Adamowicz - oby nie został męczennikiem

Obrazek użytkownika SolidarnyX
Blog
Adamowicz cyniczny hiporkyta

Miałem zamiar już wczoraj w nocy napisać mniej więcej to co teraz ale się powstrzymałem mając nadzieję, że i inni się powstrzymają pisać o osobie, która nie zasługuje większą uwagę niż każdy inny menel, których pełno codzienni zostaje pobitych, a nawet zasztyletowanych w Polsce.

Niestety widzę i tutaj opętał szał jak na innych portalach, nawet prawicowych. Wszyscy się teraz silą na słowa współczucia, Prezydent Duda jak jakiś biskup nawołuje do modlitwy, wszędzie tylko jeden temat "adamowicz" odmieniany przez wszystkie przypadki. I ta obłuda zarówno z lewa jak i z prawa: "Pawle jesteśmy z tobą" itp. napisane, a może wręcz skopiowane zdanie na odwal, wprost do niego - jakby miał to teraz czytać.

Nikt z nas pewnie nie życzy mu śmierci, jednak nie bądźmy hipokrytami jak on, pamiętajmy że to jest antypolak, który każdego z nas utopiłby w łyżce wody gdyby to dało mu możliwość otwarcia nowego konta w banku. Pamiętajmy, że jest wiele osób, które tacy jak Adamowicz doprowadzili do samobójstw itp. i za nimi nikt nie płacze, nikt w prasie nie pisze, Prezydent Duda nie nawołuje do modlitwy. Współczujmy ale Polsce, że ma takich włodarzy, współczujmy sobie, że musimy się przed takimi bronić i bronić nasze dzieci (jak planuje nam np. do szkół wprowadzić pedalstwo). Miałem wątpliwą przyjemność rozmawiać z nim osobiście i wiem jaki to jest obłudny i cyniczny człowiek. Jak wiele w nim zła.

Teraz PO będzie próbowało z niego zrobić męczennika i grać nim przeciwko PiS. A tak na prawdę to właśnie PO miało najwięcej do zyskania na tej niewątpliwej tragedii. Pamiętajmy, że to PO ma najwierniejszy od lat elektorat właśnie wśród kryminalistów (oficjalne dane) - mamy 90% szans na to, że ten nożownik wcześniej głosował na PO. Poza tym świat kryminalistów to jest świat PO - nie mieliby problemu z organizacją czegoś takiego. A jakie korzyści? Mimo, że Adamowicz myśli podobnie jak PO, to jednak ich drogi ostatnio trochę się rozeszły i PO wolałoby mieć całkowicie swojego typa na stanowisku Prezydenta. Poza tym mogą teraz nim grać przeciwko PiS - co już bezczelnie zaczęli robić. Zaraz pójdzie sygnał do unii, jakie to okrucieństwa polityczne dzieją się w Polsce. Oczywiście nie twierdzę, że na pewno stało za tym PO ale jeśli miałbym grać ich retoryką (że to polityczny atak), to na to bym stawiał. PiS-owi ta tragedia jest kompletnie nie po drodze - zrobienie z Adamowicza męczennika, to ostatnie co by chciało PiS, tym bardziej, że mają dużo na Adamowicza i może w końcu niedługo trafi za kraty - mam nadzieję, że wprost ze szpitala.

Tak więc jeśli już w tej sprawie mamy się modlić to o to, aby Adamowicz nie został "męczennikiem" i kończmy gadkę o nim bo nie jest tego wart.

Aktualizacja: pisałem wyżej o osobach, które tacy jak Adamowicz doprowadzili do śmierci i za nimi nikt nie płacze - proszę oto jeden z przykładów, pierwszy z brzegu - https://dziennikbaltycki.pl/zmarl-wojciech-dabrowski-ktory-prowadzil-strajk-glodowy-przed-urzedem-miejskim-w-gdansku/ar/686017

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:14)

Komentarze

   Adamowicz jest kiepskim materiałem na męczennika. Jeśli umrze, to umrze tak, jak żył. Jeśli będzie żył, to będzie na wpół martwy. Tej zbrodni nie da się w żaden sposób przypisać PiS-owi. Erektorat tej partii nie wzruszy się losem Adamowicza. Nie ma najmniejszego sensu przekonywać przekonanych. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

              

#1578364

hm, uważam, że wręcz odwrotnie, jest bardzo dobrym materiałem na męczennika dla PO - jeśli by umarł, to już zawsze PO by tym grało przeciwko PiS. Dla PO jest zbędny a może nawet niewygodny, bo w sądzie mogą wyjść rzeczy nieprzychylne nie tylko dla Adamowicza ale i PO - a tak sprawa by się urwała.

