Murem za arcybiskupem Jędraszewskim i jemu podobnym, prześladowanym za prawdę o "tęczowej zarazie".

Obrazek użytkownika SolidarnyX
Blog
murem za arcybiskupem Jędraszewskim

Ostatnio coraz częściej mówimy o tym, że Episkopat Polski i biskupi nic nie robią w sprawie rosnącej nawały lewackiego lgbt w Polsce. Siedzą cicho, a powinni grzmieć - w obronie wiary, w obronie wartości, w obronie nas Polaków! Nie mamy Prymasa Polski [bo biskupa, wytwór medialny Polaka (to jego nazwisko) nie można nazywać Prymasem przez wzgląd na naszego nie odżałowanego Prymasa Tysiąclecia].

 

Jednak w końcu, doczekaliśmy się, co prawda na razie niewielkiego słowa, nierozbudowanego szczególnie ale za to wystarczającego aby zrobić wielkie poruszenie i oburzenie wśród lewactwa lgbt. Arcybiskup Marek Jędraszewski w końcu zaczął bronić nas, bronić wiary, bronić wartości chrześcijańskich. Przemawiając w 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, wystarczyło aby porównał "czerwoną zarazę" (tak nazwaną ruską swołocz wkraczającą do Polski przez Powstańca "Ziutka" Szczepańskiego) z "tęczową zarazą" (lewactwo lgbt i q) która teraz coraz bardziej nachalnie i bezpardonowo wkracza do Polski i zatruwa umysły, a nawet nakazuje (w imię tolerancji) swoją ideologię i prześladuje tych, którzy się temu sprzeciwiają. Dzień wcześniej abp. Jędraszewski też pięknie mówił u stóp naszej Królowej Polski Jasnogórskiej w Częstochowie.

Powstała wrzawa, krzyk i oburzenie lewactwa, kwik świń bojących się odsunięcia od koryta (przemysł lgbt jest dobrze płatny jak przemysł holokaust). Już samo to oznacza, że w tym wypadku słychać wycie - to znakomicie! Lewactwo zbiera się i pikietuje aby odwołać abp. Jędraszewskiego, nawet dominikanin (sic!) góżyński (notabene dominikanin w Gdańsku był umoczony w aferę Amber Gold) apeluje o pisanie listów o odwołanie tak wspaniałego, mądrego i odważnego duchownego. Serwis lewacki youtube szybko ocenzurował kazanie abp. Jędraszewskiego na stronach Radia Maryja (dopiero po paru dniach się z tego wycofali). Brat naszego bohatera śp. "Ziutka" Szczepańskiego, w obłędnym lewackim szale domaga się odwołania abp. i grozi sądem za wykorzystanie przez niego słów wiersza jego brata - "Ziutek" Szczepański, bohater Powstania Warszawskiego z pewnością w grobie się przewraca, widząc co wyprawia jego brat.

 

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Póki co to jest niestety jeden odosobniony głos hierarchii kościoła w obronie nas wszystkich. Arcybiskup Jędraszewski sam stoi na straży honoru całego Episkopatu Polski i nie ma od nich prawie żadnego wsparcia (poza enigmatycznym ostatnio oświadczeniem Episkopatu). Co więc zrobimy my, wierni, Polacy? Musimy stanąć murem za arcybiskupem Markiem Jędraszewskim! Nie tylko dla niego ale i dla nas samych, dla Polski.

Dziś o godz. 15 przed krakowską kurią na ul. Franciszkańskiej (tam gdzie zawsze były rozmowy ze śp. Janem Pawłem II w oknie) zostanie zorganizowana publiczna modlitwa w obronie naszego pasterza abp. Jędraszewskiego. Każdy Polak, który może wtedy być w tym miejscu, powinien się stawić! Pokażmy lewactwu, że też potrafimy się zorganizować i nie damy naszych obrońców im na pożarcie! Jezus Chrystus powiedział: "mówcie, tak, tak, nie, nie" - za tak mówioną prawdę, chcą abp. Jędraszewskiego "ukrzyżować" - nie pozwólmy na to! I nie bójmy się sami mówić prawdy w oczy, bo "tylko prawda nas wyzwoli".

 

Abp. Jędraszewski nie jest jedyną ofiarą prześladowań lgbt (w imię tolerancji). Ostatnio głośno się zrobiło także o aktorach: Jarosławie Jakimowiczu i Redbadzie Klynstra, którzy stracili pracę za poglądy sprzeczne z ideologią lgbt. Jakimowicz wcześniej oficjalnie wsparł naszą medalistkę Zofię Klepacką (w akcji "murem za Klepacką", którą prześladowano za sprzeciw wpuszczania lgbt do szkół). W końcu Jakimowicz dostał sms-a od swojej agentki, że za jego wypowiedzi zrezygnowano z jego udziału w serialu (gdzie już było wszystko dograne i miał zamówioną nawet taksówkę na pierwsze zdjęcia). Nawet fundacja na rzecz dzieci, z którą współpracował bezpłatnie od dawna Jakimowicz, która wcześniej prosiła go wielokrotnie o pomoc - teraz wypięła się... tyłkiem - to samo zrobili jego dawni wieloletni koledzy aktorzy (widać odwracanie się tyłkiem do kogoś to u nich już "odruchowe"). To jest totalitaryzm lgbt! Redbad Klynstra za wpis na swoim profilu z pytaniem (które w Holandii - skąd pochodzi - jest czymś oczywistym): "Czy w PL pedofile są częścią LGBT+, czy nie? Kto czuje się kompetentny odpowiedzieć?" - za to stracił możliwość pracy w kolejnym serialu i tak jak na pozostałych spadła fala lewackiej pogardy i oszczerstw. Na szczęście oni się z tego śmieją, jakby w imię tego, że źle by się działo gdyby ideologia totalitarna lgbt była zadowolona z ich działań.

Niedawno Gazeta Polska dodała do swojego wydania naklejkę "strefa wolna od lgbt". Znów spadła fala nienawiści i oszczerstw ze strony lewactwa. Empik nie wpuścił tego wydania do sprzedaży. Wcześniej Ikea zwolniła pracownika, który nie chciał brać udziału w lewackich pro lgbt-owskich działaniach firmy. Jeszcze wcześniej lewactwo zapowiedziało bojkot browarów Jakubiaka, za jego niechęć do lgbt - tu akurat wyszło dla nich odwrotnie, bo wielu, w tym i ja na przekór lgbt zaczęło kupować piwa z browarów Jakubiaka (mimo, że cenowo były z górnej półki ale na szczęście i jakościowo).

