Życzę rozumu i skromności

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

No i mamy w III RP przełom. Tyle było narzekań ze strony prawicowych malkontentów, że po 1989 roku mimo rozkradzenia majątku narodowego i wyprzedaniu za bezcen rodowych sreber nie skazano żadnego polityka i aferzysty. Tyle było biadolenia, że komunistyczni zbrodniarze mający krew na rękach są bezkarni i śmieją się Polakom w twarz, a tu taka sensacja. Właśnie na trzy lata odsiadki i to bez żadnego zawieszenia sąd, a właściwie rozgrzany sędzia Wojciech Łączewski skazał byłego szefa CBA i wiceprezesa PiS, Mariusza Kamińskiego oraz jego zastępców. Czyż to nie największy sukces III RP? Oto po 25 latach, jako pierwsi mają iść za kratki przedstawiciele partii opozycyjnej, którzy ośmielili się wydać wojnę skorumpowanej mafii w białych kołnierzykach.

 

Ale to nie jedyna sensacja. Z wyroku radości nie kryją nie tylko rządzący, beneficjenci Systemu i wszelkiej maści złodzieje, lewactwo oraz sługusy salonu tacy ja były szef Młodzieży Wszechpolskiej oraz prezes LPR, Roman Giertych czy fanatyczna feministka prof. Prawa, Monika Płatek z UW. Oto jak wyrok skomentował Robert Winnicki z Ruchu Narodowego: To prawda, że w Polsce jest mnóstwo niesprawiedliwych wyroków. To prawda, że nie osądzono wielu komunistycznych zbrodniarzy, aferzystów, polityków liberalnego i lewicowego mainstreamu. To prawda, że sprawiedliwość kuleje. Ale to żaden powód, by z Kamińskiego robić dziś męczennika. Bo on żadnym męczennikiem ani pozytywnym bohaterem tych wydarzeń nie jest.

No proszę, jaka zgodność poglądów ze swoim dawnym szefem. Pan Robert, co prawda nie stanął jeszcze tam gdzie stało ZOMO, ale ewidentnie stoi tam gdzie Giertych. No cóż, stara miłość nie rdzewieje.

 

O niektórych politykach PiS-u nie mam najlepszego zdania, ale „Mario”, czyli Mariusz Kamiński to dla mnie postać wyjątkowa i jak wiedzą dobrze wszyscy ci, którzy go znają człowiek niezwykle odważny, prawy, skromny oraz uczciwy aż do bólu. Nie wiem, co Robert Winnicki robił mając szesnaście lat, ale może warto by wiedział, że w 1981 roku właśnie w wieku szesnastu lat Mario wylądował w poprawczaku za „zbezczeszczenie” Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej. Śmiało można nazwać Kamińskiego wojującym antykomunistą, który nie raz za swoje poglądy i działalność płacił słono. Co ważne, mimo rzeczywistych represji, jakich doświadczał w swoim życiu i to już, jako kilkunastolatek, nigdy się nie skarżył i nie obnosił ze swoim męczeństwem, jak czyni to dzisiaj wielu „narodowych bohaterów” cierpiących na pluszowych krzyżach.

 

Proponowałbym na przyszłość więcej umiaru, rozsądku oraz szacunku okazywanego ludziom, którzy w swoim życiu coś już dla Polski zrobili i to w czasach, kiedy odwaga nie była jeszcze tak tania. Życzę sprawniejszych hamulców, a przede wszystkim skromności oraz czerpania garściami z najlepszych wzorców. Na przykład z takiego jak Mariusz Kamiński, który nie pozuje dzisiaj na męczennika, a tym bardziej na wielkiego męża stanu i mędrca od geopolityki i co godne naśladowania, nie czynił tego również wówczas, gdy miał trzydzieści lat. A przecież mógł, bo także już wtedy nosił okulary. 

 

Artykuł opublikowany w tygodniku Polska Niepodległa

Nowy numer Warszawskiej Gazety od jutra w kioskach

Polecam również tekst Demontaż państwa już się skończył. Teraz będą znikać ludzie

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:26)

Komentarze

Nisko chylę czoło przed Mariuszem Kamińskim  - wyjątkowym człowiekiem, prawdziwym wzorem dla Polaków, którym droga jest Ojczyzna i Prawda.

