Informacje ogólnodostępne

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

Poniższe informacje pochodzą z ogólnodostępnych stron internetowych.

Gabriel Janowski.
Jego życiorys znajduje się tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gabriel_Janowski i tu: http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Gabriel_Janowski Jako poseł sprzeciwiał się wielokrotnie rabunkowej prywatyzacji przedsiębiorstw. 16 stycznia 2000 roku "zachowywał się ekscentrycznie". Sprawa została szeroko przedstawiona w mediach, a nagrania filmowe i drobiazgowe opisy jego zachowania tego dnia są do dziś łatwe do odnalezienia choćby na "youtube". Zdarzenie to złamało karierę polityczną Gabriela Janowskiego choć nie zakończyło całkowicie jego dzialności. Dokładniejszy opis zdarzeń z ostatniego roku, w tym pism procesowych i tekst ugody znajduje się tutaj: http://www.gabrieljanowski.pl/ co świadczy, że pamięć o tym dniu jest podtrzymywana. Okazało się też że osoby przeciw których działaniom występował - Wiesław Kaczmarek (członek m.in. Polskiego Związku Łowieckiego) oraz Emil Wąsacz zostali oskarżeni o "niedopełnienie obpwoiązków" i przestępstwa gospodarcze. Sprawy te nie zostały zakończone i można się spodziewać że ulegną przedawnieniu. Sam Gabriel Janowski twierdził, że podano mu silne narkotyki.

Jan Maria Rokita.
W latach 1989 - 1991 przewodniczył Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do Zbadania Działalności MSW (tzw. komisji Rokity). Efektem jej prac był tzw. "Raport Rokity". Raport dotyczył niewyjaśnionych przypadków śmierci ponad stu osób - działaczy opozycji. Ustalono, że w większości przypadków miały one związek z działalnością MSW; ustalono też nazwiska osób podejrzanych o przestępstwa związane z tymi przypadkami. Sprawa jest bliżej opisana w dostępnym on-line styczniowym Biuletynie IPN z 2003 roku. W pionie śledczym warszawskiego IPN powołano w 2006 roku specjalny zespół prokuratorów do prowadzenia śledztwa w tej sprawie. Rokita stał się znany dzięki pracom w komisji śledczej badającej sprawę tzw. afery Rywina. Wypowiadał się negatywnie o Grzegorzu Wieczerzaku i Konradzie Kornatowskim co skutkowało rozprawami sądowymi.
W 2005 drugi po Donaldzie Tusku w Platformie Obywatelskiej; "Premier z Krakowa". W związku z incydentem z 10 lutego 2009 w samolocie pasażerskim Lufthansy prokurator z prokuratury w Landshut w prowadzonym postępowaniu karnym przedstawił Janowi Rokicie zarzut popełnienia czynów zabronionych w postaci zakłócenia spokoju i stawiania oporu funkcjonariuszom policji. Informacje tu: http://wyborcza.pl/1,76842,6261846,Rokita__traktowali_mnie_z_niemiecka_nienawiscia_do.html , tu: http://wyborcza.pl/1,76842,6266220.html i w innych miejscach. Kolokwialnie można powiedzieć że Jan Rokita "ośmieszył się swoim zachowaniem".

Krzysztof Marek Piesiewicz.
Przede wszystkim prawnik. Był między innymi oskarżycielem posiłkowym w procesie zabójców Ks. Popiełuszki oraz obrońcą Ryszarda Kuklińskiego. 22 lipca 1989 matka Krzysztofa Piesiewicza została zamordowana; jej ciało skrępowano w taki sposób, jak skrępowano Ks. Jerzego Popiełuszkę. Więcej informacji tu, także na tematy pokrewne: http://edu.newsweek.pl/artykuly/wydruk.asp?Artykul=211 Piesiewicza skompromitowały kontakty z prostytutkami z których nagrania filmowe ujawniono publicznie oraz fakt używania narkotyków. Filmy zostały przedtem użyte w celu szantażu. W listopadzie 2009 r. zatrzymano szantażystów. Nie było wobec nich wniosków o areszt, co prokuratura tłumaczyła stosunkowo niską grożącą im karą. Prokuratura zapewniała, że szantażyści to "przypadkowa grupa". Kompromitacja Piesiewicza była tak skuteczna że nawet na NP jego nazwisko wspominane jest w negatywnym kontekście.
http://wyborcza.pl/1,75478,8084724,Proces_szantazystow_przelozony.html#ixzz1G3IyUphD Można powiedzieć, że pan Piesiewicz był naiwny i nieostrożny. Czy dał się podejść jak dziecko?

