Święci posmoleńscy

Obrazek użytkownika Polska444
Idee

Chyba mogę przywołać kilkoro polskich świętych wciąż chodzących po tej ziemi.

 

Pani, która w katastrofie smoleńskiej straciła dwie najbliższe osoby, a powiedziała (w rozmowie z dziennikarzem), że najstraszniejszym dla niej dramatem jest śmierć polskiego prezydenta, bo to jest tragedia narodowa.

Dziewczyna z doktoratem, która straciła pracę na uczelni przez modlitwy pod Krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. Uczy młodzież w średniej szkole, codziennie przystępuje do Komunii świętej.

Naukowiec, który stracił etat, bo uczciwie zaangażował się w prace nad przyczynami tragedii smoleńskiej. Prac nie zaprzestał.

Kapłan-Rejtan, który wbrew oficjalnemu stanowisku hierarchów kościelnych nie zaprzestał wołania o prawdę o Smoleńsku. Został odsunięty na peryferia Kościoła, z ograniczoną możliwością wypowiadania się a nawet sprawowania obrzędów.

Wdowa Smoleńska (nawet niejedna), dla której punktem honoru jest do końca domagać się prawdy o 10 kwietnia 2010 r., nie zważając na pogardę ze strony tzw. głównego nurtu.

 

Właśnie sobie uświadomiłam, że mogę tak jeszcze dosyć długo wymieniać żywych "ludzi nie z tej ziemi". Może taki był Boży zamysł w dopuszczeniu do Tragedii Smoleńskiej, żeby wielu Polaków uczynić świętymi. I żeby wyszły na jaw zamysły serc tych, których postawa jest wręcz odwrotna.

 

"Światłość w ciemności świeci." Po to jest ciemność.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:18)

Komentarze

... o zamachu Smoleńskim stała się rzeczywistością, tak skrzętnie ukrywana, przez bandytów z POlszewi, a zatem i w końcu kara dosięgła tych zbrodniarzy

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1497485

Miejmy nadzieje ze juz jest bliski czas wyjaśnienia i powiedzenia prawdy o straszliwej katastrofie pod Smoleńskiem , ci co zginęli w tak tragicznych okolicznościach mozna smialo nazwać swietymi bez wyjątku  gdyż to co ucierpieli przed smiercia pewnie nie da się opisać ,

Ludzie modlący się na placu przed zamkiem Królewskim szkalowani przez hordy pijaków , ludzie pozbawieni , kultury , taktu , nie umiejący się zachować powinni byc pociagnieci do odpowiedzialności .

<Tym wszystkim co sie modlili za poleglych w katastrofie  i wycierpieli z powodu tej szaranczy chamskiej nalezy sie wielki szacunek  oraz godnosc a nie prawosci powinny byc naprawione .

Jest to nie zrozumiale ze te cale chamstwo bylo stosowane przed oknami palacu krolewskiego w ktorym urzedowal  (p)rezydent Komorowski oraz przy asyscie policji i innych sluzb porzadkowych ktore nie reagowaly na ten bandytyzm i chuliganstwo.

Jest teraz nadzieja ze panstwo wroci do normalnosci i zaczne sie sprzatanie tego lajna i zgnilizny moralnej .

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1497486

Nitram, napisałeś:

Jest to nie zrozumiale ze te cale chamstwo bylo stosowane przed oknami palacu krolewskiego w ów jak kiedyś ktorym urzedowal  (p)rezydent Komorowski oraz przy asyscie policji i innych sluzb porzadkowych ktore nie reagowaly na ten bandytyzm i chuliganstwo.Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/polska444/swieci-posmolenscy

Niezrozumiałe ???

TO, właśnie jest zrozumiałe, to oczywista oczywistość. lokator Belwederu, wtedy ruski rezydent, WSIowy agent Litwin, to było i jest to samo chamstwo i ta sama szumowina co opluwała Modlących się Pod Krzyżem Polaków. Czyż mało dał na TO dowodów w ciągu minionych lat ?

To jest to samo chamstwo, co odziane w mundury z napisem Policja pałowało Polskich Patriotów. To te same służby POrzą(dk)owe.  To jest to samo chamstwo, co gasiło pod Krzyżem Ognie Pamięci i wyrzucało JE do śmietnika: 

http://old.niepoprawni.pl/blog/1601/dajcie-zniczom-wypalic-sie-do-konca

cham może zasiąść na fotelu prezydenta wyniesiony tam przez obce, wrogie Polsce siły, ale cham chamem pozostanie na zawsze !

Żaden z chama nie będzie PAN, mimo prezydenckiej czy nawet królewskiej korony.

śmieć śmieciem POzostaje raz na zawsze !

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1497498

Marcin Wolski

Linia podziału przebiega między Wnukami Żołnierzy Wyklętych a progeniturą Marchlewskiego i Róży Luksemburg, przez 25 lat występującą w roli produktu polskopodobnego

(…) Nie byłoby tego sukcesu bez wolnych mediów, bez rosnącej w oczach Strefy Wolnego Słowa. Od Radia Maryja po Telewizję Republika… Skromność nie pozwala przypomnieć, kto był w tym froncie pierwszy. Również niemożliwe byłoby to zwycięstwo bez przebudzenia Polaków, bez samorzutnego opanowania przestrzeni wirtualnej. Bo przecież w wielkim starciu zwyciężyli nie tylko zaciężni kandydaci do parlamentu i lekkie chorągwie niezależnych dziennikarzy, ale nade wszystko pospolite ruszenie mediów społecznościowych. Ogniem i memem!

Młodzi historycy wygrali bitwę o pamięć. W IPN i na „Łączce”! Wnuki Żołnierzy Wyklętych okazały się silniejsze od potomków swoich katów. Bo przecież nieprawdą jest, że współczesny spór o Polskę toczyły trumny Dmowskiego i Piłsudskiego, ten podział unieważniła wielka Solidarność.

Linia podziału przebiega między nimi a progeniturą Marchlewskiego i Róży Luksemburg, przez 25 lat występującą w roli produktu polskopodobnego!

Lata politycznego czyśćca (trwał z grubsza tyle, ile junta Jaruzelskiego) nie zostały zmarnowane. Poległych w Smoleńsku zastąpili ich koledzy – tacy jak Andrzej Duda i dzielne kobiety – córki i wdowy!

Wielce pouczającym zajęciem było obserwowanie w trakcie wieczoru wyborczego pogubienia się mainstreamu. Jego aktywiści jeszcze raz dowiedli, że niczego nie zrozumieli i niczego się nie nauczyli. Wśród telewizyjnych komentatorów udział sympatyków Wielkiej Zmiany był znikomy. Dalej bredziły mocno zużyte gadające głowy, czepiając się słów i szukając „mowy nienawiści” u tych, którzy przez ostatnie lata byli ofiarami przemysłu pogardy.

Tego wieczoru, kiedy w słowach zwycięzców dominowała wielkoduszność i wola zgody pod biało-czerwonym sztandarem, przegrani i ich lokaje nie zdobyli się na jedno właściwe zdanie:

„Polacy, wybaczcie nam!”.

Marcin Wolski

Cytowane za: http://m.niezalezna.pl/72398-warto-bylo

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1497490

To racja, że dobry Bóg przez takich ludzi daje znak jak naprawdę powinna brzmieć prawda, jak powinien wygladać honor i godność...jak dobrze,że tu są z nami...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1497543