To, że tej tragedii nie da się racjonalnie przypisać PiS-owi, to nie znaczy, że PO i ich sekta nie będzie właśnie PiS-owi jej przypisywało - przecież to już zaczęło się dziać. Twardy elektorat PiS się nie wzruszy ale pamiętajmy, że już od dawna PiS zabiega o elektorat z lewej strony - a ten się wzruszy losem Adamowicza.

Ps. mała prośba - nie mówmy już o samym Adamowiczu - szkoda na niego więcej używać klawiatury.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1578365

PIS reaguje tak jak by byl winny ,wysyla nie wiem po jakiego grzyba rzadowy samolot po zone Budynia ,co ona tam na zmywaku byla czy poleciala sobie do fryzjera ,zreszta to i ntak nie ma znaczenia ma kase mozze wracac kiedy chce na wlasny kosz samoloty rejsowe  jeden po drugim lataja,Morawiecki to debil chyba ze jest inne dno.Nastepny debil to Duda zwoluje jakies marsze,niech wezmie kredki i baloniki -lepiej bedzie wygladal ten cyrk.

PIS nie aresztujac Adamowicza za jego przestepstwa dal czas trojmijeskiej mafi na likwidacje slupa bo zagrazal swoja wiedza gdyby podczas przesluchan zaczol by sie dzielic ze sledczymi.Schemat ten sam choduja w wiezieniu cyngla daja mu maly wyrok ,przygotowuja kacje ,a po robocie ma obiecane ze zrobia z niego niepoczytalnego.PObolszewickie mafie powiazane z wieziennictwem i sadownictwem ten schemat juz nie raz stosowaly, teraz tylko jeszcze wykorzytaja to politycznie przeciw PISowi.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1578383

No no no, normalnie bym powiedział, że mamy chyba święto... tutaj..., bo całkowicie zgadzam się z tym co napisał wilk ;) A tak serio, to już mnie bierze na rz...wymioty jak widzę tą obłudę, która się teraz przelewa. Jak niby nasz Prezydent Duda pierniczy idiotyzmy, że Adamowicz "to była nasza KLASA polityczna" - no to jak to mamy taką "klasę" polityczną, to ja już się przestaje dziwić tym, którzy nie chodzą na wybory. I jak usłyszałem w radiu o tym planowanym marszu przez Dude, to od razu pomyślałem to samo co wilk - kiedy zaczną rysować kredkami po asfalcie?

Jeszcze niedawno Adamowicz był zagrożeniem dla rozwoju Gdańska, dziś słyszałem od tych samych PiSowców (szczególnie Dude), że dzięki niemu Gdańsk się rozwijał. Kto ostatnio był w Gdańsku to wie jak on się"rozwija" - przecież to miasto już ma nie wiele wspólnego z polskim miastem. Jak się tam jest to nie czuje się, że jest się w polskim mieście, wszędzie obcokrajowcy drący mordki jakby byli u siebie, nawet na ulicy "polacy" (jewropejczycy) mówią w obcych językach - OBŁĘD - w restauracjach menu po angielsku i czasem w ogóle bez polskiego języka (nie ma tam np. słowa obiad, tylko jest "diner"). W pizzerii wychodzi do ciebie właściciel i się pyta: "are you finished"? OBŁĘD, a Adamowicz chciał dopełnić swojego "dzieła" i zrobić Wolne Miasto Gdańsk - ale teraz Duda będzie pierniczył, ze rozwinął miasto itd. To kiedy PiS z Dudą kłamali? Wtedy czy teraz? Jak piasałem wcześniej, że miałem nadzieję, że ze szpitala pojedzie wprost do wiezienia - to w końcu mieli dowody na Adamowicza i chcieli go zamykać, czy ściema!??! To co robi Duda, to ohydna obłuda i jeszcze pierniczy jaki to owsik wspaniały... - żenua.

