Chocholi taniec niepodległości...

Obrazek użytkownika trybeus
Kraj

Dziś Żoliborska Grupa Rekonstrukcyjna “Sanacja”  korowód chocholi prowadząc w tan weselny biesiadników wprowadzając…

-Cóż tam panie w polityce?…chińcyki trzymają się mocno? (Czepiec, do Dziennikarza; akt I, scena 1)

(…)

-Jak się żenić, to się żenić! (Pan Młody do Radczyni; akt I, scena 21. ) …Podpisanie Traktatu Lizbońskiego (Lech Kaczyński).

-Co się w duszy komu gra, co kto w swoich widzi snach. ( Chochoł do Isi; akt II, scena 3)…Palenie chanukowych świec w polskim parlamencie.

-Ja muzykę zacznę sam, tęgo gram, tęgo gram…(Chochoł; akt III, scena 37)…Brak reakcji na haniebną, amerykańską rezolucję 447…

-No, tylko my jesteśmy tacy przyjaciele, co się nie lubią. (Żyd do Pana Młodego; akt I, scena 17) Uwalenie ustawy o IPN odnośnie sankcji za pisanie o “polskich obozach”, a tak naprawdę ustalanie jej kształtu w Tel Awiwie.

-Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna…(Dziennikarz do Czepca; akt I, scena 1.)…  Ściąganie do kraju obcych wojsk i wyrywanie z kieszeni podatnika miliardów złotych na ich utrzymanie.

-Mego ojca gdzieś zadźgali, gdzieś zatłukli, spopychali;  kijakami, motykami, krwawiącego przez lud gnali…(Gospodarz do Pana Młodego) …Ustawa o przekazaniu broni “sojusznikom”, czyli de facto rozbrojenie polskiej armii w razie “W”.

-Ostał mi się ino sznur. (Jasiek; akt III, sceny 34 i 36). …Restytucja mienia rzekomych, żydowskich spadkobierców.

-Trza być w butach na weselu. (Panna Młoda, do Pana Młodego; akt I, scena 12)… Sprowadzenie do Polski  banksterskich rozbójników JP Morgan de facto wystawiając Polaków na  pewną niewolę finansową…

-Miałeś, chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór czapki wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.  (Chochoł; akt III, scena 38)…Wypowiedź pana Morawieckiego, że:  “Polska jest własnością kogoś z zewnątrz”.

–A to Polska właśnie… ( Poeta, do Panny Młodej; akt III, scena 16)…

Zdjęcie…Joanna Sierko Filipowska ‘Przebudzenie – chochoły z Nieborowa’ (olej/płótno)

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.2 (głosów:19)

Komentarze

Byłoby od razu wiadomo, a tak trzeba się domyślać kto zacz.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

Apoloniusz

#1575052

...to byś sowiecki żydku za szybko zajarzył...a tak, to pomęcz się trochę z językiem polskim i  twórczością Wyspiańskiego...boć to chyba lektura obca dla ciebie :))))bywaj...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1575065

w markach, a swoją drogą to warto abyś w tych krzakach vis a vis dawnego "kace" (tam kryli się kodziarze) rzygał na te 250 tysięcy choćby jutro, a nie dzisiaj w 100 rocznicę.

No, ale pan płaci to sługa musi. Rozumiem, ale nie wybaczam. Nie udław się srebrnikami, przed nami jeszcze wiele rocznic.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Apoloniusz

#1575078

Bolszewicko-rosyjska propaganda tego antypolskiego politruka ps. trybeus może tylko śmieszyć...

Bo jednak czytać tych bolszewickich wypocin przesiąkniętych żółcią zmieszaną nienawiścią do polskich patriotów - już się nie da.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1575159

Dziś Neonowa Grupa Rekonstrukcyjna “My Rosjanie” korowód chocholi prowadząc w tan weselny biesiadników wprowadzając - Cóż tam panie w polityce?… trzymają się mocno? pyta Tryzubowy &Trybeusowy chachoł do Niebieskiego "Dziennikarza"; akt I, scena 1)
Na deskach "teatru" Neon24.
Pozdrów naszego przyjaciela TzW i niech wraca Verita tęskni
A i Ruszkiewicza też bo coś ostatnio ryja zamknął.
Depresja go dopadła, czy znów dostał w krocze od Opary czy adminów

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1575066

Złoty róg, (ustawy o sądach, ustawa degradacyjna, ustawa IPN) ale go wyrzuciliście, a wyborcom pokazaliście środkowy palec.

