Właśnie usunęli Krzyż spod Pałacu Prezydenckiego

Obrazek użytkownika Polska444
Blog

Ten rząd usunął go już dawno temu ze swojej polityki, strategii. W tej chwili zniknął też oficjalnie z spod Pałacu Prezydenckiego - czyli z życia państwowego. Ten ruch w sposób materialny potwierdził faktyczny stan rzeczy - czyli to, że w rządach PO nie ma miejsce na sumienie i prawo Boże. Tym samym chrześcijaństwo w Polsce znów zepchnięto do kruchty. Polaków znów skazuje się na schizofrenię postaw - jak chcesz, to możesz sobie wierzyć, ale w pracy czy szkole nie masz prawa kierować się swoją wiarą, wyznawać jej. Nie możesz być sobą w integralny sposób. Czy to jest wolność sumienia i wyznania? To jest faktyczny totalitaryzm. Bardziej niż kiedykolwiek w historii Polski - praktykujących katolików (czyli tych żyjących swoją wiarą) spycha się do getta.

Pamiętajmy też o tym, że akurat w ten Krzyż wpisane były wartości uniwersalne - ponadreligijne, takie jak walka o prawdę i niepodległość w kontekście Katynia 2010. Teraz już można, a właściwie trzeba, oficjalnie nazwać ten rząd reżimem.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"Robio co chco"i będą robić dalej. Okazuje się, że Krzyż "godzi w uczucia Polaków" wg słów Michałowskiego z dzisiejszej pseudokonferencji.Jakich Polaków, skoro grubo ponad 90% społeczeństwa deklaruje się katolikami. Chyba tylko w uczucia katolików wierzących tak, jak Namiestnik i purpuraci-liberałowie. Źle z Tobą Polsko!
Króluj nam Jezu Chryste w naszej umęczonej Ojczyźnie!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#86374

Polacy i co teraz?!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#86375

Ja tam nikogo do niczego nie będę namawiał. Ale zrobię to co dyktuje mi sumienie i serce.

http://www.niepoprawni.pl/blog/1498/ja-nie-zaakceptuje-usuniecia-krzyza-jeszcze-mam-resztki-sumienia

pozdrawiam
W. red

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

W. red

#86401

I teraz Polacy, jak było w stanie wojennym, będą na miejscu Krzyża układać następne krzyże ze zniczy i kwiatów. Młodsi będą mieli okazję oglądania jak to było 30 lat temu.
Dobrze, że Krzyż umieszczono w kaplicy prezydenckiej. Byle tylko prezydent o niego nie potykał się, gdy raz na jakiś czas przypadkowo tam zawita.
Gorzej byłoby, gdyby Krzyż znalazł się w piwnicach, gdzie Bolek grywał w ping-ponga z Mieciem Wachowskim!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Jerzy Zerbe

#86422

Taki manewr jaki został zrobiony dziś rano z wykradzeniem Krzyża pokazuje jedynie stan polskiego państwa. Cała machina dezinformacji TVN-ów, TVP2, TVP-INFO I POLSATU praktycznie od kilku miesięcy zajmowała się „problemem”, który spreparowała PO.
Krzyż na Krakowskim Przedmieściu jest niezniszczalnym znakiem trwania pamięci o tych „ co zostali zdradzeni o świcie”. Ten krzyż ma i mieć będzie nadal rangę symbolu nawet ponad stricte religijnego, bowiem gromadzący się tam tysiące ludzi przez te wszystkie miesiące okazywały swoją łączność z tragedią smoleńską i z jej ofiarami.
Państwo rządzone przez Tuska, Komorowskiego okazało się państwem o wyraźnych cechach reżimu wzorowanego na Rosji.
Jeżeli komuś z nich (aktualnie rządzących) wydaje się, że wykradzenie Krzyża zatrze pamięć o prezydenturze śp. Lecha Kaczyńskiego, o Pani Marii Kaczyńskiej i o elicie najwartościowszych Polaków jacy wraz z Prezydentem zginęli w niewyjaśnionej dotąd katastrofie, to mogę powiedzieć, że są w głębokim błędzie.
Okazana dziś przez władzę arogancja wsparta przez hierarchów Kościoła, „doleje tylko oliwy do ognia”. Ludzie będą przychodzić tak jak przychodzili, a władza Komorowskiego będzie znienawidzona przez Polaków tak samo, jak były rządy Nowosilcowa za caratu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

miro

#86458

Metody są jak najbardziej reżimowe.Zabrać krzyż z zaskoczenia,rano.Jak to określił Michałowski ,rano odbyła się ceremonia przeniesienia krzyża do kaplicy w Pałacu Prezydenckim.Ceremonia?! Czterech facetów odkręcających krzyż i Michałowski na czele.