Tak więc widać, że lewactwo lgbt jest zorganizowane i szybko bojkotuje i prześladuje prawe, chrześcijańskie, polskie odruchy normalności. Nie dajmy się im, walczmy, bojkotujmy lewackie przedsięwzięcia, lewackie firmy. Pamiętajmy, że jest nas większość i jeśli przegramy to tylko na własne życzenie i poprzez grzech zaniechania! Nie kupujmy w firmach wspierających lewactwo (koncern Coca-cola, empik, bank BNP Paribas, JP Morgan, google, facebook, youtube, IKEA, lody Ben & Jerry, producent napoi Hellena, producent napoi MWS Wadowice - m.in. Tiger i wiele wiele innych). Każdy kto kupuje w tych i im podobnych firmach wspiera lewacki totalitaryzm lgbt!

To są tylko potwierdzone przypadki prześladowania (w imię tolerancji) normalnych ludzi przez lewactwo lgbt. Ile jest takich, cichych? Zorganizujmy się, wspierajmy się ponad podziałami - mamy wypowiedzianą nam wojnę przez totalitaryzm lgbt i musimy z nimi walczyć, wspólnie, solidarnie do zwycięstwa!!!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:27)

Komentarze

Btw polecam poniższy bardzo profesjonalny tekst o metodach działania środowisk LGBT:

https://ekai.pl/grozi-nam-totalitaryzm-swiatopogladowy-ideologiczna-ofensywa-lgbt/

Tekst zawiera mnóstwo szczegółowych informacji i wart jest powszechnego polecania.

I małe sprostowanie: dominikanin nosi nazwisko Paweł Gużyński, czyli pisane nieortograficznie ( w przeciwieństwie do np. nazwiska arcybiskupa warmińskiego Józefa Górzyńskiego). Dominikanin został ukarany przez ojca Pawła Kozackiego OP, prowincjała Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego. W opublikowanym na portalu dominikanów oświadczeniu poinformował, że nałożył na o. Pawła Gużyńskiego trzytygodniową pokutę w jednym z kontemplacyjnych klasztorów za niewłaściwe wypowiadanie się w sprawach wiary i moralności oraz prowadzenie sporów ideowych.

https://ekai.pl/prowincjal-dominikanow-ukaral-o-guzynskiego/

I jeszcze w sprawie wypowiedzi bp. Jędraszewskiego. Poparli go m.in. bp Dec, bp Mering, bp Milewski i abp Dzięga.

https://ekai.pl/bp-dec-diabel-zrzucil-szaty-czerwone-i-przebral-sie-w-szaty-teczowe/

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-ks-bp-w-mering-atak-na-ks-abp-m-jedraszewskiego-jest-zupelnie-nieuzasadniony/

https://ekai.pl/bp-milewski-chora-ideologia-lgbt-uderza-w-tradycyjna-rodzine/

https://niezalezna.pl/282678-kolejny-mocny-glos-kosciola-abp-andrzej-dziega-o-oplakanych-skutkach-lewicowej-propagandy

Tutaj histeryczny głos Newsweeka:

https://www.newsweek.pl/polska/koscielnej-krucjaty-przeciwko-lgbt-ciag-dalszy-oto-nasladowcy-abp-jedraszewskiego/mz2ccnk

 

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0
#1599467

Dzięki, poprawiłem błędy. Jak coś to piszcie na pw - dzięki Husky.

Ps. przy okazji dodałem coś od siebie, o czym zapomniałem pisząc tekst.

aha i cieszę się, że są duchowni co wspierają abp. Jędraszewskiego, jednak tak jak pisałem w tekście brak klarownej i stanowczej postawy całego Episkopatu

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1599480

https://www.radiomaryja.pl/informacje/wspolnota-franciszkanow-wyraza-poparcie-dla-ks-abp-m-jedraszewskiego/

Autorzy listu podkreślają, że grzech, zwłaszcza wołający o pomstę do nieba, „jest ogromnym spustoszeniem duchowym”.

Fragmenty:

„Podzielamy istotę oceny niejednokrotnie wyrażaną przez Ekscelencję wobec współczesnych ideologii będących zagrożeniem dla wiary, Kościoła, rodziny i naszej ojczyzny. Głęboko sprzeciwiamy się kłamliwej poprawności politycznej i fałszywej tolerancji oraz niewoli wszelkich ideologii całkowicie sprzecznych z przesłaniem Ewangelii i nauczaniem Kościoła”

„Podziwiamy odwagę Ekscelencji i zdecydowany głos w obronie wartości. Zawierzamy Księdza Arcybiskupa i Jego posługę pasterską w ręce Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana. Niech Maryja wyprasza wszelkie potrzebne łaski zarówno dla Księdza Arcybiskupa, jak i dla tych, którzy są Księdzu przeciwni”.

Cały list:

https://www.niepokalanow.pl/wiadomosci/klasztor-kat/popieramy-list-otwarty-do-abp-marka-jedraszewskiego/

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1599468

w takiej chwili bądzmy RAZEM ,gdziekolwiek jesteśmy 

Jezu,ufam Tobie 

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1599470

właśnie słucham jak cudnie śpiewają Polki i Polacy ,transmisja Telewizji Trwam

jak dobrze być dumnym Polakiem 

łzy się w oczach kręcą i przypominają minione czasy gdy wcześniej jako dzieci śpiewaliśmy z Rodzicami a pózniej jako Młodzi  ,dzisiaj siwe włosy  ale duch ten sam Polsko,piekna jesteś

Bóg Honor Ojczyzna

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1599474

O ja głupi czekałem z nadzieją, że pokażą to w TVP Info - i nic.

Nie wiem czemu nie pomyślałem o TV Trwam, jakieś chwilowe zaćmienie?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1599531

i TVP INFO też pokaże tylko troszke pózniej  :) serdeczności nocne :)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1599540

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Halina44 został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

H44

#1599481

@Halina44... wy spod znaku tęczowego zboczenia i deprawacji lubicie przemycać fałszywe tezy, wykorzystując pojedyncze przypadki upadku jednostki. To takie tyPOwe dla waszego chorego, zboczonego środowiska.

 

Podoba mi się!
21
Nie podoba mi się!
0

...

#1599504

Nasz św. Jan Paweł II powiedział,że musimy bronić wiary,okazuje się,że nie tylko wiary,ale i rozumu.

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
0
#1599509

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

broni własnej biegunki w mózgu !

podpisano Niepoprawna H-44

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-8

H44

#1599547

Czasem też "księdza" Mateusza warto posłuchać

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1599517

@SolidarnyX - Szczególnie za konkrety we wskazaniu naszych działań w obronie przeciw zdziczałym, bestialskim zachowaniom.

Mało takich apelów, wskazujących środowiska i instytucje/firmy umoczone w zdegenerowane zachowania i działalności.

Bojkotujmy więc, angażujmy w to nasze dzieci i znajomych...

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
0

...

