KORPORATOKRACJA...EKONOMIŚCI OD BRUDNEJ ROBOTY...

Obrazek użytkownika trybeus
Świat

Żeby zrozumieć, co dzieje się obecnie w Europie, a zwłaszcza w Polsce i na Ukrainie, to trzeba przeanalizować metody działań korporacji w każdym państwie, które ma jakieś bogactwa naturalne do złupienia.

Nie muszę przypominać, że w Polsce zostało już chyba niemal wszystko sprywatyzowane (czytaj złupione), ale co istotne niemal wszystko po cichu wpadło w łapy międzynarodowych korporacji, oczywiście przy pomocy skorumpowanych notabli na najwyższych szczytach władzy.

Twierdzę, że w Polsce etap pozyskiwania (czytaj grabieży) przez obce korporacje został zakończony...teraz zaczyna się eksploatacja i wyzysk mieszkańców (czytaj niewolników).

Teraz padło na Ukrainę, gdyż tam teraz batalia toczy się o to w czyich korpopracyjnych rękach zostanie zagospodarowany "potencjał ludzki".

Metoda jest zawsze ta sama, pozyskać (skorumpować) głowę państwa, jeśli nie da się po dobroci, wysyła się bandziorów, którzy likwidują przeszkody, a jak to nie pomaga wysyła się wojsko, by zniszczyc kraj, aby go potem odbudować za pieniądze z bogactw naturalnych tego kraju.

Wiele na ten temat powie ekonomista od "brudnej roboty" John Perkins...w latach 1971-1981 John Perkins pracował dla międzynarodowej firmy Consultingowej Chas. T. Main, w której pełnił rolę zdeklarowanego "ekonomisty od brudnej roboty"

Na końcu wkleję, co robię dosyć często (ale jest to bardzo ważne) dwa krótkie filmy w których John Perkins opowiada, jak korporacje maksymalizują zyski wysysając z różnych państw niemal wszystko, co jest do wyssania.

John Perkins 5 czerwca 2007 roku udzielił wywiadu Anmy Goodman z ogólnokrajowego programu radiowo-telewizyjnego Democracy Now! (Teraz demokracja!)...pozwolę sobie jednak nie wklejać całego wywiadu ze względu na obszerność...wyciągnę tylko te fragmenty, które uważam są przydatne w celu zobrazowania, jak mogło by się to dokonywac w Polsce.

John Perkins wspomina...

Należy zacząć od tego, że od czasu II wojny światowej nam, ekonomistom od brudnej roboty, udało się stworzyć prawdziwie globalne światowe imperium i dokonaliśmy tego zasadniczo bez wojskowych interwencji, inaczej niż miało to miejsce w przypadku wcześniejszych imperiów. Dokonaliśmy tego bardzo subtelnymi metodami ekonomicznymi. Działamy różnymi sposobami, a najczęściej stosowany polega na wytypowaniu kraju Trzeciego Świata, który posiada pożądane przez nasze korporacje zasoby, takie jak na przykład ropa naftowa. Potem organizujemy temu krajowi ogromną pożyczkę z Banku Światowego lub z jednej z jego siostrzanych organizacji. Jednak pieniądze wcale nie trafiają do tego kraju, ale do amerykańskich korporacji, które tworzą wielkie przedsięwzięcie, którego celem jest rozbudowa infrastruktury - sieci energetycznych, stref przemysłowych, portów, autostrad. Wszystko to służy jedynie nielicznym bardzo bogatym ludziom - biedni nic z tego nie mają. Biedni nie korzystają z sieci energetycznych ani nie mają kwalifikacji koniecznych do uzyskania pracy w strefach przemysłowych, ale to oni i ich kraj zostają później zostawieni z ogromnym długiem, który jest takich rozmiarów, że ich kraj w żaden sposób nie może go spłacić. No i my, ekonomiści od brudnej roboty, jedziemy do takiego kraju i mówimy: "Słuchajcie, jak wiecie, jesteście nam winni bardzo dużo pieniędzy. Nie możecie spłacić swoich długów, ale musicie oddać nam to, co nasze".

Warto nadmienić, że w nielicznych przypadkach, kiedy zawodzą ekonomiści od brudnej roboty, pojawiają się ci, których nazywamy "szakalami". To ludzie, których zadaniem jest obalanie rządów lub mordowanie ich przywódców . Oni również pochodzą z prywatnego sektora. Nie są to pracownicy CIA. Wszystkim nam utrwalił się obraz 007, rządowego agenta wynajętego do zabijania, tego z licencją na zabijanie, ale obecnie rządowi agenci, przynajmniej jak wynika z moich doświadczeń, tego nie robią. Do takich zadań angażuje się prywatnych konsultantów. Osobiście znałem i znam wielu takich ludzi.

Iran...1953 r.

