Ziobrę dobić osinowym kołkiem

Obrazek użytkownika Fredd
Kraj

Pisanie o zwycięstwie PiS nie ma sensu, podobnie jak pisanie o porażce. Po prostu poprawiliśmy stan posiadania w najmniej znaczących wyborach jakie istnieją. Można użyć terminologii szachowej, Kaczyński poświęcił lekką figurę, by zyskać inicjatywę i pozycję.  Droga do zwycięstwa w tych wyborach wiodła jedynie… przez kapitulacje wobec „ziobrystów” i El Padre Muchomorka. Mimo 10x mniejszego poparcia „ziobryści” domagali się „zjednoczenia” na ich warunkach, a Padre niczym oprych w ciemnej alei domagał się dla swoich nominatów (słynących z dosyć luźnego stosunku do lojalności i dyscypliny partyjnej najdelikatniej ujmując), bo jak nie to... wesprze przeciwników. 

W praktyce oznaczałoby to zapewnienie Ziobrze, Kurskiemu i jeszcze pewnie z dwóm osobom z kręgu RM kolejnych milionów, dożywotniej emerytury i możliwości dalszego knucia przeciw Kaczyńskiemu. Przy okazji Kaczyński wysłałby sygnał, do członków partii, iż lojalnością mogą sobie to i owo podetrzeć. Czy mógł tak zrobić? Gdyby był tak cyniczny  jak twierdzą przeciwnicy to pewnie tak, choć byłby to nie tylko akt cynizmu, ale i głupoty. Więc trudno, trzeba przecierpieć durne komentarze o „7 klęsce Kaczyńskiego”, niech im będzie. Uważam, że warto.

Potencjał szkodzenia pożytecznych idiotów jakimi stali się Kurski i Ziobro wyczerpał się. Jedyne wybory w których mogli szkodzić właśnie się zakończyły, wzięli swoje 10% w Małopolsce, 7% w Świętokrzyskim, drobiazgi w innych miejscach i niech sobie te listy wyników oprawią i powieszą. Na wybory samorządowe nie mają struktur, pieniędzy, ani nawet miejsca, żeby samemu kandydować. El Padre Muchomorek też mimo wszystko potrafi liczyć, skoro nie udało się im przekroczyć 5% i szachować Kaczyńskiego stali się nieprzydatni i czeka ich los Giertycha, któremu z dnia na dzień wycofał poparcie ogłaszając, iż LPR (którą sam stworzył) „leży na katafalku”. 

Tchórzliwa rejterada Ziobry w wieczór wyborczy, gdy wzorem PDT schował się w szafie, albo pod kołdrą PatiKoti potwierdza niedojrzałość tego człowieka. Za to następnego dnia, jak ochłonął, to ho ho, wygrażał Kaczorowi, że aż miło. To ja już wole Miśka, który przynajmniej nie udawał, że jest czymś więcej niż polityczną szmatą do wynajęcia. Powinien Kaczyński zrobić "pokazówkę" i każdego, który miał cokolwiek wspólnego z Ziobro i jego ostatnią działalnością ukarać dożywotnim zakazem kandydowania z poparciem PiS na jakimkolwiek szczeblu. Nawet do rady sołeckiej.

Zupełnie inaczej sprawy się mają z Gowinem. Gowin nigdy nie był w PiS, nigdy nie rozbijał Kaczyńskiemu partii, odszedł z PO na swoje, nie wyszło. Należy mu podać rękę, jak chce sobie przeciw Majchrowskiemu pokandydować na jesieni proszę bardzo. Lepszego kandydata i tak nie znajdziemy. Tak samo Godson w Łodzi.Oczywiście powyższe nie dotyczy glonów oklejających Gowinową łajbę. Trzeba je zeskrobać, albo nie ma o czym gadać.