#1599505

arcybiskupa Marka Jędraszewskiego:
https://bialykruk.pl/wydarzenia/list-poparcia-dla-abpa-marka-jedraszewskiego-zloz-podpis-i-przyjdz-na-wiec-modlitewny

Oczywiście podpisałem tę akurat petycję razem z rodziną. Ostatni nasz podpis był 14 400 świadectwem. W ten sposób podpisaliśmy następujące wystąpienie:

W związku z organizowanym w sobotę 10 sierpnia o godzinie 15 przed siedzibą Kurii przy ul. Franciszkańskiej 3 wiecem modlitewnym wspierającym JE ks. Abpa Marka Jędraszewskiego Metropolitę Krakowskiego Zarząd AKO w Krakowie wystosował list poparcia dla Arcybiskupa, który w zamyśle zostanie odczytany podczas uroczystości. Zachęcamy również Państwa do tego, aby złożyć swój podpis pod tym listem.
Każdy wyraz wsparcia dla Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego w tych trudnych chwilach jest ważny!

Jego Ekscelencja
Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski
Profesor nauk teologicznych Marek Jędraszewski
Czcigodny nasz Arcypasterzu!
Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie w roku 2017 powitał z radością i chlubą Ekscelencję jako Arcybiskupa Krakowskiego, dzieląc uczucia nie tylko wiernych naszej archidiecezji, lecz wszystkich ludzi dobrej woli. Dziś pragniemy wyrazić Mu swoją wdzięczność za kazanie w Bazylice Mariackiej i okazać solidarność w związku z agresywną kampanią polemiczną, wymierzoną w osobę Księdza Arcybiskupa, w Jego posługę wierną ortodoksji i profetycznej misji Kościoła.
Jako pracownicy nauki z krytycyzmem postrzegamy domniemaną naukowość studiów genderowych m. in. ze względu na przymieszkę koncepcji magicznych (magiczny woluntaryzm, magiczna reinterpretacja lingwistycznej teorii aktów mowy) oraz brak ich konsyliencji z niektórymi naukami o człowieku (w tym z biologią i antropologią fizyczną sensu stricto). Stwierdzamy, że w sferze publicznej funkcjonuje niewątpliwie ideologiczna platforma „ruchu LGBTQ”; to ideologia ze względu na rodowód (nowożytny synkretyzm kulturowy, koncepcje Marksa i Engelsa, neomarksizm), jak też ze względu na realizowany cel (głęboka, nieorganiczna przemiana prawno-ustrojowa). To ideologia emancypacji zorientowanej na konfliktowanie społeczeństwa; ideologia, która ma też swych potężnych, zdeklarowanych beneficjentów ekonomicznych.

Jako przedstawiciele zawodu otwartego na świat z niepokojem odnotowujemy negatywne skutki społeczne, pseudomedyczne, wręcz eugeniczne „ruchu LGBTQ”, o których na Zachodzie alarmuje nawet prasa liberalna. Wiek XX dostarcza analogii historycznych, które zdają się wskazywać, że w Polsce, nieco inaczej niż w mieszczańskich społeczeństwach Europy zachodniej, powtarza się metodologia gwałtownej przemiany społecznej i ustrojowej, przemiany realizowanej przez mniejszościową awangardę rewolucyjną środkami często niezgodnymi z literą lub duchem prawa, z powszechnie akceptowaną obyczajowością, z kanonami tożsamości więzi społecznej.
Swą wyrazistą wypowiedzią, opartą na prawomocnej analogii, Ksiądz Arcybiskup unaocznił doniosłość i dramatyzm decyzji światopoglądowej i obywatelskiej, przed którą stajemy w Polsce wszyscy razem i każdy z osobna. Dla chrześcijan wśród nas, Polaków, to jak gdyby czas ponownego bierzmowania. Słowa Księdza Arcybiskupa otworzyły wielu ludziom oczy na znaki czasu i umocniły wielu z nas, którzy zawierzyli nauczaniu świętego Kościoła powszechnego.

Zarząd Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie:

_______________________________________________________

Kliknięcie linku wprowadza do elektronicznego formularza umożliwiającego złożenie podpisu popierającego treść tego listu. https://bialykruk.pl/wydarzenia/list-poparcia-dla-abpa-marka-jedraszewskiego-zloz-podpis-i-przyjdz-na-wiec-modlitewny 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

michael

#1599508

Podpisałam.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1599514

podpisałem - dzięki

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1599594

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Halina44 został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pnwż stnj ttj knsrwtywn cnzr, złączm rz jszcz tkst nwłjący d rzsądk : - Nch klchy zczn stwc MR przcw KLCHM-PDFLM ! - Nch zczn dgnjc wlsn pdwrk, p ktrym bgj ml dzc ! Npprwn H-44, mtk dwjg dzc

H44

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-11
#1599548

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ttttttfuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-7

H44

#1599569

Kościół w odwrocie. Obecnie wyraża i wspiera ... uczucia, wrażliwość, emocje ... troszczy się o nie urażanie zboczeńców na dyskomfort psychiczny. Skoro tak to my powiedzmy: skoro tak to zero tacy. Dezerterom się nie płaci.

Zero tacy dla ojców Dominikanów skoro przewielebny ojciec Paweł Gużyński publicznie nawołuje do nękania arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Zero tacy dla ojców Dominikanów skoro są bliżsi popełniającym grzech wołającym o pomstę do nieba niż wierni obrońcom Pana Boga i Panny Maryi Niepokalanej Dziewicy! Nie jako walka z Kościołem tylko jako impuls do opamiętania obecnych pasterzy KK jak PE biskup Polak, którzy nie mają śmiałości stanąć w obecnie nie tylko katolików, ale samego Pana Boga i Matki Boże. Kompletny upadek. "Trzeba wyrazić jednoznaczną dezaprobatę wobec aktów agresji" - to oficjalne stanowisko Konferencji Episkopatu Polski wobec sobotnich wydarzeń w Białymstoku po Marszu Równości. Od przemocy odcina się też metropolita białostocki.

 

Na stronie Konferencji Episkopatu Polski ukazał się komunikat, w którym cytowany jest rzecznik ks. Paweł Rytel-Andrianik: „Przemoc i pogarda w żadnym przypadku nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane. Trzeba wyrazić jednoznaczną dezaprobatę wobec aktów agresji, takich jak te, które miały miejsce w Białymstoku. Każda forma agresji jest wbrew nauce Jezusa Chrystusa. Szacunek należy się każdemu człowiekowi bez względu na jego poglądy”.

Duchowny podkreślił, że "każda forma agresji jest wbrew nauce Jezusa Chrystusa", a osoby LGBT są "braćmi i siostrami" katolików. - Chrystus oddał za nich swoje życie i ich chce doprowadzić ich do zbawienia - dodał.

