Nieplanowane - film o bezranicznej głupocie ludzkiej, dążącej do zabijania dzieci, na podstawie amerykanów

Obrazek użytkownika SolidarnyX
Kultura
książka Nieplanowane

Rzadko chodzę do kina, jednak jeśli już się wybiorę to staram się na film wartościowy. Takim filmem bezsprzecznie (dla ludzi ceniących wartości) jest "Nieplanowane". W skrócie film opowiada o kobiecie, która pracowała w jednej z największych na świecie firm/maszynek (dla zmylenia zwanych klinikami) do mordowania dzieci - najpierw jako wolontariuszka, a potem za swe dokonania została najmłodszą dyrektorką.

 

Film zaczyna się bardzo mocnym akcentem, wstrząsającym, ukazującym okrutne morderstwo nienarodzonego dziecka - wręcz jak kopia z filmu dokumentalnego "Niemy krzyk" z 1984 roku. Wielka szkoda, że dalej już pod tym względem jest coraz słabiej, rozmydlone. Jest to jakby opowieść tej kobiety (film oparty na jej książce, czyli na faktach) o tym czego dokonała, co przeżyła, jaką miała przemianę. Także już na początku dowiadujemy się z ust samej głównej bohaterki, że była głupia - ja bym rzekł bezgranicznie głupia. Opowiedziana jest historia z lat ok 2010 roku, jednak nie zabijanie dzieci wg mnie było w tym filmie pokazane najbardziej (choć było mocno) ale najbardziej była pokazana bezgraniczna głupota amerykanów, po prostu dno intelektualne. Pokazano jak niby wykształcona amerykanka w ogóle nie brała do bani tego jak są mordowane dzieci (w ok 2010 roku), jak sama o mało się nie wykrwawiła, bo ją wprowadzili w błąd w firmie aborcyjnej, to pretensje nie miała do nich ale do siebie. Jak zobaczyła zdjęcie usg swojego zabitego dziecka (miało rączki, główkę i nóżki), dalej uważała, że to tylko zlepek komórek. Jej głupotę ukazywało jeszcze wiele innych przykładów. Przebudzenie nastąpiło dopiero, jak po latach sama uczestniczyła jako pomocnica "lekarza" w zabiegu aborcji i zobaczyła na ekranie monitora jak dziecko ucieka w brzuszku przed rurą wysysającą je z łona matki. Ludzie ale przecież dokładnie takie obrazy można oglądać już od wielu lat, od kiedy powstał film dokumentalny w 1984 roku "Niemy krzyk"! Gdzie ona była, ta wykształcona pani psycholog? Przez tyle lat taki film jest dostępny, a ona (jak i wiele amerykanek) są wielce zdziwieni w ok 2010 roku (ponad 25 lat po powstaniu Niemego krzyku), że to tak wygląda, że dziecko czuje, że to jest malutki okrutnie mordowany człowiek! Pytanie czego uczą ich w szkołach na lekcjach wychowania seksualnego, do życia w rodzinie, czy jak to się tam u nich nazywa? (u nas też na wzór amerykański tego nie uczą - i to jest dla nas ogromne zagrożenie)

 

Jakby podsumowaniem bezgranicznej głupoty amerykanów jest pokazanie w filmie, jak główna bohaterka już po tym jak przejrzała na oczy i rzuciła prace w firmie mordującej dzieci - idzie ze swoją rodziną, z dzieckiem poprzebierana na halloween i dołącza do nich para małżonków (urządzających pikiety pro life) także poprzebieranych, a mąż głównej bohaterki mówi, że ktoś wspaniały wymyślił "święto" halloween, gdzie można dostać cukierki. No udokumentowanie bezgranicznej głupoty, bo niby już przejrzała na oczy w sprawie zabójstwa dzieci, to jednak głośno pochwala i uczestniczy w okultystycznym i złym halloween, gdzie oprócz przebierania się za poczwary, uczą dzieci szantażu, że jak nie dostaną słodkości, to można komuś wyrządzić krzywdę. Zachowuje się dokładnie tak samo głupio, naiwnie i bezrefleksyjnie jak zaczynała prace w firmie mordującej dzieci. Kto wie, może i z halloween kiedyś zmądrzeje ale trzeba wiedzieć, że to nie tylko ona ale po prostu amerykańce i to także niby ci "pro life".

