Smoleńsk, zbrodnia nieukarana…do czasu

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Tragedia samolotu A-320 należącego do taniego przewoźnika Germanwings, spółki matki niemieckiej Lufthansy, jest jak twierdzą media i liczni eksperci jedyną na przestrzeni wielu lat katastrofą lotniczą, której przyczyny poznaliśmy tak naprawdę już w ciągu 48 godzin. Odnaleziona czarna skrzynka i zawarte w niej nagrania w sposób jednoznaczny ukazały nam prawdę o tym dramacie i nie było sensu zwlekać z poinformowaniem światowej opinii publicznej.  Do momentu konferencji prasowej francuskiej prokuratury poważni politycy, profesjonalni eksperci i odpowiedzialni dziennikarze unikali spekulacji i nie wygłaszali kategorycznych przedwczesnych sądów, gdyż jak sami twierdzili, byłoby to nieodpowiedzialne, nieprofesjonalne, a mówiąc wprost nieludzkie z tego prostego powodu, że mogłoby wyrządzić krzywdę niewinnym ludziom. Co zaskakujące podobną wstrzemięźliwość w komentarzach obserwowaliśmy w Polsce.  

 

I w ten oto sposób narodowa tragedia, jaka wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku przechodzi do historii, jako jedyny taki przypadek w cywilizowanym świecie, kiedy opinia publiczna niemal natychmiast po katastrofie poinformowana została kłamliwie o jej przyczynach, czyli winie słabo wyszkolonej załogi, która rzekomo miała działać pod presją śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz dowódcy Sił Powietrznych, gen. Andrzeja Błasika. Ogłoszono to zanim zbadano czarne skrzynki, a nawet jeszcze przed ich odnalezieniem. Haniebna propagandowa akcja rozpoczęła się natychmiast. Nikt nie czekał choćby na wstępne ustalenia późniejszego pseudo śledztwa.

 

Przez te ostatnie pięć lat, które minęły od smoleńskiej zbrodni każdy wypadek lotniczy musi wywoływać niepokój i lęk u zbrodniarzy, którzy zaplanowali i przeprowadzili zamach. Powiem więcej. Jestem pewien, że ciarki przebiegają im dzisiaj po grzbietach. Właśnie o tym, że mieliśmy w Smoleńsku do czynienia z zaplanowaną zbrodnią świadczy w sposób oczywisty ta cała propagandowa pełna kłamstw ofensywa. Jest pewne, że już dużo wcześniej uzgodniono, kto będzie obarczony odpowiedzialnością. Ważną okolicznością i poszlaką przemawiającą na niekorzyść sprawców jest ta niezwykła zgodność opinii zaordynowanych mediom przez rosyjskich i polskich wspólników zbrodni. Tak, więc dzisiaj po pięciu latach od zamachu już nie tylko wyniki ustaleń niezależnych ekspertów współpracujących z sejmowym zespołem Antoniego Macierewicza, ale i ta starannie przygotowana i natychmiast uruchomiona 10 kwietnia 2010 roku inwazja kłamstwa jest dowodem dokonania precyzyjnie zaplanowanego zamachu.   

 

O północy przy zielonych stolikach

modliły się diabły do cyfr.

Były szarfy i ordery, i muzyka

i stukał tajny szyfr.

Diabły w sercu swoim głupim, bo niedobrym

rozwiązywały biało-czerwony problem


 K.I. Gałczyński

 

Wato dzisiaj, pięć lat po zamachu przypomnieć tych, którzy stali sobotniego ranka 10 kwietnia 2010 roku w blokach startowych i czekali tylko na sygnał do propagandowego podłego i haniebnego ataku. Już w okolicach południa na antenie TVN24 pojawił się pierwszy tajemniczy ekspert z tytułem naukowym w kieszeni, czyli dr inż. Tomasz Szulc z Politechniki Wrocławskiej, który stwierdził:  … zawiodła absolutnie asertywność pilota, który uległ presji "prezydenta" lub jego otoczenia i próbował nie raz, nie dwa, a cztery razy, podchodzić do lądowania! Konsekwencje lądowania na innym lotnisku były "straszne", opóźnienie w uroczystościach lub nawet ich odwołanie. 

