Stonoga do więzienia. Sądy jako "zbrojne ramię" władzy

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  W poniedziałek, 3 sierpnia 2015, Zbigniew Stonoga dostał wezwanie do odbycia kary jednego roku więzienia.  Czytamy:

  "Rzecz w tym, że przedsiębiorca otrzymał właśnie wezwanie do odbycia kary 1 roku więzienia w zakładzie karnym na warszawskiej Białołęce. Poinformował o tym sam – na swoim facebokowym profilu.

Z opublikowanego dokumentu wynika, że ma się stawić w Zakładzie Karnym 31 sierpnia do godziny 10- tej.Jeśli tego nie zrobi – zostanie doprowadzony siłą. Stonoga twierdzi, że chodzi o sprawę z której już wcześniej został uniewinniony. (...) Informację przedsiębiorca okrasił komentarzem w swoim stylu. (...) Wezwanie do odbycia niby kary za niby przestępstwo podpisała sędzia Agnieszka Ławryńczuk - ta sama, która w 2011 roku uniewinniła mnie w tym samym procesie." {]]>TUTAJ]]>}.

  O skazaniu Stonogi na więzienie w czerwcu 2015 pisałam w notce "Czy Zbigniew Stonoga pójdzie do wiezienia?" {]]>TUTAJ]]>}.  Mialo ono miejsce wkrótce po ujawnieniu przez Stonogę akt afery podsłuchowej, co doprowadziło do:

  "dymisji doradców premiera, trzech ministrów, trzech wiceministrow oraz zakończyło karierę marszałka Sejmu, Radosława Sikorskiego.  Prokurator Seremet musiał ujawnić w Sejmie prawdziwy zasięg afery, a my dowiedzieliśmy się o roli biznesu w całej sprawie.

  Ostatnio Stonoga zaczął grozić ujawnieniem aneksu do raportu z weryfikacji WSI.  Być może, obecny wyrok sądu jest po prostu próbą zamknięcia mu ust.  To, czy trafi on do więzienia, zależy głównie od wyniku przepychanki miedzy koteriami: obozem rządowym dysponującym prokuraturą i sędziami - z jednej strony, a grupą /grupami?/ dążącą do zmiany władzy w Polsce i posługującą się sprawnie tzw. "hakami" na polityków - z drugiej.  Wyniki tego starcia określą los Stonogi." [linkowana wyżej moja notka].

  W lipcu 2015 opublikowałam tekst "SklonowaćStonogę !!! Potrzeba nam wielu Stonóg !!!" {]]>TUTAJ]]>}.  Stwierdziłam w nim :

  "Trzeba bowiem powiedzieć, że nieznani ludzie służb, którzy zmajstrowali aferę podsłuchową, pan Marek Falenty ze swoimi kelnerami oraz Zbigniew Stonoga - zrobili w ciągu roku więcej dla ujawnienia prawdziwego oblicza rządów PO niż cały obóz patriotyczny i wszyscy "niepokorni dziennikarze" przez poprzednie 7 lat.  Dzięki działaniom m.in Falentego i Stonogi pozbyliśmy się premiera Donalda Tuska [oddziaływanie z Brukseli to jednak już co innego], ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego [stracił też ostatnio stanowisko marszałka Sejmu], ministra Spraw Wewnetrznych Bartłomieja Sienkiewicza i wielu innych osób z PO.  Poparcie dla tej partii w sondażach spadlo o połowę lub więcej.".

  Moje zdanie w tej kwestii podzielił przedwczoraj bloger Mieszczuch7 we wpisie "Brońmy Stonogi przed uwięzieniem" {]]>TUTAJ]]>} pisząc:

  "Stonoga to w końcu - muszę przyznać - najskuteczniejszy z likwidatorów rządu PO/PSL, bo to tylko jemu udało się w ostatnim czasie spowodować prawdziwe polityczne trzęsienie ziemi i wymusić tzw. rekonstrukcję rządu. Wcześniej udało się to tylko Mariuszowi Kamińskiemu, ale ten ma już wyrok 3 lat więzienia bez zawiasów (bez urazy, Panie Wiceprzewodnczący, takie są fakty) ... Stonoga teraz jest wrogiem numer 1 dla PO.

Jaki z tego wniosek? Mimo różnych wątpliwości, uważam, że w naszym wspólnym interesie jest bronić Stonogi,  żeby nie dali rady go wyciszyć, zablokować kolejnych przecieków zza kulis sceny politycznej. ".

  Sam Stonoga twierdzi, że do więzienia nie pójdzie [przynajmniej dobrowolnie] i grozi ujawnieniem dalszych tajemnic.  Zaczął już od fragmentu rozmowy Sikorskiego z Bondarykiem, w której szukali oni haków na Beatę Szydło.  Można to przeczytać w notce Bolasa1 {]]>TUTAJ]]>}.