 

Reasumując polecam obejrzenie filmu, bo warto, pokazane są tam dowody jak działa przemysł koncernów mordujących dzieci, no i trzeba wspierać takie produkcje, bo widać po kwiczeniu lewactwa na świecie jak ich ten film boli. A amerykańce, no cóż... to stan umysłu - dobrze, że choć niektórzy z nich choć po części mądrzeją, bo lepiej późno niż wcale.

 

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (18 głosów)

Komentarze

- powinni z wyroku Sądu dostać karę śmierci za wielokrotne ludobójstwo.

Vote up!
9
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1608919

1. Amerykanie piszemy z wielkiej litery. 2. Polacy nie mądrzejsi - setki ludzi na marszach z różami i w jakichś czarnych płaszczach, skrobankarstwo też u nas jest rozwinięte. 

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1608921

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1608930

Zawsze Verito. W języku polskim nazwy narodów, narodowości, grup etnicznych, nazwiska, imiona (wyjątkiem są ew. nicki czy pseudonimy pisane małą literą, gdzie można zachować oryginalną pisownię) ZAWSZE piszemy wielką literą. Takie są zasady ortografii, niezależne od Twojej opinii o danej osobie czy narodowości.

SolidarnyX popełnił błąd, pewnie przeoczył tych "amerykanów" i sądzę, że przy kolejnym logowaniu poprawi to, mnie (podobnie jak Muniemu) też się to rzuciło w oczy, a patrząc na poprawną stylistykę i ortografię reszty tekstu - najprawdopodobniej to zwykłe przeoczenie.

pozdr...

/benjamin

 

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1608935

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika mrówka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wrzuciłeś wszystko do jednego gara, jakbyś bigos chciał upichcić. Otóż amerykanin, osobnik zamieszkujący kontynent amerykański zawsze będę pisał z małej litery, podobnie określenie jak murzyn czy żyd. Ten Twój bigos nie pozwala rzetelnie ocenić komentarza. Stosujesz metodę TVN-owską. Przemycasz prawdę pomieszaną z fałszem. Polska zawsze jest i będzie wielka, Kopernik wcale nie był kobietą, tylko sowiety się nie zmieniły.

Vote up!
4
Vote down!
-6

...

#1608973

Amerykanin to obywatel Stanów zjednoczonych. Ani Kanadyjczyk, ani Meksykanin, ani też Peruwiańczyk, czy Argentyńczyk, nie są Amerykanami.

Vote up!
6
Vote down!
-3

AgnieszkaS

#1608974

https://dobryslownik.pl/slowo/Amerykanin/86201/

Vote up!
4
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1608978

No nie było mnie ale widzę, ze dyskusja rozgorzała. Szkoda tylko, że część tej dyskusji o du.e maryni.

Otóż Muni, nie porównuj amerykanów (CELOWO Z MAŁEJ LITERY) do Polaków! Na szczęście to Polacy jeszcze jakoś opierają się tej nachalnej idącej właśnie z USA lewackiej propagandzie. Nawet sama główna bohaterka ww. filmu sama przyznała w wywiadzie, że to Polacy jeszcze dzielnie opierają się lewackiej nawale i w nas widzi nadzieję! Tak więc porównując nas Polaków do tych beznadziejnie durnych (oczywiście jak zawsze sąwyjatki) amerykanów, nie tylko tym samym działasz jak byś pisał Polak z małej litery ale wręcz nas oczerniasz - a to jest bez porównania gorsze od pisania mała czy duża literą!