Osądzenie i skazanie Mariusza Kamińskiego jest niewątpliwie jednym z "największych osiągnięć" resortowego systemu niesprawiedliwości III RP. To stalinizm w czystej postaci!

Pozdrawiam  

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1474191

Witam Panie Janie! Pan Kokos poruszyl bardzo wazny temat! Ten wyrok politycznego resortowego dziecka,objawia nam, ze nie mamy nawet pozorow demokracji w Polsce! To jest hanba wymiaru sprawiedliwosci! Ci klakierzy ,komedianci musza odejsc! Odejda osadzeni przez Niezawisle Polskie odrodzone sady! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1474289

Jaka jest różnica między skazaniem Mariusza Kamińskiego, a osądzaniem, choćby na tym forum, ludzi, którzy wychodząc z internowania czy z więzienia dostawali paszporty w jedną stronę. Nazywanie ich zdrajcami. Jak jest różnica między owym rozgrzanym sędzią a tymi uczniami Bolka?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1474343

Jest ogromna rzesza ludzi, których mózgi zostały nieodwracalnie zakute od naprzemiennych uderzeń sierpa i młota; oni pozostaną już na zawsze (dosłownie) stalinistami - nic nie jest w stanie tego zmienić. Jest to prawdziwe przekleństwo dla nich samych i wszystkich wkoło oraz główna przeszkoda w odbudowie Polski.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1474349

W dniu gdy prasa podała wyrok na Kamińskiego, czytałem komentarze i jeden naprawdę utkwił mi w głowie.

Ktoś napisał że panu Kamńskiemu nawet z wyrokiem bez zastanowienia pożyczył by 100 tys. zł. Natomiast nikomu z PO- PSL nie pożyczył by nawet złotówki.

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
0
#1474215

Witam! Prawy ,odwazny czlowiek zwalczajacy zorganizowana patologie ,zostaje osadzony i skazany przez mafie w togach! Panstwo Polskie stoi na glowie przyzwalajac, na to bluznierstwo! W tle slychac rechot kundli rzadzacej mafii! Zblizamy sie do punktu,calkowitej utratu suwerennosci naszego kraju! Pozdrawiam! 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1474220

Chociaż dla wielu krętaczy życie zejdzie

To po drugiej stronie już nie będzie ratunku

Bo skończy się okazja dla zła werbunku

Tam diabeł wydrze z duszy wszystkie srebrniki

I nie będzie potrzeba ekskomuniki

Pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1474268

Witam! Pieknie drogi Panie! Ja mysle i sugeruje ,ze za zycia jeszcze odpowiedza za swoje niecne szalbierskie czyny! Nie ma beskarnosci wobec sprawiedliwosci! Dodam chumorystycznie motto mojego kolegi! Twoje dobre uczynki ,nie beda bezkarne! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1474282

sędzia Wojciech Łączewski mam nadzieję, już zapracował na odpowiedni wyrok - dla siebie samego.

Jak powinni być karani sprzedajni sędziowie?

Czy tylko np. ostracyzmem zawodowym i utratą stanowiska, czy także utratą prawa wykonywania zawodu, a ostatecznie karami finansowymi (np. zapłatą odszkodowania bezprawnie skazanemu) czy wreszcie - karą więzienia w skrajnie rażących przypadkach niesprawiedliwych wyroków.

Jak wygląda polskie prawo karne?

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1474278

Komentarz wpisał mi się dwukrotnie i nie mogę tego usunąć ;(

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1474279

- kołnierzyki może białe lecz niewyprasowane. 2. - sprawiedliwość kuleje ? - więc się zagipsuje. 3. - męczenników, wyniesiemy na urzędy ... niech "wymęczą" swych oprawców. 4. - tam gdzie stało ZOMO, postawi się szubienice. 5. - 16-latek chętniej wsadzi łapę pod kieckę, aniżeli do publicznej kasy. Tyle, w największym skrócie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1474306

Fundamentem III RP poza sprzedajnymi me(n)diami, zniszczonym państwem, ogłupionymi przez telewizor ludźmi sa budowane przez służby "prawicowe" kanapy polityczne do tego by być wentylem dla zbuntopwanej młodzieży...aby nie pojawił sie kolejny Kamiński...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1474319

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Dzieci z Bullerbyn został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Z pozdrowieniami od:
Lisy Erikson
Lasse Erikson
Bosse Erikson
Britty Anderson
i Ani Anderson
I całej ferajny z Bullerbyn :)

#1474351

Właśnie, jak ten pisowski zbrodniarz śmiał stawiać zarzuty tak uczciwej Polce jak pani Beata S. ?  A że pokazano na taśmie że woła i  bierze łapówy, to nam sie tylko zdawało !

