Jeden błąd Policji podczas Marszu Niepodległości

Obrazek użytkownika W kapeluszu Panama
Kraj

     Zacznę od Gratulacji dla Straży Marszu Niepodległości, która w Polskie święto 11 listopada zachowa się wzorowo na piątkę z plusem, a nawet celująco. Ludzie wykonaliście świetną robotę! Jak zobaczyłem grupę zamaskowanych osobników przebywających przed czołem marszu na moście Poniatowskiego rzucającą petardy hukowe z mostu na kordony policji stojące w obrębie mostu to wiadome było czym zakończy się wyjście Marszu z mostu. Jestem pod wrażeniem, że w takiej chwili Straż Marszu złapała się za łokcie i stanęła kordonem przed uczestnikami marszu w trosce o ich bezpieczeństwo. To coś wspaniałego, co zrobiliście!

   Gdzie wtedy na moście Poniatowskiego była Policja? Nie było i tutaj popełniła podręcznikowy błąd. Gdyby trasa marszu była zabezpieczona na całej swej długości z mostem również, to grupa agresywnych zamaskowanych osób będąca przed czołem idącego marszu, powinna być spacyfikowana przez Policję przed wyjściem marszu na stronę praską mostu. Tutaj Policja popełniła ewidentny błąd i być może, dlatego doszło do zamieszek ulicznych w rejonie Stadionu Narodowego.    

   Jednak pomimo tego taktycznego błędu, należą się duże Brawa dla Policji za oddzielenie atakującej grupy chuliganów, która nie miała żadnego powiązania z marszem od uczestników Marszu Niepodległości.

   Straż Marszu zatrzymała Marsz pod wyjściem z mostu Poniatowskiego, kiedy grupa chuliganów rozpoczęła regularną bitwę uliczną z Policją Polską. Dzięki takowej współpracy Straży Marszu z Policją udało się spacyfikować agresywną grupę zamaskowanych osób i doprowadzić do zatrzymania ponad 200 osób za czynną napaść na Policjanta będącego na służbie. Mam nadzieję, że Policjant który został ranny podczas wykonywania swych obowiązków służbowych szybko wróci do zdrowia, a sprawcy zamieszek ulicznych zostaną ukarani.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:22)

Komentarze

Obserwowałem wspomniane zamieszki w TVP Info. W tle gadało kilku komentatorów. Jeden z nich zarzucił Policji, że nie jest w stanie ani wejść i oddzielić rozrabiaków od czoła Marszu (od czoła była tyylko straż marszu), ani ich rozgonić. inny komentator sugerował, że Policja boi się, że spychani demonstranci mogą spaść z nasypu mostu. Policja z prowokatorami cackała się, a uczestnicy Marszu stali w miejscu nie mogąc iść dalej.

Nie mam oczywiście żadnych dowodów, ale zacząlem się zastanawiać, czy prowokatorzy nie są aby na służbie i dlatego Policja tak się z nimi cacka...

 

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1450154

... odniosłem dokładnie takie samo wrażenie, jak Ty.

Zauważ, że w zasadzie cała relacja z tego marszu ograniczyła się do pokazania "zadymy", nie zaś do transmitowania przemówień i samego przemarszu, czy pokazania haseł niesionych przez maszerujących.

I o to chodziło, by historii nie przypominać. By bardzo młodzi ludzie kojarzyli 11 listopada nie z dniem odzyskania niepodległości po 123 latach, ale z... zadymami na ulicach Warszawy. Czyli cel "użytecznych durniów" - "redachtorów" został osiągnięty. Cieszą się zapewne ci, którzy zlecili zrobienie tej "zadymy". Owszem, przy okazji "podłączyła się" do tej "zadymy" pospolita szczylowata łabuzeria, która była spragniona mocnych wrażeń. 

Oj, nie tędy droga, mości panowie, nie tędy! To pod adresem tych, którzyście zlecili zrobienie tej "zadymy". 
Zapomnieliście, że kij zawsze ma dwa końce, a kto mieczem wojuje, od miecza ginie.