 

Przypomnę tym wszystkim najmądrzejszym z PiS, PO, PSL i „Wiosny” zboczeńca Biedronia, tym wszystkim którym nie schodzi z języków propagowanie grzechu sodomskiego w TV, prasie, i innych mediach, że w obowiązującym dokumencie:

 

***********************************

Katechizm Katolicki Św. Piusa X autorstwa kard. Gasparriego, Rozdział XI, "O grzechach uczynkowych czyli osobistych" napisano:

 

573. Ile jest grzechów przeciwko bliźniemu wołających o pomstę do nieba?

Cztery są grzechy przeciwko bliźniemu, wołające o pomstę do nieba, a mianowicie:

a. rozmyślne zabójstwo;

b. grzech sodomski;

c. uciemiężenie ubogich oraz wdów i sierot;

d. zabieranie lub zatrzymywanie umówionej zapłaty sługom i robotnikom.

 

574. Dlaczego mówi się, że te grzechy wołają o pomstę do nieba?

Dlatego się mówi, że te grzechy wołają o pomstę do nieba, ponieważ przed innymi grzechami mają w sobie nadzwyczajną i jawną niegodziwość i ściągają gniew i zemstę Bożą na tych, którzy je popełniają.

koniec cyt.

***********************************

 

GRZECH SODOMSKI jest grzechem wołającym o pomstę do nieba!

Jest drugi z najgorszych grzechów po rozmyślnym zabójstwie!

Pamiętajmy o tym!

 

***********************************

Wielki Katechizm religii katolickiej z 1894 r. druk. Krakow 1910 podaje wszystkim nam ochrzczonym dokładnie to samo (co do joty) co Katechizm kard. Gasparriego:

 

Wielki Katechizm religii katolickiej, Cześć V. O sprawiedliwości chrześcijańskiej i o czterech rzeczach ostatecznych. ROZDZIAŁ T. O sprawiedliwości chrześcijańskiej.

 

790. Dlaczego niektóre grzechy nazywają się grzechami wołającymi o pomstę do nieba?

Niektóre grzechy nazywają się grzechami, wołającymi o pomstę do nieba, bo o każdym z nich powiada wyraźnie pismo święte, że woła do nieba o pomstę, czyli sprawiedliwość boską w szczególniejszy sposób wzywa do wymierzenia kary.

 

791. Ile jest grzechów, wołających o pomstę do nieba?

Cztery są grzechy, wołające o pomstę do nieba, a są nimi:

1. rozmyślne zabójstwo;

2. grzech sodomski;

3. uciemiężenie ubogich, oraz wdów i sierót;

4. zabieranie lub zatrzymywanie umówionej zapłaty stogom i robotnikom.

 

D) O dziewięciu grzechach cudzych.

792. Które grzechy nazywają się grzechami cudzymi?

Te grzechy nazywają się grzechami cudzymi, które wprawdzie inni popełniają, lecz w których ma się grzeszny udział.

 

793. Ile jest grzechów cudzych?

Dziewięć jest grzechów cudzych, a popełnia je, kto:

1. do grzechu radzi;

2. rozkazuje grzeszyć;

3. zezwala na grzech drugich;

4. innych do grzechu pobudza;

5. grzech drugich pochwala;

6. na grzech drugiego milczy;

7. grzechu nie karze;

8. do grzechu drugiemu dopomaga;

9. grzechu innych broni.

***********************************

 

W Katechizmie Kościoła Katolickiego opracowanym po Soborze Powszechnym Watykańskim II zatwierdzonym w dniu 11 października 1992 r. przez Jana Paweła II zostało wszystko zaciemnione i rozmyte. Z „grzechu sodomskiego” zrobiono podstępnie „grzech Sodomitów! Z dużej litery a więc tylko mieszkańców Sodomy. Biedronia już to nie dotyczy! Coś niebywałego!:

 

***********************************

Katechizmie Kościoła Katolickiego, Artykuł ósmy, Grzech, V. Rozprzestrzenianie się grzechu

1867 Tradycja katechetyczna przypomina również, że istnieją "grzechy, które wołają o

pomstę do nieba". Wołają więc do nieba: krew Abla101, grzech Sodomitów102,

narzekanie uciemiężonego ludu w Egipcie103, skarga cudzoziemca, wdowy i sieroty104,

niesprawiedliwość względem najemnika105.

***********************************

 

Proszę zwrócić uwagę, że te pyszne tłumoki z PiS, PO, PSL i „Wiosny” zboczeńca Biedronia dokładnie się wpisują w propagowanie grzechu sodomskiego w TV, prasie, i innych mediach tym, że popełniają grzechy cudze z nim powiązane. (Nie będzie tłumaczenia na Sądzie Bożym, oj nie będzie!)

 

Bić i słuchać czy żyje jak mawiał moja Babcia szlachcianka. W ramach samoobrony zalecałbym wzorem naszych żołnierzy z NSZ – po 20 kijów na gołą dupę – jako środek wychowawcy krótkoterminowy. Piszę od lat, że najlepsze lekarstwo na wszelkie śmiecie i to bez skutków ubocznych to wg rozdzielnika NSZ – dostać 20 kijów na gołą d…. Tak dla napomnienia. Po tygodniu ewentualna poprawka. I tak aż do skutku. Aż zmądrzeje. Chrystus kiedyś osobiście wybatożył przekupniów w świątyni jerozolimskiej.

LGBT to wirus aplikowany światu przez żydów (wszyscy co propagują tę dewiację w Polsce to są żydzi! zastanawiające?). Nie ma żadnego LGBT - to zwyczajne grzeszne zboczenie które winno być surowo karane jak się afiszuje przed dziećmi (i dorosłymi też) oraz obnosi w świetle dziennym.

 

P.S. Stanisław Michalkiewicz powiedział: „Najzabawniejsze jest, że Episkopat zachęca cywilnych katolików, żeby angażowali się w politykę i życie społeczne. Ale kiedy się angażują w sposób, który nie pasuje żydowskiej gazecie dla Polaków i podnosi ona klangor, Episkopat zaraz podkula pod siebie ogon i przypomina o Chrystusie, co to kazał „nadstawiać drugi policzek” i tak dalej. Najwyraźniej zapomina, że polityka to nie jest schlebianie wszystkiemu; że to jest walka, w której wybiera się jeden kierunek, a pozostałe zwalcza. W tej sytuacji jest oczywiste, że katolicy, zwłaszcza ci, którzy próbują się w politykę angażować, nie mogą oczekiwać na wsparcie ze strony Episkopatu, który najwyraźniej nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że kiedy na pierwszej linii konfrontacji zabraknie tych, których dzisiaj wymownymi ustami przewielebnego księdza Pawła Rytela-Adrianika tak sztorcuje, to z agresywnymi sodomitami będzie musiał się konfrontować sam. Ciekawe, co im wtedy nadstawi.”

Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1599556

Prawda jest też taka:

W środę dnia 20 marca 2019, w Parafi Pw. Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie ul. Chłodna 9, 00-891 Warszawa, gdzie dominikanin, ks. proboszcz Leszek Slipek (w obecności ks. Zbigniewa Badowskiego) przyprowadził na spotkanie parafialne o godz. 19 komunistę, bywalca pedalskich platform,  Ryszarda Kalisza. Tematem prelekcji było LGBT! (ks. Slipek) i Konkordat (komunista Kalisz).

