cornik - blog

Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

 

 

Duda-Maliniak "uwalił" (przy udziale "małpy z brzytwą" Romaszewskiej i WSI-okowych "doradców" z BBN) dwie najważniejsze ustawy o sądownictwie - i zamiast DAAWNO "być pozamiatane", mamy słabe , nieudolne państwo, "pchane" w objęcia (i coraz wyraźniej podporządkowywane) Unii Jewropejskiej (a de facto Niemcom), a w Kraju puszących się i pewnych siebie "Czaskoskich".. "Zdanowskich" czy "...

3.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (20 głosów)
Obrazek użytkownika cornik
Humor i satyra

 

 

 

Co się dzieje "pane Havranek".. No co się dzieje?

- Minus 67 stopni Celsjusza w Jakucji? Silne mrozy i ostra zima w USA?
- Przecież to "OSAG" - czyli "Ostry Syndrom Ala Gore" potwierdzający w całej rozciągłości "al-gorowy" fakt iż mamy ostre.. "globalne OCIPIENIE"!

Że co? Że coś pomyliłem? - A bo to ja jeden?
 
- W końcu to nie ja rozgłaszam na cały świat że w Polsce panuje reżim i dyktatura:
 
...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (16 głosów)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

 

 

"Klasyczna feministka" w gotowym czepcu i pelerynce "antyTrumpowej" ------->

 

Polskie "femino-nazistki" ( by bylo śmieszniej i FEMINIŚCI też!) ze skrajnie lewackiej partii Razem - tym razem, papierowe torby zamieniają na czepce i pelerynki..
A wszystko po to, by w czwartek 6 lipca, "popędzić kota" przybyszowi zza oceanu - "niszczycielowi Ziemi", "wrogowi kobiet", oligarsze..  rasiście (no...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (13 głosów)
Obrazek użytkownika cornik
Świat
                            Na wspólnej konferencji prasowej, która odbyła się po rozmowie z "Szanownym Prezydentem" Putinem, "Nasza Złota Pani Aniela" - jak mawia St.Michałkiewicz - Merkel, uznała, iż należy OFICJALNIE poruszyć kwestię "okrutnie nękanych" i prześladowanych pedałów w Czeczenii, narażających się na represje i utrudnienia w swobodnym dostępie do cudzych odbytów, oraz pozbawianych...
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika cornik
Świat

"Słońce Peru" ponownie zostało wybrane na "króla Jewropy".. To fakt - i to wiemy napewno.

Ale jak wiele danych mamy by ocenić całość, przyszłe konsekwencje i końcowe efekty  całego ciągu zdarzeń, które zakończyły się 9 marca wyborem herr Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej - dodajmy - wbrew stanowisku kraju skąd pochodzi - Polski?

- "Wiemy mniej lub więcej" - mówiąc eufemistycznie.. Czyli...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

 

Historycy Piotr Gontarczyk i Grzegorz Majchrzak - w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” - analizują sylwetkę psychiczną oraz motywy zachowań i postępowań L.Wałesy - zwanego inaczej  TW Bolek.Wynika z ich analiz, iż wprawdzie Bolek poszedł na współpracę z SB-e, ale.. uczynił to z dwóch ważnych powodów - cytuję: - "Pierwszym był strach przed komunistycznym państwem, które nie tylko jemu...

4.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (22 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Świat

 

 

Wielce to symptomatyczne iż niemal WSZYSCY w analizach i szukaniu przyczyn porażki Clinton, koncentrują się na osobie Trumpa, jego osobowości, cechach i przymiotach, nie potrafiąc sięgnąć sedna.. istoty tego co się stało.

