Irexit Freedom to Prosper - nowa partia polityczna w Irlandii

Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Świat

8 września 2018 w Dublinie została powołana do życia nowa partia polityczna o nazwie Irexit Freedom to Prosper. Partia Irexit pragnie, aby Irlandia opuściła w przyszłości Unie Europejską. Jej założyciele są przekonania, że poza Unią Irlandia będzie się rozwijać szybciej i lepiej , gdyż nie będzie ją ograniczać prawo unijne.

Partia planuje wystartować za rok w wyborach do EuroParlamentu oraz walczyć o miejsce w Leinster House (popularne określenie irlandzkiego parlamentu), a w przyszłości przeprowadzić referendum w sprawi członkostwa Irlandii w Unii Europejskiej.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

Dobrze że w Irlandii powstała taka partia. Żąda Irexitu - też dobrze. Ale czy to nie jest nadmierny radykalizm. Nie wiem jak jest w Irlandii, ale przywołam przykład Francji. 

W wyborach w ubiegłym roku, Front Narodowy prowadził w wyborach prezydenckich kampanię pod hasłem wyjście za strefy euro. Sprawy imigracyjne były wyraźnie na drugim miejscu. Cóż wynik pani Le Pen był niezły, ale liczono na więcej. W komentarzach po wyborach wskazywano na błąd taktyczny. Francuzów obchodził ich kraj i perspektywy najazdu imigrantów, a nie to, w jakiej walucie będą płacić podatki. A więc FN stracił parę % głosów. Nie wiem czy Irlandczycy wyobrażają sobie życie poza UE. Raczej nie dojrzeli do exitu. A więc cel zasadniczy nowej partii, powinien eksponować inne sprawy, a nie exit. Exit to cel odległy, ważniejsze są sprawy bieżące. Exit powinien być "w tle", bo sytuacja w Europie nie dojrzała jeszcze do "exitów". Nie wiem, może się mylę, ciekaw jestem innych opinii, i ich argumentacji.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1572079