J.Cramer: Pandemia to „jeden z największych w historii transferów majątku z dołu do góry”

Obrazek użytkownika wawel24
Świat

 

SZALONE PIENIĄDZE WŁAŚNIE SIĘ ZACZYNAJĄ...

 

Pandemia doprowadziła do „jednego z największych w historii transferów majątku z dołu do góry”

"Czy zauważyliście osobliwy fakt, że mimo blokady, kryzysu gospodarczego, dziesiątek milionów bezrobotnych i wielu korporacji ogłaszających upadłość, Wall Street ma okres prosperity? Jim Cramer z CNBC zbadał tę anomalię kilka dni temu, wydając swój werdykt: „patrzymy na odbicie w kształcie litery V na giełdzie podczas gdy ożywienie gospodarcze nie ma nic wspólnego z kształtem litery V. To, co się dzieje, jest jednym z największych transferów majątku w historii ”.

Jim Cramer: Pandemia doprowadziła do „jednego z największych transferów majątku w historii”

Jak rynki finansowe mogą się odbić, skoro gospodarka upada? Odpowiedź Cramera jest prosta.„Ponieważ rynek finansowy nie reprezentuje gospodarki; reprezentuje przyszłość wielkiego biznesu ”.

 

Cramer zwraca uwagę, że podczas gdy małe firmy upadają jak muchy, wielki biznes - oczywiście wraz z większym bogactwem - przechodzi przez kryzys praktycznie bez szwanku.

 

Cramer przewiduje, że transfer będzie miał „straszny wpływ” na USA. Już widzimy tsunami bankructw. Skutki gospodarcze są nieuniknione. Dane federalne pokazują, że w kraju stopa bezrobocia wynosi 13,3 procent . Majątek amerykańskich miliarderów wzrósł o 565 miliardów dolarów między 18 marca a 4 czerwca 2020, podczas gdy w tym samym 11-tygodniowym okresie 42,6 miliona Amerykanów złożyło podania o pracę. Wyniki są druzgocące, choć nie są przedmiotem wiadomości: podczas gdy naród amerykański staje się biedniejszy, bogaci stają się coraz bogatsi.

 

Można by pomyśleć, że amerykańska lewica i postępowe instytucje polityczne jako pierwsze zostaną zaniepokojone tymi wydarzeniami. Jesteśmy skłonni wierzyć, że łagodzenie bogatych i ich chciwości, troska o ludzi pracy i walka o równe szanse i sprawiedliwość w ogóle to główne zmartwienia lewicy.

 

Jednak rzeczywistość amerykańska sugeruje coś przeciwnego. Zamiast zjednoczyć nas w zaciętej walce z Wall Street i rabowaniem w biały dzień tego, co pozostało z amerykańskiego bogactwa, amerykańska lewica inwestuje ostatnie krople politycznej energii w „wojnę rasową”. Zamiast angażować się w kluczowe wartości ideologiczne lewicy, a mianowicie: walkę klasową, która jednoczy nas w jedną gniewną pięść oporu przeciwko tej kradzieży i dyskryminacji i bez względu na naszą rasę, płeć czy orientację seksualną, amerykańska lewica zmusza nas do walki ze sobą nawzajem. .

 

Milczenie lewicy na temat obecnych „transferów bogactwa” z Wall Street nie jest przypadkiem. Amerykańskie instytucje lewicowe i postępowe są wspierane finansowo zarówno przez Wall Street, jak i globalnych finansistów. To finansowanie oznacza, że w praktyce amerykańska lewica działa jako kontrolowana opozycja. Zachowuje swoją aktualność, podtrzymując napięcia społeczne i rasowe, które odwracają uwagę od Wall Street i jej przestępstw. Tak zwana „lewica” również niechętnie wskazuje na Wall Street, i jej obecną kradzież, ponieważ taka krytyka, jakkolwiek uzasadniona, byłaby natychmiast oceniana jako „antysemicka” przez instytucje żydowskie, które same siebie wyznaczyły do nadzorowania zachodniego dyskursu publicznego. [...] " 

 

[Gilad Atzmon, fragment artykułu ]]>"Weimar 2020]]>"]

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (6 głosów)

Komentarze

Taki transfer majątku z dołu do góry jest możliwy, bo zaraza banksterska osiągała i osiąga coraz większy wpływ na władzę w skali globu.

Początki tego procesu na coraz większa skalę notowane są od okresu rewolucji francuskiej i w konsekwencji wojen napoleońskich, bo najlepiej banksterka zarabia podczas kryzysów, rewolucji i wojen.

Mayer Amschel von Rothschild taką radę dał swoim synom:

(...)Im gorzej jest na rynku, tym większe są szanse na zysk.(...)

(...)„Kup, gdy na ulicach jest krew, nawet jeśli ta krew jest twoja”(...)

Z biegiem lat ten mechanizm był doskonalony a przełomowym aktem było powstanie prywatnego banku centralnego w USA, czyli Rezerwy Federalnej(FED) w 1913 roku i promowanie dolara jako światowej  waluty  rezerwowej.

Potem nastąpiła I WŚ, Rewolucja Bolszewicka w 1917 roku, II WŚ, zimna wojna z jej wojnami "zastępczymi", dalsze wojny lat 90-tych XX wieku i XXI wieku.

Pandemia COVID-19 i "rozkaz" zaangażowania przez każde państwo 10% PKB co globalnie daje wydatek kilkanaście bln$ czyli ~PKB Chin.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1641159