  Wynika z tego, że w III RP sądy zostały sprowadzone do roli gangsterskich "cyngli" likwidujących wrogów rządzącej mafii.  Widać to zarówno w sprawie Mariusza Kamińskiego, jak i Zbigniewa Stonogi.  Dziś dowiedzieliśmy się o jeszcze jednym przykładzie podobnych działań sądu.  W ostatnim numerze "Do Rzeczy" [nr 32/2015] ukazał się artykul Cezarego Gmyza "Knebel za taśmy".  Czytamy w nim:

 "Sąd zakazał „Do Rzeczy” publikowania materiałów na temat rozmowy byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z lewicowym posłem Ryszardem Kaliszem.Sąd Okręgowy w Warszawie na niejawnym posiedzeniu 22 lipca postanowił o zakazie publikacji dotyczących rozmowy Kwaśniewski – Kalisz. Do redakcji decyzję dostarczono w ubiegłym tygodniu. Sędzia Agnieszka Derejczyk oprócz zakazu publikacji jakichkolwiek informacji na temat rozmowy Kwaśniewski – Kalisz nakazała też nam zdjęcie lub zablokowanie dostępu do nagrania fragmentu tej rozmowy, umieszczonego na stronie internetowej „Do Rzeczy” oraz w serwisie YouTube. Ponadto kazała usunąć komentarze internautów lub je zablokować. Postanowienie jest nieprawomocne." [cytowany fragment jest {]]>TUTAJ]]>].

 Dodam tylko, że chodzi tu o tę rozmowę, w której Kwaśniewski powiedzial, iż najbardziej skorumpowane w Polsce są: prokuratura, służby specjalne i media publiczne, a Kalisz mówił o korupcji w MON sięgajacej powyżej ministra Siemoniaka.  Jest jasne, kogo sąd chce chronić w tym przypadku.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Lustracja i dekomunizacja, to jest lek na sądy i prokuratury, rozgrzane do białości żelazo, wypalające gangrenę w chorym organizmie.

Beata Szydło premierem.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1489564

Gdzie  te takie ...  syny nie maja obstawy:  sądownictwo , szkolnictwo, policja i wojsko ,media, bisnes,nawet więziennicto,  itd. Przerażające . A to faktycznie skutki lustracji i dekomunizacji - oczywiscie dotychczasowego  ich braku. Nowy Polski Prezydent i nowy Polski Rząd z Polska w sercu i poparciem wiekszości Polaków powinien dać radę to zmienic . Ale na pewno nie będzie to ani łatwo , ani szybko.  Dlatego potrzeba wielkiej cierpliwości i niezłomnego poparcia dla nich, dla tych co chcą zmienic tą parszywą III RP na wolną , godną , Polskę.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1489566

 

 

czy nie ma bata żadnego ???!
 
na te wszystkie sędziny, ptaszkowe ściery i całe to badziewie w togach, które krom łańcucha z Orłem Białym, Godłem Naszej Polski, nic wspólnego z Polską nie ma !
ani z prawem !
ani z praworządnością !
 
Nie ma bata ?!
 
wszyscy won !!!
 
Jak Powiedział kiedyś Pan Wojciech Cejrowski.
 
te zera w togach mają na twarzach swoich wypisane dno.
A ich czyny świadczą o tym.
 
Popatrzcie uważnie na facjaty tych "sędzin" i "sędziów" zbulałych, ferujących POtuskie wyroki............
 
Wstyd i obraza boska, że Polska, że Naród Polski, Jedyny Suweren !
 toleruje takie ścierwa na urzędach.
 
 
„Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie,
A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie,
(…)
Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi,
Zeście miejsce zasiedli boże na ziemi,
Z którego macie nie tak swe własne rzeczy,
Tako wszytek ludzki mieć rodzaj na pieczy”.
                                                           Jan Kochanowski
Odprawa posłów greckich, Jan Kochanowski


Ulisses 
O nierządne królestwo i zginienia bliskie, 
Gdzie ani prawa ważą, ani sprawiedliwość 
Ma miejsca, ale wszytko złotem kupić trzeba! 
Jeden to marnotrawca umiał spraktykować, 
Że jego wszeteczeństwa i łotrowskiej sprawy 
Od małych aż do wielkich wszyscy jawnie bronią, 
Nizacz prawdy nie mając, ani końca patrząc, 
Do którego rzeczy przyść za ich radą muszą. 
Nie rozumieją ludzie ani się w tym czują, 
Jaki to wrzód szkodliwy w Rzeczypospolitej 
Młódź wszeteczna: Ci cnocie i wstydowi cenę 
Ustawili; przed tymi trudno człowiekiem być 
Dobrym; ci domy niszczą, ci państwa ubożą, 
A rzekę, że i gubią (Troja, poznasz potym!), 
A przykładem zaś swoim jako wielką liczbę 
Drugich przy sobie psują. Patrz, jakie orszaki 
Darmojadów za nimi, którzy ustawicznym 
Próznowaniem a zbytkiem jako wieprze tyją. 
Z tego stada, mniemacie, że się który przyda 
Do posługi ojczyzny? Jako ten we zbroi 
Wytrwa, któremu czasem i w jedwabiu ciężko? 
Jako straż będzie trzymał, a on i w południe 
Przesypiać się nauczył? Jako stos wytrzymać 
Ma nieprzyjacielowi, który ustawicznym 
Pijaństwem zdrowie stracił? Takimi się czując, 
A podobno nie czując, na wojnę wołają. 
Boże, daj mi z takimi mężmi zawżdy czynić! 

 

 
 
 
 

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1489568

Stonoga nie pójdzie siedzieć bo mu Braun już partie zakłada. Szczęść Boże.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1489641