 

Po 90 minutach dyskusji o pedałach i komunistach, na moje pytanie, czy przewiduje ks. Proboszcz w swojej parafii, w najbliższym czasie, Mszę Trydencką ks. dr Leszek Slipek odpowiedział mi z nieskrywaną irytacją/złością, cyt. "NIE, NIGDY!" Dodał - na moje pytanie dlaczego? - może pan sobie iść na Karolkową (przy ul. Karolkowej u oo. Redemptorystów jest odprawiana Msza w rycie Rzymskim zwana Trydencką).

Tak nawiasem to ks. proboszcz Leszek Slipek na zakończenie mszy/Mszy? mówi: „zgromadzenie rozwiązane”. Nie ma już słów „Idźcie, ofiara spełniona”. Przypomnę tu słowa największego jezuickiego wydawnictwa Civilta Cattolica: “Jeśli jakiś kraj oddala się od Boga, poddaje się rządom żydów: i chba o to w tym wszystkim chodzi.

 

Co ciekawe, to to, że około połowa z obecnych, głównie młodych - na ok. 40 uczestników spotkania - okazało mi nieskrywaną wrogość i nie pozwoliła głośnymi sprzeciwami na jakiekolwiek dalsze pytania z mojej strony. Dodam, że Kalisz ględził od rzeczy, między innymi o tym, że "dzięki Konkordatowi który zawdzięczamy komunistom w tym głównemu negocjatorowi prof. Jerzemu Wiatrowi, naczelnemu ideologowi komunistów, (Jerzy Wiatr ten od ojca-agenta gestapo zlikwidowanego przez AK) Kościół może przeprowadzać ROZWODY KOŚCIELNE!". Ks. Zbigniew Badowski - sędzia Sądu Metropolitalnego - nawet nie zareagował na te bredni "znanego" adwokata. Na moją uwagę do Kalisza, że taki adwokat jak on (Kalisz) powinien wiedzieć, że to w Kościele nazywa się "stwierdzenie nieważności małżeństwa" a nie rozwód kościelny Kalisz też nic nie odpowiedział. Tylko jedna z kobiet rzuciła z nienawiścią, z odległości metra, w moją stronę "proszę pana, do ministra z szacunkiem". W sumie to straszne.

 

Dodam, że to powyższe nie jest (chyba) przypadkiem, ponieważ przykładowo ks. dr Leszek Slipek wielokrotnie mówił podczas Mszy, że opis Wniebowstąpienia Pańskiego pochodzący z opisu, przekazanego przez św. Łukasza w Dziejach Apostolskich (Dz 1, 9-11) jest nieprawdziwy i nie ma nic z rzeczywistością. Za dwa miesiące zapewne znowu wypowie tę swoją „mądrość teologiczną” (dzisiaj, 02-06 A.D. 2019 to samo).

Dz 1, 9-11: 9 „Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. 10 Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. 11 I rzekli: «Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba».”

 

Kard. Robert Sarah w końcu po 50 latach wypowiedział prawdę.

Bezczelnie szybko, nachalnie i bezproblemowo znalazł sobie drogę do polskich kościołów i kaplic satanistyczny gest: wypinanie się tyłem do Pana Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie przebywającym w Tabernakulum. Takie zachowanie nie ma precedensu w historii Kościoła! Rozpowszechnia się gest kłaniania się do drzewa i do kamienia (pomijamy tutaj kwestię uprawnionych i należnych znaków rewerencji wobec konsekrowanego ołtarza z relikwiami, np. przez ucałowanie, co Kościół czyni od wieków). Pan Jezus mówi prawdę: „Et ecce ego vobiscum sum omnibus diebus usque ad consummationem saeculi” „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28, 20). To słowo realizuje się w sposób najpełniejszy i najzupełniejszy w Najświętszym Sakramencie. Transsubstantiatio – przeistoczenie – podczas Mszy Świętej to istotowa przemiana: nie ma już chleba i wina, jest Ciało i Krew Chrystusa obecne vere, realiter, substantialiter – prawdziwie, rzeczywiście, substancjalnie. Kościół zawsze otaczał najwyższym szacunkiem i czcią Eucharystię, Ciało i Krew Chrystusa. Już sama nazwa Sanctissimum Sacramentum– Najświętszy (!) Sakrament – odzwierciedla obiektywną rzeczywistość: hic est Deus – tutaj jest Bóg. Stąd Najświętszemu Sakramentowi oddawana jest cześć boska, najwyższy kult: cultus latriae. Jednym z istotnych i integralnych elementów kultu jest zwrócenie się w kierunku Pana Jezusa, postawa klęcząca i przyklęknięcie – pełne szacunku, pokory, uniżenia przed majestatem Boga skrytym w Hostii tej. Klęczymy w momencie przeistoczenia, klęczymy przyjmując Komunię Świętą, klęczymy podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu, podczas adoracji wspólnej i prywatnej, przyklękamy kiedy wchodzimy do kościoła, przyklękamy kiedy wychodzimy z kościoła, przyklękamy kiedy przechodzimy przez środek kościoła. Pan Jezus na czas Mszy Świętej nie ulatnia się z Tabernaculum.

„dicentes ligno: «Pater meus es tu» et lapidi: «Tu me genuisti».

Verterunt ad me tergum et non faciem”.

„Ci, którzy mówią do drzewa: «Ty jesteś moim ojcem»,

a do kamienia: «Ty mnie zrodziłeś»,

do Mnie zaś obracają się plecami a nie twarzą”

(Jr 2, 27).

tu całość:

https://sacerdoshyacinthus.com/2012/07/09/niestosownosci-w-liturgii-7-satanistyczny-gest

i tu przyczyna zła jest wspomniana:

https://bractvospasa.wordpress.com/2015/08/14/babilon-w-asyzu-materialy-o-apostazji-i-chorym-ekumenizmie/

 

P.S. Sprawa Wilhelma Wiatra ojca b. członek Biura Politycznego KC PZPR Jerzego Wiatra.