I niech te dwa powiedzenia zapadną wam głęboko w pamięci, bo one mają to do siebie, że zawsze się sprawdzają. 

 

Pozdrawiam,

    

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1450176

Wczoraj, 10 listopada, w autobusie 175 spotkałam 6 młodych Hiszpanów jadących z lotniska Okęcie. Wyglądali jakby przyjechali na 1 dzień, bo każdy miał tylko mały miejski plecak ze sobą.

Dzisiaj, 11 listopada, o 16.40 zobaczyłam tych Hiszpanów, jak wsiadali na stacji PKP Warszawa Powiśle w kierunku Śródmieścia. Jest to miejsce tuż przy moście Poniatowskiego.

Czy nie była to bratnia pomoc zachodnich lewaków po wykonaniu zadania?

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

Szuwary

#1450171

To mógł być lepszy numer niż w Smoleńsku.
Zatrzymanie 100 tys. ludzi na wyjściu z gardzieli mostu przed Rondem Waszyngtona i "dopychanie" ich od tyłu w celu osiągnięcia większej gęstości na moście może - choć nie musi - świadczyć, że ktoś chciał zarwać cały most pod obciążeniem dynamicznym około 10 tys. ton czyli przekraczającym przynajmniej 5 krotną nośność mostu i wiaduktu.
 
Ciekawe, jak to było naprawdę?
 
P.S. 30t - Nośność wiaduktu wg znaku w 1971r.
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

panMarek

#1450186

Ze takie założenia i realizacja mogły być brane pod uwagę ale jak zwykle coś nie zadziałało jak powinno.Zakładając ze nacisk na przesło odbywał by się dynamicznie a nie statycznie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1450294

Nie o to chodzi "gdzie była policja", lub "kto komu i czym przywalił".

Pytanie jest o to, kim są te setki ludzi? Nikt się do nich nie przyznaje, ale jednak są gotowi na areszt, wodę, gaz, więc dlaczego to robią?

I tego brakuje w tej całej polskiej działalności medialnej - nikt nie pyta "dlaczego?". A to, że ktoś coś rozwalił, to każdy głupi potrafi stwierdzić.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1450194

Tak sprawna organizacja w ich działaniach i przemieszczniu się może tylko świadczyć, że są to konfidenci policji.

Czy w zeszłym roku ktoś ich rozliczył? Nie słyszałem.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

panMarek

#1450201

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Głupota czy działanie przemyślane? Ciekawe, jak to było naprawdę?
 
Moim zdaniem to na moście Poniatowskiego mógł być dzisiaj wystrugany znacznie lepszy numer niż w Smoleńsku. Mógł się on sprowadzić do egzekucji wszystkich bądź prawie wszystkich młodych narodowców.
Zatrzymanie 100 tys. ludzi na wyjściu z gardzieli mostu przed Rondem Waszyngtona i "dopychanie" ich przez godzinę od strony Powiśla (od tyłu) w celu osiągnięcia większej gęstości na moście może - choć nie musi - świadczyć, że ktoś chciał zarwać cały most będący pod obciążeniem dynamicznym około 10 tys. ton czyli przekraczającym przynajmniej 5 krotną nośność mostu i wiaduktu pozbywając się w ten prosty sposób wszystkich bądź prawie wszystkich młodych narodowców.
 
Ciekawe, jak to było naprawdę? Do sprawdzenia potrzebne są dane konstrukcyjno-wytrzymałościowe mostu i zdjęcia z góry, co do oszacowania wypełnienia jezdni i chodników (stąd zakaz dronów?)
 