W takiej sytuacji pewnie mieszkańcy Warszawy i ci,którym dojazd z innych miast nie sprawi większych trudności zaczną się zbierać na Krakowskim Przedmieściu.Zabrali krzyż,ale stoi Pałac Prezydencki,w którym rezydował śp.Lech Kaczyński,w którym stały trumny pary prezydenckiej i pracowników kancelarii.

Redaktor Terlikowski powiedział,że ludzie i tak będą przychodzić pod Pałac Prezydencki i pewnie trzeba będzie zburzyć Pałac,który teraz będzie symbolem tego co się stało.

pzdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Korsak

#86379

Najpierw Abp Nycz oczekujac na kapelusz kardynalski usiłuje uciszyć nam Ks.Stanislawa Małkowskiego, potem aresztują i katują obrońcę Krzyża Darka Komornickiego, a teraz kradną nasz Krzyż
Niedoczekanie chołocie!
Będą nastepne Krzyże aż do zwycięstwa.
Sursum Corda!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Firley

#86382

... zrobili to co chcieli. Po nocy zawsze zabija się prawdę i dobro. Zabrali krzyż i... nic!!! Smutne, że spełniają się słowa poety o naszym narodzie. Wszyscy jesteśmy jak lawa... Wynoszą symbol naszej wiary, a my nic. Tak po prostu. Jesteśmy nijacy. Jest krzyż - ok, nie ma krzyża - też dobrze. Oj, Narodzie!!! Czas włączyć myślenie, zdjąć różowe okulary, wyłączyć tvn - owski sposób myślenia.
Polecam wierzyć, ale i myśleć.
Obydwie czynności nie bolą.
Zapewniam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#86387

Na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem zgromadzą się ludzie.
Zabranie krzyża było zaskoczeniem, więc dojazd ludzi tam musi trwać. Tak jak na przykład mój.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#86399

Osobiscie bojkotuje pseudo ksiezy,biskupów,ojców,TVN-owskich "religijnych ptaków" oraz ich "kościoły".Z mojej strony i z mojej kieszeni nie dostana złamanego grosza na ich dzialania propagandowe popierajace Rzad i ich POpleczników.Ksieza,biskupi powinni jawnie sie opowiedziec po jakiej sa stronie,czy wiary w boga czy wiary w pieniadze z rzadowej kasy.Trzeba oficjalnie o tym mówic i popierac ksieży mówiacych prawde takich jak min. ks.Małkowski !!!

Pozdrawiam niepoprawnych !

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#86388

Trzeba przyznać obecnemu prezydentowi jedno – dwoi się i troi.  Zaiste, uwija się jak w ukropie, żeby tylko przejść do historii Polski. Czy dostrzega jednak, w swoim zapale noworysza, że zapisuje się w tej historii jako antybohater. Jako ten kto, odbierając narodowi krzyż, odbiera mu także rację bytu. 

I rodzą się pytania. Co Komorowskim powoduje? Jak długo będzie mógł dźwigać ciężar swych czynów? Czy przebije Jaruzelskiego? 
 
A może jego ambicją jest, aby razem z premierem Tuskiem, stworzyć w historii konkurencję Ksawerynowi Branickiemu, Sewerynowi Rzewuskiemu i Szczęsnemu Potockiemu?
 
kassandra
Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

kassandra

#86394

a czego mozna sie spodziewać po czerwono-rożowych 'liberałach":

ano tylko jednego:

kłamstwa,tchorzostwa i DEZINFORMACJI

Aresztowanie KRZYZA rankiem ...własnie DZISIAJ ?

a dlaczego dzisiaj? co chcieli "ZAKRYC" jakie dranstwo

następne probuja zrobic,lub zrobili,ze TRZEBA było KOLEJNY RAZ

posłużyć sie KRZYZEM...?

Krzyż,Smolenska MGŁA,czy jeszcze COS gorszego..?

a MOZE to PROWOKACJA,by znależć pretekst na stan "wyjątkowy"?

ot zbiesił się "niegrzeczny LUD,to GO zaaresztować

,RAZem z KRZYZEM,następnie cichcem,NOCĄ

KRZYZ  wywieżć do ROSJI..

               Hanba rządzący,HANBA

pędzle w dłon i chyba znowu będziemy MUSIELI na MURACH

malowac HASŁA,ktore dla

'czerwonych liberałów"  są tak bardzo są POrażające

Bóg Honor Ojczyzna........

Trzymaj się POLSKO,......

