Pogrzeb Jaruzelskiego z honorami - czyli Homo Sovieticus przeciwko Wolnej Polsce

Obrazek użytkownika Polska444
Kraj

Oczywiście, że Wojciech Jaruzelski, jako człowiek, podlega już sądowi Bożemu i nam nic do tego (niech odpoczywa w pokoju). Ale jako dyktator i wierny sługa reżimu komunistycznego podlega osądowi historii oraz… osądowi ludzkiego rozumu. Każdy z nas ma nie tylko prawo ale i obowiązek dokonania tego typu oceny (rozróżnienia pomiędzy zbrodniarzem a bohaterem), w imię miłości do Ojczyzny, w imię pamięci o tych którzy przelali krew za jej wolność, wreszcie w imię własnej ludzkiej godności.

 

Czyny Jaruzelskiego należało raz na zawsze właściwie (zgodnie z polską racją stanu) ocenić i rozliczyć, a jego samego postawić przed sądem i wymierzyć mu chociażby symboliczną sprawiedliwość. To, że tak się nie stało, sprawia że duszno jest w Polsce ludziom, którzy mają elementarne poczucie przyzwoitości i sprawiedliwości. Jest to też przyczynkiem do zakłamywania historii, co jest działaniem przeciwko Wolnej Polsce, gdyż sprzyja utrwalaniu postaw typu "Homo Sovieticus".

 

Nierozliczenie zbrodni komunistycznych i gloryfikowanie ich sprawców (vide pochówek Jaruzelskiego z honorami w miejscu przeznaczonym dla bohaterów) jest dowodem na to, że wciąż tkwimy w głębokim PRL-u. Pomimo "ćwierćwiecza wolności" głoszonego przez oficjalną propagandę.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1426485

Józefie z Londynu.....
Tytuł fotografii - mistrzostwo!
:) !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1426514

już zapomniał imiona i nazwiska Ofiar Masakry na Wybrzeżu które odczytywał pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców podczas odsłonięcia w 1980r.

Nowej wersji wiersza Lokomotywa J. Tuwima jaką z przejęciem deklamował w hali Olivii też pewnie nie. To się nazywa "słoniowa pamięć"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1426561