Elżbieta Kruk.
W listopadzie 2008 dziennikarze "przyłapali" Elżbietę Kruk w stanie wskazującym na nadużycie alkoholu.
Informacje szczegółowe tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/El%C5%BCbieta_Kruk
http://wyborcza.pl/1,81388,3353733.html
Oczywiście, znów są nagrania, można obejrzeć tu: http://wyborcza.pl/1,75478,8832471,Posel_Dorn_przylapany_przez_dziennikarzy_po_alkoholu.html

Ludwik Dorn.
"Przyłapano go" w grudniu 2010, akurat po tym jak wyraził swoją wolę współpracy z PiS. Nagranie oczywiście jest, tu:
http://wyborcza.pl/1,75478,8832471,Posel_Dorn_przylapany_przez_dziennikarzy_po_alkoholu.html i tu: http://wyborcza.pl/1,76842,8836330,Kopanie_lezacego_Dorna.html

Kazimierz Marcinkiewicz.
(i Isabel Olchowicz)
Życiorys Kazimierza Marcinkiewicza opisano tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Marcinkiewicz
Z rzeczy ważnych - będąc premierem stał się człowiekiem popularnym; 7 lipca 2006 poinformował Komitet Polityczny PiS o zamiarze podania się do dymisji z urzędu Premiera, obowiązki te pełnił do 14 lipca 2006 czyli niecały rok. Isabel poznał "znacznie później", informacja tu: http://kobieta.dziennik.pl/artykuly/155796,isabel-niczyja-kochanka-nie-bylam.html Było na ten temat wiele hałasu w mediach i kolorowych czasopismach, prześcigających się w sensacjach. Pomijając sprawy związane ze "skandalem towarzyskim" Marcinkiewicz stracił swoją dotychczasową rodzinę i z pewnością popularność towarzyszącą mu jako premierowi. Trudno oprzeć się wrażeniu że "coś tu nie pasuje".

Seweryn Jaworski.
Jeden z bardziej znanych działaczy "Solidarności" z lat 1980-1981; Pod koniec lat 80 wieku był przedstawicielem Solidarności Walczącej w Warszawie. W 1989 był przeciwnikiem rozmów Okrągłego Stołu które uznał za zdradę narodowych interesów. Życiorys tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Seweryn_Jaworski i tu: http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Seweryn_Jaworski Według wycinków prasowych ("G.W. z 17.02.1995 Dodatek") zawartych w teczce "Szpak" opublikowanej w Internecie przez Radosława Sikorskiego, "Seweryn Jaworski - pisało "Życie Warszawy" zdemolował lokal przy ul. Smolnej 40. (...)Jaworski nagle zaczął się miotać po pokoju, demolując znajdujące się w zasięgu ręki meble. Był tak agresywny, że trzeba było wezwać policję".(Autor: Paweł Smoleński).
W 2003 roku Dariusz Cychol napisał dla czasopisma "Nie" artykuł w stylu "Seansów nienawiści" Jerzego Urbana z 1984 roku w emocjonalny i niewyszukany sposób przypisując Jaworskiemu wyjątkowo odrażające przestępstwa pospolite; link tu: http://www.nie.com.pl/art1460.htm .Seweryn Jaworski wypowiadał się w sprawach związanych ze śmiercią Ks. Popiełuszki w 2007 roku, informacja tu: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4660655.html , także tu: http://www.radiownet.pl/radio/wpis/6535/. Tu splatają się wątki porwania Ksiedza Popiełuszki z osobami Seweryna Jaworskiego oraz Wojciecha Sumlińskiego, który napisał książkę "Kto naprawdę Go zabił" i również miał liczne, poważne kłopoty. W tym w związku ze sprawą "Aneksu do raportu Macierewicza". Sprawy te były opisywane wielokrotnie.

