Szambo płynie do Sejmu!

Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Kraj

Najnowszy sondaż „Gazety Wybiórczej” podaje, ze Ruch Palikowa wejdzie do Sejmu. Na ogół nie biorę poważnie sondaży tego medium, ale mam wrażenie, że coś jest na rzeczy.

Wydaje mi się że Ruch na pewno zdobędzie te magiczne 3% procent, które zagwarantuje mu zwrot kosztów. Robi wokół siebie dużo szumu i jeździ po całej Polsce co również ma znaczenie.

Co proponuje czysty nihilizm, walkę z Kościołem i populistyczny socjalizm, to wystaczy, aby pozyskać głosy byłych esbeków, czytelników „Nie” i „Faktów i mitów”, co ciekawe dużo młodych zagubionych w swym życiu może oddać na niego głos, bo przemawia przeciwko elitom, wali we wszystkich równo (jak to szybko można zapomnieć, że było się kiedyś w partii rządzącej).

Sam Palikot pluje na lewo i prawo wiedząc, że w tym jego ostatnia nadzieja. Aż trudno uwierzyć, ze ten człowiek wydawał kiedyś konserwatywny OZON i kreował się na tradycjonalistę i obrońcę wolnego rynku. Ciekawe czy zmiana nastąpiła po rozwodzie (znam przypadki, że pod wpływem młodej dziewuszki ludzie całkowicie się zmieniali), czy też od był to rozkaz od oficera prowadzącego, tego na razie się nie dowiemy.

Jedno jest pewne, że swoje happeningi zaczął urządzać, aby zakryć awanturę wobec swojej sprawy rozwodowej, a później jak przyznaje, ze szczerością, żeby się wypromować i pomóc Donaldowi, a nawet za jego namową.

Czy szambo wybije dowiemy się 9 października.

Brak głosów

Komentarze

na oficera prowadzącego. Wejdzie do Sejmu, "zmieni się" i zrobi koalicję z PO i zostanie wicepałacem. Donkowi obieca że "już na zawsze pozostanie poważny". W końcu to bliski przyjaciel prezia...

Vote up!
0
Vote down!
0
#187233

w jednym - wydaje mi się - pan się myli. Tu nie chodzi o rozwód, ale o nieprawne wejście w posiadanie firmy Jabłonna. Opisywały to swego czasu regionalne gazety, jak to prawdopodobnie ze złamaniem prawa a za zgodą, czy na ich rzecz, Balcerowicza etc. za pieniądze firmy kupił tę firmę (biorąc kredyt i zwracając go z zysków). Tak więc chodzi tu o olbrzymie pieniądze i źródło jego majątku, nie zaś o sprawy osobiste. Zresztą była żona zarzuca mu ukrycie milionów poza Polską.

Jeśli się to wie, rozumie się też jego obsesyjną nienawiść do PISu i Kaczyńskiego...

Vote up!
0
Vote down!
0

"Jedynie prawda jest ciekawa"

#187241

Według mnie sprawa wygląda niestety tak:
1. Promowanie i wtłaczanie za wszelką cenę Ruchu Poparcia Palikota ma umożliwić wejście tej partii do sejmu. Cel tej operacji jest dla mnie dość jasny. Platforma zabezpiecza się w ten sposób na wypadek wygranej PiS. Jeśli 9 października PiS zwycięży w wyborach, to niestety raczej nie będzie to wygrana dająca możliwość samodzielnego rządzenia. RPP ma w takim wypadku odegrać rolę jaką odegrała wcześniej Samoobrona i LPR czyli jedynego możliwego koalicjanta, który jak podejrzewam będzie bardzo chętny do koalicji.
Taka sytuacja ma postawić PiS właściwie pod ścianą, bo czy ktoś wyobraża sobie koalicję PiS-RPP? A jeśli nawet, to czy ktoś wyobraża sobie co by się wtedy działo?

2. Drugą szykowaną alternatywą, w razie niebezpiecznie dużej przewagi PiS jest unieważnienie wyborów przy pomocy Nowej Prawicy, której nie zarejestrowano list wyborczych. Korwin zdaje się już złożył pozew w sądzie, a sąd wyda po wyborach wyrok w zależności od wyniku
tych wyborów.

Szarlej

Vote up!
0
Vote down!
0

Szarlej

#187252