Trump brnie dalej - na własną zgubę

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

Wysłuchałam fragmentu dzisiejszego [24.09.2019] przemówienia Donalda Trumpa w ONZ.  Dotyczył on Iranu.  Byłam wręcz przerażona jego agresywnością oraz ilością kłamstw jakie zawierał  Dla przykładu zacytuję [za {TUTAJ}]:

 

  "Przywódca USA podkreślił, że Iran "odpowiada za śmierć i zniszczenie, które doskonale wszyscy znamy". - Mając nadzieję, że uwolni się spod sankcji, reżim [Iranu - przyp. red.] doprowadził do eskalacji przemocy i niesprowokowanej agresji - powiedział w Nowym Jorku Donald Trump, odnosząc się do niedawnego ataku na saudyjskie rafinerie. Waszyngton twierdzi, że stoi za nimi Teheran. W reakcji na niedawny atak Iranu na Arabię Saudyjską i jej infrastrukturę nałożyliśmy najwyższe możliwe sankcje na Bank Centralny Iranu oraz [Narodowy - przyp. red.] Fundusz Rozwoju. Wszystkie kraje mają obowiązek działać. Żaden odpowiedzialny rząd nie powinien dopłacać do krwawych ambicji Iranu. Tak długo, jak zachowanie Iranu się nie zmieni, sankcje pozostaną w mocy - zapowiedział prezydent USA w swoim przemówieniu. - Będą wyłącznie zacieśniane - dodał. 

  Trump stwierdził, że Teheran "odpowiada za śmierć i zniszczenie, które doskonale wszyscy znamy". - Rytualnie wołają: "śmierć Ameryce", jednocześnie szerząc potworne, antysemickie hasła - mówił amerykański prezydent. Przypomniał, że w ubiegłym roku przywódca Iranu nazwał Izrael "naroślą rakową, którą należy usunąć i wypalić". - Ameryka nigdy nie będzie tolerować tak antysemickich wypowiedzi - oznajmił Trump. - Iran jest nie tylko największym światowym sponsorem terroryzmu, ale jego liderzy w tym samym czasie dolewają oliwy do ognia w konfliktach w Syrii i Jemenie. Reżim marnotrawi dobrobyt i bogactwo swojego kraju, przekuwając je na broń jądrową oraz sposoby jej przenoszenia - kontynuował amerykański prezydent. Zwracając się do światowych liderów zebranych w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, Trump zaapelował, by powstrzymać Iran na drodze do uzyskania kontroli nad bronią jądrową. - W tym celu wycofałem Stany Zjednoczone z fatalnego porozumienia nuklearnego z Iranem, które nie pozwalało na inspekcje ważnych elementów infrastruktury i nie obejmowało rakiet balistycznych - wyjaśniał. (http://www.tvn24.pl)".

 

 W Wiadomościach.dziennik.pl {TUTAJ} czytamy:

 

  "Trump wzywa społeczność międzynarodową do wywierania presji na Iran

- Wszystkie kraje mają obowiązek działać. Żaden odpowiedzialny rząd nie powinien finansować irańskiej żądzy krwi. Dopóki zagrażające zachowanie Iranu będzie kontynuowane, sankcje nie zostaną zniesione, lecz będą zaostrzane - oświadczył amerykański przywódca.

Ocenił, że przywódcy irańscy od 40 lat potępiają innych za problemy, które sami stworzyli.".

 

  Nie wiadomo, czemu za "śmierć i zniszczenie" ma jakoby odpowiadać Iran.  W wojnie z Irakiem agresorem był ten ostatni.  Za terroryzm odpowiadają sunnici - Al Kaida , czy Państwo Islamskie.  Trump popełnił błąd zrywając porozumienie nuklearne.  Nie chce się do tego przyznać i brnie dalej, demonizując Iran.   Czyni to na własną zgubę.  Są bowiem tylko dwie możliwości.  Albo USA zostanie wciągnięte do wojny i Trump przegrywa przyszłoroczne wybory, albo okaże się on "krową, która dużo ryczy, ale mało mleka daje".  W tym przypadku też pewnie przegra.  Uratować go mogą wyraźne ustępstwa ze strony Iranu.  Na to się jednak nie zanosi.

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 2 (głosów:7)

Komentarze

To Trump jest taki głupi i sam tego nie widzi, tylko sama dostojna elig musi nam to objaśniać? I to tak bez cytatu jakiegoś neonowego blogera?

