- "Niech żywi nie tracą nadziei"...

Obrazek użytkownika cornik
Kraj

Jak to jest z naszą młodzieżą?

- Jak to jest z poszanowaniem tradycji i historii - z pamięcią o tych, którzy tą historię tworzyli?

- "Niech żywi nie tracą nadziei" - pisał w "Testament mój" J.Słowacki.

Ale było to za Jego czasów.. A dzisiaj?? - W postępującym rozkładzie i gniciu całej Cywilizacji Białego Człowieka??

- Tak się zdarzyło iż czytając miłe dla ucha (a raczej dla oka..) wypowiedzi o Agnieszce Radwańskiej, poprzez informacje o bramkarzu Polonii W-wa, trafiłem na bardzo ciekawy i frapujący wpis Stowarzyszenia Kibiców Jagiellonii - "Dzieci Białegostoku" umieszczony na Forum Kibiców Jagiellonii..

Fragment tego wpisu cytuję: ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"W końcu jesteście"

Jak zapewne wiecie - od dwóch lat wspieramy coroczne obchody Święta 42 Pułku Piechoty im. Gen. J. H. Dąbrowskiego. Gdy grupa kibiców ze stowarzyszenia przybyła w 2010 r. na mszę i uroczystość złożenia kwiatów, zostali przywitani słowami "W końcu jesteście". To uświadomiło nam jak wiele znaczy obecność kibiców Jagiellonii dla ludzi, którzy walczyli o naszą Ojczyznę i którzy dali początki naszemu ukochanemu klubowi. (...)

Pewnego dnia ich zabraknie, a my - kibice Jagiellonii - musimy bohaterom zapewnić silną wiarę, że nigdy nie zapomnimy Ich dziejów, Ich wkładu w nasz klub, naszą historię, że zawsze będziemy pielęgnować pamięć i wiedzę o Pułku!

(całość wpisu tutaj ---> www.forum-jagiellonii.pl/viewtopic.php?t=10349 )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

- Piękne słowa..
I oto właśnie chodzi, by nie zapomnieć o tych, którzy bezustannie od nas odchodzą, koszeni nieubłaganą ręką czasu - i chodzi o to, by pozostała po nich wdzięczna pamięć przyszłych pokoleń - pielęgnujących pamięć o swoich poprzednikach i ich czynach..

Postawiłem na początku pytanie: - "Jak to jest z naszą młodzieżą?"

Jeśli jest tak jak z młodzieżą z Białegostoku, to zgadzam się z Juliuszem Słowackim.

Uważam też, iż takich inicjatyw i działań, wręcz NIE WOLNO - i to pod żadnym pozorem - przemilczeć, przeoczyć ani przegapić..

Stad też ten mój dzisiejszy, krótki wpis.

- Tak trzymać "Dzieci Białegostoku"!!! - Tak trzymać!!

cornik
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Dziś rano, przeczytałem w żydowskim szmatławcu Onecie, że 57% Polaków NIE CHCE powoływania amerykańskiej komisji ds. Smoleńska!. Już zaczyna się urabianie i ugniatanie lemingów!. To oni muszą być tą większością. Tą antypolską magmą!. Przedmurzem ochronnym zbrodniarza Tuska!....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272536

@wlodeusz napisal:

(...)
.."Już zaczyna się urabianie i ugniatanie lemingów!. To oni muszą być tą większością. Tą antypolską magmą!. Przedmurzem ochronnym zbrodniarza Tuska!.."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dlatego tak ważne jest wzmacnianie i wspieranie takich inicjatyw i działań jak te w Białymstoku.
- To są prawicowe "ogniska" polskości, patriotyzmu i wracania do wartości wyższego rzędu w zalewie i w morzu lewactwa, "tumiwisizmu", wygodnictwa, leseferystycznych zasad "RobtaCoChceta" czy zwykłej lewackości.

- I kto jak nie prawica powinien o owe "jądra", o ten "zaczyn", "zarodek" dbać, walczyć, NAGŁAŚNIAĆ oraz popierać i wspierać wszystkimi dostępnymi środkami i możliwościami??

Tymczasem wystarczy popatrzeć jak rozkłada się zainteresowanie się owej "prawicy" skupiającej się na tym portalu - prawicowym nie tylko z nazwy..
- Wystarczy popatrzeć które wpisy i wątki kończą swój żywot na 50-90 czy "aż" 200 odsłonach, a które "idą w tysiące".

Wnioski mogą być niewesołe..

Bicie piany przez "sieroty po Salonie24" i lament nad łajdactwem I.Janke - pozbywającego się ich ze swego portalu, czy bicie piany nad tym czy FYM to FYM, jest o wiele bardziej interesujące i poczytniejsze niż lokalne i praktycznie niezauważone (i niezauważalne) działania grupki młodych zapaleńców-patriotów z "jakiegoś tam" Białegostoku - pozbawionych jakiegokolwiek wsparcia i zdanych na własne siły..