Inspektor szkolny Wilhelm Wiatr, został zastrzelony za zdradę na rzecz gestapo z rozkazu zastępcy szefa Kedywu Okręgu Warszawskiego AK Józefa Rybickiego. Oto, co pisał w tej sprawie m.in. publicysta "Gazety Wyborczej" (nr z 1-2 czerwca 1996 r.) Jacek Hugo-Bader: To było 22 maja 1943 r. wieczorem. Ktoś zapukał do drzwi. Otworzył ojciec. Przeszli do pokoju. Po chwili padły trzy strzały. Pierwszy wbiegł Jurek. Ojciec leżał na podłodze, obok kartka, że wyrok wykonano w imieniu Polski Podziemnej (...). W 1988 r. kapitan Stanisław Sosabowski 'Stasinek' opublikował swoje wspomnienia. Rozkaz wykonania wyroku na inspektorze szkolnym Wiatrze otrzymał od dowódcy Kedywu Okręgu Warszawskiego AK płk. Józefa Rybickiego 'Andrzeja'. Niemcy zmusili inspektora do wydania spisu nauczycieli, którzy byli oficerami rezerwy. Wielu z nich trafiło potem do Oświęcimia. 'Stasinek', który znał inspektora od dziecka, relacjonuje: 'Pokazałem jednemu z moich ludzi, gdzie mieszka inspektor. Zapukał do drzwi jako inkasent elektrowni'".

Jerzy Wiatr w rozmowie z redaktorem "Wyborczej" zaprzeczył temu, że władze podziemne wydały wyrok na jego ojca. Twierdził, iż był przekonany, że "ojca zabili bandyci" (według "Gazety Wyborczej" z 1-2 czerwca 1996 r.). W numerze z 6-7 lipca 1996 r. "Gazeta Wyborcza" opublikowała jednak rozstrzygający całą sprawę list córki zastępcy szefa Kedywu Okręg AK Warszawa Józefa Rybickiego - Hanny Rybickiej. Pisała ona m.in.: "(...) przedstawiam poniżej stan sprawy w świetle dokumentów zachowanych w Archiwum Akt Nowych i Wojskowego Instytutu Historycznego. Wspomniane dokumenty wskazują, że wyrok na p. Wilhelmie Wiatrze został wykonany w ramach akcji 'C' (czyszczenie), zarządzonej decyzją Komendy Głównej AK. Jej celem było jednoczesne zdecydowane uderzenie w sieci agenturalne policji niemieckiej" (podkr. - J.R.N.). H. Rybicka powołała się przy tym na książkę Tomasza Strzembosza "Akcje zbrojne podziemnej Warszawy 1939-1944" (wyd. PIW 1978, s. 223-224). Powołała się również na przekazane wiosną 1943 r. szefowi Kedywu KG AK płk. Emilowi Fieldorfowi ps. "Nil" pismo szefa Kontrwywiadu KG AK Bernarda Zakrzewskiego, wymieniające wśród osób, które mieli zlikwidować - na 26 miejscu nazwisko podinspektora szkolnego w Warszawie Wilhelma Wiatra. Wspomnianą listę płk Fieldorf przekazał 5 maja 1943 r. Komendantowi Okręgu AK Warszawa płk. Antoniemu Chruścielowi "Madejowi" z adnotacją: "Przesyłam listę agentów gestapo do jak najszerszego wykorzystania w ramach akcji 'C'". Według Rybickiej: "W niedatowanym sprawozdaniu Komendy Okręgu AK Warszawa czytamy: 'Melduję wyniki z akcji 'C' według listy otrzymanej z Kedywu. (...) 1... 2... 4. Wiatr Wilhelm dn. 22 V g. 18.30'". W ten sposób córka zastępcy szefa Kedywu Okręg Warszawa - Hanna Rybicka, udowodniła fałsz twierdzeń J. Wiatra na temat powodów śmierci jego ojca, agenta gestapo.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1599557

Dziękuję za osobiste świadectwo. Jakoś ostatnio często się zdarza z różnych źródeł, że dominikanie służą nie Panu Bogu a lewactwu.

Póki kościół się w końcu nie oczyści, to do listy bojkotowanych instytucji należy doliczyć te parafie, które takie lewackie i antypolskie działania podejmują - pamiętajmy przy tym również o KUL, który już dawno temu otworzył kierunek gender, nadawał odznaczenia gloryfikatorom banderowców itd. (na KUL z reguły zbierane są tace jak dobrze pamiętam w każdy "lany poniedziałek wielkanocny") - ja od dawna na KUL nie daję, teraz też będę bardzo powściągliwy jeśli chodzi o dominikanów.

Ps. Franciszkanie podobno poparli abp. Jędraszewskiego i właśnie dlatego specjalnie u nich zamówiłem mszę, mimo, że to nie moja parafia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1599667

Moja babcia podobnie.....Lać i patrzeć czy równo puchnie;-)

A co do szacunku "proszę pana, do ministra z szacunkiem". To gorzej niż straszne...

Takie czasy...bo i leciwe niepoprawne hurysy, lub jak niektóre wolą, głośne damy , nie damy....domagają się szacunku dla urzędu....nie dla osoby.

Pozdrawiam z wielkim szacunkiem Pana Marka  szlachcica :-)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1599564

   Witam! Dla mnie propagowanie LGBT, to jakby świadome popieranie zarazy AIDS.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1599566

Zaraza popierana zarazą to już DZUMA. Strach się bać. Myślę,że ignorancja,oraz ironia są najlepszą bronią przeciw "tęczowej zarazie".Wyrazy szacunku dla Wszystkich którzy bronią prawdy i Boga.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1599567

https://wpolityce.pl/kosciol/458789-tylko-u-nas-prymas-czech-wsparl-abp-jedraszewskiego

Arcybiskup Marek Jędraszewski otrzymał wsparcie od prymasa Czech, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Czech, metropolity praskiego – kardynała Dominika Duki. Najważniejszy dostojnik Kościoła katolickiego w Czechach przestrzegł przez światopoglądowym totalitaryzmem ideologii LGBTP:

"....uważam, iż należy ostrzec, że ideologia LGBT, jak pokazują ostatnie doniesienia, została rozszerzona o agendę ateistyczną i satanistyczną, dlatego jej odrzucenie nie może budzić żadnych wątpliwości społecznych".

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1599574

https://wpolityce.pl/kosciol/459036-episkopat-slowacji-popiera-arcybiskupa-jedraszewskiego

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1599668

https://www.radiomaryja.pl/informacje/jasna-gora-ks-kard-stanislaw-dziwisz-i-ks-abp-waclaw-depo-wspieraja-ks-abp-marka-jedraszewskiego/

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1599597

Decyzja wymuszona wielomilionowymi protestami katolików.

Pytanie, dlaczego tak późno purpuraci zaczeli reagować i to nie wszyscy???

ABP Marek Jędraszewski, mam taką nadzieje że zastąpi godnie śp Kardynała 1000 lecia ks Wyszyńskiego z taką samą charyzmą jaką miał ks. kardynał Wyszyński.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1599599

Może są ostrożni, a może część spośród nich sprawa "przerosła"? W sprawie Wielgusa tez większość nie wykazała się odwagą.

Bogu dzięki, że mamy Jędraszewskiego.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1599669

Jest dokładnie taki sam, jaki był przed laty, jako rektor KUL-u.