Bo żydowski interes na pierwszym miejscu.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1575073

Wiecej wiary !!!

Musi byc dobrze

Musi

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1575075

Witaj, musi być lepiej, bo my u Pana Boga na służbie, a nie PiS-owskiej

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1575077

Jak Ojczyzna długa i szeroka, trwa dekonstrukcja polskiej kultury, a więc dekonstrukcja niepodległości.
Realizuje się ten proces za pieniądze polskiego podatnika, bo odbywa się on przede wszystkim w instytucjach kultury zwanych publicznymi,
„Od historycznego koncertu Paderewskiego do sukcesu >Klątwy<” - tak w swoim podsumowaniu ostatniego stulecia widzi polską kulturę postkomunistyczny tygodnik „Polityka”.
I to właśnie jest najlepszą miarą upadku hierarchii wartości, które przez wieki miały na celu czynić człowieka lepszym, a – niejako przy okazji – nam, Polakom dały siłę pozwalającą „wybić się na niepodległość”.
A jak wygląda kultura na NP? Wystarczy popatrzeć na zawiedzionych reprezentantów - trzej przyjaciele z boiska, JzL, JzG, no i to ich zawiedzone niemowlę.

http://www.pch24.pl/mocny-felieton-tomasza-a--zaka--niepodleglosc-i-dyktat-antykultury,64115,i.html#ixzz5WeJS5GW6

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1575126

Widzisz ile pał zarobiłem bo o Bogu napisałem.

Ja ufam Bogu i to jest moc, a nie portalowym pejsatym.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1575139

Co piszą klony? Oczywiście bzdury tj. że 250-tysięcy ludzi przyszło na jeden Biało-Czerwony Marsz "wraz z prezydentem AD, premierem MM, prezesem JK"- niżej (cytat dosłowny - tak, tak wg tutejszych propagandystów naród maszerował ze swoim prezesem).

Że był jeden marsz (góra), mimo że były dwa obok siebie, a prezydencki zakończył się przy rondzie Waszyngtona.

Że świat cały, łącznie z ratuszem w Tel Awiwie, tak nas kocha że tak sam z siebie zapalił się na biało-czerwono (gdzieniegdzie wprawdzie na czerwono-biało- czerwono, ale co to za różnica dla Lemingów ZP?) Gdzie piszą o Marszu Niepodległości (wyżej) z nazwy, tam gdzie piszą o prowokatorach. O czym nie piszą w ogóle.

Oczywiście o rzeczy najważniejszej - dla ponoć "katolickiego" portalu tj. o zaoraniu po raz kolejny idei odprawienia przed Marszem Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim. Czy to w kościele, czy w polu i trzeba z powyższego na przyszłość wyciągnąć wnioski. O tym że największym zwycięzcą wczorajszego wydarzenia był PiS, który po wejściu w buty podane przez HGW, w totalitarnym stylu, stawiając MN pod ścianą zrealizował swój cel.

Żydostwo w Polsce wydaje bezprawnie koncesje na sprawowanie Mszy Wszechczasów patrz bulla Quo Primum Św. Piusa X a nawet nędzne resztki Summorum Pontificum, które zabraniają wydawania takiej koncesji kapłanom ważnie święconym i bez przeszkód kanonicznych.

Środowisko kapłańskie w Polsce jest ogarnięte obłędem strachu i niewiedzy – od wielu dekad w seminariach nie uczy się katolickiej doktryny i prawa kościelnego, stąd nie zdają sobie oni sprawy z zakresu w jakim nie jest to prawo egzekwowane: Wierni zgodzili się na katakumbyzację wiary rzymsko- katolikicej. Obecnie dominuje judeoprotestancka opcja "katolików" reformowanych.

Także wyprowadzenie Marszu Niepodległości z Centrum Warszawy na stadionowe błonia zawiesza Marsz w próżni.

Marsz powinien zaprowadzić Naród Polski do miejsc ważnych i świętych, ugruntowujących Wiarę Katolicką i ducha naszego Narodu.

Już teraz organizatorzy Marszu powinni zabezpieczyć tę Mszę na przyszły rok. Jeśli o tym nie pomyślą, to znaczy, że są pozorantami i kanalizują patriotyzm i miłość Narodu Polskiego poza jego matecznikiem i tożsamością, oznaczałoby to,że są pomagierami żydokomuny.

Już dziś trzeba zagwarantować tej Mszy centralne miejsce. Bez niej wolny Naród Polski nie istnieje! https://gloria.tv/article/fdCwkgqgHNUN388Fwv33gpp4K

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1575208