Tak jak protestowałem po Smoleńsku jak w TVN ich dziennikarzyna płakała krokodylimi łzami, a "stokrotka" tfu Olejnik płakała, że nie może dojść do pałacu Prezydenckiego, tak protestuje teraz i przed tą obłudą. To, że ktoś zginął to nie zmienia jego życiorysu!!! W takim razie tylko patrzeć jak zaczną wybielać np. hitlera (niemcy już to robią) bo przecież nie żyje to można mówić tylko albo dobrze albo wcale. NIE. Na pogrzebie mówimy tylko albo dobrze albo wcale ale poza pogrzebem mówimy jak jest faktycznie i jak było!

I w dodatku już PiS ostentacyjnie aresztowało typa, co w necie napisał, że "teraz kolej prezydenta Poznania i Wrocławia" - ale już nie aresztowali typa, co napisał wprost, że Basię Piela powinno się zabić?!?!?! Ot i cały PiS...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1578440

Właśnie widziałem w TV w programie wPolscePL, rozmowę z Grzegorzem Braunem. Po prostu świetny. Mówił praktycznie prawie to samo co ja wcześniej o tej obłudzie jaką teraz wyprawiają politycy. Redaktor, z którym rozmawiał próbował go uciszyć, że to teraz nie czas na takie rozmowy. Braun się nie dał i na prawdę w deche dawał - to trzeba zobaczyć POLECAM, bo to w końcu prawda powiedziana bez ogródek, bez pijaru, bez ściemy - https://www.youtube.com/watch?v=A-98Yszf-t8

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1578500

....że męczeństwo już stało się faktem, tylko patrzeć  kiedy stanie pomnik w tym miejscu.

Będzie to męczennik pojednania PO-PiS

Jest jednak większy problem. Mam na myśli  udział w imprezach masowych Polaków. Tego rodzaju koncerty, woodstoki i sylwestry świadczą nie tylko głupocie i uleganiu manipulacji biorących w tym udział...ale przede wszystkim o upadku kultury, wręcz zwyrodnieniu w relacjach międzyludzkich. Tu należy szukać przyczyny takich zachowań.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1578417

że zorganizowanie temu człowiekowi takiego pogrzebu jak miał B. Geremek też zaszkodzi Kościołowi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1578413

....im pokrewnych! Tego nie da się już zmienić, bo to automat! Zbrodnia jest zbrodnią! Bandyta z zimną krwią zadźgał Prezydenta Gdańska na oczach tysięcy ludzi. Cieszył się z tego publicznie, mówił swobodnie do zgromadzonych! Nie było tam ludzi, którzy mogliby go przez długą chwilę obezwładnić, to są nagie fakty o tym wydarzeniu. Naturalnie czyny Adamowicza jako człowieka i Prezydenta Miasta Gdańska są szeroko znane i nawet na tych powyższych zdjąciach jest ich znaczący cień. Tego nikt pobożny nie pochwalał i pochwalać nie będzie! Pan nasz Bóg Jezus Chrystus brzydzi się czynami homoseksualnymi. Nie można promować śmiertelnych grzechów, czy kultury niosącej śmierć, a jeśli ktoś to robi, to miecz Pański nad nim wisi. To jest Ewangelia Chrystusa, znana od 2000 tysiący lat! Precz z demoniczną ideologią gender, precz z każdym grzechem śmiertelnym.

Jednakowoż brutalnie zamordowano bezbronnego człowieka, przelano jego krew i ten akt zmywa jego grzechy, dlatego w ich oczach jest już męczennikiem ich sprawy. I tak już pozostanie! Pan Jezus to dopuścił, by z tego wyprowadzić większe dobro, jakie to zobaczymy w najbliższym czasie. Raz jeszcze jak na dłoni widać, że ojcem zbrodni jest diabeł, który chce zabijać i dlatego każda zbrodnia zawsze jest zła, godna najwyższego potępienia, zawsze też pozostanie przestrogą dla przyszłych pokoleń. Zło można zwyciężać tylko dobrem! Pozdrawiam SolidarnyX

A oto ten atak szaleńca na Prezydenta Pawła Adamowicza Gdańsk Finał WOŚP 13.01.2019:

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1578423

aby nie wsypal swoich mocodawcow.Oczywiscie juz jest zrobiony na warjata.Podobnie spreparowali wlasciciela Amber Gold.

