Majówka Młodzieży Wszechpolskiej w klubie Park

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  na Polach Mokotowskich w Warszawie 2.05.2012, czyli w Dzień Flagi. Pierwotnie miała się ona odbyć w klubie UW "Hybrydy", ale ktoś z rektoratu uczelni zakazał tego spotkania, podobno dlatego, że miała byc na nim mowa o zdejmowaniu flag unijnych. I rzeczywiście była. W zwiazku ze zmianą miejsca impreza zaczęła się z półgodzinnym opóźnieniem. Widać było skutki improwizacji, na przykład prelegenci siedzieli na wysokich stołkach barowych, a uczestnicy na ławkach przyniesionych z ogródka kawiarni.

  Jako pierwsi zabrali głos: Artur Zawisza i Robert Winnicki, szef Młodzieży Wszechpolskiej i organizator zeszłorocznego Marszu Niepodległości. Mówili oni właśnie o flagach. Artur Zawisza wyjaśnił, że nie istnieje żadne prawo nakazujące wywieszania charakterystycznych niebieskich flag z dwunastoma gwiazdkami i NIE są one wcale oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Owszem Konstytucja Europejska ustanawiała flagę i hymn Unii, ale przepadła ona w referendach we Francji i Holandii, a Traktat Lizboński już o tym nie wspominał. Niektóre państwa podpisały potem rezolucję 52 mówiąca o symbolach Unii, ale Polska tego NIE zrobiła. Tak wiec wszystkie te flagi wiszą u nas prawem kaduka i nie powinny być traktowane na równi z barwami narodowymi. MW i narodowcy wzywaja do zdejmowania ich przynajmniej w Dniu Flagi i pochwalili się, że za ich sprawą zostały usunięta flagi Unii sprzed GUS i paru innych miejsc. Z dużą przesadą porównywali to do zatknięcia polskiej flagi na gruzach Berlina oraz usuwania hitlerowskich flag podczas okupacji.

  Następnym punktem było spotkanie z dwoma uczniami ostatnich /dwunastych/ klas gimnazjów polskich na Litwie, Albertem i Włodkiem. Mówili oni dużo o niechęci Litwinów i litewskich władz do Polaków. Skarżyli się na to, iż obecnie wprowadzono taki sam egzamin z języka litewskiego dla uczniów szkół litewskich i polskich, mimo, ze ci ostatni maja mniej godzin tego przedmiotu. Stwierdzili, ze obecnie w Wilnie jest 50% Litwinów, 30% Rosjan oraz innych narodowości i 20% Polaków, natomiast w okolicach Wilna Polacy stanowią 70% ludności. Mówili też o polskich mediach na Litwie. Powiedzieli ciekawą rzecz, a mianowicie, ze o autonomię w ramach Litwy stara się Żmudź. Naszych gości zmartwiło to, ze spotkali w Warszawie osoby, które w ogóle nie wiedziały, że na Litwie żyją jacyś Polacy. Apelowali oni o poparcie dla ich dążeń do zachowania polskości.

  Krótko po godzinie 15:20 rozpoczęła się projekcja 40-minutowego filmu "Niepodlegli", zrealizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Jego 10-minutowy fragment można obejrzeć /TUTAJ/. Jest to bardzo dobrze zrobiony dokument ukazujący zeszłoroczny Marsz Niepodległości, prowokacje policji i władz, kłamstwa mediów, a także chuligańskie wyczyny Antify i bojówkarzy z Niemiec. Komentują wydarzenia: ks. Stanisław Małkowski, Rafał Ziemkiewicz, Stanisław Michalkiewicz, prof. Jan Żaryn i Robert Winnicki. Ten ostatni po filmie wygłosił krótka prelekcję, podczas której powiedział wiecej o postawie policji i mediów w czasie wydarzeń pokazanych w filmie.

  O godzinie 16:20 ogłoszono przerwę do 17:00, aby przygotować salę do koncertu muzycznego. W miedzyczasie zrobiła sie jednak piękna pogoda, wiec zrezygnowałam z muzyki na rzecz spaceru po pięknym parku na Polach Mokotowskich. Na początku było 27 słuchaczy, potem trzydziestu paru, a film oglądało już ponad 40 osób. Na koncercie spodziewano się znacznie większej frekwencji. Jedna rzecz nie przestaje mnie zadziwiać - brak kobiet wśród narodowców. W pewnym momencie na 32 obecnych było tylko 6 kobiet, włącznie ze mną. Na wczorajszym marszu nacjonalistów było jeszcze gorzej pod tym względem. Nie mogę pojąć, czemu tak się dzieje?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jedna rzecz nie przestaje mnie zadziwiać - brak kobiet wśród narodowców. [...] Nie mogę pojąć, czemu tak się dzieje?

Mój młody znajomy pewnie powiedziałby, że żeby byc narodowcem, trzeba mieć - no można sie domyślić, co.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#251087

elig: No tak, ale ja znam wiele dzielnych kobiet, które się jakoś obchodzą bez tych organów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#251233