Cenzura a "mowa nienawiści", "antysemityzm" - a gdzie jest wolność słowa?

Obrazek użytkownika SolidarnyX
Blog
Orwell

Mowa nienawiści (źródło: google) - "definicja Rady Europy. Mowa nienawiści to „wypowiedzi, które szerzą, propagują i usprawiedliwiają nienawiść rasową, ksenofobię, antysemityzm oraz inne formy nietolerancji, podważające bezpieczeństwo demokratyczne, spoistość kulturową i pluralizm”. Bardzo szerokie, nie sprecyzowane (może poza antysemityzmem), norm brak, zakresów brak, a więc jak to w takich przypadkach bywa, ci co będą głośniej krzyczeć, co będą mieli większą władze - ci określą co to jest "mowa nienawiści" w danej chwili. Do czego to prowadzi? Do zamordyzmu, do cenzury, do cofania się człowieka cywilizowanego, do ... totalitaryzmu.

 

To, że człowiek do drugiego człowieka czasem pałał niechęcią, a wręcz nienawiścią jest stare jak świat. Kiedyś w takich przypadkach np. były pojedynki, czasem wybuchały wojny, w późniejszych czasach sprawami zajmowały się sądy. Teraz totalni lewacy widzą w tym narzędzie do cenzurowania innych, do odbierania innym prawa do głosu, do odbierania wolności. I nie jest to nowa sprawa, wszakże znamy już podobne przypadki jak np. powiem, że część żydów w II wojnie światowej kolaborowało z hitlerem (celowo z małej) - od razu będę nazwany antysemitą. Zgodnie z definicją (źródło: google) "Antysemityzm – postawa wyrażająca dyskryminację, uprzedzenie, niechęć i wrogość w stosunku do Żydów oraz osób pochodzenia żydowskiego, postrzeganych jako grupa religijna, etniczna lub rasowa, argumentowana powodami religijnymi, gospodarczymi lub politycznymi." i żadnego totalitarnego lewaka (z reguły żyda) nie będzie obchodziło, że to prawda, przecież od razu przypiszą mi "niechęć i wrogość" do żydów. I znów do czego to prowadzi? Do zamordyzmu, do cenzury, do cofania się człowieka cywilizowanego, do ... totalitaryzmu.

 

Myślę, że nie przypadkowo w definicji "mowy nienawiści" odniesiono się do "antysemityzmu", a ani słowem o np. "antypolonizmie" itp. itd. Bo tą definicję pisali ci sami, co wcześniej tworzyli definicję "antysemityzmu". Zapisano w niej też stwierdzenie "inne formy nietolerancji" - i tutaj "mową nienawiści" będzie także, jeśli powiem, że: "homoseksualizm to jest choroba". Kiedyś była oficjalnie ale potem środowiska lewackie doprowadziły do uznania tego jako coś "normalnego". Obecnie chcą doprowadzić do tego, że dziecko w łonie matki, to nie dziecko tylko embrion. Na razie nauka się jeszcze opiera ale to tylko kwestia czasu, aż zrobią z tym to samo co z chorobą homoseksualną. Tyle, że wtedy homoseksualista przestał być chorym i stał się "normalnym" człowiekiem. A w sprawie dzieci nienarodzonych, przestaną być dziećmi/ ludźmi i staną się embrionami. I wtedy "mową nienawiści" będzie samo mówienie o dziecku (a nie o embrionie), przed jego narodzeniem.

 

Aby dopełnić swojego "dzieła" muszą całkowicie kontrolować to, co ludziom wolno mówić, a nawet myśleć. Nie obchodzi ich to, że ktoś powie do drugiego "zabije cię". To jest tylko pretekst, narzędzie do tego aby wprowadzić cenzurę "mowy nienawiści", a więc cenzurę przede wszystkim zdrowego rozsądku pod pretekstem "walki z nietolerancją, nienawiścią" itd.

 

Teraz obłudnie różne środowiska silą się na walkę z "mową nienawiści", a jeszcze przed chwilą ci sami byli głównymi propagatorami i orędownikami dzielenia, wyzywania, pogróżek i pogardy dla innych. Teraz np. taka interia wprowadziła: "Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.". Wcześniej, rok temu (też można było zgłaszać niestosowne wpisy) komentarze mieli np., cytuję: "Macierewicz to półgłówek", "WSZYSTKICH PISOWCÓW POWIESIŁBYM NA DRZEWACH", "a gdyby tak wszystkich głosujących na pis oddać do krematorium?" - takich komentarzy na interii itp. było mnóstwo i jakoś te polskojęzyczne (antypolskie) media nic z tym nie robiły. Po prostu kreowali problem aby teraz na pokaz powiedzieć: "wprowadźmy zakaz mowy nienawiści", co w rezultacie ma być zwykłą cenzurą dla zdrowego rozsądku prowadzącą do dalszej degradacji ideologicznej przez lewactwo, a tylko przy okazji cenzurą grożenia innym - tego nie trzeba cenzurować, na to są paragrafy i wystarczy z nich korzystać.

