Krowa która dużo ryczy mało mleka daje

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

W największym skrócie:

Pisowce dały w rurę z tymi swoimi obchodami. Potem jeszcze się głupio tłumaczyły, że Kaczor uzyskał pozwolenie. Wpisują się w narrację, że swojacy se załatwią papierek a motłoch niech kwiczy. Przecież na pogrzeb ustalili limit 5 osób a tu kupa łażą. Jakich by elukubracji nie wysmażyli to nie objaśnią tego spędu. Miliony ludzi nie mogło iść na cmentarze a tu taki wyskok. Jeszcze się głupio tłumaczyła reżimowa TV, że Kaczor na kilku cmentarzach był. Weźcie się puknijcie - przykład macie dawać.

Ale był spęd z okazji powstania w Getcie i żaden nie ośmielił się zakwilić, że odstępy niezachowane. A uzasadnienie, że jak pisiory mogą to oni też ktoś podał?

II

W każdym razie Budce rura zmiękła i propozycje kompromisową złożył. Po miesiącu kwiczenia:

https://www.salon24.pl/newsroom/1039104,plan-budki-wybory-prezydenckie-16-maja-2021-roku-do-tego-czasu-stan-kleski-zywiolowej

Na jego tle Gowin wychodzi na polityka rozważnego, bo kompleksową legalistyczną przedstawił.

Mało kto przypominał, że totalne owszem, ryczą ale normalnie procedują: zgłaszają kandydatów do komisji itp. Małgorzata Kidawa-Błońska wezwała do bojkotu ale skasowali jej ten bojkot. Konstytucyjnie sytuacja wygląda bowiem tak:

W zaistniałej sytuacji wybory można przełożyć tylko w razie stanu klęski żywiołowej. Wyjątkowy i wojenny wykluczam. I znów propagandzisty różne mówią tu o wyjątkowym, co wprowadza zamęt. W ustawie o stanie klęski jest mowa o odszkodowaniach za szkody. Szkoda to coś zupełnie innego niż strata ale jak nadzwyczajna kasta będzie to interpretować - Bóg jeden raczy wiedzieć. Szkoda to jest np zniszczenie supermarketu z powodu zaemienienia go na salę dla uchodźców czy coś. Z tego co wiem tak ta kwestia wygląda, ale nie tłumaczą tego Narodowi. Ani ci, ani tamci. Pytam się więc: tak jest czy nie?

Stan klęski może być przedłużany za zgodą sejmu na czas dowolny, o czym pisałem. Czyli pierwsze wprowadzenie przez Rząd na 30 dni a potem za zgodą sejmu na ile się chce. Zważywszy, że Reżim ma większość w sejmie przedłużenie stanu klęski to formalność.

Ale propozycja Budki jest sprzeczna z konstytucją. Teraz zresztą konstytucja jest już nieaktualna, ważne są wyroki tzw TSUE, które są sprzeczne z konstytucją. Wprowadzenie stanu tylko po to, żeby przełożyć wybory to jest wałek mówiąc krótko. Skoro stan epidemiologiczny jest wystarczający to klęski ni można wprowadzić. Zresztą za czasów wyborów Bronka była klęska żywiołowa powodzi ale Tusk nie ogłaszał stanu, żeby wyborów nie przekładać. Wtedy se trzeba było ogłaszać jak mieliście coś do gadania a nie teraz. Teraz to możecie ogłosić wybór Bronka za niebyły i nieważny od samego początku.

Nie chce mi się komentować tego wszystkiego, bo wystarczy poczekać chwilę i się rozłazi. Bojkot wybora się rozlazł i macie. Budka powinien swoją propozycję składać za czasów propozycji Gowina i byłaby dyskusja i debata. A nie wtedy kwiczeć i dopiero teraz spóźniony zapłon.

III

O fejkach, np. że kadencja prezydenta się nie przedłuża, będzie. O samym głosowaniu korespondencyjnym. Czemu niewiarygodne jest. O sondażach, w których Kidawa spadła na 3 miejsce.

image

I dlaczego: w sytuacji kryzysu społeczeństwo oczekuje jednak znormalnienia pewnego polityków, a nie że jeszcze bardziej będzie im odbijać. O Konfederację trzeba będzie zelżyć, bo z niewiadomych przyczyn zaangażowali się w proces podmianki Kidawy. Kandydatura Kidawy to szansa na dobry wynik Bosaka. Co za porażka.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:15)

Komentarze

Grodzki przetrzyma ustawe do 6 maja.

7 maja Sejm uchwali ustawe w formie pierwotnej (ewentualnie z malymi zmianami), a Marszalek Sejmu oglsi, ze dzien 23 maja jest dniem wolnym od pracy (swiateczntm) - i wtedy maja odbyc sie wybory (ostatni - mozliwy wg Konstytucji termin).

Krzyk rozlegnie sie wsrod totalnych - a Gowin posypie glowe popiolem i ubierze wor pokutny... ale bedzie "po ptokach" - bo wirus okaze sie... sprzymierzony z PiS-em i Kaczynskim, bo zachorowania do 23 maja spadna do 10% dzisiejszych.

Wybory wygra Duda - a Budka zatrudni sie w podrzednym teatrze jako... sufler.

Jest tez wersja, ze Budka Sufler(a) zacznie wystepy solo - w cyrku - zamiast tygrysow.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1627067

Dziś wykonano rekordowa liczbę testów: 14,5 tys. Trzeci dzień z rzędu utrzymujemy się na dobrym poziomie ok.3%. W skrócie:choć łączna liczba zarażonych jeszcze nieco wzrasta,to zarażają oni coraz mniej osób.

Osób wyzdrowiałych:1.513.

 

Polacy są mądrzy po szkodzie i przed szkodą." Mamy najniższy procentowy współczynnik zarażeń w całej populacji: 0,02%! Nie sprawdził się też czarny scenariusz, że Polacy w Wielkanoc masowo się pozarażają. 

Tymczasem w PO się wściekają, że w Polsce jest 15x mniej zarażeń niż w ich ukochanej niemieckiej ojczyźnie.
Baaardzo chcieliby, żeby chociaż tak z 1 tys. zgonów było więcej, a tu kicha - ludzie w Polsce nie chcą masowo umierać ku rozpaczy Tuska,Budki wszelkich "dziennikarzy", konfederacyjnych Bosych sowieckich złogów i całej POyebanej opozycji.

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1627091

Po przeczytaniu takiego wpisu na tt to ja się zastanawiam skąd ona ma aż 4% poparcia?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1627250

Ż taką logiką to PiS nie mógłby cokolwiek, bo naraża się na krytykę.

Nietrudno zauwazyc, że wobec tego lepiej robić swoje, skoro i tak będzie kwik.

A że ludzie głupie i nie wiedzą, co jest uroczystością zatwierdzona przez policję a co jest zakazane i dlaczego, to inna rzecz.

Jeśli więc co zjechac, to chamską nagonkę opozycji i głupotę ludzką a nie to, że Kaczyński złożył wieniec.

Co można powiedzieć o takich ,którym to przeszkadza? Wariaci, oczadziali z nienawisci, im nie da się grzecznie wytłumaczyć ale trzeba żyć z nimi w jednym kraju.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1627265