Działalność ekonomicznych zbójów zaczęła się we wczesnych latach 50...gdy demokratycznie wybrano w Iranie Mossadegha. Był postrzegany, jako nadzieja dla demokracji na Bliskim Wschodzie i na świecie. Jedną rzeczą, któr zaczął wprowadzać, była idea, aby zagraniczni nafciarze płacili dużo więcej za ropę, którą wywożą z Iranu, a Irańczycy mieli czerpać zyski z własnej ropy. Nam się to oczywiście nie podobało, ale baliśmy się zrobić to co zwykle, czyli wysłać wojsko. Wysłalismy Kermita Roosevelta, krewnego Teddy'ego Roosevelta. Agent Kermit wyjechał do Iranu z paroma milionami $ i był bardzo, bardzo skuteczny. Wkrótkim czasie udało mu się obalić Mussadegha, a na jego miejsce usadowić Irańskiego Szacha, który sprzyjał ropodojom. Tak doszło do rewolty w Iranie. W Waszyngtonie ludzie cieszyli się: "Łał, to było takie proste i tanie...

Gwatemala...1954 r.

Kiedy Arbenz został prezydentem Gwatemali, kraj był mocno trzymany przez firmę United Friut i inne międzynarodowe korporacje...Arbenz powiedział, że chce oddać ziemię ludziom...i jak tylko objął władzę, to zaczął prowadzić politykę, która doprowadziłaby właśnie do oddania ludziom praw do własnej ziemi. United Fruit się to nie podobało...dlatego wynajęli firmę PR i rozpoczeli ogromną kampanię w USA, by przekonać obywateli , prasę, kongres, że Arbenz, to sowiecka marionetka i jezeli pozwolimy mu pozostac przy władzy, to sowieci będą mieć przyczółek na tej półkuli...a był to czas wielkiego strachu, przed czerwonym terrorem komunistów. Mówiąc w skrócie, dzięki tej kampanii zrodziła się w CIA i wojsku..idea likwidacji tego człowieka. I to właśnie zrobiliśmy...wysłaliśmy samoloty, żołnierzy i bandziorów i zrobiliśmy wszystko by go usunąć. Gdy tylko tego dokonaliśmy...nowy człowiek, który objął po nim stanowisko, zwrócił wszystko międzynarodowym korporacjom...łącznie z United Fruit...

Ekwador...

Jaime Roldós był wyjątkowym człowiekiem. Po wielu latach rządów wojskowych dyktatorów w Ekwadorze - marionetek Stanów Zjednoczonych - doszło do demokratycznych wyborów, które wygrał, głosząc, że zasoby Ekwadoru powinny być wykorzystywane do niesienia pomocy ludowi Ekwadoru, a w szczególności ropa naftowa, którą tam wówczas odkryto. Było to pod koniec lat 1970. Wysłano mnie do Ekwadoru i jednocześnie do Panamy w celu popracowania nad Omarem Torrijosem, w celu obłaskawienia tych ludzi, w celu ich skorumpowania... i zmiany ich sposobu myślenia. Wiesz, że w przypadku Jaime Roldósa było to zwycięstwo przytłaczającą większością głosów, po czym zaczął on wdrażać swoją politykę, realizować to, co obiecał, i zamierzał

opodatkować firmy naftowe. Zagroził, że jeśli nie odda więcej ze swoich zysków ludowi Ekwadoru, to je upaństwowi. No i wysłano mnie razem z innymi ekonomistami od brudnej roboty. W tym przypadku odgrywałem podrzędną rolę, za to pierwsze skrzypce w Panamie, w negocjacjach z Torijosem. Wysłano nas do tych krajów, byśmy namówili ludzi do zmiany ich polityki, żeby złamali własne przyrzeczenia. W zasadzie mówi się im: "Posłuchaj, jeśli zatańczysz jak zagramy, to mogę zapewnić ci i twojej rodzinie zdrowie. Mogę zapewnić, że będziesz bardzo bogaty. Jeśli nie będziesz tańczył tak, jak zagramy , jeśli będziesz realizował to, co przyrzekłeś w czasie kampanii, możesz skończyć tak jak Alle w Chile albo Arbenz w Gwatemali lub Lumumba w Kong Itak dalej i dalej, możemy wymieniać po kolei prezydent obalonych lub zamordowanych, którzy nie robili tego, co kazaliśmy. Ale nie z Jaime takie gierki, nie z Jaime Roldsem. Był nieprzekupny, podobnie jak Omar Torrijos. Z perspektywy ekonomisty od brudnej roboty sprawa wygląd bardzo niepokojąco, ponieważ nie tylko zdawałem sobie sprawę, że przypuszczalnie zawalę powierzone mi zadanie ale wiedziałem także, że jeśli je zawalę, to dojdzie do czegoś tragicznego - na scenie pojawią się szakale, którzy obalą tych ludzi lub ich zamordują. W obu przypadkach ci ludzie zostali zamordowani , nie mam co do tego wątpliwości. Zginęli w katastrofach lotniczych, do których doszło w roku 1981 w odstępie dwóch miesięcy - ich prywatne samoloty rozbiły się.

