Spielberg a prawda o okupacji niemieckiej w Polsce

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Niezależna

Oto, co wyczytałem.

„Spielberg rozumiał, iż to co powiedział, odbije się w Polsce głośnym echem - podkreślił prezes fundacji From the Depths Jonny Daniels, komentując skandaliczne słowa reżysera. - Musimy być krytyczni wobec tej wypowiedzi - dodał.

.

- Jesteśmy winni Spielbergowi podziękowania i uznanie za przekazanie światu wiadomości o Holocauście, którą zawarł w "Liście Schindlera". Jednak jego ostatnia wypowiedź świadczyła o absolutnym braku zrozumienia, po co i dlaczego ten film powstał, a także niezrozumienia powodów, które za nim stały - powiedział PAP prezes fundacji From the Depths Jonny Daniels.

Daniels odniósł się w ten sposób do wypowiedzi reżysera Stevena Spielberga, który podczas debaty z okazji 25. rocznicy powstania filmu "Lista Schindlera" z 1993 r. w ramach Tribeca Film Festival w Nowym Jorku, wspominał pracę nad tym obrazem w Polsce. Jak podają m.in. polskie media, reżyser przywołał sytuację w której jedna z Polek krzyknęła do ubranego w mundur SS aktora Ralpha Fiennesa, że bardzo jej się ten mundur podoba i życzyłaby sobie, żeby Niemcy "tu wrócili i znów nas chronili".

Dobry jest ten Jonny Daniels, bo musimy szanować każdego, kto na nas nie pluje. Słusznie oburza się na złośliwość Spielberga, który chyba chciał się po prostu wpisać w retorykę takich polakożerców, jak Gross, Grabowski (podobno polski historyk, jak gdzieś wyczytałem) i wielu innych rezydujących w Polsce, i za polskie pieniądze nas opluwających. Ale w sumie śmieszy to rozdzieranie szat nad rzekomym, czy może nawet prawdziwym okrzykiem kobiety w stronę Niemca, bo tegoż grał aktor. Każdy, kto ma wyobrażenie o okupacji wie, że mogła być to tylko jakaś prostytutka, dodam gorszego sortu, bo były wśród nich także patriotki, albo volksdeutschka, lub eingedeutschtka – a więc należąca do tych kategorii ludzi, którzy obywatelstwo polskie sprzedawali za niemieckie Lebensmittel Marken – czyli lepsze żarcie, nie takie dla podludzi, i bywali niekiedy wprost w łajdacki sposób antypolscy.

Ja byłem na filmie Szoah w USA, w Rochester N.Y. i zdumiały mnie dwie rzeczy. Najpierw rzęsiście oświetlony obóz, (na Pomorzu za skrawek światła wymykający się spod Verdunklungspapier groziła surowa kara) a następnie – i tu już zupełnie się zgubiłem – wielu esesmanów mówiących po polsku. Może byłoby to jakoś zrozumiałe, gdyby film był wyświetlany w Polsce i dubbingowany, ale w USA?

Wychodząc z kina dość głośno powiedziałem do towarzyszącego mi kolegi, co o tym myślę, a wtedy ktoś idący obok odezwał się: przecież to było w Polsce, więc jak mieli mówić.

Spielbergowi dziwię się, bo w końcu to nie jest Agnieszka Holland, która z ofiarnego lwowiaka ratującego Żydów na własny koszt zrobiła chciwego pijaka. Podobno tak tego wymagała sztuka filmowa, podobnie, jak tym samym tłumaczy się szarganie rzeczy dla chrześcijanina świętych. Każdy sposób pokłonienia się diabłu jest dobry. Ale Spielberg wiedział co robi. Większość Amerykanów zrozumiała to tak, jak on tego chciał: esesmanni mówią po polsku, jakaś kobieta także w tym języku podziwia hitlerowskie mundury i zaprasza Niemców, wszystko dzieje się w Polsce, a więc polskie obozy koncentracyjne, Polacy sprawcami holokaustu. I na takiej bajce opiera się cała ta obecna heca, w której chodzi o jedno, o odbicie nowego źródła, z którego popłynie mamona do kieszeni tych, którzy dziś, tak jak wówczas czynili im podobni, orzekliby, że Zagłada, to wymysł, przesadne wyolbrzymianie i spaliby spokojnie, bo dym krematoriów by im nie przeszkadzał. Zbyt były dalekie.