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

gość z drogi

#86398

Fragment Pieśni XIV Jana Kochanowskiego

Wy,którzy pospolitą rzeczą władacie
A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie
Wy, mówię, którym ludzi paść poruczono
I zwierzchności nad stadem bożym zwierzono:

Miejcie to przed oczy zawżdy swojemi
Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi
Z którego macie nie tak swe własne rzeczy
Jako wszytek ludzki mieć rodzaj na pieczy

A wam więc nad mniejszymi zwierzchność jest dana
ALE I SAMI MACIE NAD SOBĄ PANA
Któremu kiedyżkolwiek z spraw swych uczynić
Poczet macie trudnoż tam krzywemu wynić...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#86402

potrafimy skrzyknąć się przez internet i wymyśleć taką akcję nieposłuszeństwa obywatelskiego która wymusi na tych squrwysynach liczenie się z narodem.

Pokazali szopkę w której rudy pajac rżnie głąba i niby dowiaduje się od dziennikarzy o usunięciu Krzyża, a nastepnie proponuje zamiast pomnika hospicjum. To  ja w uzupełnieniu proponuję szpital psychiatryczny im. Donalda Tuska i więzienie im. Bronisława Komorowskiego dla młodych osadzonych z dużych ośrodków odosobnienia (szacun dla twórcy tego zwrotu).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#86400

sam Michałowski z kancelarii prezydenta mówił o tym, że kancelaria premiera została poinformowana wczoraj wieczorem. Poza tym Bidawa-Końska była jakoś dziwnie zorientowana i przygotowana do rozmowy w sprawie usunięcia krzyża.
Czyżby była lepiej poinformowana od premiera? Czy opracowywała osobiście scenariusz i się wysypała?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#86403

Ile złej woli osób publicznych było konieczne, aby Polska znalazła się w tym miejscu? Ile zakłamania, małości, cynizmu, konformizmu?
Rzygać mi się chce i pluć, gdy słyszę racje Rolickiego, Żakowskiego, Wenderlicha czy Arłukowicza w dzisiejszych relacjach, ale Klarenbach przebił wszystkich służalczością gotowych argumentów, których wierne kopie wygłaszała dzicz pod Krzyżem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#86405

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

"Niepodległość nie jest Polakom dana na zawsze"

Józef Piłsudski (z przemówienia 11 listopada 1918)

 

Miałam 18 lat, kiedy w sierpniu 1980 roku przyjechałam do Warszawy na praktyki robotnicze (poprzedzające studia na UW): strajki, demonstracje, potem stan wojenny, krzyż z kwiatów... Pamiętam jak się bałam pójść na demonstrację, przyłączyć do strajku, zapisać do NZS-u. Mama mówiła: - Dostaniesz wilczy bilet i będziesz do końca życia sklepową! (nasz kuzyn - obecnie, u schyłku życia - kawaler Orła Białego od śp. Prezydenta, żył w biedzie, nie mógł wykształcić dzieci, itp.). Znów nadchodzi czas próby. Pierwsza rozumiem, że nie jest łatwo.

P.S. A propos Piłsudskiego, jeszcze jeden mały fragmencik na jego temat (łza się w oku kręci). Oj, nie tak dziś przyjmują polskich "mężów stanu", jak np. Radzia S, itp.

"Miałem wrażenie, że ojciec mój ma zamiar przyjąć gościa serdecznie, ale z pewną nonszalancją. Pomimo wszystko Naczelnik Państwa to nie król. (...) Po chwili ukazał się (Piłsudski) lekko pochylony naprzód i patrzył na naszą grupę. Potem wolno, bardzo wolno zaczął schodzić. Spojrzałem na swojego ojca i nie zapomnę nigdy: stwierdziłem, że zanim Piłsudski zdążył wejść, mój ojciec wyrzucił papierosa i stanął na baczność." (wspomnienia Mikołaja, syna króla Rumunii)

 

P.S.2. Co do krzyżyków do klapy/na szyję: Panowie, zróbcie też taką malutką, dyskretną wersję, którą można by dyskretnie nosić przy pewnych okazjach nie narażając się na zarzut propagandy, itp. a dzięki której moglibyśmy się np. rozpoznawać :)

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#86542

Słuszny apel. Istnieje taka szansa, Droga Redakcjo? ;-D

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#86546

możemy o tym pomyśleć, ale w przyszłości.
najważniejszy pierwszy krok - pierwsza produkcja.
na razie koncentrujmy się na tym.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#86583

Do wczoraj było tak, że tematem krzyża i narzuconą narracją długo i skutecznie przykrywali palące problemy natury m.in. ekonomicznej. Od dziś będzie tak, że każdy kto słusznie podniesie temat krzyża ten będzie oskarżony właśnie, że próbuje odwrócić uwagę od ważnych problemów państwa m.in. tych ekonomicznych. Nie ogarniam tego cynizmu. To jest szybka szermierka słowna i znaczeniowa. PO i media wiodące (do przepaści) nadają rytm tej walce. Dobrze by było odebrać im inicjatywę.
Pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#86408