Panama...

Omar Torrijos (prezydent Panamy)niezłomnie przeciwstawiał się Stanom Zjednoczonym żądając zwrócenia Kanału Panamskiego Panamie. Spędziłem dużo czasu w jego towarzystwie, lubiłem go, bardzo go lubiłem jako wybitną indywidualność. Był charyzmatyczny, niesamowicie oddany i bardzo nacjonalistyczny w swojej chęci zapewnieni swojemu narodowi tego co najlepsze. Nie mogłem go prze kupić. Próbowałem wszystkiego, co było w mojej mocy, a go obłaskawić, a ponieważ nie szło mi, zacząłem się obawiać, że coś mu się stanie. Po katastrofie samolotu Jaima Roldósa w maju Torrijos zebrał swoją rodzinę i powiedział "Przypuszczalnie ja będę następny, ale jestem już gotów, Kanał jest już nasz ". Podpisał traktat z prezydentem Jimmym Carterem, na mocy którego Kanał Panamski wróci do Panamy. Powiedział: "Spełniłem swoje zadanie i teraz mogę już odejść". Miał sen, w którym rozbija się o górę lecąc samolotem. No i dwa miesiące po śmierci Roldósa to samo przydarzyło się Torrijosowi.

Boliwia...

Bank Światowy w 1999 r. nakazał Boliwi sprzedaż publicznych wodociągów w trzecim co do wielkości mieście korporacji amerykańskiej 'Bechtel"...gdy tylko to zrobiono, rachunki za wodę w tej i tak biednej społeczności poszybowały w górę...ludzie więc zbierali deszczówkę, aby nie płacić wysokich rachunków za wodę...a Policja pod bronią strzegła brzegów rzek, ludziom zabroniono czerpać wodę z ich własnych studni, a zbieranie deszczówki było przestępstwem. To ostatnie działanie jest niezwykle bulwersujące i to ono właśnie spowodowało krwawe zamieszki i siłowe odzyskanie przez lud Boliwii, prawa do zbierania deszczu. (sic!!!)

Dopiero rewolta doprowadziła do anulowania kontraktu...

Kongo...

Cała historia Afryki i Konga jest przygnębiająco smutna. To ukrywana historia. W Stanach Zjednoczonych nawet nie próbujemy rozmawiać na temat Afryki, wręcz nie myślimy o niej. Kongo posiada minerał zwany koltanem [mieszanina kolumbitu i tantalitul, o którym większość twoich słuchaczy przypuszczalnie nawet nie słyszała, tymczasem zawiera go każdy telefon komórkowy i komputer przenośny typu laptop. W ostatnich kilku latach w Kongo z powodu tego minerału zginęło kilka milionów ludzi, dlatego że ty i ja, wszyscy mieszkańcy krajów G8, chcemy mieć tanie komputery i telefony komórkowe. Wytwarzające je firmy sprzedają je, głosząc:

"Spójrz, nasz jest o 200 dolarów tańszy od produkowanych przez inne firmy". Ale aby to było możliwe, ludzie w Kongo są zniewalani. Górnicy, ludzie wydobywający koltan, są zabijani. Cały czas toczą się wojny umożliwiające dostarczanie nam taniego koltanu. Muszę tu powiedzieć, że jeśli chcemy żyć w bezpiecznym świecie, to powinniśmy, wręcz musimy, żądać płacenia wyższych cen za produkty takie jak laptopy i telefony komórkowe oraz tego, żeby znaczna część tych pieniędzy wracała do ludzi, którzy wydobywają koltan. To samo dotyczy ropy naftowej i wielu innych surowców naturalnych, za które nie płacimy właściwej ceny. W rezultacie mamy miliony poszkodowanych ludzi na całym świecie. Codziennie około 50000 ludzi umiera z głodu lub chorób będących jego pochodną oraz uleczalnych chorób, na które nie mają lekarstw, dlatego że stanowią część systemu zmuszającego ich do wyczerpującej wielogodzinnej pracy, za którą otrzymują bardzo niską zapłatę, abyśmy mogli mieć tańsze produkty. Kongo jest bardzo wyrazistym przykładem tego systemu."

Polska...

-Korporacje spożywcze

-Korporacje farmaceutyczne

-Korporacje energetyczne

-Korporacje paliwowe

-Korporacje wodne (Nestle) (TAHAL)

-Korporacje GMO

-Korporacje motoryzacyjne

-Korporacje telefoniczne

-Korporacje telewizyjne

-Korporacje finansowe, czyli banki

-Korporacje funduszy emerytalnych

Zamach w Smoleńsku, zamach w Mirosławcu, seryjny samobójca...itd, itp...