 

Tak więc "mowa nienawiści", "antysemityzm", "wyleczenie homoseksualistów", "dzieci nienarodzone to embriony a nie ludzie" na pewno są propagowane przez te same środowiska i nawet w bardzo podobny sposób. Zachowajmy zdrowy rozsądek i nie dajmy się wmanipulować.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:12)

Komentarze

bo niewątpliwie lewactwo atakuje wszystkie dziedziny naszego życia i coraz mniej normalności, a coraz więcej nikczemności!!!

W tym m.in:

mordowanie na życzenie nienarodzonych dzieci w całej Europie,

w niektórych państwach UE mordowanie na życzenie ludzi ciężko chorych,

w niektórych państwach UE mordowanie na życzenie ciężko chorych dzieci,

propagowanie wszelkich zboczeń, nawet w szkołach - przypominam poradnik instruktażowy dla najmłodszych klas instruujący dzieci jak się masturbować i jak pobudzać seksualnie kolegów i koleżanki - wprowadzany do szkół przez firmy, za zgodą właściwego resortu!!!

propagowanie swobodnego - bez odpowiedzialności, stylu życia "róbta co chceta" u nas lansowane m.in. przez postkomuszego nikczemnego, pazernego lewackiego przekręta,

opluwanie kościoła, wiary katolickiej i Boga, w tym wartości wyrażonych w dekalogu,

i wiele, wiele innych kłamstw i manipulacji propagowanych prawie oficjalnie lub oficjalnie przez różne fundacje, firmy, instytucje finansowane często także ze środków publicznych !!!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1579264

Dzięki Lionette

no właśnie, najgorsze, że w dalszym ciagu wiele tych lewackich dewiacji jest wspieranych z budżetu państwa (a więc z naszych podatków - czyli wbrew nam i tak je wspieramy)

co do owsika, to nawet w podręcznikach w podstawówkach uczą dzieci matematyki na podstawie narysowanych serduszek owsiaka (taka krypto propaganda) - i ten podręcznik został dopuszczony za obecnej minister edukacji - pamiętam jak w Radiu Maryja za czasów PO słusznie się burzono, że w podrecznikach dla dzieci są sformułowania typu "jaka gazeta wywarła największy wpływ na kształt postkomunistycznej Polski" - odpowiedź - gazeta wyborcza - reklamowano za PO dla dzieci gazete wymiotną, teraz za PiS jeszcze owsika... - i to wszystko z naszych podatków

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1579352

Ponieważ tam, wśród 700 ponad obiboków, można bezkarnie prawić androny po linii i na bazie. Można  pomawiać własny Naród ( jakby się było z Marsa, mało tego, brać za to pieniądze!) i innych, na których mają oko zwrócone, przez sterników z pieniędzmi i łaskawców z ideami. Nie wybierani manewrowi mogą robić , co chcą, popierani przez innych wmanewrowanych. Całkowicie popieram wnioski autora.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1579270

Trafny wniosek, choć nawet w tej Brukseli, ta wolność słowa jest tylko dla wybranych - lewaków - bo juz Ci z prawicy mają tam z tym problem, np. w Brukseli nie można było zrobić wystawy o Smoleńsku i ocenzurowali napisy pod zdjęciami - było też wiele innych podobnych akcji cenzurowania, kiedy lewactwu nie podobało się to co prawica ma do przekazania.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1579301

30 lat powtarzam tezę, że żyjemy w świecie na opak, odwróconym, gdzie sensy, wartości są postawione na głowie, gdzie dziwki rozpaczają nad upadkiem obyczajów, oszuści wzruszają się tym, że prawda w życiu publicznym nienależycie funkcjonuje, złodzieje są poruszeni faktem, że własność nie jest traktowana poważnie, gdzie nienawistnicy organizują się, by walczyć z nienawiścią

— zauważył komentator tygodnika „Sieci”.

To zjawisko się teraz intensyfikuje. Słyszymy, że prezydenta Pawła Adamowicza zabiła nienawiść. Tam mówią główne i dominujące środki medialne, tak mówią najrozmaitsze ośrodki opiniotwórcze w Polsce i nie tylko. Tak mówią nieformalne ośrodki władzy, które nie mogą się z tym pogodzić, że ich polityczny wymiar został przez nich utracony

— podkreślał Wildstein.

Cytat za: https://wpolityce.pl/polityka/430538-bronislaw-wildstein-slyszymyze-adamowicza-zabila-nienawisc

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1579307