Jedno jest pewne mafiaw trojmiejska moze spokojnie spac, postepowanie przeciw zlodziejstwu korupcji bedzie umorzona.

Mma na nadzieje ze sprawa Wolnego Miasta Gdansk pojdzie do grobu raz z jego propagatorem, zreszta Adamowicz propagaowal wiele innych rzeczy antypolskich,tak ze odszedl szkodnik i teraz cp PIS wyprawia to obluda w najwiekszym wydaniu,ne zdziwil bym sie ze zrobiono miejsce Tuskowi ,ktorego dni w Brukseli sa juz policzone.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1578426

No..no...kto by pomyślał?  Przelana krew zmywa grzechy zamordowanego???? Co to za wiara?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1578428

....głosił! Nigdy nie byłem zwolennikiem UD-UW-PO, SLD, UP, KOD, Nowoczesnej, Palikota czy innych tego typu dlatego dla mnie Adamowicz nie jest męczennikiem, tylko nieszczęśliwą ofiarą szaleńca. Został zasztyletowany, zamordowany z zimną krwią, a tego nie życzy sią nikomu. Dlatego dla wielu z tych środowisk jest i pozostanie męczennikiem. Jego przelana krew w oczach tych ludzi go rozgrzesza. A jak widzi to Pan Jezus, to już tajemnica Niebieskiego Jerusalem, już na pewno nie moja. Pomodlić się zawsze można i trzeba. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

Jak b. słusznie zauważył w tekście SolidarnyX, jakże wielu innych, biednych, tych ostatnich ludzi, na przezstrzeni lat tragicznie odeszło, bo znajdowali się w różnych, skrajnych okolicznościach swego życia, dziś nikt już niemal o nich nie pamięta, kto za to odpowiada?! To też trzeba zostawić Bożemu sądowi! Adamowicz był osobą publiczną i odszedł na oczach tysięcy ludzi, to i sprawa jest daleko poważniejsza, jednak Sąd Boży wszyscy mają jednakowy. Pozdrawiam Verito 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1578431

zgadzam się z Tobą, że ten człowiek nie powinien zostać zamordowany (jak i każdy inny człowiek), powinien stanąć przed sądem i wytłumaczyć się ze stawianych jemu zarzutów, przede wszystkim nie powinien być wybrany. Nie powinno się jednak mówić i pisać o nim pozytywnie jak to obecnie ma miejsce, milczenie byłoby bardziej wskazane. Najgorsze jest jednak to, że to morderstwo będzie wykorzystywane nie tylko przeciwko obecnie rządzącym, ale przeciwko Polsce. Zwróciłem też uwagę na Twoje zdanie: Jednakowoż brutalnie zamordowano bezbronnego człowieka, przelano jego krew i ten akt zmywa jego grzechy, dlatego w ich oczach jest już męczennikiem ich sprawy. Muszę dodać, że po raz pierwszy słyszę o czymś takim, jak morderstwo może zmywać grzechy zamordowanego, gdzie to wyczytałeś?

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1578439

Serwus Romanie. Dzięki za mądre i b. ważne w całym konkteście sprawy brutalnego morderstwa Adamowicza, pytanie o tzw. chrzest z krwi. Doświadczają tego z automatu wszyscy, którzy są bezbronni, a są z zimną krwią, z premedytacją mordowani przez bezwględnych, niemiłosiernych bandytów. Wiadomo powszechnie, iż nie ma człowieka na świecie, który nie miałby grzechów osobistych, z których nie musiałby się oczyszczać, znaczy spowiadać. Człowiek mordowany nagle nie ma czasu, by taką spowiedź odbyć, tu wystarczą szczere, głębokie akty strzeliste! Oczywiście trzeba tego chcieć ale o tym to już wie często tylko Pan. Ten najbardziej znany cytat o tzw. chrzcie z krwi, pochodzi z Apokalipsy św. Jana:

13 A jeden ze Starców odezwał się do mnie tymi słowami:

«Ci przyodziani w białe szaty

kim są i skąd przybyli?»

14 I powiedziałem do niego:

«Panie, ty wiesz».

I rzekł do mnie:

«To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku

i opłukali swe szaty,

i w krwi Baranka je wybielili.