Ciekawa sprawa – rozmawiał sobie wczoraj w „Trójce” Rosatii i Marek Jurek.  Prawdziwą furię tego pierwszego wywołał zapowiedź, iż 19 europosłów PiS poprze Junckera i  wstąpi do frakcji chadeckiej jak chadecy zaproponują jakieś  koncesje. Toż to być nie może, te buraki z PiS będą dobijać targów na salonach Jewropy, a paszoł wont do frakcji Korwina.  Ma być wielka koalicja Chadeków z Socjalistami, a PO ma jedynych specjalistów od Jewropy, której „pisowcy nie rozumieją”.

Patrzę na tego całego Korwina, zdanie o jego agenturalności nie zmieniam, ale widzę, że to kompletny wariat. Agent, ale w tej chwili taki agent – beserker, którym nie da się sterować. Zyskał praktycznie dożywotnią (ma 72 lata) niezależność finansową, nie ma absolutnie niczego do stracenia, a chce się zapisać w pamięci ludzkiej. Oj, coś mi mówi, że jego promotorzy mogą pożałować, że go wypromowali. Jeszcze im ten Korwin wyjdzie bokiem.

 

Mamy teraz wakacje na horyzoncie, trochę odechu, kolejna kampania zacznie się praktycznie we wrześniu. Skoro według słów PDT teraz dzieci jednak mogą 1 września iść do szkół, to zobaczymy ile pieniędzy zostanie rodzicom w portfelach jak już faktycznie pójdą.  

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:21)

Komentarze

"...pożytecznych idiotów jakimi stali się Kurski i Ziobro..."

 

Ja ich raczej odbieram, jako bezwzględnych cyników, lecz niestety dla nich, niezbyt inteligentnych. I obaj to egomaniacy i narcyzi.

Takie do niczego niepotrzebne kreatury.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1426046

Dałem im przywilej młodzieńczej głupoty, bo mentalnie to 20 latkowie z przerośniętynm ego. Cynizm zapewne też, bardziej jednak sypnęli piaskiem po oczach wszyskim dookoła, bo zły Kaczor zabrał ich ulubione wiaderko   

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1426047

Tylko ile można jechać na młodzieżowej karcie rowerowej ! W tej chwili te enfant terrible robią jiż tylko za TVNowskich statystów, wyraźnie ciągnąc w stronę Stefana w wersji "soft".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


#1426062

robi wiele szkód na scenie politycznej.

Przypomnijmy, jak z końskim łbem (giertych) bywa w zalotach - 

Dla większości słupki i ułamki procenta w tej rozbijackiej robocie niewiele mówią -

4% stracone teraz(ponad 200.tys. głosów) (uzysk dla ryżego) to niepowetowana strata i nic nie może tłumaczyć -

Wcześniej takim szkodnikiem był (jest) cytowany powyżej Marek Jurek -

Pood hasełkami "zaznaczenia swojej odrębności" rozbijał z obóz patriotyczny budowany z takim mozołem.

Źródła takich zachowań w Konwencie  - ciągle odbija się czkawką tamto bezhołowie.

"Mniej ważne wybory"

Kolego. Każde są ważne -

Jeśli nie teraz to kiedy .

Wybory samorządowe są ważne- rozwalić układy powiatowo-gmninne .

Bez uporządkowania Polski gminnej trudno rządzić z centrali.

Bez terenu nie ma mowy o trwałym sukcesie.

Ale. Partia musi się rozszerzyć .

Struktury są już skostniałe i wymagają radykalnych zmian.

Zmęczenie aparatu jest widoczne - uwydatnia to brak inicjatyw u namaszczonych przez Prezesa zarządów.

Zaniedbana jest (blokowana) praca w ośrodkach akademickich -

Niestety, nie znajdzie się poparcia w młodym pokoleniu stosując dotychczasowe metody ( to na wyrost - na tym polu nie ma konkretnych działań )

Stąd, potrzeba aktywizowania w oparciu o autentycznych młodych działaczy ( Hofman może i młody jak na standarty PZPR) 

Parafrazując - "czego się boisz..." daj pole i szukaj w młody pookoleniu kontynuacji.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1426051

Witam

 

Pod wszystkimi tezami podpisuję się oburącz.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1426073

e tam - tezy.