Przy okazji, wyszło na jaw jak wielu "prawicowców" jest zakamuflowanymi lewakami, modlącymi się i o wygraną ICH lewaczki Clinton, i przerażonymi samą ewentualnością (...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

~~~~

Dwa główne "fronty" walki z trądem toczącym przez ostatnie 8 lat (a właściwie przez całe prawie ostatnie ćwierćwiecze..) to tzw. "wymiar sprawiedliwości" i "IV-ta władza" czyli "me(n)dia"..

To nie ulega wątpliwości.Wystarczyło "POpaprańcom" tylko "podrasować" ustawę o Trybunale Konstytucyjnym by już teraz, walka li tylko o przywrócenie stanu poprzedniego ustawy o TK, okazała się...

4.85
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (7 głosów)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

 

 

- "To jest bardzo zła sytuacja. Same przecieki dewastują ład, który wszyscy powinniśmy chronić. To dewastowanie podstawowego systemu funkcjonowania instytucji." (...) - skomentował wycieki w Kontrwywiadzie RMF FM szef kancelarii premiera i koordynator służb specjalnych Jacek Cichocki.

==========================================Pewnie że zła.. Pytanie tylko, KOMU, CZEMU i do czego ten "...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (17 głosów)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

Do ataku ruszyło "wszystko co żyje" - bez przebierania w środkach, z najbardziej wymyślnymi domysłami.. interpretacjami i oskarżeniami.
- Jakby to miało cokolwiek zmienić w dłuższym przedziale czasu.

- Doraźnie owszem.. Mogą jeszcze gryźć, ale fundament już mają rozsadzony - i jak naruszona tama, pęka i kruszy się powoli ale nieubłaganie..

Jeszcze mogą sobie pozwolić na to, do czego byli...

4.35
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (3 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

Kilka dni temu, było tu kilka ciekawych dyskusji. - Ja pisałem (m.in.) o tym ze samotnie wchodzę miedzy "wraże siły" - i NIGDY nie mam wsparcia - co jest normą, a "zgrupowane uderzenie" miałoby o wiele większą moc oddziaływania. Pokażę jak to wygląda w moim wykonaniu. Jest to mój głos - i tez bez wsparcia - pod artykułem jakiegoś młodego "cyngla" z GW - odnośnie "marszu" Komorowskiego w dn. 11.11...

2.35
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.4 (3 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

Na kary grzywny po kilkaset złotych skazał Sąd Rejonowy w Białymstoku 35 kibiców, którzy pod urzędem wojewódzkim skandowali: "Donald, matole, twój rząd obalą kibole".
Wyrok nakazowy został wydany 9 sierpnia, ale było to posiedzenie niejawne. Więc dopiero teraz zainteresowani otrzymali informacje i wezwania do zapłaty.
(...)
Pikieta, po której posypały się grzywny, miała miejsce 17 maja...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

 

Bezsiła prawicy i aroganckie oblicze, nieliczącego sie z niczym i z nikim lewactwa..

- A miała to być tylko odpowiedz na post blogera @Siwek50 (link: http://niepoprawni.pl/blog/3075/obywatel-ankieter#comment-329448) - który napisał:

(...).."To mamy niesłychanie groźną sytuację, bo dołożywszy jeszcze 5% palikociarni, to mamy bardzo dużą, 41% części społeczeń- stwa, którego dominującą cehą...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

Pamiętacie czas "pampersów"?

- A już nie tyle "wschodzącą", co uznaną, i młodą na dodatek  "gwiazdę" na politycznym firmamencie - pamiętacie?

- Już był nawet "o krok" od szefowania rządowi polskiemu.- No był.. ale skończyło się tym, że go Niemcy "naparzali" w samolocie i nikt nie chciał go bronic..

Smutne i przykre?  - Nieprawdaż? - Eeee tam.. Jakoś mi go wcale nie żal...

Przypomniał nam się Jan...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

 