Gen. Sławomir Petelicki jeszcze zanim dopadł go „seryjny samobójca” ujawnił treść sms-a, jaki rozesłany został w dniu zamachu do całej wierchuszki Platformy Obywatelskiej. Oto jego treść:Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił

Chyba każdy teraz widzi, jak doskonale wyselekcjonowany i dyrygowany był ten chór uwikłanych w zdradę kłamców. Oczywiście z tym przekazem zamachowcy musieli dotrzeć także za granicę i to najlepiej przez jakiś „światowy autorytet”. I tak oto reżyser Andrzej Wajda, który jest mistrzem w przetwarzaniu scenariuszy na język obrazu i emocji już w kwietniu 2010 roku powiedział francuskiemu Le Monde: Los, jaki dotknął prezydenta Kaczyńskiego, jest tragiczny. Ale powinniśmy się dowiedzieć, w czym pomogą nam czarne skrzynki, czy decyzję o lądowaniu podjęto na jego rozkaz. Czy to prezydent zaryzykował życiem wszystkich pasażerów?

Jeżeli jest Wajda to oczywiście musi pojawić się także Michnik. Przecież to ci dwaj przyjaciele i „autorytety” w tajemnicy przed polskim społeczeństwem udali się w 1989 roku do Moskwy na rozmowy w Komitecie Centralnym KPZR, co opisał historyk Antoni Dudek.

To w rosyjskich mediach dzisiejszy „pogromca Putina” stacjonujący przy ulicy Czerskiej w Warszawie mówił: U nas także są ludzie, którzy napisali list do Polaków: nie dowierzajcie Putinowi! Znam wszystkie detale tej katastrofy. Nie ma żadnego dowodu, że tam była ręka FSB! To jest po prostu manipulacja strachem i kompleksem przeszłości. Kompleks ofiary jest charakterystyczny dla krajów, gdzie przez wiele lat nie było wolności […] U was też są ludzie, którzy nawet napisali do Polaków list: nie wierzcie Putinowi!

 

Waldemarze Kuczyński, pamiętamy także o tobie oraz redaktorze Tomaszu Lisie, u którego w programie ogłosiłeś natychmiast wynik własnego prywatnego śledztwa brzmiący: Załamał się formalny system dowodzenia statkiem powietrznym. Dowódcą statku został prezydent Lech Kaczyński, a dowódcą operacyjnym gen. Błasik. Takie kategoryczne stwierdzenie mógł wygłosić jedynie ocalały z katastrofy naoczny świadek, albo wyzbyty z człowieczeństwa moralno etyczny degenerat. Skoro zamachu nikt nie przeżył to otrzymujemy odpowiedź, kim jest Kuczyński. 

 

Tak samo nagle jak się pojawił tak zniknął z wizji dyżurny „specjalista” od Smoleńska, redaktor Jan Osiecki, który przekonywał: To jest dokładnie pokazane w stenogramach. Generał Błasik nie poszedł tam, żeby porozmawiać o zegarku czy o tym, co miał zamiar zrobić po lądowaniu w Smoleńsku. Musiał pójść w konkretnym celu. On tam autoryzuje błędy, jakie popełniają dowódcy samolotu, nie oponuje, wręcz przeciwnie, akceptuje, co się dzieje, To były działania związane z naciskami i z próbą doprowadzenia do lądowania.