Romanie każdy uczciwy człowiek w ojczyźnie doskonale wie, iż Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy III RP Pomrocznej. Na naszym pożytecznym portalu tysiące razy pisano o niemal wszystkich bólach, cierpieniach niewinnych, wykorzystanych Polaków, o przekrętach, nieuczciwościach i przestępstwach tysięcy przeróżnych cwaniaków i oszustów tego czasu, a za które odpowiadają wprost politycy, ekonomiści, ludzie wpływu, które po prostu ciążą na ludziach mających władze i możliwości działania na przestrzeni tych długich 26 lat (1989-2015).

Paweł Adamowicz jest bez dwóch zdań jedną z takich osób, która miała przez 20 lat wielką, relaną władzę w swoich rękach, trzeba to w stosownym czasie po ludzku rozliczyć. To zwykła sprawiedliwość! I to jego życie prywatne i polityczne to jedno, a drugie to gwałtownie zadana mu śmierć, odbierająca prawo do spokojnego, godnego przejścia. I tu wielu wielbicieli jego osoby i jego polityki liberalnej w Gdańsku i na Pomorzu, widzi już męczeństwo za tę sprawę. Tak to pokrótce wygląda. Takie są fakty i nie sposób tego zmienić. Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1578461

Skandaliczna jest twoja samodzielna, bezczelna interpretacja pisma św.

Podobną drogą kroczył Luter.

Albo jesteś w sekcie...albo tworzysz następny, protestanko-anglikański odłam !

 Czy to twoja głupota  czy zła wola...nie wiem. 

Chrzest krwi miał miejsce w pierwszych wiekach chrześcijaństwa ( dotyczy męczenników ,którzy wyznawali wiarę, bedąc wciąż jeszcze katechumenami.

Chrzest krwi (baptismus sanguinis) - specyficzna forma chrztu uznawana przez Kościół katolicki, w którym umierający bez chrztu z wody dostępuje oczyszczenia z grzechu (warunkiem jest męczeńska śmierć za wiarę w Chrystusa). Przynosi owoce sakramentu takowym nie będąc.

Męczeństwo, którym można zastąpić Chrzest, polega na śmierci zadanej niesprawiedliwie i przez człowieka przyjętej dla Chrystusa, na świadectwo wiary lub cnoty chrześcijańskiej.

 

Św. Pius X Papież w encyklice „Pascendi Dominici Gregis” z dn. 08.09.1907r., w której czytamy: „Wszelkie nowatorstwo opiera się na bezczelności i pysze, a nowoczesność jest syntezą wszelkiej herezji.”
potepił wszelkie objawy samowoli ze strony biskupów, kapłanów i różnych profesorów teologii i teologów!

P.S. Polecam wykłady i konferencje ks.dr Dziewieckiego . Dzisiaj ewangelizacja potrzebna jest przede wszystkim seminariom.

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1578475

Jeśli nie chcesz mieć z nim doczynienia, to zwyczajnie nie kłam na tym pożytecznym forum blogerów i blogerek niepoprawnych. W trzech powyżych moich komentarzach jasno i b. klarownie wypowiedziałem się na temat morderstwa Pawła Adamowicza. Zdecydowanie nie jest on moim męczennikiem, pisałem natomiast, że wielu z liberałów i lewicowców chce go takim właśnie widzieć, co jest faktem. I tyle tylko napisałem, zatem nie kłam publicznie na mój temat. Dla mnie jest to po prostu brutalne morderstwo, a Prezydent Adamowicz jest bezbronną ofiarą tej zbrodni. Sprawca krzyczał nadto ze sceny, że uczynił to z zemsty osobistej, gdyż jego zdaniem był w więzieniu torturowany. Dziś rozgłasza się, że był chory. Tymczasem, jak na chorego człowieka, to przeprowdził b. skuteczny, śmiertelny atak i czuł się po tym ataku b. pewnie! Co o tym sądzisz Verito?! Strasznie mnie to interesuje! Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1578495

Bądź mężczyzną, młodym bo młodym...ale zawsze. Nie plam honoru polskiego rycerstwa i przyznaj się do błędu .

Wyraźnie wykazałam twoją ignorancję religijną. Stul uszy po sobie i weź się za naukę katechizmu kościoła katolickiego.