 Usuniecie Krzyza jest potwierdzeniem metod obecnego msciwie nam panujacego, jak zlosliwie ale celnie okreslil ta postac jeden z blogerow. Zapewnienia przedstawicieli rzadzacych i KK o godnym przeniesieniu Krzyza stalo sie cialem! Godne najglebszego PRL-u. Rekami policjantow! Chwala im za to. Ale mam nadzieje, ze spolecznostwo znajdzie sposob na pokazanie tym osobnikom, ze nie da sie stlamsic i zachowa pamiec zarowno o ofiarach katastrofy, jak i o sprawcach tej hanby.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#86416

TVP 3 - 10:30 rudy pajac nie wie o Krzyżu i dowiaduje się na konferencji od dziennikarzy. 12:30 konferencji już nie pokazują , lektor podaje informację : premier wiedział o usunieciu Krzyża. Te ubeckie ćwoki chyba bez przerwy siedzą na niepoprawnych.pl i montują coraz to nowe wersje zdarzeń. Do wieczora sklecą wersję ostateczną dla platfusów do wierzenia.

Urósł na medialnego przedstawiciela ofiar pomordowanych w Smoleńsku niejaki Deresz . Jak napisał ks. Benedykt Chmielowski : koń jaki jest każdy widzi. Dla niepoznaki dali mu ksywkę dereś , choć każdy widzi że umaszczenie czerwone.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#86417

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#86444

Ekipa od przeprowadzki Krzyża może się przeliczyć w swych rachubach. To miejsce nie wyparuje z ludzkiej pamięci,tak jak nie wyparował krzyż papieski na obecnym placu Piłsudskiego.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#86447

Każdy, kto będzie tamtą ulicą przechodził czy przejeżdżał, wspomni że tam stał krzyż smoleński. A brak tego symbolu - wrytego w naszą pamięć po tych wszystkich zdarzeniach związanych z obroną Krzyża - będzie jeszcze bardziej upominał się o prawdę nt. "katastrofy" smoleńskiej i pytał o rolę władz (polskich i rosyjskich) w tym całym zdarzeniu. Będzie też upominał się o pomnik dla Ofiar Katynia 2010...

444Polska.bloog.pl

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#86454

Rzecznik Episkopatu, ks.Kloch - nie byli poinformowani o dzisiejszym przeniesieniu krzyża.

Uwaga!
 
Dziś wieczorem zwolennicy pozostawienia krzyża przed Pałacem Prezydenckim spotykają się tam o godz. 21 na Apelu Jasnogórskim. Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu i nabożeństwie oraz do przynoszenia własnych krzyży.
 
Nie pozwólmy władzy zacierać pamięci o ofiarach katastrofy smoleńskiej.
 
(pb, wg, dk, Niezależna.pl)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#86455

85 % episkopatu polski to jewreje, czy oni nie beda wspolpracowac z knesetem, ze zdrajcami mordercamo polskiego narodu. A ty narodzie spij otumanionyh oglupiony jak stado baranow idzcie jeszcze raz do urn i wybierajcie zdrajcow, mordercow i zlodziei. Tych ktorzy okradli was ze wszystkiego nawet z honoru i resztek przyzwoitosci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#86463

Stary, dobry Churchill na wieść o zawarciu przez rząd JKM ukladu monachijskiego stwierdził "mieliście do wyboru hańbę albo wojnę - wybraliście hańbę a wojnę i tak będziecie mieli". To samo można zadedykować tej serwilistycznej kamaryli czasowo zarządzającej naszym pieknym krajem. Może z czasem dopracujemy się także  "nowej świeckiej tradycji' by bezwzględnie karać zdrodę i zaprzaństwo !! 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#86496

Jak widać historia lubi się powtarzać - nielegalne kwiaty, zakazany krzyż:

Dziś Hienna Hospicja zapowiedziała sankcje karne dla obywateli przynoszących krzyże i kwiaty pod pałac namiestnikowski.

W piosence trzeba tylko zmienić datę na 2010 rok

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#86510

Z krzyżem jeszcze nikt nie wygrał,bo to coś więcej niż symbol religijny.To jest wolność , wiara,nadzieja,źródło siły....Nie wiem jak to określić....Rząd Polski i prezydent-kompromitacja.Dygnitarze koscielni również.Oby jak najwiecej Polaków się "przebudziło".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

<p>strychninka</p>

#86517