Co ciekawe ten bliżej nieznany nikomu wcześniej dziennikarz już od kilkunastu lat kręcił się po sejmie oraz pobierał nauki języka rosyjskiego na kursie organizowanym przy ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Janie Osiecki, nazywany przez internautów Jasiem Flanelką z obawy, aby administratorzy nie usuwali ich komentarzy za określenie „szmata”, wiemy dzisiaj, że niczego takiego, o czym mówiłeś nie było w stenogramach. Gdzie się dzisiaj podziewasz? Mieszkasz w Polsce czy w ramach bezpieczeństwa ewakuowałeś się do Rosji?  Kto redaktorze Osiecki zorganizował ci w polskiej i rosyjskiej telewizji te smoleńskie medialne pięć minut?

 

Aby uwiarygodniać kłamstwo o „generale Błasiku w kokpicie” zaangażowano kwiecie salonowego dziennikarstwa. Ich zadaniem było serwowanie go opinii publicznej, jako czegoś oczywistego i udowodnionego. Oto przykłady.

Andrzej Mrozowski w TVN24: Jest kwestia generała Błasika, który do ostatniej chwili siedział w kabinie 

Monika Olejnik w Radiu Zet: Bo to, on (kpt. Protasiuk) tylko znał rosyjski, on się tylko komunikował z wieżą kontrolną, wszystko było na jego barkach i jeszcze na plecach miał gen. Błasika

 

A teraz przypomnijmy brawurowy występ chóru mieszanego, a właściwie tercetu egzotycznego z „Gazety Wyborczej” w składzie: Agnieszka Kublik, Wojciech Czuchnowski, Paweł Wroński: Jest świadek, który słyszał, jak tuż przed wylotem prezydenckiego Tu-154M dowódca Sił Powietrznych, gen. Andrzej Błasik, zwymyślał kapitana samolotu Arkadiusza Protasiuka.

Mało kto pamięta jeszcze tę kłamliwą i szybko zdemaskowaną wrzutkę wyznawców sekty pancernej brzozy. Świadek wyparował, a nagrania kamer z lotniska udowodniły, że tercet niemiłosiernie fałszował. Czy ktoś z w wyżej wymienionych pokajał się publicznie i przeprosił rodziny generała Błasika i majora Protasiuka? Czy te dziennikarskie hieny, a być może skrzynki pocztowe służb, pomyślały, co czują wdowy i ich dzieci? Czy to, aby nie te same zadowolone z siebie kłamliwe dziennikarskie gęby widujemy codziennie na ekranach telewizorów?

 

Najlepszym podsumowaniem tej do złudzenia przypominającej kłamstwo katyńskie propagandowej akcji niech będzie rozkaz wydany przez ówczesnego prezydenta Rosji, Dmitrija Miedwiediewa, który 6 grudnia 2010 roku podczas wizyty w Warszawie bez ogródek stwierdził: Nie wyobrażam sobie, by polskie i rosyjskie ustalenia w śledztwie po katastrofie smoleńskiej się różniły

W zasadzie to samo tyle, że językiem ciała i mimiką wyrazili Putin i Tusk na słynnej już fotografii, na której stojąc na miejscu katastrofy uśmiechali się i robili sobie żółwika. Zdjęcie zamieszczone na okładce tygodnika „wSieci” wywołało wycie salonu III RP i okrzyki – SKANDAL! Do tej pory skandalem okrzykiwano skandalizujące okładki będące fotomontażami. W tym wypadku skandalem okazała się porażająca i niezmanipulowana prawda. Podobnie było po ujawnieniu nikczemnego zachowania się Komorowskiego, który rżał ze śmiechu na płycie lotniska Okęcie podczas oczekiwania na przylot samolotu z ciałami ofiar zamachu.

 

Jak zapewne Czytelnik zauważył, nie przytoczyłem żadnego z materialnych dowodów i ustaleń wybitnych naukowców współpracujących z sejmowym zespołem pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza. Choć jest ich wiele i są w oczywisty sposób ważniejsze i bardziej przygważdżające sprawców, skupiłem się tylko na tym, co każdy z nas przy odrobinie wysiłku i zainteresowania mógł zaobserwować śledząc bacznie zachowanie reżimowych mediów.