Ps. tak jak "amerykanie" (w odniesieniu do tej wielkiej ich części debili) nie przeszło mi jako z dużej listery, tak samo zauważcie, że nie przeszło mi aby te firmy/koncerny zajmujace się mordowaniem dzieci nazywać "klinikami" - pierwsze byłoby krzywdzące dla tej małej części myślących i normalnych mieszkańców USA, a drugie byłoby krzywdzące dla prawdziwych klinik nie zajmujacych się zabijaniem tylko ratowaniem życia.

Vote up!
2
Vote down!
-2

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1609048

...jest zawsze aktualny, ale moim zdaniem nie należy go generalizować i uogólniać. Prawie każdy przypadek jej wykonania jest osobistą tragedią niedoszłej matki, która nie zawsze z własnej wyłącznej winy jej dokonuje. Mam tu na względzie uwarunkowania rodzinne i środowiskowe oraz kulturowe, które w niektórych grupach społecznych nie dorastają do współczesnej "metody" wchodzenia w dorosłe życie - związki 18 latków "na próbę" czy seks dla przyjemności bez warunków i możliwości zapewnienia wychowania dziecka, które zawsze może zostać poczęte - na pewno nie są odpowiedzialne i właściwe.

 Jestem całym sercem za ochroną życia dziecka poczętego a nie tylko od jego narodzenia, dlatego też uważam, że najpierw trzeba wypracować skuteczny model przejmowania przez państwo opieki nad poczętym dzieckiem i realnej wymiernej pomocy materialnej.

 Jeżeli matka zdecydowała by się na jego urodzenie - pomimo tego, że wczesne badanie "płodu" wykazałoby, że dziecko może być niepełnosprawne - to powinno ono być objęte systemową opieką leczenia i rehabilitacji z możliwością pozostawienia dziecka w rodzinie lub oddania go do rodziny zastępczej.

 Po spełnieniu tych warunków, każda aborcja (z wykluczeniem ratowania życia, czy z powodu przestępstwa np na tle seksualnym) moim zdaniem byłaby pospolitym zabójstwem a każdy kto dokonywałby jej byłby mordercą. 

Vote up!
7
Vote down!
-3

niezależny Poznań

#1608924

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Z wykluczeniem ratowania życia...czy przestępstwa?

Dlaczego wydajesz wyrok na NIEWINNEGO za przestępstwo innego?

Kto ci pozwala decydować które życie jest cenniejsze ,że tak łatwo dokonujesz wyboru?

Vote up!
5
Vote down!
-6

Verita

#1608928

Zbyt dużo wokół nas kompromisów i pokrętnych dróg. Tam gdzie nie da się zaprzeczyć, zawsze stosuje się metodę permanentnego kluczenia nad sednem prostej sprawy.

Vote up!
2
Vote down!
-2

...

#1608937

Nawet w Arabi Saudyjskiej przeprowadza się aborcję aby ratować życie matki.

Vote up!
4
Vote down!
-3

AgnieszkaS

#1608947

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

.... to jest złe. Co mi tam Arabia Saudyjska? To ma być argument?

Vote up!
4
Vote down!
-6

Verita

#1608950

Według Pani należałoby skazać matkę na śmierć. W wielu przypadkach po śmierci matki płód całkowicie od niej uzależniony również nie mógłby przetrwać. 

 

Jest Pani katolicką fundamentalistką. Uważam wszelkie religijne ekstremizmy, siłą narzucające społeczeństwom swoją wolę, za wyjątkowo niebezpieczne. 

Vote up!
6
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1608954

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1608958

Nie wszyscy wyznają taką religię jak Pani. Nie wolno innym osobom swoich poglądów siłą narzucać.

Vote up!
5
Vote down!
-3

AgnieszkaS

#1608959

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...nc nkm n nrzcm...lb sę wrzy lb n...nnj mżlwśc n m.