Jak śmiał w ogóle ścigać innych łotrów ten pisowski bandyta ?!

Do pierdla to za mało, łapy mu obciąć dla przykładu, aby nikt więcej w Polsce nie śmiał przeszkadzać złodziejom !

 

PS.

Zwolnić Cybę, Nowaka i Sawicką przywrócić do wszystkich godności, a całą moherową watahę zamknąć do łagrów u Putina... i wtedy bedzie raj !

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Ula

 

#1474360

Zwolnić Cybę, niech dalej zabija członków i zwolenników PIS, Sawicką przywrócić do PO i zrobić ją ministrą od przekształceń, i zrobi wszystkie szpitale prywatne, a kolejki do lekarza się zmniejszą, bo ludzie nie będą chodzić, z braku funduszy by się leczyć.

POlicja POlityczna wraz z towarzyszami sędziami i prokuratorami, na rozkaz Zjednoczonej Partii Obywatelskiej, przewodniej siły narodu, będą zamykać wszystkich, którzy nie myślą tak jak rząd ludowy, towarzyszki Kopary.

A nad wszystkim będzie czuwał rezyden państwa ludowego towarzysz red bul.

By ludziom z miast i WSI żyło się lepiej

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1474612

cyt:

Proponowałbym na przyszłość więcej umiaru, rozsądku oraz szacunku okazywanego ludziom, którzy w swoim życiu coś już dla Polski zrobili i to w czasach, kiedy odwaga nie była jeszcze tak tania. Życzę sprawniejszych hamulców, a przede wszystkim skromności oraz czerpania garściami z najlepszych wzorców. Na przykład z takiego jak Mariusz Kamiński, który nie pozuje dzisiaj na męczennika, a tym bardziej na wielkiego męża stanu i mędrca od geopolityki i co godne naśladowania, nie czynił tego również wówczas, gdy miał trzydzieści lat. A przecież mógł, bo także już wtedy nosił okulary. Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/kokos26/zycze-rozumu-i-skromnosci©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

 

Autorze, podpisuje sie " obiema recami " pod Twoim powyzszym stwierdzeniem. 

Od siebe dodalbym jedynie, choc sprosnie, acz dosadnie, ze :

Niektorzy nie umieja ciagle jeszcze odroznic gowna od twarogu...

pzdr.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1474636

Pana myśl jest taka, że niektórzy nie odróżniają gówna od twarogu, a moja jest trochę inna.
Co nie którzy uważają że, gówno to rarytas, i próbują innym to wciskać

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1474642

tresci w ktorej autor uswiadamia, ze niektorzy ludzie powinni byc ostrozniejsi w osadach Mariusza Kaminskiego.

Osobiscie cenie sobie pana Kaminskiego i rowniez nie lubie, gdy ktos z prawej strony dwuznacznie sie o nim wypowiada

lub wrecz go szkaluje, czy tez pomija jego wklad w pracy przeciw korupcji.

Dlatego, by Panu  doglebniej wyjasnic dodam, ze to moje...sprosne stwierdzenie...tyczy sie ludzi z prawej strony,

ktorzy podobnie jak ja nie sa za " partyjniactwem "  , nie potrafia jednak docenic personalnych zaslog konkretnych ludzi...

Mam nadzieje, ze  teraz lepiej zozumial Pan, to co napisalem.

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

chris

#1474661

To nie do pana, jeszcze nie mam problemów ze zrozumieniem co pan pisze.

To się ma do ludzi, którzy udają że chcą zmian, a tak naprawdę POmagają POlszewi, i chcą nam POdświadomie ten syf wcisnąć.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1474667

przepraszm, ale wczesniejszymi wpisami jakos uwraziwil mnie Pan na wlasna osobe...,

dlatego czasami te...  nieporozumienia.

 

Kiedys przed laty cos takiego irracjonalnie zgrabnego mi wyszlo  :

 

...pomimo wielu roznic, bardzo sie roznimy...

 

 

I to rowniez moze byc czasami powodem nieporozumien.

 

pzdr.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

chris

#1474669