Takie wydarzenia, jak to obecne ze Spielbergiem i tamto przeze mnie opisane to tylko ułamek obrzydliwej propagandy wznieconej przez cwaniaków, pichcących dla siebie jakiś ochłap. Szkoda tylko, że żerują na tamtych męczennikach. Na lepszy los oni zasłużyli.

A my wreszcie przestańmy przepraszać za nasz rzekomy antysemityzm. I bronić się przed nim, czyli przed czymś, czego u nas z lupą nie dostrzeżesz, a co nam chcą wepchnąć do butów. Wiadomo kto. Bo zbiorowa głupota nas nie dotknęła, a tym właśnie jest antysemityzm.

Zygmunt Zieliński.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, ks. Profesorze.

Niemiecki Der Spiegel nr 37/1999 w artykule Hollywood : Indiana Jones in Auschwitz opisuje ogromny projekt Spielberga. Shoah-Projekt - 50 tys wywiadów z "ocalonymi" z całego świata. Artykuł opisuje ze szczegółami taktykę i sposób działania Spielberga (a także jego osobiste zaangażowanie , graniczące z obłędem) i holokaust industry. Zawiera też wypowiedzi niemieckich historyków, których wzięto do tego projektu w celu uwiarygodnienia.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

casium

#1563153

Żyd manipulujący i fałszujący fakty historyczne - hańba kłamcom, którzy dla korzyści finansowych opluwają innych, w tym naród poszkodowanych przez niemieckich nazistów i przez Żydów, którzy wywołali i finansowali II wojnę światową!

Trzeba przypomnieć temu kłamliwemu Żydowi, że Hitler, główny odpowiedzialny za II wojnę i jej tragiczne żniwo był Austriakiem, ale przede wszystkim Żydem!

Pieniądze na dojście do władzy, rozkręcenie machiny zbrojeniowej nazistów niemieckich i wywołanie II wojny światowej pochodziły od bogatych Żydów z USraela (tych co teraz domagają się od Polski nienależnych płatności) takich jak Rockenfuler oraz europejskich, takich jak Rotensczilde, którzy finansując działania wojenne i nie zwracając uwagi na ofiary, także żydowskie, wzbogacili się znakomicie pomnażając swoje majątki!

Dalej Stalin i Beria, ci którzy wydali rozkaz zamordowania polskiej inteligencji - ok. 22 tysięcy polskich oficerów w Katyniu, Charkowie itd. byli Rosjanami, ale przede wszystkim Żydami!

Następnie ci, którzy bezpośrednio zamordowali polskich oficerów też byli rosyjskimi Żydami, a do tych haniebnych mordów przyznali sie dziennikarzowi izraeslkiemu wtedy, kiedy już byli bezpieczni, otoczeni opieką państwa Izrael i całkowicie bezkarni!

Wreszcie ci, którzy w powojennej Polsce mordowali polską opozycję - ok. 150 tysięcy Żołnierzy Niezłomnych, byli ubeckimi, nkwd'owskimi, czy innymi Żydami i też nigdy nie ponieśli konsekwencji za swoje zbrodnie!

Natomiast Polacy, jak żaden inny naród na świecie  uratowali ok. 100 tysiecy Żydów!

Zatem zanim zaczniesz kłamliwy i nikczemny pejsaty manipulancie mówić coś o polskich winach, najpierw sam uderz się w piersi i proś o przebaczenie Polaków!

