Skąd ten kwik świń odrywanych od koryta ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Wszelkim bredzisławom, mającym problemy z matematyką i wierzącym w ekonomiczne cuda nie wida, polecam lekturę krótkiego wyliczenia zaprezentowanego przez Macieja Pawlickiego we “wSieci”. Jeżeli ktoś nie wiedział skąd ten kwik świń odrywanych od koryta, to ma podane, czarno na białym:

“Ciekawe też, że deficyt budżetowy na koniec października 2016 wynosi 24,6 mld zł. Z tego 17 mld z powodu programu 500+. Czyli gdyby go nie było, wynosiłby 7,6 mld zł. Rok temu w końcu października deficyt wynosił 34,5 mld. A programu 500+ nie było. Gdzie więc znikło 26,9 mld? A rok wcześniej ? A przez całe osiem lat gdzie znikało ? Czy dziwimy się coraz bardziej radykalnym działaniom odsuniętej od władzy sitwy? Czy dziwimy się, że tak bardzo chcą, by znowu było tak, jak było ?

Znacie piosenkę “Gdzie sie podziały nasze podatki?” ? To macie okazję se zaśpiewać.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Nie podejmę się wyliczenia na co "szły" pieniądze budżetowe za Tuska i Kopaczki (niby-granty, fundacje, kolegia eksperckie, uczestnictwo płatne, ekspertyz brak, różne podczepienia biznesowe,fikcyjne stanowiska (Grad) suto opłacane), ale przypomnieć należy setki uzasadnień o braku środków na finansowanie właściwie wszystkiego. Jakiegoś regionalnego muzeum, orkiestry kameralnej w W-wie, remont paru kilometrów drogi lokalnej, aż do poważniejszych zadań. Pamiętam rechot obozu PO/PSL w sierpniu i wrześniu 2015 nad propozycję 500+. "Wywróci budżet, będziemydrugą Grecją, szaleństwo PiSu". No I co? Oazało się, że można sfinansować ten program i inne sprawy też. Warto by zbadać wypływy z budżetu z lat 2008-2015, mogą tam być bardzo ciekawe rzeczy.   

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1529356