Arcybiskupa Jędraszewskiego poparł obecnie biskup Ignacy Dec: https://natemat.pl/281311,bp-dec-diabel-zrzucil-szaty-teczowe-i-przebral-sie-w-teczowe

Niewielu jest w Polsce odważnych biskupów, a Wielgus - oportunista - nie wart był, ani jest, naszego wsparcia. Wart Wielgus Nycza.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1599674

arc. Wielgusa zawsze popierał i bronił oj. Rydzyk. Kilka lat temu byłem na spotkaniu z Wojciechem Sumlińskim w jednej z Chcagoskich parafii i na tym spotkaniu zadałem naszemu gościowi pytanie co sądzi o arc. Wielgusie? Sumliński był tu wtedy na zaproszenie Klubów Gazety Polskiej, która to gazeta razem z Sakiewiczem bardzo atakowała arc. Wielgusa. Pomimo tego powiedział on, że o arc. Wielgusie niewiele wie, ale dodał, że ukrywał on w czasie stanu wojennego jego przyjaciela, którego nigdy nie wydał. Stawianie znaku równości pomiędzy arc. Wielgusem, a Nyczem, który wychwalał rządy pani "Walcowej" uważam za delikatnie mówiąc, olbrzymią przesadę. Arc. Wielgus od czasu jak został zaszczuty przez gazętę Michnika i gazetę Sakiewicza usunął się w cień i milczy od tamtego czasu. Czy nie zadałaś sobie Katarzyno nigdy pytania dlaczego arc. Wielgus był tak zwalczany przez jak mówi S. Michalkiewicz żydowską gazetę dla tubylców? Sam słyszałem jak oj. Rydzyk opowiadał  rozmowę z arc. Wielgusem po niedoszłym ingresie, który mając łzy w oczach powiedział, "zobacz co oni ze mną zrobili". (nie oceniałem Twojego komentarza)

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1599676

K. Tarnawska tradycyjnie powiela "info" Gazety Polskiej. A tymczasem:

Abp Wielgus był zawsze nieprzejednanym krytykiem wielu negatywnych zjawisk, jakimi jest skażona współczesna kultura. “Na naszych oczach rodzi się nowy totalitaryzm, totalitaryzm bezideowości” – mówił w kazaniu na Jasnej Górze 3 maja 2005 r. “W naszych czasach i na naszych oczach rodzi się nowy totalitaryzm – totalitaryzm bezideowości, którego wyznawcy narzucają swój ateizm narodom Europy. Czynią to przy pomocy przeciwnego Bożym przykazaniom prawa i posłusznych mediów. Chcą zbudować wolność, dążą do zniewolenia ludzi grzechem. W tej walce, podobnie jak przez całe dzieje, zwracajmy się do Matki Bożej” – apelował biskup.

Jego zdaniem zagrożony jest tradycyjny europejski humanizm, czerpiący swe korzenie z chrześcijaństwa.
Wśród zagrożeń abp Wielgus wymieniał też “Nową lewicę”, która kwestionuje powinność człowieka na korzyść absolutnej, niczym nie ograniczonej wolności. “Jej przedstawiciele pragną zbudować raj na ziemi poprzez mocne przeżycia i seks, który stał się surogatem nieba” – dodawał.

Abp Wielgus uważał, że Polska może wnieść cenne wartości do współczesnej kultury europejskiej. “Polska może oddziaływać na środowiska europejskie na polu naukowym, ukazując korzystne relacje między wiarą i rozumem. Bardzo istotna jest sfera kultury, w której wielu polskich twórców odwołuje się do chrześcijaństwa: Krzysztof Zanussi, Mikołaj Górecki, itp.” – wyjaśniał.

W cytowanym kazaniu przypomniał, że Polska nie jest niczyją prywatną własnością, dlatego uznał za wielkie zło skierowane przeciw naszej Ojczyźnie wypływające z egoistycznych pobudek działania niszczące patriotyzm, burzące narodowe wartości i profanujące narodowe świętości. Jak zauważył, w imię fałszywej wolności depcze się w naszym kraju uczucia patriotyczne i religijne, a także usuwa się z języka przekazu medialnego sformułowania mogące mieć konotację patriotyczną. “W zamian za to bez żenady używane są słowa najbardziej obrzydliwe i wulgarne” – stwierdził.

Opowiadał się za zaostrzeniem zapisów Konstytucji RP w dziedzinie ochrony życia ludzkiego przed narodzeniem. Mówił o tym w sposób nie pozostawiający wątpliwości: “Według mojego przekonania należy taki zapis wprowadzić. Zasadami moralnymi nie można kupczyć w imię tak czy inaczej pojmowanego kompromisu. Kościół w sprawach wiary i moralności nie może dostosowywać się do otaczającego świata. “Krzyż stoi chociaż świat się obraca”.

https://ekai.pl/abp-stanislaw-wielgus-nowy-metropolita-warszawski/

Tak wyglądał "oportunizm" abpa. Ale p. Tarnawska swoje wie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1599684

Wypada jeszcze dodać, że arc. Wielgus wzbudzał strach w środowiskach lewackich, był naukowcem o olbrzymiej wiedzy w wielu dziedzinach. Nic dziwnego, że był tak znienawidzony przez wrogów Polski. Ma wielki dorobek naukowy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Wielgus_(duchowny)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1599685

"p. Tarnawska swoje wie". Ano - wie.

Ani Ty, Romanie, ani p. Rebeliantka nie mieliście możliwości ocenić z bliska postawy b-pa Wielgusa w czasach jego (1989-1998) "rektorowania" KUL-owi.

Był równie oportunistyczny w stosunku do ówczesnej "waadzy", jak większość dzisiejszych hierarchów wobec LGBT. Takie Jasie Hartmany były hołubione (równolatką Jasia, na KUL-u była moja Córa); "przeciętni" studenci "jasiowych" przywilejów nie mieli. Równie "pozytywną" rolę odgrywała dziekan - siostra Zdybicka ("przyjaciółka" Papieża JP II). KUL był usiany donosicielami oraz pewnymi klikami rodzinnymi. Byli admirowani  niektórzy naukowcy, których "spuścizną" można było się szczycić, np. Włodzimierz Sedlak, choć jego kompilacyjne teorie nie ostały się w świetle rzeczywistych badań naukowych.

Nie będę przeprowadzała wywodu dotyczącego postawy biskupa Wielgusa w przeszłości, tj. przed 1989 rokiem, a "dowody" z roku 2005 niczego nie dowodzą, bo wtedy nie rządziła już "komuna". 

To, że nie zdradził solidarnościowca... Chyba zbyt mało, aby uznać go za bohatera. Takich księży mielimy bardzo wielu. I nikt im tego nie zapamiętał, ani nie nagradzał. Oni sami uznawali to za swój obowiązek.

"Całokształt" historii b-pa Wielgusa w żadnej mierze nie uzasadnia jakiejś wysokiej oceny jego postawy: ani wybitny, ani odważny. I kreowanie go na "skrzywdzonego przez system" nie jest w żaden sposób uzasadnione.