 

W powieści Fiodora Dostojewskiego „Zbrodnia i kara”, Raskolnikow dokonuje zaplanowanego morderstwa i szczęśliwie ucieka z miejsca zbrodni przez nikogo niezauważony. Nie odczuwa jednak ulgi.  Panicznie bojąc się zdemaskowania prowadzi ze sobą wewnętrzny dialog i dochodzi do wniosku, że: Drobiazgi, drobiazgi są najważniejsze!... Bo te drobiazgi gubią zawsze i wszędzie. Zaczyna odczuwać potworny lęk rujnujący jego psychikę. Jestem pewien, że wiele pozornie wyluzowanych i uśmiechających się do kamer osób uwikłanych w Smoleńsk miota się dzisiaj nocami w mokrej pościeli czując właśnie ten śmiertelny niemal zwierzęcy strach. Czy dlatego Komorowski notorycznie zasypia na różnych oficjalnych uroczystościach? Jak wysypia się Tomasz Arabski w Madrycie i Donald Tusk w Brukseli?

Zapamiętajcie sobie zdrajcy i wszyscy wasi pomagierzy. Smoleńsk jest ciągle zbrodnią nieukaraną, ale tylko do czasu. Już nigdy nie zaznacie spokoju.     

 

Artykuł opublikowany w Warszawskiej Gazecie

www.warszawskagazeta.pl

 

Tutaj można „polubić” moja stronę

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:21)

Komentarze

Własnie ten strach Po-szustów czy to w kraju czy za granicą powoduje kolejne "odkrycia" prokuratury czy me(n)diów - jak dzisiejsze "nowe odczyty taśmy"...o 30% wiećej udało się rzekomo "odczytać"...To brednia , której celem jest dalsze dzielenie Polaków bo tylko wtedy Po-szuści odsuwaja od siebie odpowiedzialnośc karną za Smoleńsk...oni nie moga juz byc opozycja i wiedza o tym...

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1472624

Obawiam się, że dzisiaj znowu będziemy świadkami kolejnej ofensywy propagandowej: dzisiaj łajdackie media "poinformowały", że śledczy dopatrzyli się (może dosłyszeli) Gen Błasika w kokpicie PLF101

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/487257,zmiescisz-sie-smialo-general-blasik-prowadzil-samolot-na-lotnisko-w-smolensku-nowe-nagrania-z-tupolewa.html

http://natemat.pl/95795,po-czterech-latach-od-smolenska-ustalono-ze-gen-blasik-byl-trzezwy-rzeczniczka-rzadu-naleza-sie-przeprosiny-ale-nie-z-naszej-str

http://www.fakt.pl/polityka/smolensk-nowe-nagranie-z-tupolewa-czy-gen-blasik-naciskal-,artykuly,536537.html

 

Pożyteczni idioci muszą nadal wierzyć, a tu nowe fakty - raport nienieckiego wywiadu - więc potrzebna wrzuta...

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1472626

pojeciem posiadania sumienia,wyobrazamy sobie ze ich wlasnie sumienie gryzie.
Ale czy te szamty ,zdrajcy ,sprzedawczyki mordercy smolenscy pokacapskojewrejska banda ma jakies sumienie?Czy zeczywiscie ich cos gryzie tak jak bysmy sobie to wyobrazali?
Watpie.
A szkoda!