Fajnie też udawac, że nie widzi się żadnej winy Iranu, nawet bezczelnie wciskajac "nie wiadomo, czemu za <<śmierć i zniszczenie>> ma jakoby odpowiadać Iran". Takie to obnażanie "agresywności i kłamstw". Trzeba być niesamowicie zaślepionym propagandzistą, by stawać po stronie islamistycznych morderców, którzy nawet nie ukrywają swoich przekonań. Tak to wygląda ten cały polski "antysystem", gdzie prędzej morderca i diabli syn znajdzie uznanie. A kto inspiruje tak urocze przekonania, tak cudownym trafem antyzachodnie a kryptorosyjskie?

Jak mówi poeta "Żegnaj, Rosjo niedomyta".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603764

"Trump brnie dalej - na własną zgubę"

"Trump popełnił błąd zrywając porozumienie nuklearne"

"Trump przegrywa przyszłoroczne wybory, albo okaże się on "krową, która dużo ryczy, ale mało mleka daje".

"Byłam wręcz przerażona jego agresywnością  oraz ilością kłamstw jakie zawierał"

Czytając te kilka zdań podsumowujących osobę Trumpa, można szczerze wystraszyć się i tylko żałować, że niemądre, czerwone karki, wypasione na kukurydzy, wybrały tyrana, szaleńca, nieudacznika, agresora i kłamcę Trumpa, zamiast spokojnej, jednoczącej, mądrej, nastawionej pokojowo Hilary Clintonowej, podobnej do naszej Kidawy Błońskiej. Hilary zapewne powinna była dawno otrzymać  Pokojową Nagrodę Nobla ala Obama..Nie wszystko stracone!!!

Ale najbardziej spodobały mi się zdania - aksjomat:

(Trump) "W tym przypadku też pewnie przegra.Uratować go mogą wyraźne ustępstwa ze strony Iranu.  Na to się jednak nie zanosi".

Szach mat, panie Trump. Bye, bye. Cokolwiek pan zrobisz "też pewnie przegrasz".

Ja cie nie moge. Teraz zrozumiałem. Trump to nie tylko zły facet (bad guy), ale chodząca porażka.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1603773

Ano, Trump przegra, imperialistyczny podżegacz jeden a uratować mogą go tylko... ustępstwa Iranu.

Agresywny kłamczuch, będzie zgubiony itp., zabrakło tylko straszenia wojna nuklearną.

Strach pomyśleć, jakby tak ujął się za Polską a powiedział coś brzydkiego o kacapii.

Elig to by musiała go nazwać co najmniej drugim Hitlerem i paść w spazmach.

Bo przerażona już jest, nie ofiarami Iranu tylko słowami kogoś, kto się przeciwstawia zamiast "wyrażać zaniepokojenie" i pozwolić na swobodne grasowanie z budowaniem broni masowego rażenia i środkami przenoszenia.

 

Oto polska prawica, najbardziej polska, patriotyczna i prawicowa (oraz krześcijanska).

Zamiast się cieszyc, że usa-  choćby i wściekły pies ale odwala brudną robotę na świecie a i nasz kraj obroni, to lepiej wierzyć w oszołomskie bajki z ruskiej inspiracji. A kto się wyłamie ze świętej narracji, ten oczywiście kontrik i wróg ludu polskoprawicowego. 

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603786

https://www.youtube.com/watch?v=qgOLyyWbUEE

Mniej więcej od 13:09 mówi na temat Iranu.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1603774

weź się ogarnij i włącz myślenie (a przy okazji popatrz na mapę).

A potem, po osobistym przemyśleniu sprawy, powiedz nam, kto oprócz Iranu mógł dokonać ataku?

Dzikusy z Jemenu? Oni mogą walczyć tylko do pewnego kalibru i w określonym dystansie. Nawet, gdybyśmy przyjęli, że atak został zainicjowany w Jemenie, to Huti są tylko cynglem, który naciska palec w Teheranie.

Można oczywiście brać pod uwagę intrygę Rosji. Tylko oni nie mogliby sami dokonać ataku, choć jest im bardzo na rękę. Nie mają zaplecza logistycznego, a dystanse są zbyt duże. Atak z Syrii praktycznie niemożliwy, bo jest ona pod stałą inwigilacją z Ziemi i kosmosu. Poza tym ruskie kochają się wysługiwać obcymi. Więc znowu mamy Iran.