Twoje słowa cytuję dokładnie:

1.Jednakowoż brutalnie zamordowano bezbronnego człowieka, przelano jego krew i ten akt zmywa jego grzechy-pierwsza herezja

2. Pan Jezus to dopuścił - druga herezja.

Co to znaczy dopuścił? Morderca to z nim uzgadniał?  Bóg nie dopuszcza zła. Skąd wiesz ,że z tego wyniknie dobro?

Nie piszę tego dla ciebie...bo wiem.że jesteś uparty i mądrzejszy od innych, twoim zdaniem...piszę dla innych aby nie powielali bzdur, które im od czasu do czasu serwujesz, serwus.

Pozdrów żonę Marię, której pewnie nie jest łatwo żyć z tchórzem,  który nie umie przyznać się do błędu.

Błądzić - jest rzeczą ludzką ale tkwić w błędzie to diabelskie.

Przypominanie mi ,że ojcem kłamstwa jest diabeł...to tak jakbyś mi zarzucał kłamstwo...a przecież piszę prawdę.

 

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1578505

Człowiek który wzywa Bożego miłosierdzia w ostatnim tchnieniu swego życia, nigdy ale to przenigdy nie będzie opuszczony, dlatego właśnie że Bóg nasz Jezus Chrystus jest miłością, to po pierwsze. Można przypuszczać, że tak też było w przypadku upadającego, ugodzonego nożem Adamowicza i tej nadziei trzymają się dziś naturalnie jego wielbiciele. Pisałem już o tym powyżej!

A po drugie czyżbyś Verito nie wierzyła, iż Bóg jest wszechmogący i wszechobecny, a zatem że bez Jego świętej woli nic się stać nie może?! To dlatego właśnie to Bóg dopuszcza i te złe czyny! Bóg tego nie chce i nie akceptuje ale w swojej świętej woli tylko dopuszcza, szanuje bowiem wolny wybór człowieka, nawet jeśli ten skłania się do czynów diabelskiech, jak morderstwo. To oficjalna nauka Kościoła katolickiego, jak możesz takich prostych rzeczy o naszej wierze nie wiedzieć, jeśli jednak masz takie braki, to się raczej doucz lub nie wypowiadaj się na forum i zwyczajnie się nie ośmieszaj. Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1578534

Bóg pragnie całym swym miłosiernym sercem, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni, i doszli do poznania Prawdy. I być może, że był to jedyny sposób, aby Adamowicza ocalić od wiecznego potępienia. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1578535

No dobrze moi drodzy. Proponuję wrócić do tematu.

Jak pisałem w powyższych komentarzach obłuda polityków w sprawie śmierci Adamowicza jest powalajaca. Sam m.in. Prezydent Duda gadał farmazony, że dzieki Adamowiczowi powstało Centrum Solidarności i Muzeum II wojny Światowej. I nie zająknął się teraz Duda o tym, że te muzea Adamowicz nie zrobił dla upamiętnienia naszych bohaterów tylko po to aby szczuć na Polskę i upamiętniać TW Bolka itp. aby zakłamywać historię. Tak jak chciał też przywrócenia w nazwie stoczni Gdańskiej im. lenina. To był cyniczny antypolak i obłudne zakłamywanie rzeczywistości nawet przez Dudę tego nie zmieni.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1578554

...więc cytuję dosłownie ks.dr Dziewieckiego....nie dla ciebie ...ale dla innych aby nie myśleli, że  Bóg dopuszcza jakieś zło.

   (...) Gdy ktoś z ludzi nas krzywdzi i zadaje nam niezawinione przez nas cierpienie, to nie dlatego, że Bóg takie zachowanie dopuszcza, lecz dlatego, że ten człowiek Boga nie słucha. W rzeczywistości nikt nie otrzymuje od Boga żadnej formy zgody na czynienie zła, na wyrządzanie komuś krzywdy, na zadawanie komuś niezawinionego cierpienia.

   Przeciwnie, Bóg czyni wszystko – do śmierci na krzyżu włącznie – by już nikt z nas nikogo nie krzywdził, lecz by każdy z nas kochał. Nic innego nie jest wolą Boga niż to, byśmy się wzajemnie miłowali na wzór Jego Syna. Nie jest wolą Boga to, byśmy dojrzewali duchowo i dorastali do świętości w oparciu o doświadczenie krzywd, krzyża i cierpienia. Jest to oczywiste dla ludzi, którzy kochają.