Vote up!
4
Vote down!
-7

Verita

#1608960

"...nic nikomu nie narzucam..."/Verita/

 

Kto ci pozwala decydować które życie jest cenniejsze ,że tak łatwo dokonujesz wyboru?/Verita/

---------------------------------------------

Wybór to nie jest łatwy pomiędzy życiem matki a życiem płodu, lub też śmierci matki i płodu. Kiedy wybieramy śmierć matki musimy wziąć również pod uwagę, że pozbawiamy jej pozostałe dzieci, jeśli ma takie, matczynej opieki a mąż zostaje wdowcem i jedynym opiekunem rodziny. Dochodzi do tego to nowe dziecko, o ile przetrwało.

Vote up!
7
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1608965

AS - aborcja (czyt. okrutne morderstwo dziecka) nie ma nic wspólnego religią! To jest kwestia tego czy jest się cywilizowanym człowiekiem czy barbarzyńcą! To kwestia zwykłej przyzwoitości, honoru, umiłowania wartości lub brak tego.

Vote up!
2
Vote down!
-2

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1609049

"To ma być argument?"

Przykro mi, że Pani nie zrozumiała. Wyrażę to bardziej czytelnie.

Otóż nawet wahabici saudyjscy są bardziej od Pani w takich sytuacjach obiektywni i tolerancyjni.

 

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-4

AgnieszkaS

#1608956

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1608963

Napisz arabia saudyjska, z małej litery, bo co to za durne pogany... :D I kamienują katolików! 

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1609010

Muni a może weź jeszcze raz oczernij Polaków i czepiaj się literek?

Vote up!
2
Vote down!
-2

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1609050

Zarzucanie swoich antyamerykańskich obsesji niczym rasowy kacap nie pomoże w udawaniu pozycji wyższości moralnej. 

Nie ma to jak zbiorowa odpowiedzialnosc, co? Wychodzi również niesamowita ignorancja. Spora część ameryki a zwł. katolicy i południowcy walczą i to do tego stopnia, że są rozważani do wpisania na listę organizacji terrorystycznych. W Polsce tak jest? Może u winniczka z korwinem? Może sam tak walczysz? A modlisz się przed posiłkiem, codziennie czytasz Biblię itp. jak właśnie spora część usa- pasa biblijnego? 

W cudzym oku źdźbło? By odbić swoje frustracje na innych? Tym na pewno nie przekonasz postronnych. Co najwyżej pro-choice wyśmieją takiego "katolika" i pokażą jako wzór naziolstwa. To udawanie zatroskanych delikatnych, co się wzdrygają przed śmiercią innych powinno być wiarygodne. A tu co chwila hejt- głupi Amerykanie, głupi polscy absolwenci, źli Ukraińcy, Żydzi, właściwie wszyscy.

I naprawdę to kwestia głupoty czy raczej norm moralnych? Jak się samemu je ustala, to wychodzi jak wyzej- głupi ci Amerykanie więc domyślnie na co mają zasługiwać. Czym się różnisz takim podejściem od innych, też mających swoje własne normy? 

Przypatrz się też swojemu środowisku ideowemu, chyba że znasz je tylko z internetu. Szybko znajdziesz głupotę na głupocie i gorzej. Przypatrz się choćby, czy za niedługo na Marsz jakiś pajac założy ciuch Lonsdale'a. W Polsce. A takich durnot jest masa.

Vote up!
6
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1608936

"A amerykańce, no cóż... to stan umysłu - dobrze, że choć niektórzy z nich choć po części mądrzeją, bo lepiej późno niż wcale."

 

A co Szanowny Autor wie o Amerykanach? Pańskie opinię to są gdzieś tam zasłyszane farmazony rodem z polskiego ciemnogrodu. 