Ale napewno boja sie zeby ktos z tego morderczego spisku nie sypnal,bo go moga nie zdzayc usamobojczyc i jak sie worek rozsypie to moze byc ciezko
A wystrczy zeby ktos zaczol puszczac informacje a sluzby juz dla prewencji zlikiduja podejzanych wlacznie z tymi co nic nie wydali jeszcze.
Moze tez boja sie odrodzonych SZTYLETNIKOW czy AKowskich egzekutorow sadow podziemia polskiego.
Ale mama nadzieje ze jednak taka Kopacz wciaz w nocnych snak kopie w ziemi smolenskiej i przesiewa ziemie i ze Sikorski w kazdym samolocie ma sraczke Tusk ma dozymetr przy sobie i kazdy napoj bada czy nie ma w nim Polonu,
Turowskiemu czy Barowi snia sie caly czas drgajace ciala ofiar ze Smolenska,a
Komoruski w czasie snu ciagle rozwiazuje rebus z zyrandolem i sznurem i nie moze go rozwiazac.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1472651

Gdyby ci z naszych rodaków, którzy mienią się katolikami,słuchali nauk dwóch naszych współczesnych świętych,nie mieliby trudności ze zrozumieniem co się stało 10.04.2010. Cóż, nauka poszła w las.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1472652

gdy staje się bezsilnym zaklęciem,minęła już na szczęście faza bezczelna. Słaba pociecha bo podobnie jak z Katyniem trwać może to dziesiątki lat. 

Bardzo dobry tekst autora, już dawno czegoś równie dobitnego i całkowicie wyczerpującego temat nie czytałem. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1472653

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nie bardzo rozumiem kogo próbuje Pan pocieszyć lub nastraszyć. Proszę przyjąć do wiadomości, że zbrodnia smoleńska nigdy nie zostanie wyjaśniona, a jej sprawcy nigdy nie zostaną ukarani. Zresztą kto miałby ich ukarać ? Jaki sąd ukarze służby wywiadowcze Niemiec, Rosji i Izraela ?
Może ten w Strasburgu ? Żarty Pan sobie robi.
Choćby dzisiejszy przykład, gry luster. Generała Błasika jeszcze przez 100 lat będą wkładać w kokpit Tupolewa i z niego wyciągać, wkładać i wyciągać.
Zapomnijcie o poznaniu prawdy i sprawców tego zamachu.
Skupcie się wyłącznie na zabezpieczeniu przed "wypadkami" w przyszłości.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1472666

rzeczywiscie MAJSTERSZTYK...

Przygotowany w kazdym wymiarze, wykonany celujaco, a medialna owloka tak samo wykonana jak sam zamach...

Wszystkie media swiatowe w kilka minut po zamachu zdyscyplinowanie podaly " rzetelne informacje "

Zdaja sobie Panstwo sprawe jakiego to wymagalo przygotowania i jakie sily tworcze i sprawcze byly w to zaangazowane ???

A nastepnie wybuch  wulkanu na Islandii, uniemozliwil przyjazd na oficjalny pogrzeb glow panstw europejskich, no 

z wyjatkiem Prezydenta Niemiec, ktory to po krotkim czasie podal sie w Niemczech do dymisji...

pzdr.

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

chris

#1472676

Pamietamy, jak szczujnia medialna wystartowala z blokow pare godzin po katastrofie,opluwajac Polskich pilotow!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1472680

co znaczy pare godzin po... ???

 

Jako, ze dysponuje kilkoma odbiornikami TV wiec niezaleznie ogladalem wowczas stacje krajowe i zagraniczne.

 

To nie bylo zadne kilka godzin, tylko kilkanascie minut po zamachu i to zostala podana dokladna przyczyna 

 tj, niekompetencja pilota, i rozkaz sp. Prezydenta Kaczynskiego, ze pomimo mgly maja londowac natchmiast !

Slowem jedynym czytelnym przekazem, byla glupota Polakow przebywajacych na pokladzie samolotu...

Okolo poznego poludnia dodano rowniez, ze prawdopodobnie pilot nie byl calkiem trzezwy, jak rowniez inni na pokladzie.

 

Z ta opinia doslownie w kwadrans po zamachu  walczylem - rzecz zrozumiala werbalnie..., -

z moimi oponentami za granica kraju...

 

pzdr.

 

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

chris

#1472693