Tus(z)ki z makreli

Obrazek użytkownika wawel24
Humor i satyra

image

Każdy może małym nakładem sił i kosztów przygotować atrakcyjną potrawę umilającą mu ciepłe i chłodne, letnie i jesienne wieczory. Orientalną potrawę, której raz zasmakowawszy – nie będzie chciał, czy raczej mógł, wyjść z domu na ulicę, by nie opuścić wciąż  pachnącej tym rarytasem kuchni.

Bierzemy jedną średniej wielkości makrelę, najlepiej taką bardziej tłustą (odmiana chadecka lub atlantycka), może być zwędzona (ze sztazi 1)). Polewamy ją suchymi danymi o gasnącym europejskim libido.

Kładziemy na specjalnej misce z moskiewskiego szkła, zwanej „wybrzeże libijskie”, (można ją zastąpić misą grecką lub turecką sosjetą). Łączymy z wcześniej przygotowanym koszernym so(ro)sem nalanym do skorup kokosowych, miąższ z kokosów giełdowych pocięty na małe stateczki osadzamy na zgrabnych, świeżych fundacyjkach 2). Brzeg misy okrążamy ozdobnym, niejadalnym cierniem (nazywanym „bagnet karabiniera”) Posypujemy rozłożystym, włoskim kuperkiem zakonnym 2) i sycylijską przyprawą „pieprz kardynała”. Moczymy pół kadencji w śliskiej zaprawie clintonowo-obamowej 2). Obkładamy dokoła brukselką wenecką w formie głów zatroskanych obywateli. W tzw.międzyczasie przygotowujemy ciasto. Mąka raz-owa wymieszana z tartym, czerskim chlebem, butelka gazowanej wody bnaibrith 3), plus jaja górskiego sępa (tzw. zbuki lub kabaretówki) z wolnego wybiegu i odstawiamy do rośnięcia. Makrelę wyjmujemy z ostrej, konserwowej zaprawy neokońskiej 4) (tzw. kwas faryzeuszy), smarujemy kabzą smolara (bliskowschodnia oliwka z pierwszego tłoczenia). Posypujemy petruszką, podlewamy 1 szklanką soku z zielonej róży (rzadka, kolekcjonerska odmiana: vonthun), nacieramy zasuszonym tuskiem wymieszanym z łzami pieronka 5).

Teraz możemy zabrać się do przygotowywania wieńca z bieżeńców (najbardziej żarłoczna odmiana piranii), w którym później ułożymy makrelę. Patroszymy plecaki (rybacka nazwa grzbietu młodej piranii, tzw. piranii uchodźczej) bieżeńców  z dokumentów, biżuterii i gotówki. Nadziewamy świeżymi syryjskimi paszportami i sprasowaną, filetowaną niemiecką konstytucją. (Niedojrzałe i przejrzałe piranie odstawiamy do późniejszej relokacji do mniej wybrednych sąsiadów.) Kładziemy na do czerwoności rozpalonym miłosierdziem, sumieniu. Czekamy aż wszystko zbrązowieje. Kontyngenty i kontenery wykładamy liściem laurowym zwycięstwa. Do każdego ośrodka dodajemy dla zaostrzenia smaku dwa młode czeczeńce 6) i jednego, lekko schrystianizowanego erytrejczyka lub erytrejkę. Do kieliszków nalewamy czerwonej sankcji. Teraz zabieramy się do sporządzenia gadki tartej (zwanej też bułką tartą), która potrzebna nam będzie do okraszenia głów obywateli (odmiana hodowlana jelenia), bez czego potrawa się nie uda. Bierzemy dwa ususzone kazania, jeden bełkot sowy 7), dwa drylowane manifesty pepeesu, jeden urok głosu zandberga 8)  – wszystko ucieramy na tarce (oczka: średnie multi-kulti), mieszamy, dodajemy do smaku soli darności europejskiej i skrapiamy aromatem „chuch junckera z rana”. Wszystko układamy na dużej  macy wielkości dwóch pizz, pośrodku warkocza z macek syjońskiej ośmiorniczki. Wkładamy w korytarze humanitarne i tak podajemy do okrągłego stołu. Gwarantuję, że po skosztowaniu tej wschodniej potrawy nie będziemy chcieli już nigdy wejść do żadnej restauracji, wyjść na spacer, zatrzymać się na moście (choćby tak pięknym jak London Bridge) a nawet wyjść po prostu z domu.

I w ten oto sposób otrzymamy niezapomniane tus(z)ki z makreli.

Smacznego!

image

image

==================

Przypisy:

1) ]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Ministerstwo_Bezpiecze%C5%84stwa_Pa%C5%84s...]]>

2) http://niepoprawni.pl/blog/wawel24/uchodzcy-czyli-miliardowy-biznes-na-s...
http://niepoprawni.pl/blog/wawel24/watykan-na-lewej-burcie-czyli-fundacj...

]]>https://en.wikipedia.org/wiki/Mussie_Zerai]]>

3) ]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/B%E2%80%99nai_B%E2%80%99rith_]]>(Polska)

4) ]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Neokonserwatyzm]]>

5) ]]>http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/bp-pieronek-byloby-nas-stac-na-...]]>

6) ]]>http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/342952-czeczenski-terror-w-lininie-i-c...]]>

7) ]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Sowa]]>

8) ]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Adrian_Zandberg]]>

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (7 głosów)

Komentarze

na wymioty.

Vote up!
4
Vote down!
0

Traczew

#1541415

:)

Właśnie owe mdłości zaczynają się rozszerzać powoli na inne kraje. Niedługo spora część Europy będzie... pawiem narodów ;), pawiem na polit-pop. I o to chodzi.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

wawel24

#1541429

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika parodystka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Biednych Polaków nie stać na takie wykwintne potrawy, musimy sobie wykuchcić zupę szczawiową, kartofla, maciorkę wydziergać gróbarsko szydełkiem, błaszczące zioberka po radziwilłowsku w sosie morawieckim, albo karcze(ws)k w sosie strezyńskim, (k)waszczykowską kapustą, wszystko podane na glińskich talerzach, a na deser cukierki rafa(el)lskie i kompot z mirabelek.

Ale nie jest nam smutno, bo do obiadu przygrywają nam dudy :-).

parodystka

Vote up!
0
Vote down!
-3

parodystka

#1541431

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika parodystka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

o mazurku..

Vote up!
0
Vote down!
-3

parodystka

#1541433

Te dwie potrawy wyraźnie się ze sobą kłócą. Łączenie ich grozi nieprzewidywalnymi konsekwencjami.

Jak to śpiewał Kukiz: Żołądek, to nie San Francisco ;).

Vote up!
3
Vote down!
0

wawel24

#1541453

można sobie łyknąć bańkę i zagryźć szyszką w zalewie.

Vote up!
0
Vote down!
-2

parodystka

#1541481

Jeśli chodzi o kuchnię polityczną i jednego z bohaterów tej notki, ks.Sowę to dziś otrzymała Pani w mediach dodatkowe, uzupełniające  informacje... ;)

Vote up!
1
Vote down!
0

wawel24

#1541649