Vote up!
6
Vote down!
-6

AgnieszkaS

#1608945

cyt:"A co Szanowny Autor wie o Amerykanach? Pańskie opinię to są gdzieś tam zasłyszane farmazony rodem z polskiego ciemnogrodu"

Z tego ile zdążyłem wyczytać na stałe mieszka Pani właśnie w USA i powyższym swoim komentarzem podważa Pani wiarygodność opinii o Amerykanach osoby która tam nie mieszka

Jednocześnie jakoś nie przeszkadza to dla Pani samej pisać komentarze na Polskim portalu o Polakach mieszkających w Polsce podczas gdy sama Pani tutaj nie mieszka

Nawet ślepiec zauważy że stosuje Pani podwójne standardy:

1- MY Amerykanie wiemy wszystko najlepiej

2- reszta goo...no wie 

Więc stosując równość albo proszę nie podważać cudzych opinii na podstawie adresu zamieszkania komentatora, albo samej też przestać udzielać się w sprawach Polskich na Polskiej platformie

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1608961

"Jednocześnie jakoś nie przeszkadza to dla Pani samej pisać komentarze na Polskim portalu o Polakach mieszkających w Polsce podczas gdy sama Pani tutaj nie mieszka"

 

Proszę o wskazanie tego komentarza.

Vote up!
5
Vote down!
-4

AgnieszkaS

#1608962

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Co mam dla Pani wskazywać?

Nie wie Pani że pisze na Polskim portalu o życiu Polaków?

Czy to może ja nie zauważyłem że właśnie piszemy na SPUTNIKU czy jakimś innym obcokrajowym portaliku?

Rozumiem że Panią mogło zaboleć i szuka Pani tylnego wyjścia poprzez zbicie tematu na inny wątek ale to się nie uda

Więc proponuję przestać po Amerykańsku wszystkich pouczać co myślą dobrze a co źle i o czym mają prawo pisać bo i tak nikt do tego stosował się nie będzie - to nie Wasze Guantanamo tylko Polska

Vote up!
5
Vote down!
-7
#1608967

Czy ja mieszkam, czy nie mieszkam w Polsce, to Pan nie ma pojęcia, a jednak śmie pisać komentarze na ten temat. 

Autor notki generalizuje i utożsamia amerykańskie społeczeństwo z głupotą i niestety od razu da się zauważyć, że nic o tym społeczeństwie nie wie. Pan natomiast moją ripostę skierowaną do Autora celowo odnosi do wszystkich Polaków. Mało tego, na sposób wyjątkowo bezczelny kontrargumentuje, że nie mam prawa krytykować Autora za chamski, tendencyjny wpis, bo rzekomo nie mieszkam w Polsce. 

Cóż mogę dodać, poza tym,  że dla obserwujących świat z perspektywy koziej wólki, "amerykańce, no cóż... to stan umysłu", jak to solidarnyx napisał, i niech tak już zostanie.

Vote up!
6
Vote down!
-5

AgnieszkaS

#1608968

Nie jestem tutaj zbyt długo lecz bardzo szybko dało się zauważyć że jest Pani wyjątkowo bezczelną, zarozumiałą i zakłamaną osobą

Śmiem nawet powątpiewać czy w związku z tym aby na pewno jest Pani Jankeską a nie zadufanym zarozumiałym Jankesem

Lecz z braku dosadniejszych dowodów nadal będę traktował Per Pani, a nie Per Pan

 

W swoich odpowiedziach gdy wykaże się dla Pani rozbieżność od razu przechodzi Pani do bezczelnego ataku z jednoczesną zmianą tematu

 

Ja wyraźnie odniosłem się do Pani komentarza w którym podważała Pani czyjąś opinię o tej zbieraninie wszelakiego śmiecia, brudasów, złodziei, żydłactwa i wszelkich innych niedorobionych którzy wyemigrowali na to wysypisko śmieci zwanym USA tylko dlatego że tam nie zamieszkuje

I wykazałem że jakoś ta sama przesłanka o zamieszkiwaniu w innym kraju już dla Pani samej nie jest przeszkodą aby wydawać podobne opinie

 

I na tym się zatrzymałem chociaż to nie było wszystko. Lecz po tej bezczelnej odpowiedzi odniosę się do czegoś ważniejszego:

 

Otóż do tego Pani bezczelnego zarozumiałego jankeskiego obrażenia Polaków zamieszkujących w Polsce oraz samej POLSKI

Wbij sobie to do tego zrytego jankesko/żydowską papką łba że POLSKA nie jest jak to ją określiłaś w swym komentarzu ZAŚCIANKOWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

POLSKA TO NAJPIĘKNIEJSZY KRAJ NA ZIEMI

POLSKA TO MOJA UKOCHANA OJCZYZNA

I żadne emigranckie lebiegi i nieudaczniki życiowe nie będą ją opluwały żydowsko jankeskim jadem !

 

POLSKA NIE JEST TEŻ JANKESKI BABSZTYLU ŻADNĄ KOZIĄ WÓLKĄ

 

POLSKA to POLSKA - NAJPIĘKNIEJSZY KRAJ NA ZIEMI

Poza tym w porównaniu do tej Pani zasra....nej żydomeryki przynajmniej mamy własny język a nie tak jak USA gdzie jest taka zbieranina światowego odpadu że nawet własnego urzędowego języka nie macie tylko zapożyczyony od kolonizatorów

Za takie plucie na Polskę powinna Pani na każdym Polskim portalu z automatu dostać bana na minimum ćwierć roku - sobie do przemyślenia a dla ew. następców na przestrogę

W realu gdyby była Pani facetem w sekundę obiłbym mordę, a jako kobiecie pomimo iż kobieta to jednak minimum splunięcie się jednak należy

 

Dziwny jest ten portal.

Niby taki patriotyczny a nikt poza mną tego bezczelnego i aroganckiego plucia na NASZĄ Ojczyznę nie zauważył?

Mam nadzieję że więcej z takim aroganckim osobnikiem nie będę miał nieprzyjemności się komunikować - tym bardziej oko w oko gdyż do tego syfu za wielką wodę nigdy wybierał się nie będę

 

Polska: zaściankowa czyli zacofana, albo Kozia Wólka - q..wa co za bezczelność, i to otwarcie na Polskim portalu

Pieprz...ni jankesi

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1609135

Jesteś zbyt ostry. Nawet meduza jest stworzeniem Bożym, nie należy zaraz jej zadeptywać. Pohamuj złość, mimo swych racji, staraj się tonować wypowiedzi.

Vote up!
2
Vote down!
-2

...

#1609138

Może masz rację że ostro, ale przyznam się że napisałem to i tak już po wstępnym pewnym ochłonięciu

Za pierwszym razem (zaściankowa = zacofana) uznałem to jako wypadek przy pracy, rozmach, popłynięcie na fali, lecz ta bezczelna Kozia Wólka upewniła mnie że to było w pełni przemyślane i zamierzone

Nie wnerwił bym się zapewne aż tak gdyby napisał to mieszkaniec Polski - rozumiem: zawód, alkohol, dragi, problemy, przeszkody (bo ja też je miewam) ale EMIGRANT ? DEZERTER? ZDRAJCA OJCZYZNY?

I to jeszcze nie na jakimś wewnętrznym portaliku na Jackowie w USA tylko na POLSKIM PORTALU POMIĘDZY POLAKAMI?

To dopiero buta i zarozumiałość - typowo po jankesku: MY WIEMY NAJLEPIEJ 

Szlak trafia że administracja takie coś toleruje

Co będzie następne?

Naśladowanie durnia Wojewódzkiego i wbijanie Naszej Narodowej flagi w goowno?

Nie rozumiem podejścia administracji do tolerowania czegoś takiego

Administracji Patriotycznego Polskiego Portalu dla POLAKÓW - ponoć

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1609141

Raczej daj spokój adminowi. Mamy demokrację, wolność wypowiedzi co należy uznać za nasze zdobycze. Nie wiem, z jakiego jesteś rocznika, ale za komuny, nawet gdyby istniał internet, takie nasze polemiki nie miałyby szansy zaistnieć.