Ja pozostanę przy mojej opinii, każde z Państwa może zachować swoją.

Pzdr,

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1600272

To, że KUL kuleje od dawna to wiem, nie spotkałem osobiście ludzi, którzy ukończyli tę uczelnię, za wyjątkiem księży z którymi nie dyskutowałem na temat KUL-u. Czytałem pochwały pod adresem arc. Wielgusa jak i słowa negatywne. Odpowiem tak jak odpowiedział W. Sumliński, niewiele o nim wiem. Nie uważam go też za bohatera, ale gdy postawiłaś znak równości pomiędzy nim a Nyczem, zareagowałem. Uważam, że arc. Wielgus nigdy nie powiedziałby o Gronkiewicz Waltz, że jest to osoba zesłana warszawiakom przez Boga. Mam też duże zaufanie do oj. Rydzyka, który bronił arc. Wielgusa.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1600278

Robert Bąkiewicz w rozmowie z Mediami Narodowymi zaproponował, aby na znak protestu wierni nie dawali pieniędzy na tacę.

w minucie 8:14 (chociaż cały wywiad warto obejrzeć) - Robert Bąkiewicz wzywa: ani złotówki!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1599714

Ma zupełną rację. Bardzo dobrze gada - mówi ani złotówki i dodaje aby dać czerwone groszówki.

Dobrze by było aby każdy kto czuje, że w swojej parafii (albo zna taką parafię), gdzie coraz bardziej szerzy się lewactwo - niech pierwszy raz da na tacę kopertę, a w środku np. 1 grosz i karteczka z krótkim wyjaśnieniem czemu i najlepiej adresem internetowym do wypowiedzi Bąkiewicza. Następne tace to już po 1 groszu bez karteczek.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1599734

https://www.radiomaryja.pl/informacje/ks-kard-zenon-grocholewski-wspiera-ks-abp-m-jedraszewskiego/

Watykan, 5 sierpnia 2019

Ekscelencjo,

Drogi Księże Arcybiskupie,

Z wielką przykrością odbieram bezzasadne ataki na Księdza Arcybiskupa z powodu kazania wygłoszonego z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. Z mojej strony bowiem nie dostrzegłem w treści tego kazania nic niewłaściwego, lecz, przeciwnie, realistyczne odczytanie rzeczywistości oraz poczucie odpowiedzialności, którym się Ksiądz Arcybiskup kierował, broniąc prawdy i dobra oraz prawa Bożego wobec narzucającej się obecnie ideologii. W imię tej ideologii dopuszczono się nawet do niezwykle wulgarnego obrażania najświętszych dla nas rzeczy: Eucharystii, Matki Najświętszej oraz kapłaństwa. Boleśnie mnie dotknęły te bluźniercze zachowania. Eucharystia, Matka Najświętsza oraz kapłaństwo Chrystusowe są przedmiotem żywej wiary i najgłębszej miłości ogromnej większości Polaków. Każdemu człowiekowi należy się szacunek, każdy ma prawo wyrażać także publicznie swoją opinię i poglądy, natomiast godne wszelkiego potępienia są postawy pogardy i obrażania.

Drogi Księże Arcybiskupie Marku, przyjmij moje wyrazy szczerego uznania dla Twojej inteligentnej i ofiarnej posługi duszpasterskiej. Modlę się za Ciebie i proszę Pana, by Twoje biskupie zaangażowanie przynosiło bogate owoce dla dobra Archidiecezji Krakowskiej i dla dobra Polski. Mając na uwadze nauczanie Pana Jezusa (Mt 5, 44; Łk 6, 27-28), modlę się także za tych, którzy nas obrażają.

Z braterskim pozdrowieniem w Panu

+ Zenon kard. Grocholewski

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1599598

...do czego to wszystko zmierza..."wyrazy szczerego uznania dla Twojej inteligentnej i ofiarnej posługi duszpasterskiej".

Wydaje mi się....że niedługo dojdzie do odchylenia w drugą stronę...i zaczną biskupowi  stawiać pomniki za życia.

Przecież nic wielkiego nie zrobił...po prostu zachował się jak trzeba...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1599737

"zachowywanie się jak trzeba" nie jest łatwe obecnie w Polsce.

Nb. Abp Jędraszewski jest odporny na pochwały, ew. pomniki za życia mu nie zaszkodzą.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1599765

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ponieważ istnieje tutaj konserwatywna cenzura,
załączam raz jeszcze tekst nawołujący do rozsądku :

- Niech klechy zaczna stawiac MUR przeciw KLECHOM-PEDOFILOM !

- Niech zaczna odgnajac wlasne podworko,
po ktorym biegaja male dzieci !

Niepoprawna H-44, matka dwojga dzieci

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1599548#comment-1599548

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-8

H44

#1599704

Proszę przeczytać i nie pluć na Kościół Katolicki:

https://www.salon24.pl/u/konserwatysta100/901407,triumf-antyklerykalow-po-wyroku-o-kase-za-pedofila

https://www.salon24.pl/u/konserwatysta100/907686,madialna-ustawka-ws-kasi-ofiary-bylego-zakonnika

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1599716

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1599717

Byłoby dobrze, aby ta pani przeczytała.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1599718

gdyby oprócz swoich racic pokazała także ogon.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1599723

Proszę nie obrażać Pań porównaniem do nich tej feministycznej lewackiej baby ;)

Feministki nienawidzą kobiet

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1599806

No i proszę, kolejny przykład tych lewackich ścierw, mających pełne gęby frazesów o "miłości i tolerancji", teraz na swoich wyborach w Poznaniu miserki lesby i mistera pedała, niejaki dewiant drag queen mariolkaa rebell, wystąpił z kukłą z wizerunkiem abp Jędraszewskiego po czym na oczach wszystkich tej kukle poderżnął gardło, tak że było widać na nim imitację krwi.

Właściciel tego klubu "punto" nie widzi w tym nic złego. Organizatorzy tej dewiacji dopiero po tym jak TVP Poznań o tym poinformowała, zaczęli w necie przepraszać. Nawet dewiant RPO był niezadowolony. Episkopat zaś, znów jakieś mgliste pierdu pierdu.

Co robi z tym zaś PiSowska POlicja i Prokuratura??? NIC, kompletnie nic!

I teraz takie porównanie - jak palono kukłę judasza, to co prawda prokuratura umorzyła postępowanie ale jednak całe postępowanie było wszczęte (więc nie robili NIC), za to POlicja oddzielnie złożyła wniosek do sądu o ukaranie dwoje organizatorów. Episkopat zaś ostro skrytykował uczestników palenia kukły zdrajcy Jezusa Chrystusa (tradycji, która jest kultywowana w wielu krajach).

Tośmy się doczekali... dobrej zmiany...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1599838