droga pani, jeśli jesteś niedopięta,
swój pokoik ci użyczy,
szlachetny poseł Pięta

Poruta i Seks stawia na szkolnictwo

Koreperycji z biolgii, dla nieletnich panienek udziela wujcio Marek K.

 

Jeśli chcesz się pomodlić, z jakąś jurną pielgrzymującą,
pokoje na godziny znajdziesz u wujcia Mariana B.

Zgodność z zasadami gwarantuje NIK.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1605029

Znów masz problem z alfonsem czy z kiszką stolcową

jak mi przykro

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1605031

Takie sobie, siaka/ie rady - na taMOWAnie rozmywających się tam antypolskich szamb ( sztamPOwych sztam ) korkowanych śCIskanymi piąstkami (korepetycjami) mafijnych macherów- anty moherów...

Pozdrawiam J. K.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1605075

Z boksu dobrych rad, Polaków dających sobie radę (na serio) z serii jednoczących wiarygodne rozsądki wartości dodatnich i dodatkowych piątek...

Wychodzących dobrze z prawiących prawdę,

 garDzieł  mądrych umySłów, geSTYLujących prawic  pomocnych dŁOni - wyłania się strumień dobrych woli, dla BogaCenia honorowych szlachetności błogo wysławiających sprawiedliwości polskości, prawdziwych Obywateli Polski.

Przeciwieństwem dodatnich darów polskości wypływających z boksu wiaryGodnych zoboWiązań PiS...

 jest BOKSowa seria CIOS(ł)ów - pią(s)tek POdbijających niejedno lajPO...

POdwładnemu "POsądownictwu" - mafijnej imitacji

teorEtycznego sądownictwa (w praktyce niedostępnego dla Polaków, zPOwodu odstąpienia "sądów" przestępczym , antypolskm mafiom " zupełnie nadzwyczajnych kast" - totalnych kompromitacji prawników, plam brudnych, nieojczystych , nieczystych planów - proGraMów mafijnych macherów pla(j)tFormy "obywatelskich" bytów - anty dobroBytów...

Pozdrawiam J. K.

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1605077

Mówiąc  "**uj z Papieżem" nie miałem na myśli, że mam dosyć Franciszka.

Po prostu opisuje jego zdjęcie z Tuskiem

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1605080

- a na kilka dni przed wyborami jedzie do Papieża i jak bolek świruje wierzącego katolika.

Widziałem krótkie filmy w TV z jego "wizyty" i pękałem ze śmiechu z tej jego krzywej mordy kiedy ślepia miał jak wilk i próbował się uśmiechać do zdjęcia - to było dobre :)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1605081

Papież spotyka się w imię miłości z każdym ? Nawet z Tuskiem? Ok. Dla mnie jednak Franciszek jest heretykiem nasłanym przez złe moce, bo równa wszelkie wyznania. To nie jest wojownik Kościoła Chrystusowego. To wysłannik Belzebuba.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1605082

- jego obowiązkiem jest przyjąć wszystkich ale ruda świnia nie powinna tam jechać dla poklasku i to powinno się nagłośnić w mediach jaka to podstępna i wredna ruda świnia.

Papież pokazuje mu drzewko i gałąź na której jak drzewko urośnie to zawiśnie rudy zdrajca (żonie też sie ta gałąź podoba).

Bolek też juz nie nosi Matki Boskiej w klapie marynarki, tylko koszulki wariata - OTUA.

Bolek ty świnio ! - tak 3 maj !

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1605089

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1605097

- kopiujemy i rozpowszechniamy ...........

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1605101

Husky, witam!

Osobiście wiem w jaki sposób rozmawiali dawni działacze komunistyczni. Słownictwo wulgarne tak jak w PO (Sowa, Neumann). To dla komuchów i postkomuchów naturalny język w rozmowach bezpośrednich. To potomkowie prymitywnego desantu komunizmu na Polskę od 1944 roku. W czasie wojny straciliśmy niemal wszystką prawdziwą elitę polską, zostali kmiecie i Ci przyjeżdżający na sowieckich tankach. To są prymitywy a, że miałem z nimi kontakt już w III RP to nasłuchałem się takich rozmów bez liku. Używanie wulgaryzmów to ich norma. 

Ale tak naprawdę tu nie o wulgaryzmy chodzi, ale o przesłanie słów Neumanna: traktowanie z pogardą innych i wskazanie, że mają prokuraturę i sądy za sobą a to już mafia jest. 

Co zaś do papieża Franciszka to w dużej części się z Tobą zgadzam. Zresztą mamy "dwóch" papieży i ja uznaję Benedykta. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1605115

Niecałe 24 godziny po pogrzebie śp Kornela Morawieckiego w trakcie konwencji PO
z pyska Bolka Tajnego Współpracownika SB pada obrzydliwy bluzg pod adresem nieżyjącego bohatera, który nigdy na układ z bezpieką nie poszedł.
Kawał **uja jak.... wszyscy z PO

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1605150

Sławomir Neumann dla PAP: Rezygnuję z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1605186