Dla przykładu, każdy kochający rodzic uczyni wszystko, by nie dopuścić do tego, aby nastoletni syn został przez kogokolwiek skrzywdzony czy by sam na siebie ściągnął cierpienie. Zwykle za niewinnym cierpieniem jednego człowieka kryje się wina drugiego człowieka. W takich przypadkach najczęściej zdajemy sobie z tego sprawę, mimo to wolimy atakować niewinnego Boga niż naszego rzeczywistego krzywdziciela.

W głębi serca wiemy bowiem, iż Bóg nigdy nie zrobi nam krzywdy, a krzywdziciel może skrzywdzić nas ponownie wtedy, gdy powiemy mu o złu, które nam wyrządził, albo gdy upomnimy się o zadośćuczynienie. (...)

https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/zwyklym_jezykiem_02.html

Więcej już nie będę ci tłumaczyć...nawet jak dalej będziesz się trzymał swojej prywatnej interpretacji Pisma św.

Mam nadzieję, że inni zrozumieją.

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1578555

Dla przejaśnienia sytuacji! Bóg Ojciec nie chciał śmierci swego jedynego, umiłowanego Syna Jezusa ale tą śmierć dopuścił (w tym znaczeniu była ta śmierć Jego wolą), aby na jaw wyszły zamysły serc wielu. Oto Proroctwo Symeona:

33 A Jego ojciec11 i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. 34 Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: «Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą12. 35 A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu».

A zaczęło się w Ogrodzie Oliwnym tak:

A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się 42 tymi słowami: «Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!» 43 Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i umacniał Go.

I samo wyznanie Pana dla Verity i innych:

Wówczas Szymon Piotr, mając przy sobie miecz, dobył go, uderzył sługę arcykapłana i odciął mu prawe ucho. A słudze było na imię Malchos. 11 Na to rzekł Jezus do Piotra: «Schowaj miecz do pochwy. Czyż nie mam pić kielicha, który Mi podał Ojciec?»

To powinno przejaśnić sytuację dość klarownie! Pozdrawiam b. serdecznie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1578564

Sytuacja dość klarownie się potwierdziła. To co ty uprawiasz - to bibliomancja.

W starożytnych Chinach w podobny sposób używano księgi Yijing (Księga Przemian), w islamie Koranu, starożytni Grecy szukali tak porad w Iliadzie lub Odysei Homera (które, przynajmniej w okresie cesarstwa, uważano za natchnione), Rzymianie używali zaś do analogicznych celów ksiąg sybilliańskich.

(...) "Niewłaściwa lektura Biblii może stać się trucizną prowadzącą do zguby, o czym mówi nam zresztą sama Biblia. Święty Piotr ostrzegał: nasz brat Paweł napisał do was we wszystkich listach (... ) są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę (2 P 3,16).

 (...) To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili Boga święci ludzie. (2 P 1, 20-21)

"Pismo św. bez autorytetu Kościoła ma rangę równą bajkom Ezopa." - kardynał Stanisław Hozjusz

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1578579

Poza oczywiście przypadkami objaśniania i interpretowania Biblii przez "chodzącą prawdę"!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1578820

Co do owsika, to oczywiście ten szmaciarz już gra tym zabójstwem i obarcza np. Basię Pielę o to. A przecież nawet jak by to było na tle politycznym (a nie było), to właśnie przez takie pieprze.nie jak teraz robi owsik - takie rzeczy mogą być, właśnie to sam owsik napędza tą spirale nienawiści swoim postępowaniem.

Teraz rezygnuje z Prezesowania WOŚP - widać jednak doszli już wcześniej do wniosku, że z nim na świeczniku WOŚP się zwinie i wykorzystali teraz moment z Adamowiczem. To, że nie będzie Prezesem to nic jednak nie zmienia (choć pare lemingów się nabierze), bo on nadal będzie w WOŚP - ale to już inny temat.

Pozdrawiam Sławomir

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1578441

Roman Sklepowicz i Marcin Rola o śmierci Pawła Adamowicza wRealu24.pl o Jerzym Owsiaku i WOŚP, o mowie nienawiści i o szukaniu na siłę kozła ofiarnego? Gorąco polecam, bo relanie daje do myślenia, a jak wiemy myśleć wolno, a nawet trzeba koniecznie, to czego nie wolno to bezpodstawinie osądzać, czy oskarżać, a zatem:

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1578819