A przecież to tam, czy w Lublinie(gdzie też "coś" przeszło bez echa i niezauważalnie..), jest "przedmurze" polskości..

- Poruszyłem ten temat nie dla własnej popularności, ale tez nic nie poradzę na niemal kompletny brak zainteresowania.

Ot.. Poruszyłem to, niejako z obowiązku prawicowca, a może i ze zwykłego moralnego obowiązku. - I jeśli nawet wątek "zdechnie" jak zdycha, to ja sumienie będę miał spokojne że nie przeszedłem obojętnie (i "obok") tej inicjatywy i tego wydarzenia..

Ale czy o to chodzi bym JA miał spokojne sumienie??

- Zaś lewackich lemmingow nie trzeba nawet "urabiać" i "ugniatać".
Olbrzymia machina inżynierii społecznej będącej niestety nie w rękach prawicy, zadbała już wcześniej o to, by ta ogłupiona masa reagowała posłusznie na określony "bodziec" (hasło) jak klasyczne "psy Pawłowa"..

I to tylko od nas samych - mieniących się i uważających się za "prawicowców" - zależy (i zależeć będzie) czy to "lemmingi" będą decydować o tym JAKA ta przyszła Polska będzie(i czy będzie) - czy też o tej naszej Polsce i jej losach decydować będą tacy, jak ci młodzi patrioci z Białegostoku. - Decyzja należy do nas..

- I optymistą w tym przypadku wcale nie jestem.

cornik
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#273128

myślę że przsłanie Pańskiego wpisu jest bardzo ważne i że wcześniej czy później dotrze do szerszego kręgu osób, licznnik kliknięć nie jest w 100% godnym zaufania miernikiem liczby tych do których ona dotrze....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

maras

#276802

witam, jako świeżak nie chcę byż źle zrozumiany, co do meritum : 100 procentowa zgoda

główny problem tutaj to komunikacja:

to nie ja, tylko absolutnie dla mnie fenomenalny Profersor Andrzej Zybertowicz, który bardzo trafnie zdiagnozował tą sytuację : jako Polacy nie potrafimy ze sobą rozmawiać (spróbuję odszukać link do tego artykułu),
, i po tej stronie głównego frontu i po obydwóch jego stronach,
*dla mnie główny front to z jednej strony ludzie dla których celem podstawowym jest popędzić "Kurwy i złodzieji" cytując Marszałka, a z drugiej ci którzy chcą z róznych względów utrzymania status quo,

użycie przez Pana przymiotnika żydowski w bardzo negatywnym znaczeniu przekreśla możliwość akceptacji meritum Pana komentarza przez wiele osób, (nie jestem Żydem), ale podziwiam Izrael który ze wszystkich stron otoczony wrogiem, daje sobie radę, i daje opór arabskiej fali, wielu Żydów walczyło dla Polski tej prawej, normalnej, i choćby z szacunku dla nich używanie słowa żydowski w znaczeniu pejoratywnym jest nie fair, wielu Żydów mordowało i torturowało Polaków; zgoda ale ja myślę o tych pierwszych, z tego samego powodu przymiotnik musułmański też nie powinien być używany w znaczeniu pejoratywnym; ilu Polaków tego wyznania oddało, życie dla TEJ POLSKI? choćby spektakularne walki konnicy tatarskiej w czasie wojny z bolszewikami w 1920 na zachodniej Ukrainie, co znacznie odciążyło Warszawę, choć jest w Warszawie Imam, Pisłsudczyk w 100%, który ma spis tych grobów ale kto jeszcze pamięta o nich,

to nie jest reprymenda tylko prośba o przemyślenie
pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

maras

#276799

takie rzeczy trzeba wyszukiwać i rozpowszechniać ma Pan w 100 procentach racje, byłem, jestem i będę żołnierzem (choć już nie w mundurze), kilka tygodni temu pojechałem na strzelanie gdzie mój serdeczny kolega szkolił młodzież ze Strzelca, Ci ludzie będą bronić Ojczyny tak samo jak kibice Jagielonii i nie tylko tego klubu, leminigi ? wyjadą za granicę na dłuższe wakacje albo na zawsze (jaka to różnica dla nich; jakaś cylybrytka kiedyś powiedziała że jeśli będzie jakiś poważny problem w Polsce to ona sobie wyjedzie na Lazurowe Wybrzeże, wiemy, że nie ma o czym rozmawiać).

Jest nadzieja.... gdzieś kiedyś przeczytałem u Waldemara Łysiaka, że w okresie międzywojennym dużo pisało się o zepsuciu młodzieży w Wolnej Polsce, a czego to pokolenie dokonało gdy nadszedł czas prawdziwej próby ?....

Mam nadzieję, że teraz też by się tak stało, (może jestem głupi, ale....)... pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

maras

#276791