Mnie I wielu innym zależy na Przedstawicielstwie opartym na wartościach, 

zarządzanym w sposób dynamiczny i konsekwentnym w działaniu.

Otwartym na szerokie spektrum OBOZU PATRIOTYCZNEGO 

w nim bez podjazdowych walk miejsce dla Antoniego Macierewicza (swoją drogą PiS wyciszył Antoniego nawet pod tym szczurze ruskiej prokuratury z taśmami ) .

Rozumię ten mus z uśpieniem Pana Antoniego .

Wynika to z braku innych silnych skrzydeł .

(bo lada co jakie skrzydełko urasta zaraz chce orła prowadzić na manowce)

Ale. 

PiS jest w pacie wewnętrznym .

grupy interesów zablokowały rozwój.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1426076

Według mnie jedynym sposobem na rozbicie mafii gminno powiatowej jest nowy podział administracyjny kraju, ale nie poprzez rozmnożenie województw czy całej reszty , a poprzez "komasację". podział bardzo prosty, ale chyba najbardziej efektywny. 7 województw i 5 metropolii na prawach województw. Oczywiście należy również odpowiednio zmniejszyć liczbę starostw, powiatów i gmin. Jest to trochę radykalne posunięcie, ale myślę, że jest w stanie złamać kgosłup mafii samorządowej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1426134

ale wrzask -

czy mamy wyrazistą babę jak Margaret Thatcher

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1426139

El Padre? A gdzie wzywał do głosowania na SP? Że umożliwiał przedstawianie poglądów, racji? Każdemu umożliwiał, kto miał coś mądrego do powiedzenia. Że popierał konkretnych, pewnych "ewangelicznie" ludzi? A dlaczego nie? To, że poszło do wyborów tylko niespełna 24% - to też jego wina? Gdzieś wzywał do bojkotu? Proszę, uruchomcie zwoje...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Stasiek

#1426060

retoryka ta sama.

Czy nie rozumiesz człowiecze - jest jedna droga i jeden autobus -

Inaczej będziemy na boso gonić za czerwonym.

chyba że ,

Padre lubi czerwonego ?

miłosierdzie ?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1426065

Kurski usilnie stara sie teraz sprzedać Kaczyńskiemu Niderlandy, czyli 4% popracia. Nie można - pomimo palcem na wodzie pisanych zysków - podawać koła ratunkowego zdrajcom, a za takich uważam zarówno Kurskiego jak i Ziobrę. Gdy Kaczyński mówil o ich powrocie, robili sobie z takiej propozycji jaja. Teraz pozostaje im juz tylko pójść i uczciwie zapracować sobie na chlebek. Dla odszczepieńcow życie na koszt społeczeństwa dobiega końca. Znaleźli się w doborowym towarzystwie - jako gwiazdy jednego sezonu - wraz z palikociarnią, o którym juz tylko archiwa Sejmu będą wspominać.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1426077

... i zrobić z niego harcownika typu podwójnego Niesiołowskiego, ale z pozycji SP. Jak się dobrze zasłuży to za jakieś 10 lat można pozwolić aby kandydował z list PiS, ale jako niezależny.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1426136

umyć auto Prezesa .

Czas najwyższy wprowadzić zasady dla banitów .

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1426140

TEŻ chce coś obalić "własnymi ręcami"? ;)

Tacy są najbardziej nieprzewidywalni.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1426138

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1426150

zawszo twiierdze -

angielskie żarcie odbiera dobry smak. 

Mam swoje krytyczne zdanie nt. w/w Pana 

to nie jest metoda Niepoprawnych 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1426151

A co Toba tak  WSTRZASNELO - 

a  ja twiierdze ze angielskie jedzenie jest wysmienite

zalezy co sie ZRE

Kurczak tikka masala

Muffiny angielskie oraz Eggs Benedict i Eggs Florentine

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1426152

między tymi dwoma zdjęciami nie widział różnicy? Ja widzę i to wyraźnie , na tym wyżej jest posać Azjatki a na tym niżej już jej nie ma.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

lupo

#1426199

jeszcze 4

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1426206