"Demontaż państwa już się skończył..teraz będą znikać ludzie.." Janusz Kurtyka prezes IPN...

Ukraina...

?????????????????????????????????????????????????????

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

Astra
Mimo wszystko wierzę, że ludzie są w stanie powstrzymać i rozprawić ze złem... bo to jest zło w czystej postaci.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Astra - Anna Słupianek

#401292

...ludzie nie są w stanie tego zatrzymać...to jest 'System', który sam się nakręca, sam się kontroluje, sam ewoluuje...porównałbym do Antychrysta..tylko ingerencja Boga zmieni bieg wydażeń...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#401321

 Ten "System" to po prostu globalna mafia.

Interesujący tekst.

Pozdrawiam z dyszką.

  

 

 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#401330

...przepraszam...oczywiście miało być "wydarzeń"pozdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#401333

jest wojna o kolejne wyssanie wszystkiego co materialne, oraz zabór ponad 40 milionów nowych niewolników. Mało kto się w tym orientuje, wielu myśli, że Ukraina w Unii, a nie w Rosji, to same pozytywy dla Polski, nic bardziej mylnego. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#401294

..tak jest Bibrusie, tak to niestety wygląda..trzeba sięgnąć wstecz i zerknąć w przyszłość...znaki są jak najbardziej widoczne...jakoś dziwne mam przeczucie, że stosowany jest "wariant syryjski"...pozdrawiam niepoprawnie
ps. zobacz, Arbenz'a w Gwatemali firma PR "zrobiła" rosyjską marionetką...głupi, amerykański lud uwierzył... propaganda to potężna broń...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#401320

Teraz rozumiesz Trybie, dlaczego ja bez przerwy nawołuję do światowej rewolty. Jak pisałem niedawno 87 osób posiada połowę majątku całego świata.

Byłem w Kongo niedawno i znam sprawę koltanu. To czerwono - czarna,ruda tantalu, pierwiastka, który jest niezbędny w każdym nowoczesnym miniaturowym kondensatorze, a których zawsze jest kilkadziesiąt w każdym komputerze, czy telefonie komórkowym.
Problem z tym paskudztwem jest taki, że tantal jest 1000 razy droższy od złota.
Więc walizka wypełniona koltanem może ustawić cię na całe życie. Napiszę więcej o Kongu, bo to tragiczny kraj, który powinien być rajem na ziemi - taki bogaty.
Lecz właśnie opisane przez ciebie korporacje (nb. wykonywaliśmy projekt dla Chevronu) nie dopuszczą do rozkwitu tego państwa.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#401316

...ale uwierz mi ...revolta na świecie nie zacznie sie od Majdanu...wspieranie tzw. "walczących o rzekomą niepodległość" Ukraińców to nic innego, tylko następna ekspansja korporacji..niestety środowiska GP i Pis pomaga tymże korporacjom zniewolić Ukrainę jeszcze bardziej...jesliby Ukraina walczyła o całkowitą niezależność od nikogo, to jak najbardziej, ale w tym wypadku ktos podpala kraj, a Polska w tym pomaga...

ps nauczyłem sie jednego, jeśli w tefałenach coś chwalą, to prawda jest zupełnie odwrotna..niestety w tefałenach ciepło mówią o Majdanie i rzekomej walce o niepodległość..czy to nie zastanawiające ???...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#401319

Kurcze Trybie,
wy wszyscy tak gadacie, jakby chodziło o opanowanie stada jeleni, albo kopca mrówek.
Miejcie trochę zaufania do mądrości ludzi. Jak już wyszli na ulicę, znoszą trudy zimy i są nawet zabijani, to nie zdają sobie z tego sprawy, że UE i korporacje niosą im następne zniewolenie.
Czy gdyby u nas zaistniał Majdan, to nie byłoby pierwszą rzeczą przegonienie międzynarodowych krwiopijców?
A co robi Orban?

Czy korporacje i UE są juz doprawdy wszechmocne? Nie ma na nich siły?

Ech...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#401325

poczytaj Lotną...

http://niepoprawni.pl/blog/6537/brednia

...jeśli jelenie to niestety obłąkane żądzą władzy...ja banderowcom nie wierzę...korporacje już tam wysłały szakali, aby podjudzać społeczeństwo...to typowe akcje typu "false flag"..pozdr

ps. ale zauważam też jakiś popłoch na Naszych Blogach...dla mnie to jest wyraźny sygnał...myśl samodzielnie, nie daj się zmanipulować i narzucać sobie myślenia..tam niestety jak wiesz jest cenzura...tutaj już nie chodzi o Neon, bo to nisza...tutaj batalia toczy się teraz na rzetelną informację..niestety w tych "niezależnych" nie ma jej tym bardziej, co przecież widać...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#401326