P.S. wg znaku z 1971r. nośność wiaduktu to tylko 30t a dł. przęsła to niecałe 50 mb.
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

panMarek

#1450202

dlaczego zamieszcza Pan ten sam komentarz pod wszystkimi wpisami ?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1450208

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1450219

oglądałem sprawozdanie z Marszu Niepodległości na żywo w tv TRWAM i widziałem jak zachowywała się POlicja, jak gestapo. Widzialem jak polewała spokojnych uczestników w pobliżu trybuny, słyszałem też apele organizatorów aby przestali rzucać gaz łzawiący i pieprzowy. Wydaje się, że kapelusz osunął się Panu na oczy.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1450209

niezbyt profesjonalne dzialania policji to fakt

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1450244

straz marszu zachowala sie perfekt
gratulacje

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1450293

"(...) grupa agresywnych zamaskowanych osób będąca przed czołem idącego marszu, powinna być spacyfikowana przez Policję przed wyjściem marszu na stronę praską mostu. "

 

Przecież policja nie będzie pacyfikować... policji ! Poprzednie marsze dały wystarczających dowodów na to, że zadymy robi na nich policja. To system Tuska - najpierw wszystko samemu rozpieprzyć, a potem wjechać na białym koniu, ratować i zostać zbawcą narodu.

A w takich "patriotycznych gierkach policji" straty własne muszą być - musi ktoś nabić sobie guza, stłuc kolano, rozbić nosa, żeby było wiarygodnie.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1450355

Przypomnijmy znaczenie słów:  "grupa agresywnych zamaskowanych osób" = bojówka.

Kto wie, czy nie działa tu ustawa o "bratniej pomocy" czyli interwencji obcych państw.

Taka wprawka przed poważniejszymi zadaniami.

Kto wymyślił, żeby wpuszczać tysiące ludzi na most - i to po ciemku??? A gdyby HGW dostała polecenie wyłączyć prąd Warszawie?

Mogli wszystkich potopić - a nie potopili. Ludzcy zadymiarze !

Jednak już wiedzą ich mocodawcy, że Polak wlezie na most po "ciemaku" zamiast w białe południe udać się np. w Aleje Ujazdowskie. W Warszawie jest gdzie świętować!

Cóż za tło dla Marszu Niepodległości  ten ohydny "jeżozwierz"!

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1450377

To ze milicyjne buraki se literke M zamienily na P to nie oznacza ze stali sie POLICJA.
Ta banda podporzadkowana rzadowi i ukladowi nie ma nic wspolnego z policja ktora jest dla pomocy obywatela a nie dla ochrny rzadu.
W demokratycznym kraju obywatel nie boi sie policjanta gdzy go ma po to aby go chronil,policjant
jest sluga obywatela zyje z jego pieniedzy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1450383

Niestety, porządny policjant wykonuje rozkazy. I tak ma być. Policja jest potrzebna w państwie.

A kto je wydaje??? No chyba nie pani ministra- katechetka.

Więc - KTO???!

Wstrząsająca jest relacja z łapanki na Moście Poniatowskiego.

Spokojnie idących ludzi - wracających z marszu wyłapują policjanci(?) w pełnym umundurowaniu szturmowym a współ-idący - NIC! Najwyżej jakaś dzlewczyna rzuca się bronić chłopaka.

 

http://vod.gazetapolska.pl/8520-lapanka-na-poniatowskim

na filmie 3:36 "za miłość do jczyzny"

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1450422

Truizmy scielesz ze Policja jest potrzebna.Jak to ze niebo jest niebieskie,  a slonce zolte.

Masz pojecie co to jest Policja wogole?

Wiekszosc Polakow tego nie wie i traktuje Policje jak Milicje czyli wladze do ochrony rzadu i sie jej boi.

To tak jak ja bym karmil psa i sie jego bal.

Pies czy Policjant jest moim sluga po to go trzymam i daje mu zrec, ma mnie chronic i strzec nawet przed bandyckim rzadem, anie byc na ich smyczy.

W Polsce nie ma Policji sa tylko Milicjanci z napisem Policja.

W obecnej polskiej policji nie ma porzednych ludzi, bo porzadny czlowiek nie bedzie sluzyl tej rzadzacej  mafi.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1451047

takie mnie dopadły pytania od wnk:

(cytuję)

"Truizmy scielesz ze Policja jest potrzebna.Jak to ze niebo jest niebieskie,  a slonce zolte.

Masz pojecie co to jest Policja wogole?"

Owszem, mam pojęcie.

Żegnam.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1454406