Pozdrawiam Ciebie serdecznie, trzeźwo myślący i twardo stąpający...

Vote up!
2
Vote down!
0

...

#1609145

Jak byś czytała AS ze zrozumieniem, to byś wiedziała co wiem o amerykanach.

Vote up!
3
Vote down!
-3

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1609052

  Zaś jazda na antyAmerykańską nutę. Poplecznicy wywrotowej propagandy Korwina w miłości do reżimu Rosji.

Vote up!
7
Vote down!
-5

ronin

#1608972

coż za kolejna "merytoryczna" wypowiedź ;P podobnie jak Twoi koledzy oczerniają Polaków, a czepiają się literek, czy pytania w stylu "co ty możesz wiedzieć" ;P

Vote up!
3
Vote down!
-4

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1609053

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika mrówka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...i w tym się różnimy. Jankesi od dawna próbują zawładnąć określeniem Ameryka. Ameryka to również kontynent, a nawet dwa lub trzy jak kto woli.

Vote up!
3
Vote down!
-5

...

#1608975

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika mrówka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Aborygen zamieszkujący tereny kontynentu amerykańskiego, obojętnie z jakiego plemienia, prowadzący tryb wędrowniczy nie będzie dla mnie Amerykaninem, by nie przypalikować go, wbrew jego woli do przynależności państwowej.

Vote up!
3
Vote down!
-5

...

#1608980

Aborygenów na kontynentach amerykańskich raczej nie ma. Są tylko Indianie. Ci z Ameryki Północnej zamiast wędrowniczego trybu życia prowadzą kasyna. :)

 

Vote up!
4
Vote down!
-3

AgnieszkaS

#1608984

No to teraz Ty sobie przeczytaj znaczenie słowa aborygen. Są jeszcze plemiona wędrowne, ich SYSTEM jeszcze nie zarejestrował w szufladkach, właśnie z tego powodu.

Vote up!
2
Vote down!
-2

...

#1608985

Nazwa Aborygeni używana jest w stosunku do pierwotnych mieszkańców Australii.

 

Vote up!
4
Vote down!
-3

AgnieszkaS

#1608989

... odpuszczam sobie dalszą polemikę. I nie dlatego, że przyznaję Ci rację. Trwaj sobie w swym selektywnym postrzeganiu świata.

Vote up!
4
Vote down!
-4

...

#1608991

"Aborygen zamieszkujący tereny kontynentu amerykańskiego, obojętnie z jakiego plemienia, prowadzący tryb wędrowniczy nie będzie dla mnie Amerykaninem..."/mrówka/

Amerykaninem może być tylko mieszkaniec USA. Nasi Indianie używają albo nazwy konkretnego plemienia albo określają się jako "Native Americans". Ogólnie nie używa się określenia "aborigine" tylko "native"(rdzenny, miejscowy)

 

Vote up!
4
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1608993

Słownik, który sama wskazałaś stanowi również: "aborygen to rdzenny mieszkaniec jakieś terenu".

Kolumb odkrył Amerykę, Ty zaś, uległa indoktrynacji uważasz, że Ameryka to USA. Z chwilą, gdy Ameryka nie będzie utożsamiana tylko i wyłącznie ze Stanami Zjednoczonymi, zacznę pisać z dużej litery.

Vote up!
2
Vote down!
-3

...

#1608999

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

tacy Ci z USA to amerykanie jak Ci, których odkrył Kolumb to Indianie (z Indii)

PS. hahaha jakieś pewnie hamerykańskie nieuki postawiły minusy, bo ta tępota nie wie, że Kolumb jak odkrywał tą hameryke, to myślał, że dopłynął do Indii (i dlatego tamtejsze narody nazwali indianami) - ale tym ZAŚCIANKOWYM NIEUKOM HAMERYKAŃSKIM WSZYSTKO TRZEBA KAWE NA ŁAWE

Vote up!
2
Vote down!
-4

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1609054