Jan Parys.
Życiorys tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Parys
Był między innymi Ministrem Obrony Narodowej z rekomendacji Porozumienia Centrum w rządzie Jana Olszewskiego. Zdecydował o przeniesieniu w stan spoczynku wiceadmirała Piotra Kołodziejczyka; atakował Mieczysława Wachowskiego i Jerzego Milewskiego. W 2003 roku odszedł ze stanowiska wiceprezesa Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie w atmosferze skandalu za przyznawanie sobie bezprawnie wysokich premii. To zakończyło jego polityczną karierę; w 2008 roku otrzymał wyrok skazujący. Niemniej, wraz z Józefem Szaniawskim sprowadził do Polski prochy Ryszarda Kuklińskiego; występował też jako oskarżyciel posiłkowy w procesie Jana Lesiaka.

Romuald Szeremietiew (i Zbigniew Farmus).
W rządach Jana Olszewskiego i Jerzego Buzka pełnił stanowisko wiceministra obrony Historia jego eliminacji z życia politycznego za pomocą prowokacji i bezpodstawnych oskarżeń opisana jest przez niego samego, np. tu: http://szeremietiew.com/sprawa.php?c=kasjer a także tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Romuald_Szeremietiew

Lech i Jarosław Kaczyńscy.
Stali się celem prowokacji związanej z aferą FOZZ i Januszem Pineiro, opisanej tu: http://wyborcza.pl/1,76842,7204962,Pineiro_i_Klemba_skazani_na_2_lata_i_8_miesiecy.html i tu: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,3683493.html

Jest o wiele więcej nazwisk i historii tego typu. Ludzi, którzy zostali oskarżeni lub przedstawieni opinii publicznej jako aferzyści, złodzieje, narkomani, pijacy czy erotomani. Tych którzy w podobnych sytuacjach uniknęli rozgłosu lub "wycofali się w porę" i ich sprawy i nazwiska pozostają powszechnie nieznane. Na pytanie czy przytoczone wyżej kilka historii łączy coś lub ktoś - każdy odpowiedzieć musi sobie sam.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Którą należ  wybrać ,aby poodcinać łapy razwiedce wydaje się być tylko jedna ,taka jak w Egipcie lub Libii ,rozważam różne opcje i sposoby choć  wczoraj u kogoś czytałem na tym portalu ,że najlepsza metodą jest pilnowanie urn,mobilizacja elektoratu i przedstawianie przede wszystkim programu.Zgodziłbym  się z tymi tezami chyba Owoca ,gdyby nie to,że razwiedka rozgrywa te sprawy w sposób mistrzowski,kontrując o czasie i w odpowiednim kierunku,robi zadymy,umiejętnie używa ''śpiochów'', podaje tematy zastępcze,a nawet eliminuje całkowicie i bezpowrotnie,nie cofają się przed niczym i nikim,taka jest obecnie sytuacja w Polsce i tylko Polsce jest tak źle z pośród dawnych demoludów ,nie jestem przeciwko pilnowania urn i mobilizacji ,a nawet sam się u siebie zaangażuję we wszystkie działania,na pewno będzie im dużo trudniej nas rozgrywać,a może ta metoda odniesie sukces ,ale radził bym się przygotowywać do opcji Arabskiej.Takie jest moje ,może subiektywne zdanie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#141820

Jan Bogatko

...przeciwników politycznych, oparta na kłamstwie lub prowokacji, jest wypróbowaną metodą bolszewicką, stosowaną przez PO - SLD.

Pozdrawiam,

ps: ale prawda zawsze wychodzi na jaw, czasem późno, a nigdy nie za późno!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#141826

że major Protasiuk należał do grupy fałszujacej faktury!!!
I podobno własnie teraz wyjawił to minister obrony znany nam psychiatra i historyk sztuki w jednej osobie.
Już brakuje słów i aż strach pomyśleć co jeszcze łże media napiszą bliżej 10 kwietnia a póżniej bliżej dnia wyborów.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#141832

Wiele drobnych spraw ucieka, a tu proszę małe zestawienie i wychodzi nowa jakość. Zawsze dziwiło mnie, że wielu lekarzy fiskusa rąbie zupełnie bezkarnie, mimo iż dom jak z bajki, wakacje na Haiti lub Lofotach, a przed domem cztery samochody, a najcieńszy to jeep lub landrower. No cóż, za usługi lub dostarczenie informacji o delikwencie nieustające wakacje podatkowe na bank. 10/10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#141841

Właśnie dlatego trzeba szybko zmienić rządzących, żeby nie mogli dalej "działać".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#142429

że "rządzący" też mogą okazać się przedmiotem, nie podmiotem w różnych sprawach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#142757