Można sobie wyobrazić wielopiętrową intrygę Izraela. Tylko jak? Bez zgody, lub choćby odwrócenia wzroku USA? Wiadomo na całym świecie, że Iran jest największym wrogiem Żydów. Ale rafinerie Aramco są tyle samo saudyjskie, co amerykańskie. A na to Izrael by się nie odważył. Tym bardziej, że jest tam burdel po wyborach.

 

Więc jak to jest Elig? Prezydent Trump, jak zwykle niedoinformowany, bo jego własne służby wywiadowcze ciągle oszukują, oskarża bezpodstawnie Iran? Prze do wojny? Iran jest tak pokojowy, że już w Ormuz zatrzymał 3 statki na wodach eksterytorialnych? Iran nieustannie prowokuje i to on prze do konfliktu. Może mieć duże kłopoty wewnętrzne i chce uciec w wojnę, by uchronić się przed zbliżającą się katastrofą?

Zanim zajmiesz stanowisko i zaczniesz rozpowszechniać i cytować w sposób chyba nieprzemyślany wrogów Trumpa, to się zastanów, czy warto tak tracić wiarygodność.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1603783

- abyśmy mieli dostęp do pełnej informacji, bo informacja zniekształcona czy częściowa to demagogia i naciąganie faktów do wybranej tezy którą chce prezentować osoba stojąca po jakiejś stronie problemu czy konfliktu.

Iran owszem, zatrzymał statki (zdaje się że angielskie- czasem trudno ustalić bo pływają pod różnymi banderami z różnymi załogami i z różnym towarem nie wiadomo do kogo należącym) - na zasadzie wzajemności bo Iranowi zostały aresztowane statki z paliwem a powodem jest nijako embargo nałożone na Iran.

To fakt że Iran przy pomocy różnych sztuczek stara sie jednak sprzedać gdzieś wydobytą ropę której jest bodajże trzecim na świecie wydobywcą.

Konflikt na Bliskim Wschodzie nigdy nie wygaśnie dopóki Izrael nie zwróci zagrabionej ziemi Palestynie i nie odpowie za zbrodnię ludobójstwa na Narodzie Palestyńskim.

Nawet teraz żydowski przywódca zapowida publicznie że zajmie sobie bezprawnie następne tereny !!! - wypisz wymaluj drugi Hitler czy Putin terrorysta ! - gdzie jest symetria prawa i oceny takich terrorystycznych zachowań ?

Nie będę się dłużej rozpisywał ale wstawię zdjęcie - miniaturkę zabitego chłopca przez izraelskich morderców gdzie sąd żydowskich bandytów orzekł że: "strzelanie do bezbronnych Palestyńczyków i ich zabijanie jest zgodne z prawem" - czy jakoś tak pokracznie.
Może i chłopak rzucił kamieniem (nie było na to dowodów) - ale czy to jest powód żeby go zastrzelić ? - chcieli byście aby Policja tak postąpiła z Waszym dzieckiem ?

Właściwie dziś Żydzi nie różnią się od faszystów bo postępują identycznie i nawet część osiedli Palestyńskich otoczyli drutem kolczastym pod napięciem (to nie jest żart czy demagogia).

PS- miniaturka za mało czytelna (trzeba kliknąć w obrazek) - ale z głowy tego chłopca wypływa struga krwi bo dostał postrzał w głowę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1603789

Albo USA zostanie wciągnięte do wojny i Trump przegrywa przyszłoroczne wybory, albo okaże się on "krową, która dużo ryczy, ale mało mleka daje"

--------------------------------------------------------------

To wnioskowanie, moim zdaniem, jest błędne. Proszę przesłuchać całe przemówienie. Dla mnie pierwsza część, czyli ostrzeżenie dla Chin, które notorycznie kradną myśl techniczną i chachmęcą w handlu, jest  o wiele bardziej groźna.

Trump nic nowego nie powiedział. Przy tym kilkakrotnie zastrzegł w swoim przemówieniu, że wojnami z nikim nie jest zainteresowany- natomiast sankcjami na Iran z całą pewnością. Tylko o sankcjach i zwiększonych sankcjach była tu mowa. Nie ma wątpliwości, że słowa dotrzyma. To że Arabia Saudyjska i Iran prowadzą ze sobą wojnę proxi w Jemenie, a USA są po stronie Saudów, dla nikogo chyba nie jest tajemnicą. Sprawa sankcji na Iran ma minimalny wpływ na wybory, natomiast to, co zaczęli robić teraz amerykańscy demokraci (impeachment), może mieć i to wielki.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1603785