Pisałem w poprzednim wpisie do bloga (- "Niech żywi nie tracą nadziei"... link: TUTAJ ) o młodzieży ze Stowarzyszenia Kibiców Jagiellonii - "Dzieci Białegostoku", gotowiącej się do  współuczestnictwa w corocznych obchodach Święta 42 Pułku Piechoty im. Gen. J. H. Dąbrowskiego - trwale związanego z Białymstokiem.

- Zrozumiałym więc jest to iż chciałem wiedzieć w związku z tym, jak najwięcej o...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

Jak to jest z naszą młodzieżą?

- Jak to jest z poszanowaniem tradycji i historii - z pamięcią o tych, którzy tą historię tworzyli?

- "Niech żywi nie tracą nadziei" - pisał w "Testament mój" J.Słowacki.

Ale było to za Jego czasów.. A dzisiaj?? - W postępującym rozkładzie i gniciu całej Cywilizacji Białego Człowieka??

- Tak się zdarzyło iż czytając miłe dla ucha (a raczej dla oka..)...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

To prawda.. - "Dzisiaj to prawica jest nic nie znaczącym żebrakiem u klamki lewactwa."

Prawdą jest też że: - "Albo zaczynamy się grupować wokół konkretnych wartości, zasad i norm, i tworzymy wspólnie świat, gdzie hołota nie będzie miała dostępu! - Będzie "poza" tym światem." (..)- "albo godzimy się z przegraną i nie wychodzimy poza lamenty, wrzaski - jakie też to lewactwo jest podłe i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Sport

 

 

 

 

Muszę przyznać iż bylem pod przeogromnym wrażeniem postawy kibiców irlandzkich w końcówce przegranego przecież meczu z Hiszpanią..

Czegoś podobnego, w moim długim - w końcu - życiu, jeszcze nie widziałem..

I nie ma żadnego znaczenia że nie od dzisiaj - ani też nie od ME2012 - sympatyzuję z Irlandczykami i że im właśnie kibicowałem..

- Dla mnie.. Irlandczycy, są (oczywiście nie we...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

 

 

Muszę przyznać iż w końcu udało się wytrącić mnie z równowagi i doprowadzić do irytacji.

- I nie dokonali tego ruscy kibice, tylko rodzimego chowu, lewacki "postempowiec" Erwin WENCEL - dostający piany na... tym.. noooo.. na obliczu, na sam dźwięk slow: - Bóg.. Ojczyzna.. tradycja - etc.itp.itd.. - czyli na wszystko to, co przeszkadza tym polskojęzycznym hybrydom "à la Wencel" w budowie i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

 

A to się narobiło..

- Tu.. na portalu Niepoprawni, "Sieroty po Sralonie24" lamentują coraz głośniej i żałośniej - i zarzekają się po kolei że "już nigdy.." - a nawet "do ust nie wezmą"..

- Pobyt ruskich kibiców w Warszawie zaczyna dryfować w stronę konfliktu dyplomatycznego i już jest głos pierwszego rosyjskiego ministra (sportu) - czyli urzędnika b.wysokiego szczebla - który ostrzega Polskę...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

Natknąłem się na wypowiedz internautki @"anna-76" pod tekstem, o skomentowaniu przez Stefana "Bulgota", jego własnego chamstwa w stosunku do p.Ewy Stankiewicz ("To pani jest od tego filmu "Solidarni", od tego PiS-owskiego paskudztwa, tak?" a w swym komentarzu: - "Won stąd"? Nie byłem za ostry, byłem zbyt łagodny") - która to "anna-76" napisała:

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ "Profesor,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

"(...) przekazywanie idei, oznaczonych przez słowa, nie jest, jak się to pospolicie mniema, głównym a nawet jedynym celem języka. Istnieją cele odmienne, jak wzniecenie jakiejś namiętności, pobudzanie do działania lub powściąganie od niego, czy wprowadzanie umysłu w określone nastawienie."

- biskup George Berkeley - XVIII-wieczny (zm. 14 stycznia 1753) irlandzki filozof

...
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

motto:
"Powiedział mi - rzekł Mieszek - przysłowie niedźwiedzie: Że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie".

 

15 marca 1848 roku, Sándor Petöfi - poeta węgierski i uczestnik powstania węgierskiego - na schodach muzeum w Budapeszcie, ogłosił  „12 żądań” Węgrów - a w nich przede wszystkim: ZNIESIENIA CENZURY, powołania NIEZALEŻNEGO rządu węgierskiego jak też równości wobec prawa dla wszystkich...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

 

 

 

 

Wczoraj, 1 marca 2012, oddawaliśmy hołd ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM..

Pozwolicie Państwo,że i ja dorzucę swoją maleńką cegiełkę, przedstawiając kontrastowo dzieje - choć niedokończone i niepełne - dwóch rodzin:

Na zdjęciach..

1/szym - 26 czerwca 1947. Zabici przez grupę operacyjną KBW-UB żołnierze kpt. ¨Uskoka¨. Od lewej - Józef Król ¨Maryś¨, Stanisław Lis ¨Korzen¨ i Kazimierz Karpik ¨Czarny...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

 

Nikt mi chyba nie zaprzeczy, że naszą (całą praktycznie) cywilizacją Białego Człowieka (zwaną też "europejską" - a drzewiej "chrześcijańską"..) rządzi i zarządza tzw. "ochlokracja" (czyli "rządy tłumu, motłochu").
- Że są to czasy rządów plebsu, zsymplifikowanej hołoty i najróżniejszej maści i proweniencji łapserdaków i zwyczajnych dewiantów - do tego też nie trzeba nikogo specjalnie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

Po październikowych wyborach, wydawało się iż Matoł całkowicie spacyfikował i ubezwłasnowolnił polskie społeczeństwo. 

-  Zszokowana prawica tylko miotała się bezradnie, nie mogąc wyjść z posttraumatycznego szoku - zaś Matoł poczuł się silny i pewny swej władzy jak nigdy dotąd.

I to go chyba zgubiło. 

 Było oczywistym iż ma w pogardzie (on sam, jego rząd i jego partia) CAŁE społeczeństwo (-...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

 

@Seawolf (link: Logika, czyli, czy leciał z nami pilot? ) napisał:

(...).."Bo dopiero teraz ktoś przytomny zwrócił uwagę, że , po pierwsze, w kokpicie, którego nie ma, więc w tak zwanym sektorze pierwszym (...) ...owszem , znaleziono ciało generała, ale w towarzystwie dwunastu innych osób. No, ale to nie koniec , dalej jest jeszcze śmieszniej. Wśród tych kilkunastu osób NIE BYŁO pilotów...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

 

Niby drobna.. - taka PODPROGOWA manipulacja: - Najpierw "leci" tytuł: - "W sektorze z kokpitem TU-154M znaleziono 13 ciał"..

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

- Pod tytułem zaś zdjęcie podpisane:

- "11 kwietnia 2010. Smoleńsk. Rozbity prezydencki samolot Tu-154"...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

- "Sektor" (część OBSZARU, terenu na którym leżały szczątki unicestwionego...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

Cmook..

 

Nawet "Wybiórcza" - rozgoryczona wielce po szczycie UE - stwierdza:

"Polska odsunięta od udziału w szczytach eurolandu"

 

A co na to Naczelny Matoł??? Ano..

"- To nie porażka, ale wydawało się, że to jest w interesie wszystkich, żeby decyzje rodziły się w dyskusji wszystkich zainteresowanych - skomentował premier Donald Tusk"..

===================================================

...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika cornik
Kraj

- "O roku ów".. - będą kiedyś pisać.. - Będą?? - Kto? - bo poetów i historyków raczej już nie będzie.

 

 

 

 

Tylko kto by przypuszczał że w "roku owym" 2012 - WOŚP znanego Owsika, oprócz totalnego wsparcia Owsika przez TVP, oprócz znaczących sum dokładanych do tego ogólnopolskiego kabaretu przez samorządy lokalne - etc.etc. - NAGLE i niespodziewanie (oprócz corocznego...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Strony