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1563190

Zmasowane ataki antypolskie, obrzydliwie szkalujące nasz naród, jakoby współwinny zbrodni na Żydach, rosną na potęgę mniej więcej od kilku lat. Znaczy w czasie gdy ogromna większość naocznych świadków tamtych lat wojny, odeszła już na wieczną wartę, uderza zatem fakt dlaczego nie atakowano Polaków, tak zajadle wcześniej. Odpwiedź jest b.jasna, bo by owych oskarżycieli dosłownie wyśmiano, przedstawiając tysiące osobistych świadectw. Nic jednak nie stracone ponieważ Polacy złożyli dziesiątki tysięcy świadectw pisemnych o tamtych wydarzeniach i wystarczy je tylko teraz cierpliwie publikować i ekranizować! A prawda, jak oliwa zawsze na wierzch wypływa i tak właśnie zwycięża! Pozdrawiam b. serdecznie ks. Prof. Zygmunta Zielińskiego z KUL z Lublina

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1563219

No właśnie, nam antysemityzm nie jest do niczego potrzebny, nam całkowicie by wystarczyło mówienie o Żydach rzetelnej prawdy, w tym o współpracy żydowskich elit w wymordowaniu swoich współplemieńców. Tyle, że głośno i co najmniej w kilku podstawowych językach, bo z samego pisania tylko po polsku, choćby najmądrzejszego, wiele niestety nie wynika. Obiektywnej prawdy to oni się boją jak diabeł święconej wody, zaraz byłby spokój. To byłoby spore pole do popisu dla pana Glińskiego czy Polskiej Fundacji Narodowej, ale linia Partii jest akurat dokładnie odwrotna i publiczne miliony wydaje się raczej na wspieranie żydowskich kłamstw.

Natomiast co do Spielberga to zero zdziwień - spodziewanie się po Żydach przyzwoitości to nieporozumienie i zupełne niezrozumienie podstawowych różnic cywilizacyjnych bo tam dobre i przyzwoite jest tylko to co służy żydowskim aktualnym interesom. Więc nie oczekujmy bez sensu rzeczy niemożliwych tylko mówmy prawdę, konsekwentnie i stanowczo. Umizgi do Żydów nic dobrego nam nie przynoszą, to już widzi chyba każdy (jak zwykle oprócz oczywiście PiSu bo tym "geniuszom" dochodzenie do najprostszych nawet wniosków zajmuje całe lata).

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1563241

tak. i zero zdziwienia. spielberg też nie wziął się znikąd a hollywood jest znany jako ośrodek propagandy amerykańskiej, który został przejęty przez lewicę i oczywiście Żydów. istnieje nawet książka o wojnie hollywoodu przeciw Polsce ale jeszcze jej nie zaliczyłem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1563242

Musze sie przyznac, ze filmy Spielberga cenilam. Ostatni jego wywiad zaskoczyl mnie bardzo i zabolal.

Moj pomysl na nasza odpowiedz to bilbordy /,plakaty ( podobne jak te o  niemieckich obozach koncentracyjnych) uswiadamiajace niedouczone zachodnie spolectenstwa. Polacy byli obok Zydow ofiarami tej wojny a potem tez komunizmu.Taki krotki tekst powinien byc na plakacie. Moze ten pomnik z  New Yersey bylby pieknym , wyrazistym i poruszajacym obrazem na takim bilbordzie. Takie bilbordy powinny sie pojawiac w Stanach i na Zachodzie Europy.

Rozmawialam dzis z moim synem na ten temat, on twierdzi, ze my takie czy inne wypowiedzi powinnismy  po prostu olewac

W Polsce nie musza. byc chronione cmentarze czy organizacje zydowskie, w Polsce, odbywaja sie festiwale kultury zydowskiej, w Polsce sa teatry zydowskie, w Polsce mlodziez jest w szkole wychowywana w  szacunku dla cierpiacych w czasie II wojny. My nie mamy czego sie wstydzic i za co przepraszac. Polska byla ofiara  wojny.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1563320